خرید پنل اس ام اس » آموزش کار با پنل اس ام اس » استعلام سرشماره پیامکی به چه شکل انجام می‌شود؟

استعلام سرشماره پیامکی به چه شکل انجام می‌شود؟

استعلام سرشماره پیامکی
آموزش کار با پنل اس ام اس بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

استعلام سرشماره پیامکی به شما این امکان را می‌دهد تا وضعیت خط پیامکی مورد نظر خود را بررسی کنید. اگر به دنبال یک شماره خاص برای سامانه پیامکی خود هستید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد انواع خطوط پیامکی به دست آورید، استعلام سرشماره پیامکی اولین کاری است که باید انجام دهید. به همین بهانه ما در این مقاله نحوه استعلام گرفتن از سرشماره پیامکی مختلف را بررسی می‌کنیم. تا انتهای این مطلب همراه فراز اس ام اس باشید.

استعلام سرشماره پیامکی؛ بررسی و استعلام خطوط پیامکی مختلف

خطوط پیامکی اختصاصی به شما اجازه می‌دهند تا بازاریابی و برند سازی خود را ارتقا دهید و به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید و همواره از یک شماره ثابت و مشخص به مشتریانتان پیامک ارسال کنید. اولین گاه برای تهیه یک خط پیامکی، خرید سامانه پیامکی است و بعد از خرید سامانه پیامک شما می توانید خط اختصاصی برای ارسال پیامک ثبت نمایید. با این حال، وجود سرشماره های مختلف ممکن است شما را سردرگم کند. همچنین اگر به دنبال یک شماره خاص هستید، استعلام سرشماره پیامکی برای شما اهمیت زیادی خواهد داشت. استعلام سرشماره پیامکی به طور کلی به دو روش استعلام از سایت یا استعلام از ارائه دهنده خدمات پیامکی مانند فراز اس ام اس انجام می‌گیرد. در ادامه با هر دو روش آشنا می‌شویم.

استعلام آزاد بودن سرشماره پیامکی

روش اول: استعلام مستقیم از سایت اپراتور

روش اول استعلام سرشماره پیامکی، استعلام مستقیم از سایت اپراتور ایران رهیاب گستر ارائه دهنده سرشماره پیامکی 1000 است. این سرشماره دارای وب سرویس نیست به همین دلیل نمی‌توان از پنل پیامکی فراز اس ام اس برای آزاد بودن خط استعلام گرفته شود. در این روش کافی است تا به آدرس http://crm.rahyab.ir/Persian/Website/NumberInquiry.aspx مراجعه کنید.

بعد از وارد شدن به پنل از منو سمت راست گزینه استعلام خط آزاد را انتخاب کنید. حالا می‌توانید سرشماره مد نظر خود را وارد کنید و از آزاد بودن آن مطمئن شوید. بعد از تأیید آزاد بودن خط می‌توانید پنل اس ام اسی خود را از فراز اس ام اس خریداری کنید و با خط معتبر 1000 اقدام به ارسال پیامک از طریق اینترنت نمایید. با استفاده از ارسال پیامک اینترنتی می‌توانید در هر ثانیه بیش از 10 هزار پیامک ارسال کنید.

روش دوم: استعلام سرشماره پیامکی سایر خطوط از طریق سامانه فراز اس ام اس

به جز سرشماره 1000، می‌توانید برای استعلام سرشماره پیامکی سایر اپراتورها مانند 3000، 5000، 2000 و 021 از سامانه پیامکی فراز اس ام اس کمک بگیرید. برای اینکار ابتدا باید پنل پیامکی از خطوط اختصاصی خریداری کنید. در پنل پیامک با خطوط عمومی، شما نیازی به استعلام خط ندارید، زیرا پیامک‌های شما از خطوطی که قبلاً ثبت شده‌اند ارسال می‌شوند. اما برای شرکت‌ها و برندهای معتبر خرید خطوط اختصاصی اهمیت بیشتری دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید خطوط اختصاصی پنل پیامکی خود را خریداری کنید. بعد از خرید پنل، با ارسال مدارک شناسایی، پنل شما فعال خواهد شد. حالا می‌توانید شماره مد نظر خود را از طریق امکانات پنل استعلام بگیرید. در صورتی که به کمک بیشتری نیاز دارید، از تیکت پشتیبانی استفاده کنید. اگر خط مورد نظر شما آزاد باشد، به شما اطلاع داده خواهد شد.

