پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » گرفتن رمز دوم با گوشی، هر آنچه باید بدانید

گرفتن رمز دوم با گوشی، هر آنچه باید بدانید

بررسی روش‌های گرفتن رمز دوم با گوشی در بلاگ فراز اس‌ام‌اس
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

انجام خدمات بانکی و پرداخت‌های الکترونیک از طریق روش‌های اینترنتی به‌عنوان مزیتی کاربردی برای مشترکین بانکی در نظر گرفته می‌شود. برای انجام پرداخت‌ الکترونیکی داشتن رمز پویا الزامی است تا فرایند دریافت رمز با امنیت بیشتری انجام شود. بانک‌های مختلف، فرایند فعالسازی متفاوتی برای رمز پویا دارند. در این مقاله به بررسی روش‌های گرفتن رمز دوم با گوشی می‌پردازیم. فقط کافی است تا چند دقیقه کوتاه به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

دریافت رمز دوم با پیامک؛ یکی از روش‌های گرفتن رمز دوم با گوشی

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت رمز دوم با گوشی استفاده از سامانه ارسال پیامک است. برای استفاده این روش ابتدا به عابر بانک‌ها مراجعه و گزینه دریافت رمز دوم را از منوی خدمات ATM انتخاب کنید. در مرحله بعد برای احراز هویت باید شماره موبایل خود را وارد کنید. در این مرحله داشتن موبایل به نامتان برای دریافت خدمات مربوط به رمز دوم الزامی است.

بعد از وارد کردن شماره موبایل و وارد کردن کد تایید، امکان دریافت رمز دوم برای پرداخت‌های الکترونیک وجود دارد. برای استفاده از این خدمات باید روی دکمه دریافت رمز پویا در صفحه پرداخت کلیک کنید. درخواست رمز دوم به بانک مقصد ارسال می‌شود و در کمتر از یک دقیقه رمز دوم در قالب پیامک ارسال خواهد شد.

دریافت رمز دوم از طریق پیامک؛ یکی از راه‌های گرفتن رمز دوم با گوشی

نصب اپلیکیشن؛ راهکاری برای دریافت رمز دوم گوشی با تلفن همراه

اپلیکیشن دریافت رمز دوم برای بانک‌های مختلف، متفاوت است که لینک دانلود مستقیم در سایت اصلی هر بانک وجود دارد. برای نصب اپلیکیشن باید شماره موبایل صاحب حساب را وارد اپلیکیشن کنید. سپس کد تاییدی از طریق پیامک به شماره موبایل ارسال خواهد شد. با وارد کردن این کد، اپلیکیشن برای دریافت رمز دوم با گوشی فعال خواهد شد.  البته فعال کردن اپلیکیشن برای بعضی از بانک‌ها نیاز به مراجعه حضوری به شعبه‌ها دارد. در شعبه بانک موردنظر تنظیمات ارسال پیامک و دریافت اپلیکیشن برای متقاضی انجام خواهد شد.

نصب برنامه دریافت رمز؛ یکی از راه‌های استفاده از خدمات بانکی

با شماره‌گیری کدهای دستوری، رمز دوم دریافت کنید

با کدهای دستوری «چگونه اس ام اس بانک را فعال کنیم»؟ برای فعال کردن دریافت پیامک رمز دوم در هر بانک، کدهای دستوری متفاوتی وجود دارد. در ادامه این بخش به معرفی کدهای USSD برای دریافت رمز دوم از هر بانک می‌پردازیم.

استفاده از کد دستوری USSD؛ یکی از روش های گرفتن رمز دوم با گوشی

بانک رفاه؛ یکی از موسسه‌های ارائه‌دهنده خدمات دریافت رمز دوم

کد دستوری برای فعال کردن دریافت رمز دوم #713* را شماره‌گیری کنید. بعد از شماره‌کیری این کد USSD منوی 4 گزینه‌ای «همبانک رفاه» نمایش داده می‌شود. گزینه چهارم را با عنوان «رمز پویا کارت» برای فعال کردن رمز دوم انتخاب کنید. در منوی بعدی سه گزینه مشاهده خواهید کرد؛ شماره 2 یعنی «دریافت رمز از طریق پیامک» را انتخاب کنید تا رمز از طریق سامانه‌های پیامکی ارسال شود.

چه کد دستوری برای دریافت رمز دوم از بانک ملی ایران کاربرد دارد؟

برای دریافت رمز از بانک ملی باید کد دستوری #60*737* را وارد کنید. بعد از وارد کردن کد دستوری یک منوی 4 گزینه‌ای در لیست سامانه رمز دوم بانک ملی ایران را مشاهده خواهید کرد. برای دریافت رمز دوم گزینه 4 یعنی «تولید رمز» را انتخاب کنید. در مرحله بعد اگر کارت فعالی در بانک ملی داشته باشد باید شماره ردیف کارت خود را وارد کنید. سپس باتوجه‌به پیام دریافتی از بانک ملی فرآیند فعالسازی رمز پویا یا همان رمز دوم را ادامه دهید.

فعالسازی رمز دوم بانک ملت با ارسال پیامک به شماره خاص

فعالسازی پیامک رمز دوم با گوشی برای بانک ملت با استفاده از کدهای دستوری انجام نمی‌شود. برای این کار باید ۴ رقم آخر کارت بانکی خود را به شماره 30003303 ارسال کنید. در قالب یک پیامک دستورالعمل فعال کردن دریافت رمز دوم با گوشی برای بانک ملت به شما اس‌ام‌اس خواهد شد.

مراجعه به عابر بانک؛ روش گرفتن رمز دوم بانک سپه

برای راه‌اندازی دریافت رمز دوم با گوشی بانک سپه باید به دستگاه عابر این بانک مراجعه کنید. در منوی این بانک خدمات مختلفی از جمله دریافت رمز دوم را مشاهده خواهید کرد. رمز دوم بانک سپه بعد از فعالسازی از طریق اس‌ام‌اس به شماره موبایل فرد ارسال می‌شود.

روش فعالسازی دریافت رمز دوم با گوشی از بانک تجارت چگونه است؟

برای فعال کردن سرویس خدماتی دریافت رمز دوم با گوشی باید کد دستوری #78*788* را شماره‌گیری کنید. بعد از وارد کردن این کد USSD یک منوی چهارگزینه‌ای مشاهده خواهید کرد. گزینه سوم با عنوان «رمز پویا» را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید رمز امنیتی پیامک شده به تلفن همراهتان را برای احراز هویت وارد کنید. سپس طبق دستورالعمل‌های موجود در ادامه فرایند برای فعال کردن دریافت رمز با گوشی اقدام کنید.

بانک صادرات؛ یکی از بانک‌های ارائه‌دهنده خدمات دریافت رمز دوم با تلفن همراه

برای فعال کردن دریافت رمز با بانک صادرات دو روش کلی نصب اپلیکیشن و وارد کردن کد دستوری وجود دارد. برای نصب اپلیکیشن باید به یکی از شعبه‌های صادرات برای دریافت برنامه مربوطه مراجعه کنید. اپلیکیشن‌های دریافت رمز دوم در بانک صادرات برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS متفاوت هستند. علاوه‌بر تفاوت اپلیکیشن دریافت رمز دوم، برنامه‌های انجام خدمات بانکی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. برای مثال بازیابی اس ام اس های پاک شده از گوشی سامسونگ فرایندی متفاوت با گوشی‌های آیفون دارد.

پنل‌های ارسال پیامک؛ یکی از بخش‌های مهم در ارائه خدمات اینترنتی غیرحضوری

در این مقاله به بررسی روش‌های گرفتن رمز دوم با گوشی پرداختیم. نصب اپلیکیشن، وارد کردن کدهای دستوری و ارسال پیامک از روش‌های گرفتن رمز دوم با تلفن همراه به شمار می‌روند. هر یک از روش‌های نام برده شده در بانک‌های مختلف کمی با یکدیگر متفاوت هستند که در این مقاله شرح دادیم. هر یک از بانک‌ها یک کد دستوری مخصوص برای فعال کردن رمز دوم دارند. در صورت داشتن تجربه‌ای در استفاده از هر یک از روش های نام برده شده، با ما و سایر کاربران در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

3.6/5 - (22 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • فرپی
  29 دسامبر 2023

  چند وقت طول می‌کشه اس ام اس برای بانک ملت روی گوشی بیاد برامون؟

  • سیدمحمود غفاری
   7 ژانویه 2024

   سلام بسیار سریع و در کمتر از یک دقیقه معمولا پیامک رمز پویا به موبایل شما از طریق پیامک ارسال می شود.

 • هادی فرهادی
  7 نوامبر 2023

  میخاهم رمز پویارا فعال گونم

  • سیدمحمود غفاری
   12 نوامبر 2023

   سلام به بانک صادر کننده کارت مراجعه نمایید.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران