پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » افزونه پیامک Paid Membership PRO

افزونه پیامک Paid Membership PRO

سایت‌های اشتراک محتوا (عضویت پولی) این روزها جایگاه بسیار ویژه‌ای پیدا کرده است، سایت‌هایی مانند متمم، مدیر سبز، سوخت جت و… که از سیستم خرید اشتراک استفاده می‌کنند و مطالب مفید و ارزشمندی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

یکی از مشکلات شایع در سایت‌های اشتراک محتوا وجود دارد نرخ ریزش و عدم تمدید اشتراک برای حساب کاربری است و خیلی از کاربران سایت تاریخ اتمام اشتراک را فراموش می کنند. برای حل این مشکل ما افزونه پیامکی Paid Membership PRO برای  توسعه داده‌ایم. شما با نصب این افزونه می‌توانید در حالت‌های مختلف برای کاربران سایت خودتان پیامک ارسال کنید و درامدتان را از فروش عضویت ویژه افزایش دهید.

می خواهیم پلاگین پیامکی و افزونه پیامک Paid Memberships Pro که به صورت رایگان توسط سامانه پیامک فراز اس ام اس توسعه داده شده است را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید از این افزونه برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی اتمام اشتراک و تمدید اشتراک استفاده کنید.

همانطور که میدانید این افزونه مانند سایر افزونه‌های ساخت اشتراک پولی در سایت قابلیت اطلاع رسانی از ایمیل را در اختیار شما قرار می دهد اما متاسفانه اطلاع رسانی ایمیلی در ایران خیلی جدی گرفته نمی شود یا پیامک هایی که با این خطوط تبلیغاتی ارسال می شود به شماره های مسدود و بلک لیست ارسال نمی شود. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که افزونه پیامکی برای Paid Memberships Pro توسعه دهیم که با استفاده از خطوط خدماتی سامانه پیامک ارسال می کند و به شماره های مسدود و بلک لیست نیز پیامک ارسال می شود. این افزونه رایگان است و می توانید از سایت فراز اس ام اس به صورت رایگان دانلود نمایید.

لازم به ذکر است که سامانه پیامک خدماتی  با افزونه پیامک Restrict Content Pro را نیز به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

معرفی افزونه Paid Memberships Pro

یک افزونه رایگان و قدرتمند و از بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس است که با داشتن چندین ویژگی قدرتمند و تجربه کاربری بصری به شما اجازه می دهد یک سایت عضویت پولی بسازید.

افزونه Paid Memberships Pro تمام ابزارهایی که شما برای شروع، مدیریت و رشد سایت عضویت خود نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد. این افزونه برای سایت هایی که محتوای پولی دارند مناسب است و به شما اجازه می دهد دسترسی به محتوای پولی خود را محدود کنید، اعضا را ثبت نام کنید و اشتراک های دوره ای را ارائه دهید.

افزونه Paid Memberships Pro یک راه حل عالی برای کسب و کارهای آنلاین، وب سایت های آموزش آنلاین، انجمن ها و هر سایت عضویت پولی است.

برخی ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • هسته رایگان
 • پشتیبانی از 6 درگاه پرداخت
 • سطح نامحدود عضویت
 • قیمت گذاری انعطاف پذیر عضویت
 • گزینه های گسترده برای محدود کردن محتوا
 • پیشخوان عضو
 • گزارش های قابل سفارشی سازی

افزونه Paid Memberships Pro هم به صورت رایگان و هم پرمیوم عرضه شده است. نسخه حرفه ای این افزونه دو پلن پرمیوم دارد که بیش از 60 افزودنی، تیکت های پشتیبانی نامحدود، چت های توسعه دهندگان و موارد دیگر را دارا است.

در این مقاله نسخه رایگان افزونه Paid Memberships Pro را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Paid Memberships Pro و نحوه ساخت سایت عضویت پولی در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منویی به نام عضویت ها اضافه شده و صفحه ای مشابه شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

برای راه اندازی سایت عضویت خود باید مراحل زیر را دنبال کنید:

ساخت سطح عضویت جدید

اولین گام ایجاد سطوح عضویت یا پلن های سایت شما است. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر عضویت ها » Settings بروید و روی دکمه Create a Membership Level کلیک کنید.

صفحه “افزودن سطح عضویت جدید” مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

یک نام برای سطح عضویت خود انتخاب کنید و در قسمت توضیحات، توضیحی که شامل تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد پلن و ویژگی های ارائه شده در آن است را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. این توضیحات در صفحه پرداخت نشان داده می شود.

همچنین می توانید یک پیام تأیید اضافه کنید که پس از اینکه کاربران در پلن ثبت نام کردند، در صفحه تأیید پرداخت نهایی برای آنها نمایش داده می شود.

اگر باکس Check to include this message in the membership confirmation email را فعال کنید، پیام تایید در ایمیل تأیید عضویت آورده می شود.

در بخش جزئیات صورت حساب می توانید میزان مبلغی که کاربران شما برای دسترسی به محتوا باید واریز کنند را در قسمت پرداخت اولیه وارد کنید.

در صورتی که سطح مورد نظر شما پرداخت دوره ای حق اشتراک دارد، گزینه اشتراک دوره ای را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه تنظیمات دیگری ظاهر می شود که باید آنها را پیکربندی کنید.

در قسمت تنظیمات دیگر می توانید گزینه های زیر را پیکربندی کنید.

 • غیر فعال سازی ثبت نام جدید: فعال کردن این گزینه، ثبت نام های جدید را غیرفعال کرده و سطح را از صفحه پیش فرض “سطوح عضویت” مخفی می کند.
 • انقضاء عضویت: این گزینه را فعال کنید تا دسترسی عضویت زمان انقضا داشته باشد.

در قسمت های بعدی تب سطوح افزونه Paid Memberships Pro می توانید مدت زمان دسترسی به عضویت را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که اشتراک دوره ای عضو (در صورت وجود) با منقضی شدن عضویت لغو می شود.

در قسمت تنظیمات محتوا می توانید دسته محتوای مورد نظر خود که اعضای این طرح می توانند به آن دسترسی داشته باشند را انتخاب کنید.

اگر دسته (هایی) در سایت خود دارید که تنها باید برای اعضای این سطح نمایش داده شوند، در این قسمت می توانید آنها را مشخص کنید. هر نوشته ای که در دسته های محدود شده و قابل مشاهده تنها برای اعضا وجود داشته باشد، فقط برای کاربران این پلن قابل دسترسی خواهد بود.

به همین ترتیب می توانید پلن های عضویت دیگری بسازید اما قبل از ساخت پلن های دیگر فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره سطح کلیک کنید.

توجه داشته باشید که حداقل یک سطح عضویت باید برای ثبت نام ها باز باشد (“Allow Signups” = Yes) یا مشتریان شما هنگام ثبت نام یا پرداخت، به صفحه سطح عضویت هدایت می شوند.

تنظیم برگه های عضویت در افزونه Paid Memberships Pro

هنگامی که پلن های عضویت خود را ساختید، نوبت به تنظیم برگه های عضویت می رسد.

برای تنظیم برگه های عضویت در تب Settings وارد زیرتب برگه ها شوید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

چند برگه مختلف وجود دارد که باید آنها را در فرانت اند سایت عضویت خود نمایش دهید. شما می توانید این برگه ها را خودتان بسازید یا افزونه Paid Memberships Pro آنها را برای شما بسازد.

برای اینکه افزونه خودش برگه ها را برای شما بسازد، روی دکمه Generate Pages For Me کلیک کنید.

پس از آن مشاهده می کنید که Paid Memberships Pro تمام برگه های عضویت مناسب مورد نیاز شما را تولید می کند. در صورت لزوم می توانید برگه ها را ویرایش کنید.

اگر می خواهید ظاهر برگه های پیش فرض Paid Memberships Pro را تغییر دهید، می توانید از فایلهای CSS سفارشی یا قالب های PHP استفاده کنید.

فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تنظیمات در پایین صفحه کلیک کنید.

اضافه کردن درگاه های پرداخت

پس از ساخت پلن های عضویت مختلف و تنظیم برگه های مورد نیاز برای سایت عضویت، در سومین گام باید درگاه های پرداخت را به سایت خود اضافه کنید.

Paid Memberships Pro تعدادی درگاه پرداخت دارد که بدون تنظیمات خاصی می توانید از آنها استفاده کنید. این درگاه ها شامل موارد زیر هستند:

 • Stripe
 • PayPal
 • Authorize.net
 • Braintree Payments
 • 2Checkout
 • Cybersource

شما می توانید با استفاده از افزونه رایگان Zarinpal Paid Memberships Pro درگاه پرداخت زرین پال را با این افزونه ادغام کنید.

برای افزودن یک ارائه دهنده درگاه پرداخت، در زیر تب Settings، گزینه درگاه پرداخت و گواهی اس اس ال را انتخاب کنید.

