پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » گیت هاب چیست؟

گیت هاب چیست؟

لوگوی نرم افزار گیت هاب
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳ مرداد ۱۴۰۳

دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت، پر از عبارت‌ها و کلیدواژه‌هایی است که بارها آن‌ها را شنیده‌اید. اما ممکن است تا به حال به معانی و کاربرد آن‌ها توجه نکرده باشید. گیت هاب یکی از این واژه‌ها است. عبارتی که به نظر آشنا می آید و یکی از پرکاربردترین مفاهیم به ویژه در دنیای کدنویسی است. با این حال عده زیادی از فعالان این حوزه، به طور کلی آن را نمی‌شناسند یا با کاربردهای آن آشنایی کافی ندارند. اگر شما هم در این دسته از افراد هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. در حقیقت این مطلب یک راهنمای کامل از معرفی گیت هاب تا کاربری و روش‌های استفاده از آن برای شما خواهد بود.

تعریف گیت هاب؛ یک انبار قدرتمند پر از کدهای کاربردی

هر یک از متخصصانی که در یک حوزه خاص به ویژه فناوری و نرم افزار فعالیت می‌‌کنند، به دنبال راهی برای به اشتراک گذاری ایده‌ها و با خبر شدن از فعالیت سایر همکاران خود هستند. در حقیقت تشکیل یک جامعه کوچک از متخصصان یک حوزه، می‌تواند ابری بزرگ و کامل از اطلاعات آن شاخه از کار تخصصی را تشکیل دهد. این ابر اطلاعاتی در نهایت می‌تواند زمینه‌ای برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی، آگاهی از تغییرات روز در بخش‌های مختلف هر حوزه و آشنایی با دیگر افراد توانمند آن تخصص باشد.

گیت هاب همین فضای کاربردی و یک ابر اطلاعاتی برای برنامه نویسان است. همه افرادی که به طور تخصصی و جدی در فضای کدنویسی فعالیت می‌کنند، می‌توانند در این پلتفرم که مالک اصلی آن مایکروسافت است، حضور داشته باشند.

گیت هاب را می‌توان یک سیستم برای کنترل پروژه‌های برنامه نویسی دانست. با کمک این نرم افزار می‌توان همه اطلاعات مربوط به پروژه‌ها را در فضای ابری ذخیره سازی کرد. تفاوتی ندارد که پروژه راه اندازی شده در گیت هاب مربوط به چه محصول نهایی است. برای مثال اطلاعات کاربردی از یک پنل پیامکی نیز می‌تواند در این پلتفرم قرار گیرد و باعث ایجاد ایده‌های جدید یا توسعه این محصول شود.

گیت هاب یک شبکه اجتماعی برایبرنامه نویسان

چرا استفاده از گیت هاب برای برنامه نویسان ضروری است؟

همانطور که گفتیم github یک ابر اطلاعاتی است. این فضا مانند یک انبار پر از اطلاعات ارزشمند، برای هر پرسش شما یک پیشنهاد از متخصصان هم حوزه‌تان در سراسر دنیا ارائه می‌دهد. همچنین گیت هاب با وجود اطلاعات بارگذاری شده توسط برنامه نویسان در آن، یک پلتفرم کارآمد و محبوب نیز به حساب می‌آید. اما چرا استفاده از این فضا به کدنویسان پیشنهاد می‌شود؟ در ادامه با دلایل این پیشنهاد جذاب آشنا شوید.

یک گنجینه پر از ایده‌های کدنویسی

هرچقدر هم فردی خلاق با ایده‌های نو باشید، ممکن است گاهی به بن بست ایده‌یابی یا مشکلاتی غیرقابل حل در کدهای خود مواجه شوید. کافی است در فضای گیت هاب چرخی بزنید و با پروژه‌های باز افراد مختلف از سراسر دنیا آشنا شوید.

این دریافت اطلاعات حتما ایده‌هایی منحصر به فرد را برای شما ایجاد خواهد کرد. برای مثال تصور کنید که در ساده‌ترین حالت ممکن، به دنبال برنامه نویسی یک صفحه خاص با فیچرهای متفاوت هستید. در این صورت می‌توانید علاوه بر بررسی پروژه‌های مشابه، موضوع و ایده خود را مطرح کنید تا برنامه نویسان دیگر درباره روند اجرایی و کدهای اختصاصی آن به شما کمک کنند.

فراموش نکنید که تغییرات مهم و کاربردی را باید در زمان مناسب خود به گوش کاربران و مشتریان برسانید. برای این کار، بعد از فرایند کدنویسی و طراحی، مشتریان را با پیامک از این تغییرات آگاه کنید. اطلاع رسانی تغییرات بزرگ با پیامک بسیار ساده و به صرفه است. چرا که قیمت پنل اس ام اس برای کسب و کار تازه شما کاملا ارزش پرداخت را دارد.

به اشتراک گذاری ایده های کدنویسی سایت در گیت هاب

Github در جایگاه یک شبکه اجتماعی برای متخصصان

علاوه بر اینکه در این فضا می‌توانید به پروژه‌های برنامه نویسی مختلف دسترسی داشته باشید، امکان دنبال کردن برنامه نویسان را نیز دارید. این قابلیت باعث شده تا گیت هاب فارغ از یک پنل نمایش اطلاعات، یک شبکه اجتماعی برای کاربران باشد. بنابراین می‌توانید به سادگی پروفایل برنامه نویس محبوب خود را از هرکجای دنیا دنبال کنید و پروژه‌های او را به خوبی رصد کنید.

کنترل پروژه با گیت هاب

قابلیت‌های گیت هاب در سال‌های اخیر فراتر رفته است. این روزها برنامه نویسان می‌توانند از این نرم افزار به عنوان یک فضای اختصاصی برای مدیریت تسک برنامه نویسی نیز استفاده کنند. در حقیقت گیت هاب مانند نرم افزارهای کنترل پروژه، شما را از فرایند انجام وظایف تیم برنامه نویسی آگاه می‌کند و درصد رشد و تکمیل شدن پروژه را به شما نشان خواهد داد.

آرشیو شدن همه تغییرات در انبار Github

مهم‌ترین ویژگی که گیت هاب را به یک فضای حرفه‌ای و کامل برای کدنویسان تبدیل کرده، قابلیت ذخیره همه تغییرات در آرشیو است. گیت هاب به طور خودکار نمونه‌ای از تغییرات ایجاد شده روی هر ورژن پروژه را ذخیره سازی می‌کند. بنابراین نسخه‌های مورد نیاز همه منظم و در دسترس هستند.

امکانات و ویژگی های گیت هاب

آیا گیت هاب فقط برای برنامه نویسان است؟

حقیقت این است که گیت هاب به هدف ساماندهی پروژه های کدنویسی برای برنامه‌نویسان سراسر دنیا طراحی شد. این روزها نیز متخصصان برنامه‌نویسی جامعه وسیعی از مخاطبان آن را تشکیل می‌دهند. اما این پلتفرم امروزه برای همه افراد در دسترس است. البته فضای غالب آن موضوعات عمومی را دربرنمی‌گیرد. اما اگر برای تعریف یک پروژه و ایده به یک طوفان اطلاعاتی از سراسر دنیا نیاز دارید، این فضا ممکن است به شما کمک کند.

استفاده از ابزارهای مناسب در کنار ایده تازه همیشه می‌تواند دو بازوی قدرتمند کسب و کار شما باشد. برای یک بازاریابی به صرفه روی ایده‌های خود، می‌توانید نمایندگی پنل پیامک را با بهترین شرایط دریافت کنید.

تفاوت گیت لب با گیت هاب؛ کدام نرم افزار مزیت رقابتی دارد؟

این روزها برای گیت هاب رقبای بسیاری در بازار نرم افزارهای جدید وجود دارد. اما گیت لب را می‌توان جدی‌ترین رقیب آن دانست. برای مقایسه این دو محصول باید بدانید که اغلب امکانات گیت لب و گیت هاب مشابه یکدیگر هستند و فضای آن‌ها در بخش‌هایی جزئی متفاوت است. اما مهم‌ترین ویژگی که باعث شده گیت لب به صورت جدی به صحنه رقابت وارد شود، این است که بسیاری از امکانات گیت هاب بعد از خرید حساب کاربری فعال می‌شوند. اما گیت لب این امکانات را به صورت رایگان در اختیار کاربر می‌گذارد.

بعد از کدنویسی حرفه‌ای و برنامه ریزی دقیق برای سایت و کسب و کار خود، می‌توانید با ارسال پیامک گروهی مشتریان خود را از تغییرات، برنامه‌ها و کمپین‌های فعال تبلیغاتی خود مطلع کنید.

مقایسه گیت هاب و گیت لب

خرید پنل پیامک از فراز اس ام اس؛ اثربخش‌ترین اعلان بعد از کدنویسی و طراحی سایت

بعد از اینکه پروژه‌های کد نویسی سایت به سرانجام دلخواه در بخش امکانات و طراحی رسید، وقت آن است که افراد را از این سایت کاربردی باخبر و کسب و کار را به صورت رسمی آغاز کنید. خرید پنل اس ام اس این امکان را به شما می‌دهد تا در مدت زمان کوتاه، انبوهی از افراد را با سایت و برند خود آشنا کنید.

ما در فراز اس ام اس با شناسایی دغدغه‌های شما، بهترین پکیج‌های پیامکی را طراحی کرده‌ایم. از پنل پیامک انبوه تا امکان خرید خطوط خدماتی در سایت فراهم است. برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات