خرید پنل اس ام اس » خط تبلیغاتی و اطلاع رسانی اشتراکی (عمومی)

خط تبلیغاتی و اطلاع رسانی اشتراکی (عمومی)

پنل اس ام ام اس - ارسال پیامک انبوه
مقالات فراز اس‌ام‌اس بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

طبق ابلاغیه شرکت ارتباطات سیار ایران از اول اردیبهشت ماه سال ۹۲ سرشماره‌های ارسال پیامک به دو شاخه خطوط خدماتی و خطوط تبلیغاتی دسته بندی می‌شوند.
خطوط خدماتی به دو دسته خط خدماتی تقسیم می شوند.

در این مقاله قصد داریم تفاوت خط خدماتی عمومی و خط خدماتی اختصاصی را بررسی کنیم. همچنین در مقاله جداگانه ای به طور مفصل به بررسی اینکه خط خدماتی چیست پرداخته ایم که در صورت لزوم می توانید این مقاله را نیز مطالعه کنید.

 

پیام خدماتی چیست؟

فلسفه پیامک خدماتی ساده است: شما با استفاده از خط خدماتی پیامکی فقط به افرادی که تمایل به دریافت پیامک از شما دارند و شما را می‌شناسند پیامک ارسال کنید. اگر بخواهیم بهتر بگوییم: شما فقط با کسب اجازه از مشتری است که می‌توانید برای او پیامک ارسال کنید که البته براساس تجربه کاری ما در این حالت که فقط به مشتریان خود و یا کسانی که به نحوی با حوزه فعالیت شما در ارتباط هستند، پیامک ارسال کنید نتیجه و فیدبک بهتری دریافت می‌کنید.

به پیامک خدماتی فکر کنید که امروز از طرف بانک دریافت کرده‌اید یا پیامی که از طرف یک آژانس هواپیمایی برای شما ارسال شده تا اطلاعات پرواز در اختیار شما قرار بگیرد. این پیامک‌ها از طریق خطوط خدماتی ارسال می‌شوند و شکی نیست که به ساده کردن زندگی شما کمک می‌کنند. با این حرف موافق هستید؟
اگر بخواهیم ساده بگوییم، خطوط خدماتی را باید به چشم یک فرصت دوباره برای بازاریابی پیامکی دید. فرصتی که هر کسب و کار می‌تواند از آن برای رشد تجارت خود استفاده کند. البته به شرط آنکه با روشهای درست استفاده از آن آشنا باشد.

امروزه به دلیل حجم بالای افرادی که پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند، استفاده از خط خدماتی جهت ارسال پیامک های اطلاع رسانی مورد استقبال افراد قرار گرفته است. با ما همراه باشید تا با مزایا و معایب هر کدام از خطوط خدماتی عمومی و اختصاصی مطلع شوید.

 

خط اشتراکی

همانطور که از نام آن مشخص است این نوع از خط عمومی بوده و فقط مختص به شما نمی باشد بلکه افراد دیگری نیز هستند که از این خط خدماتی برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی استفاده می کنند.

شرایط دریافت خط خدماتی عمومی

دریافت خط خدماتی عمومی بر خلاف خط خدماتی اختصاصی نیاز به مدارک خاصی ندارد و تنها با خرید پنل اس ام اس خدماتی می توانید خط خدماتی اشتراکی را دریافت کنید و برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی استفاده کنید.

 

نحوه دریافت خط خدماتی

کاربرد استفاده ازخط اشتراکی خدماتی

خیلی از فروشگاه‌ها و وب‌سایت ها برای اینکه بتوانند کدفعال سازی ارسال کنند، نیاز به خطوط خدماتی دارند اما از آنجایی که خدماتی کردن خط اختصاصی نیازمند ثبت شرکت و پرداخت سفته  است و همچنین دریافت خط خدماتی اختصاصی زمان بر می باشد، امکان تهیه خط خدماتی اختصاصی پیامک برای همه افراد مقدور نیست. به همین دلیل ما در فراز اس ام اس یک سرشماره خدماتی اشتراکی را به کاربرانمان می‌دهیم تا بتوانید با این خط بدون آنکه نیازی به پرداخت سفته باشد، پیامک اطلاع رسانی ارسال کنند. ( پیامک‌های تبلیغاتی با این خط به هیچ عنوان قابل ارسال نمی‌باشد)

