پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » راهنمای رفع هک اس ام اس و ویروس پیامکی

راهنمای رفع هک اس ام اس و ویروس پیامکی

معرفی روش‌های رفع هک اس ام اس
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۴ تیر ۱۴۰۳

راهنمای رفع هک اس ام اس و ویروس پیامکی

ویروس پیامکی در مواردی کلیه اطلاعات شخصی روی موبایل افراد را تهدید می‌کند. این ویروس از طریق پیامک حاوی متن‌های وسوسه‌انگیز، کاربران را مجاب به کلیک روی لینک آلوده می‌کند؛ پس از کلیک کاربر روی لینک آلوده، ویروس به‌صورت خود‌کار روی تلفن همراه فعال می‌شود. در علم فناوری اطلاعات به چنین عملیاتی فیشینگ می‌گویند. راهکارهای ساده‌ای برای جلوگیری از رفع هک اس ام اس وجود دارد که در این مقاله توضیح می‌دهیم. این راهنمای کامل رفع هک اس ام اس را مطالعه کنید تا از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید.

اعتماد نکردن به شماره‌های نامعتبر؛ مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از هک اس ام اس

ویروس پیامکی نوعی بدافزار مخرب است. برای پیشگیری از سرقت پیامکی پیشنهاد می‌کنیم به پیامک‌هایی که از طریق پنل اس ام اس ارسال شده‌اند اعتماد کنید و پیامک‌های ارسالی از شماره‌های نامعتبر را به‌سرعت حذف کنید. معمولا شماره‌ پیامک‌های ارسال شده از پنل اس ام اس معتبر که به‌طوراختصاصی برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی کاربرد دارند، قابل‌شناسایی هستند. همچنین این سرشماره‌ها معمولا چند بار برای بانک مخاطبین خود پیامک ارسال می‌کنند. پیامک‌هایی از شماره‌های نامعتبر ممکن است حاوی اطلاعاتی نظیر لینک باشد. پس از کلیک روی لینک، نصب بد‌افزار یا وارد شدن به گروه‌هایی در واتساپ و تلگرام، کلیه اطلاعات فرد در اختیار کلاهبرداران قرار می‌گیرد.

پس از نصب شدن بدافزار، ویروس به‌طور‌کامل به لیست مخاطبین دسترسی پیدا می‌کند. در مرحله بعد ویروس متن‌های از‌ پیش نوشته‌شده با موضوعات مختلف را برای تک‌تک مخاطبین ارسال خواهد کرد. چنانچه مخاطبین شما هم روی لینک‌ آلوده کلیک کنند، این زنجیره به‌طورمداوم ادامه می‌یابد. قربانی این حمله بدافزاری زمانی متوجه ویروس می‌شود که مبلغ قابل‌توجهی از شارژ سیم‌کارت کم شده یا قبض تلفن سرسام‌آوری برای او ارسال می‌شود.

ری‌استارت کردن گوشی در حالت safe mode؛ بهترین روش برای رفع هک اس ام اس

بهترین راهکار برای رفع هک اس ام اس ری‌استارت کردن تلفن همراه روی حالت safe mode است. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید.

 • گوشی را خاموش کنید و سپس روش کنید.
 • هنگامی که گوشی روشن شد و لوگوی تلفن همراه را مشاهده کردید، دکمه کاهش صدا را فشار دهید و چند لحظه در این حالت بمانید.
 • در این مرحله عبارت «safe mode» در قسمت پایین و سمت چپ گوشی مشخص می‌شود.
 • با کلیک روی گزینه safe mode به لیستی از بدافزارها و زمینه‌ساز هک پیامکی دسترسی خواهید داشت.

با استفاده از این روش، رفع هک اس ام اس در تلفن همراه انجام خواهد شد. برای برگرداندن تلفن به حالت عادی کافی است گوشی را خاموش و مجدد و با حالت معمول روشن کنید. به خاطر داشته باشید که هک اس ام اس به روش‌های بسیار ساده‌ای مثل نصب نرم‌افزار از لینک نامعتبر و دریافت پیامک ویروسی انجام می‌شود. معمولا کسب‌وکارها برای جلوگیری از اعتماد نداشتن مخاطبان خود، از سامانه‌های پیامکی برای ارسال پیامک استفاده می‌کنند. با خرید سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک تبلیغاتی، یادآوری، تبریک و اطلاع‌رسانی توسط کسب‌وکارها، اعتماد مخاطبان نسبت به سرشماره‌های خاص افزایش می‌یابد.

قرار دادن گوشی در حالت safe mode؛ راهکاری برای رفع هک اس ام اس

برای رفع هک پیامک، نرم‌افزارهای ناشناس و دسترسی‌های غیر‌ضروری را حذف کنید

شناسایی دستگاه‌هایی که به حساب شما در شبکه‌های مجازی دسترسی دارند، توسط ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی امکان‌پذیر است. برای این کار وارد تنظیمات حساب خود شوید و همه دستگاه‌ها به‌جز تلفن همراه خود را بلاک کنید. علاوه‌بر این، اپلیکیشن‌های ناشناس و غیر‌ضروری را پاک کنید. در آخر باید یادآوری کنیم که نیازی به فعالسازی همیشگی دسترسی میکروفون و دوربین نیست؛ فقط در موارد ضروری این امکان را فعال کنید.

امروزه افراد بسیاری با مقوله پیامک ویروسی آشنا شده‌اند و در دام کلاهبرداران گیر نمی‌افتند. مشکل شیوع پیامک‌های ویروسی سلب اعتماد کاربران نسبت به پیامک‌های تبلیغاتی مثبت و کاربردی است؛ یعنی کاربران دیگر به پیامک‌های تبلیغاتی مثبت از سمت شما هم اعتماد نخواهند کرد. برای رفع این چالش خرید سامانه پیامکی و استفاده از برنامه ارسال پیام انبوه در واتساپ را پیشنهاد می‌دهیم. مبدأ اس ام اس‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه پیامک ارسال می‌شوند، کاملاً مشخص بوده و امکان ویروسی کردن پیامک‌ها در آن وجود ندارد؛ بنابراین کاربران به این پیامک‌ها اعتماد کرده و بازخورد مثبتی به اس ام اس تبلیغاتی نشان می‌دهند.

حذف برنامه‌های ناشناس؛ راهکاری برای رفع هک پیامک

ریست فکتوری؛ آخرین راهکار برای رفع هک پیامک

اگر قرار دادن گوشی روی حالت safe mode، حذف دستگاه‌های ناشناس از اکانت شبکه مجازی، مسدود کردن دسترسی‌های غیر‌ضروی و حذف برنامه‌های ناشناس به رفع هک پیامک منجر نشد، باید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. بازگرداندن گوشی به تنظیمات اولیه راهکار رفع هک اس ام اس به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌کنیم همواره از حساب شخصی گوگل نصب شده روی گوشی برای حفظ اطلاعات خود استفاده کنید؛ در این صورت بر اثر ریست فکتوری، پشتیبانی کامل از اطلاعاتتان را در اختیار خواهد داشت.

حفظ اطلاعات شخصی از طریق حساب گوگل به معنای حفظ دسترسی به پنل‌ها و سایت‌های مختلف است. به‌این ترتیب نیازی به بازیابی رمز عبور در هنگام ورود به اکانت‌های خود نخواهید داشت. این ویژگی منجر به ذخیره متن‌‌ها، شماره تماس‌ها، برنامه‌های بازاریابی برای کسب‌وکارها می‌شود؛ همچنین امکان دسترسی به ابزارهای تبلیغاتی و نمونه پیامک تبلیغاتی را نیز برای این گروه از افراد به همراه خواهد داشت. البته که پشتیبانی حساب گوگل از اطلاعات داخل گوشی فقط برای کسب‌وکارها کاربرد ندارد و افراد عادی نیز می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

فکتوری ریست؛ روشی برای رفع هک پیامکی

توصیه‌هایی برای جلوگیری از هک اس ام اس

اگر به هر دلیلی گوشی به ویروس پیامکی آلوده شد، چه باید کرد؟ برای خروج از این مشکل چند راه‌حل پیش روی شما قرار دارد که آن‌ها را به ترتیب معرفی می‌کنیم.

 • پاک‌ کردن ویروس از قسمت تنظیمات گوشی: با ورود به بخش Setting و سپس apps برنامه ویروسی را پیدا کرده و پاک کنید.
 • استفاده از آنتی‌ویروس: با نصب آنتی‌ویروس قوی روی گوشی و اسکن کردن برنامه‌ها، هرگونه بدافزار و ویروس از روی موبایل شما پاک خواهد شد.
 • بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه: برخی بدافزار‌ها توسط آنتی‌ویروس قابل‌شناسایی نیستند؛ در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

توجه داشته باشید که هر پیامکی هم ویروسی نیست؛ به‌عنوان‌مثال برخی سایت‌ها از افزونه دیجیتس برای ثبت‌نام کاربران با شماره‌ تلفن استفاده می‌کنند. چنین پیامک‌هایی که به‌محض وارد‌ کردن اطلاعات در سایت‌های معتبر برای تکمیل ثبت‌نام ارسال می‌شوند، قابل‌اطمینان خواهند بود؛ با‌این‌حال حتما سرشماره پیامک، نام سایت و محتوای پیام را به‌خوبی مطالعه کنید، تا از سلامت پیامک مطمئن شوید. همچنین معمولا کسب‌وکارهایی که به شماره شما دسترسی دارند، از الگوهای مشابه برای ارسال پیامک تبلیغ زنجیره‌ای استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب شناسایی متن تبلیغات برای جذب دانش آموز، افزایش فروش و سایر اهداف تبلیغاتی منجر به بهبود جایگاه برند در ذهن مشتری می‌شود.

حذف برنامه‌های ناشناس؛ روشی برای جلوگیری از هک پیامکی

با پنل پیامکی فراز اس ام اس پیامک‌های تبلیغاتی معتبر و مؤثر ارسال کنید

در این مطلب به بررسی روش‌های رفع هک اس ام اس پرداختیم تا در صورت آلوده شدن تلفن همراهتان به ویروس، آن را پاکسازی کنید. در نظر داشته باشید که هر پیامک تبلیغاتی ویروسی نیست؛ زیرا بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر از سامانه‌های پیامکی استفاده می‌کنند تا مخاطبان خود را از رویداد‌ها، کمپین‌ها و فعالیت‌هایشان آگاه کنند. مطالعه این مقاله مشخصه‌های پیامک‌های سالم و ویروسی را به شما نشان داد تا بی‌دلیل به هر پیامکی اعتماد نکرده و در مقابل، همه پیامک‌های تبلیغاتی سالم را هم نادیده نگیرید.

در نهایت چنانچه تجربه‌ای خاص از ویروس پیامکی دارید، آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نوشتن تجربیاتتان به سایر کاربران فراز اس ام اس کمک می‌کند تا در دام کلاهبرداران پیامکی گرفتار نشوند.

5/5 - (2 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • احسان فصیحی
  29 دسامبر 2023 پاسخ دهید

  سلام
  ایا با بنل اس ام اس بیامهای معمولی به دوستان رو هم میشه ارسال کرد

  • سیدمحمود غفاری
   17 ژانویه 2024

   خیر سامانه پیامک برای کارهای تجاری است و امکان ارسال پیامک محاوره ای از طریق پنل اس ام اس وجود ندارد.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران