پنل اس ام اس » ویدیو ها » فعال سازی » راهنمای ارسال تیکت پشتیبانی

راهنمای ارسال تیکت پشتیبانی

1:37
این ویدئو را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
840 نفر مشاهده کردند بحث و گفتگو درباره این مقاله را شما آغاز کنید! 4MB
4 3

در صورتی که برای استفاده از نرم افزار سامانه پیامکی برای شما سوال یا ابهامی وجود دارد حتما با ما تماس بگیرید. راهنمایی و پاسخگویی به شما و سوالات شما برای ما ارزشمند است بنابراین همواره از شما درخواست داریم که مشکلات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

شماره تلفن شرکت 74853-021 است ولی در صورتی که سوالی در ساعات غیر کاری برای شما پیش آمد می‌توانید از داخل پنل پیامکی> از طریق تیکت پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

تیکت یک نامه و درخواست رسمی است که شما سوال و مشکل خود را مطرح نموده و کارشناسان ما به ترتیب زمان ارسال تیکت به آنها پاسخ می‌دهند بنابراین می‌توانیم به صورت 24 ساعته باهم در ارتباط باشیم.

به صورت پیشفرض پاسخ تیکت به موبایل شما نیز ارسال شده و در بخش پشتیبانی> مشاهده تیکت‌ها نیز می‌توانید پاسخ تیکت را ملاحظه نمایید.

البته برخی موارد فنی با تلفن پشتیبانی قابل بررسی نبوده و لزوما از طریق تیکت پشتیبانی قابل پیگیری می‌باشند.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه
پنل اس ام اس رایگان فراز اس ام اس

پنل رایگان فراز اس ام اس را تست کنید!

شما می‌توانید با پرداخت 50 هزار تومان و خرید 50 هزار تومان شارژ اولیه پنل پیامکی فراز اس ام اس را به صورت رایگان داشته باشید، این اکانت به صورت دائمی برای شما است و می توانید برای ارسال انواع پیامک‌های تبلیغاتی از پنل پیامکی رایگان استفاده کنید. حتی پنل پیامک رایگان فراز اس ام اس امکان ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی را هم دارد!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
ثبت نام پنل رایگان
021-74853