خرید پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » چرا پنل اس ام اس سالیانه است؟

چرا پنل اس ام اس سالیانه است؟

ارسال پیامک از طریق پنل اس ام اس
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۲ نظر
۴/۵ - (۴ امتیاز)

سامانه پیام کوتاه یک نرم افزار تحت وب و اینترنتی است که به شما امکان ارسال پیامک از طریق اینترنت را فراهم می کند.

از آنجا که سامانه پیامک تحت وب می‌باشد نیازمند خرید و اجاره سرورهای بسیار قدرتمند برای ارسال پیامک است توسط شرکت ارائه دهنده سرویس میزبانی و دیتاسنتر طراحی و اجرا و پشتیبانی می شود.

همچنین تمامی اپراتورهای تلفن همراه در کشور (۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و …) قراردادهای مجزایی با اپراتور همراه اول دارند. با توجه به اینکه قراردادهای شرکتهای طرف قرارداد به صورت سالیانه تنظیم می گردد، اپراتورهای ارسال پیامک نیز قراردادهای را بر اساس مفاد قرارداد خود تنظیم و با شرکت‌های ارائه دهنده سامانه پیام کوتاه منعقد می‌نمایند. مدت زمان تمامی این قراردادها به صورت سالیانه می‌باشد.

شرکت زرین ارتباطات آسیا (پنل پیامک فراز اس ام اس) نیز به عنوان یکی از این ارائه دهندگان سرویس ارسال پیامک، قراردادهای سالیانه ای با هر یک از اپراتورهای پیامکی منعقد نموده است و همین امر باعث شده است که این امکان که قراردادی بلندمدت تر از زمان قرارداد خود تنظیم و با کاربران و یا نمایندگان ثبت نماید وجود نداشته باشد.

با توجه به توضیحات ارائه شده بالا پرواضح است که شرکت‌هایی که سامانه پیامک ارائه شده خود را به صورت دائمی ارائه می‌نمایند، بدون پشتوانه حقوقی و عقلانی دست به این اقدام می‌زنند. البته ممکن است که پس از چندین سال نیز با مشکلی مواجه نشوند و روند فعالیتشان بدون اختلال صورت پذیرد، اما هیچ تضمینی مبنی بر همیشگی بودن این روند فعالیت وجود ندارد.

فراز اس ام اس به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سامانه پیام کوتاه در کشور، تمامی پکیج های خود را به صورت سالیانه ارائه می‌دهد و ارائه آنها را به‌صورت دائمی فریب مصرف کنندگان و بازی با کلمات می‌داند.

ارسال پیامک‌های تبلیغاتی رایگان از طریق افزونه‌های ارسال پیامک

هزینه تمدید سامانه پیامک

دریافت هزینه تمدید سالیانه بابت تمدید پنل پیامک مقوله‌ای کاملا مجزا می‌باشد که بسته به سیاست‌های شرکت‌های ارائه دهنده سامانه پیامکی است. برخی با توجه به هزینه‌های جاری و با هدف افزایش کیفیت خدمات شرکت به مشتریان و توسعه و آپدیت سامانه پیامکی، برای تمدید سالیانه هزینه تمدید سالانه پنل اس ام اس دریافت می‌نمایند و برخی بدون دریافت وجهی این کار را انجام می دهند. این مورد ارتباطی با اپراتورها ندارد و هزینه دریافت شده صرفا برای افزایش و ارتقا سطح خدمات ارائه شده کاربرد دارد.

تمامی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سامانه پیام کوتاه (شرکت‌های اصلی) خدمات خود را از چند اپراتور اصلی دریافت می‌نمایند و الزاما باید قوانین و خدمات خود را بر اساس تابعی از آنها تعیین و اعلام نمایند.

اگر شما هم یکی از کاربران پنل پیامک فراز اس ام اس هستید، مطمئناً می‌دانید که یکسال پس از خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی از  فراز اس ام اس، باید پنل کاربری خود را تمدید کنید.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چرا باید پس از گذشت یک سال از خرید پنل اس ام اس باید آنرا تمدید کنید و دقیقا این هزینه که شما می‌پردازید به چه منظور است؟

برای آنکه دقیقا بفهمید این تمدید به چه معناست لازم است ابتدا باید با مفهوم SaaS آشنا شوید.

SaaS چیست؟

SaaS مخفف Software as a Service (نرم افزار به عنوان یک سرویس) است و در مقابل Software as a [Physical] Product قرار می‌گیرد.

طی دهه‌های گذشته، با نرم افزار مانند یک محصول فیزیکی برخورد می‌شده است. شما نرم افزار را خریداری می‌کردید و برای تمام عمر، مالک آن می‌‌شدید. نرم افزار خریداری شده را روی کامپیوتر خود یا شبکه های کامپیوتری شرکت نصب می‌کردید و به سادگی آن را به‌کار می‌گرفتید.

شاید برای بعضی از نرم افزارها (مثلاً نرم افزار اتوماسیون فروش یا نرم افزار حسابداری) لازم می‌شد لایسنس چند کاربره خریداری کنید تا چند نفر هم‌زمان بتوانند از برنامه استفاده کنند.

اگر محصول را دانلود نمی‌کردید و بسته‌بندی فیزیکی آن را از فروشگاه‌ها می‌خریدید، حتی شباهت‌های بیشتری میان محصول نرم افزاری و سایر محصولات فیزیکی (مثلاً دستگاه عضویت در باشگاه مشتریان) مشاهده می‌شد.

کاربرد دستگاه ذخیره شماره مشتریان

بنابراین فایل اجرایی نرم‌افزار، راهنمای نرم‌افزار و زیرساخت سخت افزاری برای اجرای نرم افزار (دسکتاپ و بعداً لپ تاپ) در اختیار شما قرار داشت و بعد از خرید نرم افزار، رابطه‌ی شما با عرضه‌کننده قطع (یا محدود) می‌شد.

از دورانی که باید Microsoft Outlook را روی کامپیوتر خود نصب می‌کردید تا ایمیل‌ها و پیام‌ها را ارسال و دریافت کنید تا اکنون که gmail را روی مرورگر خود باز می‌کنید و ایمیل‌هایتان را چک می‌کنید؛

و از دورانی که فقط می‌شد Word و Excel را روی کامپیوتر نصب کرد تا الان که Google Docs و Office 365 تقریباً همان امکانات را به شکل آنلاین ارائه می‌کنند؛

و از دورانی که اطلاعات خود را روی فلش‌مموری جابه‌جا می‌کردید و روی هارد دیسک بک‌آپ می‌گرفتید تا امروز که دراپ باکس این کار را در قالب یک سرویس ذخیره سازی ابری انجام می‌دهد، یک تغییر مهم اتفاق افتاده است:

در شیوه‌ی جدید (SaaS) محصول نرم افزاری در قالب یک خدمت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

پردازش‌ها و تحلیل‌ها و ذخیره‌سازی و طبقه‌بندی، همگی در سِروِر‌های شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمت انجام می‌شود و شما صرفاً با یک مرورگر یا یک اپلیکیشن بسیار سبُک، به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید.

علاوه بر مثال‌هایی که ذکر شد، الگوی SaaS امروزه در ارائه‌ی بسیاری از خدمات نرم افزاری از جمله موارد زیر به‌کار گرفته می‌شود:

 • نرم افزارهای حسابداری مثل quickbooks
 • نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری مثل salesforce.com
 • نرم افزارهای همکاری و تبادل نظر در کار تیمی slack.com
 • نرم افزارهای مدیریت پروژه مثل monday.com
 • سرویس های ایمیل مارکتینگ مثل MailChimp و MailerLite
 • نرم افزار سامانه ارسال پیامک
مقایسه گیت هاب و گیت لب

هزینه تمدید سالیانه سامانه پیامک صرف چه مواردی می شود؟

در ادامه توضیح می دهیم که هزینه تمدید سالیانه سامانه پیامکی صرف چه مورادی می شود و چرا بعد از یک سال برای استفاده از سامانه پیامکی می بایست هزینه تمدید سالیانه پنل پیامکی را پرداخت نمایید.

