پنل اس ام اس » آموزش کار با پنل اس ام اس » عدم دریافت پیامک ایرانسل و همراه اول

عدم دریافت پیامک ایرانسل و همراه اول

عدم دریافت پیامک و عدم نمایش پیامک در گوشی
آموزش کار با پنل اس ام اس ۴ تیر ۱۴۰۳

علت عدم دریافت پیامک همراه اول و عدم دریافت پیامک ایرانسل چیست؟ حتماً برای شما هم پیش‌آمده که در یک بازه زمانی محدودی متوجه می‌شوید که گوشی تلفن همراه شما هیچ‌گونه پیامکی را دریافت نمی‌کند و یا به‌عنوان مثال پیامک‌های تبلیغاتی و یا پیام‌های مهم بانکی به دست شما نمی‌رسد. در این موقعیت خصوصا اگر منتظر یک پیامک مهم باشید، باید سریعا راهی برای فهمیدن علت عدم نمایش پیامک در گوشی و نحوه رفع این مشکل باشید. به همین خاطر و با توجه به اهمیت بالای این موضوع در این مقاله قصد داریم با بررسی دلایل عدم دریافت پیامک همراه اول و ایرانسل، با ترفندهای حل این مشکل آشنا شویم.

 

نکته: برای حل مشکل عدم دریافت پیامک سیم کارت همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای حل مشکل عدم دریافت پیامک سیم کارت ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

دلایل عدم دریافت پیامک ایرانسل و عدم دریافت پیامک همراه اول چیست؟

برای حل کردن مشکل عدم دریافت پیامک ایرانسل و همراه اول باید ابتدا دلایل آن را پیدا کنید. در اینجا گزینه‌های زیادی روی میز قرار دارد. گاهی اوقات یک خاموش روشن کردن ساده می‌تواند مشکل را حل کند. در بعضی موارد نیاز به انجام کارهای بیشتری خواهید داشت. اگر مشتریان پنل اس ام اس شما با این مشکل رو به رو هستند نیاز به اقدام سریع و پیگیری از پشتیبانی پنل پیامکی خود خواهید داشت. همکاران ما در بخش پشتیبانی آماده خدمت رسانی به شما از طریق مشاوره رایگان تلفنی و حل این مشکل هستند. البته با استفاده از پنل قدرتمند فراز اس ام اس قطعا با چنین مشکلاتی رو به رو نخواهید شد.

رفع مشکل عدم دریافت پیامک با خاموش کردن گوشی

1-خاموش و روشن کردن گوشی موبایل، ساده ترین راه حل مشکل عدم دریافت پیامک

در صورتی که با مشکل عدم دریافت پیامک و عدم نمایش پیامک در گوشی رو به رو شدید، حتماً از ساده‌ترین و سنتی‌ترین روش مرسوم یعنی ری استارت کردن گوشی خود برای رفع این مشکل استفاده کنید.

با توجه به مشکل‌های مرسوم سخت‌افزاری گوشی‌های موبایل و همچنین مشکلات نرم افزاری از قبیل هنگ کردن گوشی که باعث عدم نمایش پیامک در گوشی می شود، این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که با خاموش و روشن کردن گوشی موبایل خود بتوانید معضل عدم دریافت پیامک‌ها را حل کنید.

اگر می‌خواهید از این نکته مطمئن شوید که پس از ری استارت کردن گوشی موبایل، مشکل شما رفع شده است یا خیر، حتما پس از روشن شدن گوشی با حجم بالای دریافت پیامک‌های اخیر خود مواجه خواهید شد. البته این مشکل هم با ارسال پیامک از طریق اینترنت و هم پنل‌های اس‌ام‌اسی دیده می‌شود و عدم دریافت پیامک گاهی ارتباطی با گوشی و سیم‌کارت ندارد.

 

نکته: برای حل مشکل عدم دریافت پیامک سیم کارت همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای حل مشکل عدم دریافت پیامک سیم کارت ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

مشکل در آنتن دهی گوشی و رفع مشکل عدم نمایش پیامک در گوشی

با توجه به شایع بودن این مشکل پیشنهاد می‌کنیم پس از چک کردن سالم بودن گوشی موبایل خود حتماً با اپراتورهای خدماتی مرتبط با خط خود تماس بگیرید تا آن‌ها بتوانند مشکلات احتمالی پوشش دهی شبکه را به شما یادآوری کنند.

