خرید پنل اس ام اس » آموزش کار با پنل اس ام اس » استعلام سرشماره پیامکی به چه شکل انجام می‌شود؟

استعلام سرشماره پیامکی به چه شکل انجام می‌شود؟

استعلام سرشماره پیامکی
آموزش کار با پنل اس ام اس بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
۵/۵ - (۱ امتیاز)

استعلام سرشماره پیامکی به شما این امکان را می‌دهد تا وضعیت خط پیامکی مورد نظر خود را بررسی کنید. اگر به دنبال یک شماره خاص برای سامانه پیامکی خود هستید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد انواع خطوط پیامکی به دست آورید، استعلام سرشماره پیامکی اولین کاری است که باید انجام دهید. به همین بهانه ما در این مقاله نحوه استعلام گرفتن از سرشماره پیامکی مختلف را بررسی می‌کنیم. تا انتهای این مطلب همراه فراز اس ام اس باشید.

استعلام سرشماره پیامکی؛ بررسی و استعلام خطوط پیامکی مختلف

خطوط پیامکی اختصاصی به شما اجازه می‌دهند تا بازاریابی و برند سازی خود را ارتقا دهید و به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید و همواره از یک شماره ثابت و مشخص به مشتریانتان پیامک ارسال کنید. اولین گاه برای تهیه یک خط پیامکی، خرید سامانه پیامکی است و بعد از خرید سامانه پیامک شما می توانید خط اختصاصی برای ارسال پیامک ثبت نمایید. با این حال، وجود سرشماره های مختلف ممکن است شما را سردرگم کند. همچنین اگر به دنبال یک شماره خاص هستید، استعلام سرشماره پیامکی برای شما اهمیت زیادی خواهد داشت. استعلام سرشماره پیامکی به طور کلی به دو روش استعلام از سایت یا استعلام از ارائه دهنده خدمات پیامکی مانند فراز اس ام اس انجام می‌گیرد. در ادامه با هر دو روش آشنا می‌شویم.

استعلام آزاد بودن سرشماره پیامکی

روش اول: استعلام مستقیم از سایت اپراتور

روش اول استعلام سرشماره پیامکی، استعلام مستقیم از سایت اپراتور ایران رهیاب گستر ارائه دهنده سرشماره پیامکی ۱۰۰۰ است. این سرشماره دارای وب سرویس نیست به همین دلیل نمی‌توان از پنل پیامکی فراز اس ام اس برای آزاد بودن خط استعلام گرفته شود. در این روش کافی است تا به آدرس http://crm.rahyab.ir/Persian/Website/NumberInquiry.aspx مراجعه کنید.

بعد از وارد شدن به پنل از منو سمت راست گزینه استعلام خط آزاد را انتخاب کنید. حالا می‌توانید سرشماره مد نظر خود را وارد کنید و از آزاد بودن آن مطمئن شوید. بعد از تأیید آزاد بودن خط می‌توانید پنل اس ام اسی خود را از فراز اس ام اس خریداری کنید و با خط معتبر ۱۰۰۰ اقدام به ارسال پیامک از طریق اینترنت نمایید. با استفاده از ارسال پیامک اینترنتی می‌توانید در هر ثانیه بیش از ۱۰ هزار پیامک ارسال کنید.

روش دوم: استعلام سرشماره پیامکی سایر خطوط از طریق سامانه فراز اس ام اس

به جز سرشماره ۱۰۰۰، می‌توانید برای استعلام سرشماره پیامکی سایر اپراتورها مانند ۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۰۲۱ از سامانه پیامکی فراز اس ام اس کمک بگیرید. برای اینکار ابتدا باید پنل پیامکی از خطوط اختصاصی خریداری کنید. در پنل پیامک با خطوط عمومی، شما نیازی به استعلام خط ندارید، زیرا پیامک‌های شما از خطوطی که قبلاً ثبت شده‌اند ارسال می‌شوند. اما برای شرکت‌ها و برندهای معتبر خرید خطوط اختصاصی اهمیت بیشتری دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید خطوط اختصاصی پنل پیامکی خود را خریداری کنید. بعد از خرید پنل، با ارسال مدارک شناسایی، پنل شما فعال خواهد شد. حالا می‌توانید شماره مد نظر خود را از طریق امکانات پنل استعلام بگیرید. در صورتی که به کمک بیشتری نیاز دارید، از تیکت پشتیبانی استفاده کنید. اگر خط مورد نظر شما آزاد باشد، به شما اطلاع داده خواهد شد.

ستعلام سرشماره های پیامک تبلیغاتی

استعلام سرشماره های پیامک تبلیغاتی چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که قصد تبلیغات یا ارائه خدمات را دارید استعلام تبلیغاتی یا خدماتی بودن سرشماره ها اهمیت زیادی پیدا می‌کند. زیرا سرشماره های تبلیغاتی قابلیت عبور از بلک لیست را ندارند و به این ترتیب برای شرکت‌ها، سایت‌ها و نرم افزارها مناسب نیستند. برای ارسال پیامک انبوه و بدون نگرانی از بلک لیست باید از خطوط خدماتی استفاده کنید البته با خطوط خدماتی امکان ارسال پیامک تبلیغاتی وجود ندارد و با خط خدماتی فقط می توانید پیامک های اطلاع رسانی ارسال کنید و برای ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه می بایست از ارسال پیامک با سیمکارت برای عبور از بلک لیست استفاده نمایید.

در حال حاضر تمام سرشماره ها در ابتدای کار تبلیغاتی هستند. برای تبدیل سر شماره تبلیغاتی به سرشماره خدماتی که قابل عبور از بلک لیست را داشته باشد، باید از سرویس‌های پیامک خدماتی استفاده کنید. بنابراین، شما می‌توانید تمام سرشماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۰۲۱ را به خط خدماتی تبدیل کنید.

بهترین خطوط پیامکی برای ارسال پیامک انبوه

نحوه استعلام انواع خطوط پیامکی چگونه است؟

همانطور که اشاره کردیم شما می‌توانید تمام سرشماره های تبلیغاتی از اپراتورهای معتبر را به سرشماره خدماتی تبدیل کنید. اما این خطوط از لحاظ کارکرد با یکدیگر فرق دارند و باید در هنگام استعلام سرشماره پیامکی و انتخاب بهترین خط خدماتی برای ارسال پیامک به نیاز خود و ویژگی‌های هر یک توجه داشته باشید. البته قبلا در مقاله تفاوت سرشماره های پیامکی این تفاوت سرشماره های پیامکی را اعلام کرده بودیم، در اینجا نگاهی کوتاه به انواع اپراتورهای پیامکی خواهیم داشت:

سرشماره پیامکی ۱۰۰۰؛ بهترین سرشماره ارسال پیامک

خطوط ۱۰۰۰ از جمله معتبرترین و قدیمی‌ترین خطوط ارسال پیامک انبوه هستند که معمولاً هزینه ارسال آن‌ها بالاتر از سایر خطوط است. نکته مهم در مورد استعلام سرشماره پیامکی ۱۰۰۰ این است که می‌توانید بلافاصله بعد از پیش شماره ۱۰۰۰ خط دلخواه خود را وارد کنید و استعلام بگیرید. برای خرید خط ۱۰۰۰ تا ۱۰ روز می‌توانیت خط را رزرو کنید. در این ۱۰ روز فرصت دارید تا هزینه را پرداخت کنید. به این ترتیب اگر خط خود را استعلام کردید می‌توانید با رزرو فوری از استفاده این خط توسط دیگران جلوگیری کنید.

سرشماره پیامکی ۲۰۰۰؛ استعلام فوری با تمدید سالیانه

برای استعلام سرشماره پیامکی ۲۰۰۰ باید از روش دوم یعنی مراجعه به پنل فراز اس ام اس استفاده کنید. استعلام سر شماره‌های ۲۰۰۰ آنی و فوری انجام می‌گیرد. شما می‌توانید شماره مد نظر خود را بلافاصله بعد از سرشماره ۲۰۰۰ اضافه کنید. این سرشماره ها علاوه بر ارائه گزارش‌های دقیق از پیامک‌های ارسال نشده و بلک لیست؛ می‌توانند گزارش دقیقی از هزینه‌های ارسال‌های انجام نشده ارائه دهند. خطوط ۲۰۰۰ دارای تمدید سالیانه هستند.

