پنل اس ام اس » بازاریابی پیامکی (SMS Markting) » شماره اختصاصی مادام العمر

شماره اختصاصی مادام العمر

بازاریابی پیامکی (SMS Markting) ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

بعضی از کاربران تصویر می کنند شماره‌ اختصاصی که برای ارسال پیامک ثبت می کنند به صورت مادام العر هستند، اما شما می بایست دقت داشته باشید که اپراتور شماره های اختصاصی برای ارسال پیامک انبوه را به صورت سالیانه واگذار می کند.

البته ذکر این نکته مهم است که چندین سال است که اپراتورهای  مختلف 1000 – 2000 -3000 برای تمدید خط اختصاصی هزینه ای را دریافت نکرده اند و تا زمانی که هزینه ای برای تمدید خط از سمت اپراتور درخواست نشود، سامانه پیام کوتاه فراز اس‌ام‌اس هم هیچ هزینه ای را درخواست نمی کند.

شاید برای شما تعجب برانگیز باشد که برخی از شرکتهای ارائه دهنده سامانه های پیام کوتاه، ادعای مادام العمر بودن و یا مالکیت صد در صد شماره ختصاصی را می نمایند.

شماره های اختصاصی فارغ از در نظر گرفتن پیش شماره و اپراتور ارائه دهنده، بر اساس قرارداد امضا شده بین اپراتور و شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه، به صورت سالیانه واگذار می شوند. این بدان معناست که شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه نیز باید تعهدی با زمان حداکثری یکساله به مشتری مستقیم خود بدهد. با توجه به مدت زمان قرارداد امضا شده بین اپراتور و شرکت طرف قرارداد آن، از نظر حقوقی دادن تضمین فعال بودن خطوط بیش از یک سال امکان پذیر نمی باشد. اما با توجه به مورد ذکر شده، باز هم برخی شرکتها از عدم اطلاع مشتریان سوء استفاده نموده و با ذکر این نکته که شماره به صورت دائمی و مادام العمر ارائه می شود، به نوعی مشتریان خود را فریب داده و تعهدی که از نظر عملی امکان پذیر نمی باشد را به وی ارائه می دهند.

شاید در ابتدا هیچ مشکلی نه برای مخاطب و نه برای شرکت ارائه دهنده به وجود نیاید، اما هیچ تضمینی برای ادامه این روند برای مشتری وجود ندارد. چرا که این حق برای اپراتور وجود دارد که شماره ارائه شده را پس از سپری شدن مدت زمان یکساله تمدید نکند.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • ربیعی
  6 ژانویه 2021 پاسخ دهید

  سلام و عرض ادب
  اگر زمان تبلیغات مشتری شما، شماره پیامکی هم چاپ بشه روی بسته ها و بروشورهاش ممکنه بعد از یکسال شماره درج شده قابل استفاده نباشه؟
  راه حلی داره ؟

  بعد از پایان مورد نظر اعلام میشه که بشه تمدیدش کرد؟

  • سیدمحمود غفاری
   10 ژانویه 2021

   سلام
   خطوط اختصاصی اکثر به صورت دائمی هستند ( به جز اپراتور ۲۰۰۰) در صورتی که نیاز به تمدید سالانه باشد اولویت با شما است و از قبل به شما اعلام می شود در صورتی که تا موعد مقرر هزینه تمدید را پرداخت نکنید خط ازاد می شود.
   با احترام

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه
پنل اس ام اس رایگان فراز اس ام اس

پنل رایگان فراز اس ام اس را تست کنید!

شما می‌توانید با پرداخت 50 هزار تومان و خرید 50 هزار تومان شارژ اولیه پنل پیامکی فراز اس ام اس را به صورت رایگان داشته باشید، این اکانت به صورت دائمی برای شما است و می توانید برای ارسال انواع پیامک‌های تبلیغاتی از پنل پیامکی رایگان استفاده کنید. حتی پنل پیامک رایگان فراز اس ام اس امکان ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی را هم دارد!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
ثبت نام پنل رایگان
021-74853