بروزرسانی دقیق

سامانه فراز اس ام اس به صورت خودکار بروزرسانی می‌شود و نیازی نیست برای دریافت نسخه جدید، حجم اینترنت مصرف کنید یا نگران مشکل نرم افزاری آن بر روی رایانه شخصی خود باشید و تیم فنی فراز اس ام اس دائما در حال توسعه قابلیت های سامانه پیامکی است همانطور که در بالا اعلام شد از آنجا که شما از طریق مرورگر به سامانه دسترسی دارید بنابراین آپدیت‌ها در سرور ما انجام می‌شود و شما همواره پس از ورود به سامانه پیامکی به در حال مشاهده و استفاده از آخرین نسخه سامانه پیامکی هستید.

افزونه های پیامکی مختلف

در پنل پیامکی فراز اس ام اس مانند بسیاری دیگر از سرویس های SaaS، با خرید پنل کاربری، پلاگین ها و افزونه های پیامکی مختلفی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و با درخواست کاربران افزونه های پیامکی که تقاضی زیادی برای انها وجود داشته باشد به صورت رایگان توسعه داده می‌شود و کاربران فراز اس ام اس برای استفاده از پلاگین های پیامکی هیچ هزینه‌ای حتی برای توسعه ماژول های اختصاصی پر کاربرد پرداخت نمی‌کنند.

نگارش متن ایمیل جذاب

پیشرفت فنی

سرویس های SaaS معمولاً با تجمیع ایده های مشتریان به سرعت به روز می شوند و تجربه کاربری بهتری پیدا می کنند. همچنین، شما بابت این ارتقاها و ایده های جدید، هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید ما نیز همواره از تمام کاربرانمان می خواهیم که مشکلات و یا ایده های خودشان را از طریق تیکت پشتیبانی به ما اعلام کنند تا بتوانیم همواره و در سریع ترین زمان ممکن علاوه بر آپدیت باگ‌های سامانه پیامکی امکانات جدیدی را به مجموعه خدمات پنل اس ام اس اضافه کنیم.

پشتیبانی قوی

یکی دیگر از مزایای سرویس های SaaS پشتیبانی دائمی است. در این سرویس ها شما با یک شخص طرف نیستید، بلکه با شرکت ثبت شده و یک تیم پشتیبانی در تماس هستید. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز اشکال بوجود آمده را با کارشناسان فنی در میان بگذارید. کارشناسان نیز می‌توانند در هر جایی پیغام شما را دریافت کنند و به آن پاسخ دهند.

بدیهی است که شرکت های سامانه پیامکی برای توسعه افزونه ای پیامکی برای آپدیت نرم افزار برای کارشناس پشتیبانی و… هزینه های ماهیانه زیادی را می بایست به کارمندان و برنامه نویسان به صورت ماهیانه پرداخت کنند و برای آنکه بتوانند پشتیبانی شما را انجام دهند می‌بایست هزینه سامانه پیامکی به صورت سالیانه دریافت شود تا شرکت بتواند کیفیت خدماتش را ارتقا دهد.

تهیه پنل پیامکی برای پیشرفت کسب‌وکار

همچنین لازم به ذکر است که ارائه پنل اس ام اس دائمی خلاف قوانین صنفی است و معمولا افرادی که به تازگی نمایندگی پنل اس ام اس را دریافت می کنند پنل اس ام اس را به صورت دائمی ارائه می‌دهند اما چون ابتدای کار هستند و مشتریانی ندارند از بابت گرفتن پول از مشتری خوشحال هستند و آنها به دلیل تجربه کم آگاهی لازم را در زمینه پشتیبانی و خدمات مشتری ندارند و کارشناس پشتیبانی و… به صورت مستقل در این سایت ها وجود ندارد بنابراین عملا پشتیبانی به مشتریان و پاسخگویی به مشتری و برطرف کردن نیاز مشتری وجود ندارد.

تمام کسانی که در اینترنت پنل اس ام اس رایگان و پنل اس ام اس ارزان را تست کرده‌اند می‌دانند که این شرکت ها هیچ گونه خدمات پشتیبانی ندارند و در صورتی که پیامکی ارسال نشود هنگام خرید شارژ سامانه پیامک اتفاقی رخ دهد هیچ کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

همچنین در پنل پیامکی فراز اس ام اس در مدت زمان پشتیبانی در صورتی که برای نصب و پیکربندی افزونه نیاز به راهنمایی داشته باشند می توانند این موضوع را از طریق تیکت پشتیبانی با کارشناسان پشتیبانی فراز اس ام اس در میان بگذارند تا با راهنمایی های پشتیبانی مشکل شما و دغدغه‌های شما برطرف شود.