سرشماره پیامکی ۳۰۰۰؛ خط پیامکی محبوب

خط ۳۰۰۰ بر خلاف خط ۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ اجازه انتخاب سرشماره بلافاصله بعد از پیش شماره ۳۰۰۰ را به شما نمی‌دهد. بنابراین ابتدا باید شماره مربوط به شرکت ارائه دهنده خط ۳۰۰۰ (برای مثال فر از اس ام اس ۳۰۰۰۲۳۴۹) را وارد کنید، سپس خط مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به همین دلیل خطوط ۱۰، ۱۲ و ۱۴ رقمی این سرشماره قیمت مناسبی دارند. اگر قصد دارید بعد از پیش شماره ۳۰۰۰ بلافاصله شماره دلخواه خود را وارد کنید باید خط E1 تهیه کنید.

سرشماره پیامکی ۵۰۰۰؛ خطی قدیمی با قابلیت‌های ویژه

استعلام سرشماره پیامکی ۵۰۰۰ نیز باید در پنل اس ام اسی انجام بگیرد. خطوط ۱۴ و ۱۵ رقمی اپراتور ۵۰۰۰ رایگان هستند بنابراین تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید مربوط به ارسال پیامک‌ها می‌شود. با این حال اگر کیفیت خط و قابلیت‌های ویژه برای شما اهمیت دارد بهتر است به سراغ استعلام سرشماره های پیامکی ۵۰۰۰۱ بروید. علاوه بر این، سرشماره پیامکی ۵۰۰۰۱ تا ۵۰۰۰۹ قابلیت ویژه‌ای به نام تبدیل به خط پیامکی دلیور بیس دارند.

با استفاده از این قابلیت تنها زمانی هزینه‌ای پرداخت می‌شود که پیامک توسط گیرنده دریافت شود. هزینه پیامک‌های ارسال شده به گوشی‌های خاموش یا بدون آنتن که دلیور نشده‌اند، کسر نخواهد شد.

ارسال لینک در پیامک از سرشماره 021

سرشماره پیامکی ۰۲۱؛ سرشماره پیامکی حرفه‌ای

در هنگام استعلام سرشماره پیامکی ۰۲۱، می‌توانید همچون سرشماره ۱۰۰۰، بلافاصله بعد از پیش شماره ۰۲۱، شماره خط مد نظر خود را وارد کنید. اما برخلاف سرشماره ۱۰۰۰، برای استعلام این سرشماره باید پنل اس ام اسی خریداری کرده باشید. از ویژگی‌های خط ۰۲۱ این است که کاربر می‌تواند با شما به صورت دوطرفه ارتباط داشته باشد.

با این حال، برای ارسال پیامک لینکدار باید از قبل هماهنگی‌های لازم را با اپراتور انجام دهید. همچنین برای استفاده از خدمات این اپراتور تنها سرشماره هایی که مالکشان هستید، قابل ثبت شدن هستند. بنابراین، ثبت خط به صورت حقیقی یا حقوقی نیاز به جواز کسب یا اینماد دارد.

استعلام بهترین خطوط پیامکی از فراز اس ام اس

در این مقاله با نحوه استعلام انواع خطوط پیامکی آشنا شدیم و سعی کردیم به سؤال “استعلام سرشماره پیامکی به چه شکل انجام می‌شود؟” پاسخ دهیم. سرشماره ۱۰۰۰ تنها خط با قابلیت استعلام مستقیم است. برای استعلام سایر سر شماره‌ها باید ابتدا پنل پیامکی خود را فعال کنید و سپس از طریق سامانه فراز اس ام اس خط اختصاصی مد نظر خود را استعلام بگیرید. اگر نیاز به راهنمایی‌های بیشتری در این زمینه دارید، همکاران ما در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مشاوره رایگان 74853-021 خرید سامانه پیامک
021-74853