خرید پنل اس ام اس » آموزش کار با پنل اس ام اس » چرا گوشیم پیامک دریافت نمیکنه؟

چرا گوشیم پیامک دریافت نمیکنه؟

ری استارت کردن گوشی، راه حلی برای مشکل عدم دریافت پیامک
آموزش کار با پنل اس ام اس 4 نظر

حتماً برای شما هم پیش‌آمده که در یک بازه زمانی محدودی متوجه می‌شوید که گوشی تلفن همراه شما هیچ‌گونه پیامکی را دریافت نمی‌کند و یا به‌عنوان مثال پیامک‌های تبلیغاتی و یا پیام‌های مهم بانکی به دست شما نمی‌رسد. در این موقعیت حتماً شما گوشی تلفن همراه خود را چک می‌کنید تا در صورت وجود هرگونه باگ و یا مشکل سریعاً به رفع آن بپردازید اما واقعیت این است که گاهی اوقات مشکل عدم دریافت پیامک تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ می‌شود و از چکاپ کردن معمولی گوشی موبایل نمی‌توان به رفع مشکل دست پیدا کرد. به همین خاطر و با توجه به اهمیت بالای این موضوع از سمت کاربران، در این مقاله فراز اس‌ام‌اس، بهترین سامانه پنل اس ‌ام ‌اس انبوه همراه شما خواهد بود تا به بررسی راهکارهای کاربردی در جهت کشف عدم دریافت پیامک بپردازد. پس همراه با ما باشید.

1- خاموش و روشن کردن گوشی موبایل، سنتی‌ترین روش بررسی مشکل نیامدن اس‌ام‌اس

در قدم اول اگر متوجه عدم دریافت پیامک‌های خود شدید، حتماً از ساده‌ترین و سنتی‌ترین روش مرسوم یعنی ری استارت کردن گوشی خود برای رفع این مشکل استفاده کنید.

با توجه به مشکل‌های مرسوم سخت‌افزاری گوشی‌های موبایل و همچنین مشکلاتی از قبیل هنگ کردن گوشی، این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که با خاموش و روشن کردن گوشی موبایل خود بتوانید معضل عدم دریافت پیامک‌ها را حل کنید.

اگر می‌خواهید از این نکته مطمئن شوید که پس از ری استارت کردن گوشی موبایل، مشکل شما رفع شده است یا خیر، حتما پس از روشن شدن گوشی با حجم بالای دریافت پیامک‌های اخیر خود مواجه خواهید شد. البته این مشکل هم با ارسال پیامک از طریق اینترنت و هم پنل‌های اس‌ام‌اسی دیده می‌شود و عدم دریافت پیامک گاهی ارتباطی با گوشی و سیم‌کارت ندارد.

2- مشکل آنتن دهی خط، مهم‌ترین دلیل عدم دریافت پیام کوتاه

به جرات می‌توان گفت که بیش از 50 درصد دلیل عدم دریافت پیامک به گوشی، از مشکل سرویس‌دهی شبکه نشات می‌گیرد. اما مسئله مهم این است که در این مواقع با توجه به اینکه کاربر پیش‌ازاین با این مشکل روبه‌رو نبوده است، پیش‌بینی عدم سرویس‌دهی را نخواهد کرد و همچنان فکر می‌کند که مشکل عدم دریافت پیامک از خود دستگاه تلفن همراهش است.

مشکل اتصال به شبکه شایع‌ترین دلیل عدم دریافت پیامک

با توجه به شایع بودن این مشکل پیشنهاد می‌کنیم پس از چک کردن سالم بودن گوشی موبایل خود حتماً با اپراتورهای خدماتی مرتبط با خط خود تماس بگیرید تا آن‌ها بتوانند مشکلات احتمالی پوشش دهی شبکه را به شما یادآوری کنند.

3- سیم‌کارت خود را دوباره در گوشی فعال کنید، ترفند نهایی رفع مشکل نیامدن پیامک به گوشی

یکی دیگر از روش‌هایی که بررسی آن می‌تواند مشکل عدم دریافت پیامک‌ها را تا حدی رفع کند این است که سیم‌کارت خود را برای دقایقی از گوشی تلفن همراه خود خارج کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از کاربران پس از ورود مجدد سیم‌کارت به گوشی تلفن همراه خود، مجدداً پیامک‌هایی که در صف تحویل داشته‌اند را دریافت می‌کنند اما اگر باز هم پیامک‌های خود را دریافت نکردید به این معنا است که مشکل عدم دریافت پیامک از سمت گوشی تلفن همراه و سیم‌کارت شما نشات نگرفته است و حتی اگر ارسال پیامک با کامپیوتر را هم تست کنید، خط شما پاسخگو نخواهد بود. با این حساب پس چطور باید برای دریافت مجدد پیامک‌های خود اقدام کنیم؟ آیا اصلاً راهی وجود دارد؟

کمبور فضا برای دریافت پیامک جدید در گوشی موبایل

4- غیرفعال کردن دریافت پیام‌های تبلیغاتی، مهم‌ترین دلیل عدم دریافت پیامک‌ها

حالا که گوشی موبایل و سیم‌کارت خود را به‌خوبی چک کردید و متوجه هیچ‌گونه خطایی از بابت سیم‌کارت و گوشی خود نشدید، بهتر است تا سایر عوامل خارجی را بررسی کنیم تا درنهایت بفهمیم که چرا پیامک‌های خاصی را نمی‌توانیم دریافت کنیم.

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود بسیاری از پیامک‌ها دریافت نشود این است که کدهای مربوط به عدم دریافت پیام کوتاه از سمت کاربران واردشده و همین نکته موجب شده تا بسیاری از پیام‌های مهم و ارزشمند توسط کاربران دریافت نشود. توجه داشته باشید که درصورتی‌که این کدهای دستوری را وارد کرده‌اید، نسبت به غیرفعال کردن آن اقدام کنید تا بتوانید پیام‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی موردنظر خود را دوباره دریافت کنید.

شایع‌ترین دلیل عدم دریافت پیامک در گوشی‌های موبایل

5- عدم شارژ پیامک‌های خدماتی، مهم‌ترین دلیل نیامدن اس‌ام‌اس به گوشی

یکی دیگر از شایع‌ترین دلایلی که در نتیجه عدم دریافت پیامک‌ها را به همراه دارد، این است که بسیاری از پیامک‌ها از قبیل پیامک‌های بانک یا پیامک‌هایی که برای دریافت آن‌ها شما هزینه پرداخت کرده‌اید، نیاز به شارژ مجدد دارد و عدم شارژ مجدد و تمدید اعتبار موجب عدم دریافت پیامک توسط کاربر می‌شود. به‌عنوان‌مثال، پیامک‌های که از سمت بانک برای کاربران ارسال می‌شود، نیاز به تمدید هزینه سالانه دارد و مشتریان در صورت نیاز برای تمدید دریافت پیامک‌های بانک، بایستی که هرسال نسبت به شارژ هزینه اس‌ام‌اس خود اقدام کنند در غیر این صورت پیامکی از سمت بانک دریافت نخواهند کرد.

6- نبود ظرفیت دریافت و ذخیره پیامک در گوشی پاسخی برای چرا به گوشیم پیامک نمیاد

حالا که همه عوامل خارجی و داخلی را در مورد عدم دریافت پیامک گوشی بررسی کردیم، بهتر است تا یکی دیگر از پیش‌پاافتاده‌ترین دلایل را هم بررسی کنیم تا در انتهای این مقاله دیگر هیچ ابهامی برای دریافت نکردن پیامک‌های گوشی برای شما ایجاد نشود.

با توجه به اینکه گوشی‌های موبایل ظرفیت محدودی برای ذخیره‌سازی پیامک‌های خود دارند، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع، دلیل عدم دریافت پیامک گوشی موبایل این است که فضای کافی برای ذخیره و دریافت پیامک وجود ندارد. در این شرایط بایستی تا پیامک‌هایی که اطلاعات مفیدی به شما ارائه نمی‌کند را پاک‌کرده تا فضا برای دریافت پیام‌های جدید برای شما ایجاد شود. البته توجه داشته باشید که اگر در این مسیر پیام‌های ارزشمندی دارید، حتماً می‌توانید با کمک مطالعه مقاله ریکاوری اس‌ام‌اس چیست؟ پیامک‌های ازدست‌رفته خود را نیز بازیابی کنید.

چطور مشکل دریافت نکردن پیامک گوشی را حل کنیم؟

در این مقاله ما 6 راهکار کاربردی برای بررسی دلیل عدم دریافت پیامک‌ها را موردبررسی قراردادیم. حالا نوبت شماست تا در مورد تجربیات خود در خصوص مشکل دریافت نکردن پیامک‌ها با ما صحبت کنید و دانش و اطلاعات تجربی خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر شما روش‌ها و راهکارهای دیگری برای رفع مشکل دریافت نکردن پیامک می‌شناسید، حتماً با ما به اشتراک بگذارید تا ایده‌های شما را به این مقاله جامع و کاربردی اضافه کنیم.

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم تا برای دریافت بهترین پنل اس‌ام‌اس با همراهی بهترین تعرفه پنل اس ‌ام ‌اس حتماً با کارشناسان فروش مجموعه فراز اس‌ام‌اس تماس بگیرید تا آن‌ها شما را برای انتخاب بهترین مسیر در جهت ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی همراهی کنند.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

با خرید پنل پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می‌توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 71333036-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • محمد امین
  26 جولای 2021 پاسخ دهید

  سلام. ببخشید چطور میتونم کاری کنم که خط شخصیم هیچ پیامی (تبلیغاتی و شخصی) دریافت نکنه؟

  • سیدمحمود غفاری
   31 جولای 2021

   سلام می توانید از نرم افزارهای امنیتی مانند ٖcm security یا ترو کالر استفاده کنید و تنظیم کنید که از شماره های ناشناس پیامک را دریافت نکنید.
   البته در خصوص اینکه چگونه هیچ پیامکی دریافت نکنید می بایست بیشتر تحقیق نمایید.

 • سعید امیری
  10 ژانویه 2021 پاسخ دهید

  سلام و عرض ادب.بنده سامانه پیامک را خریداری کردم و تایید هویت نیز شدم.جهت بهره برداری از آن لطفا راهنمایی بفرمایید.ضمنا این سامانه جهت استفاده در مجتمع مسکونی و اطلاع ساکنین از هرگونه پرداختشون می باشد.متشکرم

  • سیدمحمود غفاری
   12 ژانویه 2021

   سلام آقای امیری عزیز
   شما می توانید هم از طریق سامانه شماره موبابل اعضای مجتمع مسکونی را وارد کنید و به انها پیامک ارسال کنید و هم می توانید سامانه پیامک را به نرم افزارهای مدیریت مجتمع مانند کاشانه و… متصل کنید و از طریق این نرم افزارها پیامک خود را ارسال کنید.
   در صورت وجود هرگونه سوال لطفا با شرکت تماس حاصل نمایید.
   با تشکر از شما

مشاوره رایگان 71333036-021 خرید سامانه پیامک
021-71333036