این خط با امکان عبور از بلک لیست جهت ارسال اس ام اس که جنبه اطلاع رسانی دارند به سامانه پیامکی اضافه شده است و بین تمامی کاربران متقاضی به اشتراک گذاشته شده است.
جهت فعال سازی خط خدماتی رایگان، کافیست بعد از خرید پنل اس ام اس از بخش پشتیبانی پنل کاربری درخواست خود را در قالب تیکت ارسال کنید.

 

قوانین استفاده از خط خدماتی عمومی

1- در این سرشماره خدماتی عمومی فقط امکان ” ارسال اس ام اس” وجود دارد.
2- فقط پیامک‌هایی با محتواهای اطلاع رسانی تایید خواهد شد و در صورت انجام ارسال های تبلیغاتی، خط از پنل کاربر حذف خواهد شد.

(برای ارسال پیامک های تبلغاتی به بلک لیست باید از ارسال پیامک با سیمکارت استفاده کنید که این قابلیت نیز در سامانه پیامک فراز اس ام اس موجود است.)
3- با استفاده از خطوط خدماتی فقط مجاز به ارسال پیامک به مشترکین خود هستید.

اگر می‌خواهید در مورد خط خدماتی بدون پرداخت سفته اطلاعات بیشتری داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم دریافت خط خدماتی بدون سفته را مطالعه نمایید

 

خط خدماتی اختصاصی

خط خدماتی اختصاصی برخلاف خط خدماتی عمومی مختص شما بوده و فرد دیگری جهت ارسال پیامک از این شماره استفاده نمی کند. ابتدا شما یک خط اختصاصی خریداری می کنید و سپس اقدام به خدماتی کردن خط پیامک خود می کنید. فراز اس ام اس در یک مقاله جداگانه نحوه خدماتی کردن خطوط اختصاصی را به صورت کامل و مرحله به مرحله توضیح داده است.

 

تفاوت خطوط عمومی و خطوط خدماتی اختصاصی

به طور کلی خطوط خدماتی برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی استفاده می شود و استفاده تبلیغاتی از خط خدماتی غیرقانونی است. هر کدام از خطوط خدماتی اختصاصی و اشتراکی مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

مزایای خط خدماتی عمومی

 • قابلیت ارسال هرگونه پیامک اطلاع رسانی
 • قابلیت اتصال به وب سرویس
 • دریافت خط خدماتی استراکی بدون نیاز به ثبت شرکت و پرداخت سفته
 • فعالسازی آنی به محص خرید پنل اس ام اس خدماتی
 • امکان دریافت خط خدماتی بدون داشتن اینماد ( برای سایت های فروش ارز مجازی و شماره مجازی نیاز به اینماد است )

معایب خط خدماتی عمومی

 • اشتراکی بودن خط خدماتی
 • عدم قابلیت دریافت پیامک
 • ثابت بودن سرشماره و عدم امکان تغییر سرشماره خدماتی

مزایای خط خدماتی اختصاصی

 • اختصاصی بودن خط خدماتی و عدم استفاده دیگران از خط
 • قابلیت دریافت پیامک
 • انتخاب شماره دلخواه برای خط خدماتی اختصاصی

معایت خط خدماتی اختصاصی

 • زمان بر بودن ثبت خط اختصاصی خدماتی
 • ارائه مدارک ثبت شرکت
 • پرداخت سفته در قبال خدماتی سازی خط

 

در صورتی که هرگونه سوالی درباره خط خدماتی پیامک و شرایط خطوط خدماتی پیامکی دارید می توانید در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

با خرید سامانه پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 71333036-021 تماس بگیرید.

ثبت نام و ارسال پیامک

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاه شما می تواند در حل مشکل دیگران راهگشا باشد، به صورت فارسی نظرتان را ارسال کنید

مشاوره رایگان 71333036-021 خرید سامانه پیامک
021-71333036