همکاری با یک شرکت معتبر، پیگیر و پاسخگو

شرکت‌های اصلی سامانه پیامکی به صورت شرکت حقوقی بوده و شما با شخص در ارتباط نیستید بنابراین شما مطئن خواهید بود که این شرکت دائما پاسخگوی شما است. بسیار پیش امده است که متقاضی خرید پنل اس ام اس از افراد حقیقی پنل پیامکی خریداری کرده است و بعدا از سمت این شخص هیچگونه پاسخگویی انجام نشده است و بعضا سرویس سامانه پیامکی تعطیل شده است.

در شرکت های حقوقی تمام فعالیت های مالی به صورت رسمی ثبت می‌شود با ارائه فاکتور رسمی همراه با کد اقتصادی به شما کمک می‌کنند که بتوانید هزینه‌هایی که برای تبلیغات پیامکی انجام می‌دهید را در هزینه‌های مورد قبول دارایی ثبت کنید در صورتی که در شرکت‌های غیر رسمی چنین امکانی وجود ندارد و اداره دارایی هزینه هایی که با فاکتورهای غیر رسمی ارائه شوند را قبول نمی کند، همین عامل به تنهایی می تواند ده ها میلیون تومان هنگام پرداخت مالیات به شما کمک کند.

تاثیر انتخاب خط پیامکی در توسعه کسب و کارها

نتیجه گیری

شاید با خودتان بگویید دلایلی که در این مقاله ذکر شد، به طور دقیق موضوع تمدید هزینه قرارداد را پوشش نداد. باید به شما گفت که این هزینه در حقیقت صرف تمدید سرویس ها (مانند هاستینگ و دامنه)، پشتیبانی، بروزرسانی و توسعه امکانات جدید در سامانه و اپلیکیشن اندروید ارسال پیامک می شود.

همچنین، همانطور که در بالا اشاره کردیم سرویس SaaS به معنی اجاره حق استفاده از یک نرم افزار است. بنابراین شما با پرداخت یک هزینه اولیه، از سامانه فراز اس ام اس استفاده می کنید. سپس، بعد از اتمام مدت اجاره باید مجدداً هزینه تمدید سامانه را پرداخت نمایید. مطمئن باشید در طولانی مدت، پرداخت هزینه به این شکل به نفع کسب و کار شما خواهد بود و در هزینه های زیادی که بابت توسعه شخصی، مشاوره، زمان برای پیگیری و… صرف می کنید جلوگیری می‌کند.

4/5 - (4 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • علی فرح بخش ممقانی
  ۹ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ دهید

  بادرود وعرض تبریک سال نوونوروز باستانی.
  خسته نباشید،دستتون دردنکنه باایجاد این سیستم کارساز و عالی.
  بنده از طریق اعتمادی که به مدیریت و کارکنان شما دارم نظرتان تایید مینمایم و براتون آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.
  پاینده باشید.
  باتشکر:فرح بخش

  • سیدمحمود غفاری
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

   سلام جناب فرح بخش گرامی
   سعی می کنیم با تمام توان آنچه را می توانیم برای آپدیت سامانه پیامک و آپدیت افزونه های پیامکی انجام دهیم تا شما در سامانه پیامک فراز اس ام اس بدون دغدعه نسبت به بازاریابی و اقدامات مربوط به کسب و کار خودتان را انجام دهید و از سامانه ما برای ارسال پیامک و اتصال به سایت استفاده کنید و با بالاترین سطح ممکن خدمات پشتیبانی را به شما ارائه دهیم.
   در صورتی که به ماژول خاصی برای ارسال پیامک نیاز داشتید لطفا از طریق تیکت پشتیبانی این موضوع را به ما اطلاع دهید تا در اپدیت های سامانه پیامک این موضوع را مد نظر داشته باشیم.

مشاوره رایگان 74853-021 خرید سامانه پیامک
021-74853