در قسمت درگاه پرداخت، درگاه پرداخت مورد نظر خود را انتخاب کرده و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

برای پرداخت امن، به چیزی به نام گواهینامه SSL احتیاج دارید. در مقاله آموزش نصب SSL در وردپرس می توانید اطلاعات کاملی درباره نصب و فعال سازی گواهینامه SSL در وردپرس به دست آورید.

تنظیم ایمیل در افزونه Paid Memberships Pro

Paid Memberships Pro این قابلیت را دارد که ایمیل های مختلفی را برای کاربران، پس از ورود آنها به سایت عضویت شما، ارسال کند.

برای تنظیم خدمات ایمیل در قسمت Settings روی تب ایمیل کلیک کنید.

از قسمت های ایمیل فرستنده و نام فرستنده استفاده کنید تا آدرس ایمیل و نامی که وردپرس برای ارسال ایمیل از آنها استفاده می کند را ویرایش کنید.

از قسمت “ارسال ایمیل های مدیر سایت” استفاده کرده و تمام باکس ها را فعال کنید تا تأییدیه ایمیل فعالیت های عضویت سایت خود را دریافت کنید.

Paid Memberships Pro به شما امکان می دهد هنگامی که می خواهید ایمیل ارسال کنید گزینه هایی شامل موارد زیر را انتخاب کنید:

 • پرداخت
 • تغییرات مدیر
 • انصراف
 • بروزرسانی های صورت حساب

برای سفارشی کردن متن ایمیلهای فوق می توانید افزونه رایگان Email Templates Add On را نصب کنید.

پیکربندی تنظیمات پیشرفته

در تب Settings » پیشرفته می توانید برخی از پیام های نمایش داده شده به مخاطبان خود و همچنین سایر جنبه های سایت عضویت خود را پیکربندی کنید.

Paid Memberships Pro

چند مورد از تنظیماتی که می توانید پیکربندی کنید عبارتند از:

 • ویرایش پیام نمایش داده شده به کاربران غیر عضو وقتی سعی در دسترسی به محتوای محدود شده را دارند.
 • محدود کردن نمایش محتواهایی که فقط اعضا می توانند دسترسی داشته باشند، در جستجوها و بایگانی ها
 • نشان دادن گزیده های محتوا به افراد غیر عضو
 • تنظیم یک بخش شرایط و ضوابط که کاربران قبل از ثبت نام باید با آن موافقت کنند.

پس از اتمام مراحل فوق ، سایت عضویت شما تقریباً آماده پخش زنده است. فقط باید دسترسی به محتوای خود را محدود کنید، بنابراین فقط افرادی که در یک پلن عضویت عضو شده اند می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. در ادامه آموزش نحوه انجام این کار را توضیح می دهیم.

محدود کردن دسترسی به محتوا

آخرین مرحله راه اندازی سایت عضویت با افزونه Paid Memberships Pro ، انتخاب محتوا برای محدود کردن است.

محدود کردن دسترسی به محتوا در وب سایت شما کاری سریع و آسان است. برای این کار یک نوشته یا برگه را به حالت ویرایش باز کنید. در ویرایشگر نوشته یا برگه دو گزینه در اختیار دارید:

در ساید بار سمت چپ صفحه، باکس جدیدی به نام “نیاز به عضویت” را مشاهده می کنید. در این قسمت، پلن عضویت مورد نظر خود که می خواهید نوشته یا برگه آن را داشته باشد را انتخاب کنید.

در قسمت دسته ها، همان دسته ای که قبلاً برای محدود کردن در تنظیمات سطح عضویت انتخاب کرده بودید را انتخاب کنید.

سپس نوشته یا برگه را دوباره منتشر کنید. اکنون باید هر برگه وب و نوشته وبلاگ را باز کرده و بررسی کنید که دسترسی محدود شده است و تنها توسط کاربرانی که در پلن های مناسب عضو هستند قابل مشاهده است.

برای سوئیچ کردن آسان تر بین حساب های کاربری مختلف، می توانید از افزونه User Switching استفاده کنید.

Paid Memberships Pro ویژگی های بسیار زیادی دارد و یک افزونه بسیار مؤثر است. این افزونه همه ویژگی هایی که شما برای ساخت یک سایت عضویت پولی نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد و تنظیمات آن بسیار ساده و سریع است.

شما می توانید یکی از پلن های پرمیوم این افزونه را خریداری کنید و ویژگی های پیشرفته تری را به سایت عضویت خود اضافه کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000