۲-مشکل آنتن دهی خط، مهم‌ترین دلیل عدم دریافت پیامک ایرانسل و همراه اول

به جرات می‌توان گفت که بیش از 50 درصد دلیل عدم نمایش پیامک در گوشی و عدم دریافت پیامک همراه اول و ایرانسل، از مشکل سرویس‌دهی شبکه نشات می‌گیرد. اما مسئله مهم این است که در این مواقع با توجه به اینکه کاربر پیش ‌از این با این مشکل روبه‌رو نبوده است، پیش‌بینی عدم سرویس‌دهی را نخواهد کرد و همچنان فکر می‌کند که مشکل عدم دریافت پیامک از خود دستگاه تلفن همراهش است.

با توجه به شایع بودن این مشکل پیشنهاد می‌کنیم پس از چک کردن سالم بودن گوشی موبایل خود حتماً با اپراتورهای خدماتی مرتبط با خط خود تماس بگیرید تا آن‌ها بتوانند مشکلات احتمالی پوشش دهی شبکه را به شما یادآوری کنند.

خارج کردن سیم کارت برای حل مشکل عدم دریافت پیامک

3-فعال سازی مجدد سیم کارت برای رفع مشکل عدم نمایش پیامک در گوشی

یکی دیگر از روش‌هایی که بررسی آن می‌تواند مشکل عدم دریافت پیامک ایرانسل و همراه اول را تا حدی رفع کند این است که سیم‌کارت خود را برای دقایقی از گوشی تلفن همراه خود خارج کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از کاربران پس از ورود مجدد سیم‌کارت به گوشی تلفن همراه خود، مجدداً پیامک‌هایی که در صف تحویل داشته‌اند را دریافت می‌کنند اما اگر باز هم پیامک‌های خود را دریافت نکردید به این معنا است که مشکل عدم دریافت پیامک از سمت گوشی تلفن همراه و سیم‌کارت شما نشات نگرفته است و حتی اگر ارسال پیامک با کامپیوتر را هم تست کنید، خط شما پاسخگو نخواهد بود. با این حساب پس چطور باید برای دریافت مجدد پیامک‌های خود اقدام کنیم؟ آیا اصلاً راهی وجود دارد؟

4-غیرفعال کردن دریافت پیام‌های تبلیغاتی، مهم‌ترین دلیل عدم دریافت پیامک‌

حالا که گوشی موبایل و سیم‌کارت خود را به‌خوبی چک کردید و متوجه هیچ‌گونه خطایی از بابت سیم‌کارت و گوشی خود نشدید، بهتر است تا سایر عوامل خارجی را بررسی کنیم تا درنهایت بفهمیم که چرا پیامک‌های خاصی را نمی‌توانیم دریافت کنیم.

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود بسیاری از پیامک‌ها دریافت نشود این است که کدهای مربوط به عدم دریافت پیام کوتاه از سمت کاربران واردشده و همین نکته موجب شده تا بسیاری از پیام‌های مهم و ارزشمند توسط کاربران دریافت نشود. توجه داشته باشید که درصورتی‌که این کدهای دستوری را وارد کرده‌اید، نسبت به غیرفعال کردن آن اقدام کنید تا بتوانید پیام‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی موردنظر خود را دوباره دریافت کنید.

 

نکته: برای سوزاندن سیمکارت همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای سیمکارت ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.
پر بودن گوشی و عدم نمایش پیامک در گوشی

5- عدم شارژ پیامک‌های خدماتی، مهم‌ترین دلیل عدم دریافت پیامک همراه اول و ایرانسل

یکی دیگر از شایع‌ترین دلایلی که در نتیجه عدم دریافت پیامک‌ها را به همراه دارد، این است که بسیاری از پیامک‌ها از قبیل پیامک‌های بانک یا پیامک‌هایی که برای دریافت آن‌ها شما هزینه پرداخت کرده‌اید، نیاز به شارژ مجدد دارد و عدم شارژ مجدد و تمدید اعتبار موجب عدم دریافت پیامک توسط کاربر می‌شود. به‌عنوان‌مثال، پیامک‌های که از سمت بانک برای کاربران ارسال می‌شود، نیاز به تمدید هزینه سالانه دارد و مشتریان در صورت نیاز برای تمدید دریافت پیامک‌های بانک، بایستی که هرسال نسبت به شارژ هزینه اس‌ام‌اس خود اقدام کنند در غیر این صورت پیامکی از سمت بانک دریافت نخواهند کرد.

نکته: برای حل مشکل عدم دریافت پیامک سیم کارت همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای حل مشکل عدم دریافت پیامک سیم کارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

4/5 - (47 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • محمد لاریمی
  12 نوامبر 2023

  سلام کد تایید ایمیل نمیاد واسم ایا با خرید سامانه پیامکی شما مشکلم حل میشه؟

  • سیدمحمود غفاری
   7 ژانویه 2024

   سلام کد تایید ایمیل در رابطه با خدمات سامانه پیامک فراز اس ام اس نیست، در صورت تمایل به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.

 • روژین
  22 سپتامبر 2023

  سلام من وقتی میخوام به کسی پیامک ارسال کنم پیامک به طرف مقابل خالی ارسال میشه میشه بگید مشکل از چیه؟

 • Mahdi
  14 اکتبر 2022

  سلام من میخواستم بسته اینترنت فعال کنم تا پیام رمز دوم برام فرستاده نمیشه میشه بگید مشکل چیه

 • Mahdi
  14 اکتبر 2022

  سلام من میخواستم بسته اینترنت فعال کنم تا سام رمز دوم برام فرستاده نمیشه میشه بگید مشکل چیه

 • ایلین حسنپور
  29 آگوست 2022

  سلام میسه لطفا جواب بدین
  من تلگرام نصب کردم و باید ی کد برام ارسال میشد اما نمیاد و اینکه اصلا از همراه اول برام پیام نمیاد که وضعیت بستم رو ببینم و خط من همراه اول هستس با شماره ۹۹۹۰ هم تماس گرفتم اما چیزی از همراه اول برام نیومد میشه بگین چیکار کنم

 • تهرانی
  8 آگوست 2022

  سیم کارت اعتباری همراه اول خریدم و از اونجا که ایران زندگی نمیکنم به امید اینکه میتونم اس ام اس از ایران دریافت کنم، شماره ی موبایلم رو هم توی سیستم بانکی ام تغییر دادم به خیال اینکه اگر کار بانکی و بیمه و…. بود بتونم به راحتی انجام بدم ولی متاسفانه سیم کارت اصلا سیگنال نداره در جایی که همسرم دائم روی سیمکارت ایرانسل که داره ،اس ام اس دریافت میکنه
  ممکنه منو راهنمایی بفرمایید

 • زهرل
  26 مارس 2022

  سلام، میخواستم بدونم علت اینکه پیامکهای خود همراه اول نمیاد چیه؟

  • سیدمحمود غفاری
   28 مارس 2022

   سلام
   با شماره 9990 تماس بگیرید.

 • صفر
  20 مارس 2022

  سلام خسته نباشید،هفت هشت ماهی هست کدفعالسازی اپلیکیشن هابه گوشیم نمیاد،شمارم رو برا دوسه بانک عوض کردم تاهمراه بانکم کارکنه ألانم شمارم روبرابانک ملت عوض نکردم همراه بانکم کارنمیکنه چون کدفعالسازیش به من نمیرسه،سه چهاربارشکایت کردم ایرانسل زیربارنمیره ومیگه مشکلی نیست حتی سیمکارت دائمیم روسوزوندم وباسریال جدیدگرفتم بازم درست نشد،پیامکهای تبلیغاتی رو بازگذاشتم هرزنامه وانسدادرو ازمسدودی خارج کردم حتی سیمکارتم روبه گوشی دیگه انداختم ولی بازم کارنکرد،دلیلش رومیدونید؟بنظرم اگه مشکلی ازاپراتورمثلاایرانسل نبود،برخی ازاین اپلیکیشنهای پرداخت مثل هفشتادوآپ همزمان کددستوری برا دریافت پیامک فعالسازی نمیزاشتن

 • Maryam
  28 فوریه 2022

  سلام . چند وقت پیش گوشیم تو نقل مکان شکست و کلا خاموش شد دو سیم کارت همراه و ایرانسل داشتم دیگه یه مدت تا گوشی بخرم غیر فعال بودن الان چند هفته هس سیم کارتهامو رو گوشی جدید انداختم هیچکدومشون کار نکردن(هر کدی میزدم میاورد حتی خرید اینترنت و اینا ولی هیچ تماس و پیامکی دریافت و ارسال نمیشه) همراهم کلا شارژ نداشت یه شارژ انداختم درست شد کلا دیگه هیچ مشکلی تو تماس و پیامک اینا ندارم ولی سیم کارت ایرانسلم از قبل هم شارژ داشت بازم شارژ زدم اما تاثیری نداشته وقتی با یکی تماس میگیرم میگه تماس پایان یافت پیاما هم کلا نمیرن، وقتی هم با یه گوشی دیگه به خطم زنگ میزنم میگه در دسترس نمیباشد پیام میفرستم براش ارسال میشه اما خودم هیچی دریافت نمیکنم.