ستعلام سرشماره های پیامک تبلیغاتی

استعلام سرشماره های پیامک تبلیغاتی چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که قصد تبلیغات یا ارائه خدمات را دارید استعلام تبلیغاتی یا خدماتی بودن سرشماره ها اهمیت زیادی پیدا می‌کند. زیرا سرشماره های تبلیغاتی قابلیت عبور از بلک لیست را ندارند و به این ترتیب برای شرکت‌ها، سایت‌ها و نرم افزارها مناسب نیستند. برای ارسال پیامک انبوه و بدون نگرانی از بلک لیست باید از خطوط خدماتی استفاده کنید البته با خطوط خدماتی امکان ارسال پیامک تبلیغاتی وجود ندارد و با خط خدماتی فقط می توانید پیامک های اطلاع رسانی ارسال کنید و برای ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه می بایست از ارسال پیامک با سیمکارت برای عبور از بلک لیست استفاده نمایید.

در حال حاضر تمام سرشماره ها در ابتدای کار تبلیغاتی هستند. برای تبدیل سر شماره تبلیغاتی به سرشماره خدماتی که قابل عبور از بلک لیست را داشته باشد، باید از سرویس‌های پیامک خدماتی استفاده کنید. بنابراین، شما می‌توانید تمام سرشماره های 1000، 2000، 3000، 5000 و 021 را به خط خدماتی تبدیل کنید.

بهترین خطوط پیامکی برای ارسال پیامک انبوه

نحوه استعلام انواع خطوط پیامکی چگونه است؟

همانطور که اشاره کردیم شما می‌توانید تمام سرشماره های تبلیغاتی از اپراتورهای معتبر را به سرشماره خدماتی تبدیل کنید. اما این خطوط از لحاظ کارکرد با یکدیگر فرق دارند و باید در هنگام استعلام سرشماره پیامکی و انتخاب بهترین خط خدماتی برای ارسال پیامک به نیاز خود و ویژگی‌های هر یک توجه داشته باشید. البته قبلا در مقاله تفاوت سرشماره های پیامکی این تفاوت سرشماره های پیامکی را اعلام کرده بودیم، در اینجا نگاهی کوتاه به انواع اپراتورهای پیامکی خواهیم داشت:

سرشماره پیامکی 1000؛ بهترین سرشماره ارسال پیامک

خطوط 1000 از جمله معتبرترین و قدیمی‌ترین خطوط ارسال پیامک انبوه هستند که معمولاً هزینه ارسال آن‌ها بالاتر از سایر خطوط است. نکته مهم در مورد استعلام سرشماره پیامکی 1000 این است که می‌توانید بلافاصله بعد از پیش شماره 1000 خط دلخواه خود را وارد کنید و استعلام بگیرید. برای خرید خط 1000 تا 10 روز می‌توانیت خط را رزرو کنید. در این 10 روز فرصت دارید تا هزینه را پرداخت کنید. به این ترتیب اگر خط خود را استعلام کردید می‌توانید با رزرو فوری از استفاده این خط توسط دیگران جلوگیری کنید.

سرشماره پیامکی 2000؛ استعلام فوری با تمدید سالیانه

برای استعلام سرشماره پیامکی 2000 باید از روش دوم یعنی مراجعه به پنل فراز اس ام اس استفاده کنید. استعلام سر شماره‌های 2000 آنی و فوری انجام می‌گیرد. شما می‌توانید شماره مد نظر خود را بلافاصله بعد از سرشماره 2000 اضافه کنید. این سرشماره ها علاوه بر ارائه گزارش‌های دقیق از پیامک‌های ارسال نشده و بلک لیست؛ می‌توانند گزارش دقیقی از هزینه‌های ارسال‌های انجام نشده ارائه دهند. خطوط 2000 دارای تمدید سالیانه هستند.

سرشماره پیامکی 3000؛ خط پیامکی محبوب

خط 3000 بر خلاف خط 2000 و 1000 اجازه انتخاب سرشماره بلافاصله بعد از پیش شماره 3000 را به شما نمی‌دهد. بنابراین ابتدا باید شماره مربوط به شرکت ارائه دهنده خط 3000 (برای مثال فر از اس ام اس 30002349) را وارد کنید، سپس خط مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به همین دلیل خطوط 10، 12 و 14 رقمی این سرشماره قیمت مناسبی دارند. اگر قصد دارید بعد از پیش شماره 3000 بلافاصله شماره دلخواه خود را وارد کنید باید خط E1 تهیه کنید.

سرشماره پیامکی 5000؛ خطی قدیمی با قابلیت‌های ویژه

استعلام سرشماره پیامکی 5000 نیز باید در پنل اس ام اسی انجام بگیرد. خطوط 14 و 15 رقمی اپراتور 5000 رایگان هستند بنابراین تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید مربوط به ارسال پیامک‌ها می‌شود. با این حال اگر کیفیت خط و قابلیت‌های ویژه برای شما اهمیت دارد بهتر است به سراغ استعلام سرشماره های پیامکی 50001 بروید. علاوه بر این، سرشماره پیامکی 50001 تا 50009 قابلیت ویژه‌ای به نام تبدیل به خط پیامکی دلیور بیس دارند.

با استفاده از این قابلیت تنها زمانی هزینه‌ای پرداخت می‌شود که پیامک توسط گیرنده دریافت شود. هزینه پیامک‌های ارسال شده به گوشی‌های خاموش یا بدون آنتن که دلیور نشده‌اند، کسر نخواهد شد.

ارسال لینک در پیامک از سرشماره 021

سرشماره پیامکی 021؛ سرشماره پیامکی حرفه‌ای

در هنگام استعلام سرشماره پیامکی 021، می‌توانید همچون سرشماره 1000، بلافاصله بعد از پیش شماره 021، شماره خط مد نظر خود را وارد کنید. اما برخلاف سرشماره 1000، برای استعلام این سرشماره باید پنل اس ام اسی خریداری کرده باشید. از ویژگی‌های خط 021 این است که کاربر می‌تواند با شما به صورت دوطرفه ارتباط داشته باشد.

با این حال، برای ارسال پیامک لینکدار باید از قبل هماهنگی‌های لازم را با اپراتور انجام دهید. همچنین برای استفاده از خدمات این اپراتور تنها سرشماره هایی که مالکشان هستید، قابل ثبت شدن هستند. بنابراین، ثبت خط به صورت حقیقی یا حقوقی نیاز به جواز کسب یا اینماد دارد.

استعلام بهترین خطوط پیامکی از فراز اس ام اس

در این مقاله با نحوه استعلام انواع خطوط پیامکی آشنا شدیم و سعی کردیم به سؤال “استعلام سرشماره پیامکی به چه شکل انجام می‌شود؟” پاسخ دهیم. سرشماره 1000 تنها خط با قابلیت استعلام مستقیم است. برای استعلام سایر سر شماره‌ها باید ابتدا پنل پیامکی خود را فعال کنید و سپس از طریق سامانه فراز اس ام اس خط اختصاصی مد نظر خود را استعلام بگیرید. اگر نیاز به راهنمایی‌های بیشتری در این زمینه دارید، همکاران ما در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

با خرید پنل پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می‌توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 71333036-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مشاوره رایگان 71333036-021 خرید سامانه پیامک
021-71333036