  لطفا راهنماییم کنید

 • مهدی
  6 فوریه 2022

  سلام.من در سرویس بومینو که ازش اطلاعی هم نداشتم عضو شدم،یه سرویسی برای کودکان هست که محدودیت های اینترنتی رو داره،من کد های لغو این سرویس رو میزنم و همه کار های لغو این سرویس رو انجام میدم و دراخر مینویسه نتیجه از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.من خیلی تلاش کردم ولی این پیامک نمیاد،بقیه پیام ها میان ولی از چندی پیش وقتی اینترنت میخریدم یا استعلام اینترنت میگرفتم پیامکش نمیومد،مشکل از کجاست؟میشه راهنمایی کنید همین امروز چهل تومن پول اینترنت دادم با این طرح داره هدر میره

  • سیدمحمود غفاری
   23 فوریه 2022

   سلام با 9990 تماس بگیرید.

 • اقدس وجدی
  30 ژانویه 2022

  سلام خسته نباشید چن وقتی هست ک وقتی برای شارژ کدی رو میزنم یا یا برای اطلاع از مانده حساب کدی رو میزنم ک میاد نتیجه از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود ولی هیچ پیامی نمیاد چ کنم اون پیاما برام بیاد ممنون میشم جواب بدید

  • زهرا
   3 ژانویه 2023

   من سیم کارت ایرانسلم با اینکه شارژ نداره مثلا حواسم نیست با خط ایرانسل ب کسی پیام میدم و الکی میزنه ارسال شد و ب دست طرف نمی‌رسه در حالیکه باید مثل بقیه خطوط چون شارژ ندارم عدم ارسال برام بیاد یا عدم موجودی کافی .چیکار کنم درست بشه ‍؟

 • .
  24 ژانویه 2022

  سلام
  من بسته همراه اول تهیه کردم هزینه هم کم شده اما پیامک دریافت بسته برام ارسال نمیشه یا پیاک استعلام بسته
  باید چیکار کنم؟

  • سیدمحمود غفاری
   23 فوریه 2022

   سلام به 9990 تماس بگیرید.

 • فدائیان
  16 ژانویه 2022

  سلام مطالب خیلی مفید بود . گوشی من پیامک فعال شدن بسته اینترنت دریافت نمی کند لطفا راهنمایی بفرمایید

  • سیدمحمود غفاری
   28 فوریه 2022

   سلام
   خوشحالیم که مقاله برای شما مفید بوده در این خصوص اگه موبایلتون همراه اول هست با ۹۹۹۰ تماس بگیرید و اگه ایرانسلی هستید با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید.

 • Hedayat
  16 نوامبر 2021

  مرسی ..مقاله شما خوب بود…

 • محمد امین
  26 جولای 2021

  سلام. ببخشید چطور میتونم کاری کنم که خط شخصیم هیچ پیامی (تبلیغاتی و شخصی) دریافت نکنه؟

  • سیدمحمود غفاری
   31 جولای 2021

   سلام می توانید از نرم افزارهای امنیتی مانند ٖcm security یا ترو کالر استفاده کنید و تنظیم کنید که از شماره های ناشناس پیامک را دریافت نکنید.
   البته در خصوص اینکه چگونه هیچ پیامکی دریافت نکنید می بایست بیشتر تحقیق نمایید.

 • سعید امیری
  10 ژانویه 2021

  سلام و عرض ادب.بنده سامانه پیامک را خریداری کردم و تایید هویت نیز شدم.جهت بهره برداری از آن لطفا راهنمایی بفرمایید.ضمنا این سامانه جهت استفاده در مجتمع مسکونی و اطلاع ساکنین از هرگونه پرداختشون می باشد.متشکرم

  • سیدمحمود غفاری
   12 ژانویه 2021

   سلام آقای امیری عزیز
   شما می توانید هم از طریق سامانه شماره موبابل اعضای مجتمع مسکونی را وارد کنید و به انها پیامک ارسال کنید و هم می توانید سامانه پیامک را به نرم افزارهای مدیریت مجتمع مانند کاشانه و… متصل کنید و از طریق این نرم افزارها پیامک خود را ارسال کنید.
   در صورت وجود هرگونه سوال لطفا با شرکت تماس حاصل نمایید.
   با تشکر از شما

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران