پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » 8 نکته برای نگارش متن ایمیل تبلیغاتی و جذب مخاطب

8 نکته برای نگارش متن ایمیل تبلیغاتی و جذب مخاطب

نگارش متن ایمیل جذاب
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳ مرداد ۱۴۰۳

ارسال ایمیل‌ تبلیغاتی جذاب یکی از راه‌کارهای جذب مخاطبان برای کسب‌وکارها مختلف به شمار می‌رود. اگر بتوانید محتوای تبلیغاتی جذابی بنویسید، به‌راحتی می‌توانید محصول یا خدمات خود را از طریق محتوای آن بفروشید اما اگر محتوای شما تاثیرگذار نباشد، نه تنها محصولات یا خدمات شما به فروش نمی‌رود، بلکه برای اعتبار و برندسازی کسب‌کارتان هم خوب نیست. برای نگارش متن ایمیل تبلیغاتی چند نکته ضروری وجود دارد که باید حتماً رعایت کنید! در این مقاله به بررسی 8 مورد از ضروری‌ترین نکاتی که روی فروش شما از طریق ایمیل تاثیرگذار است، می‌پردازیم.

متن جایگزین تصویر: نگارش متن ایمیل جذاب

1-    حاشیه نروید، کاربران به دنبال اصل مطلب هستند

اولین و مهم‌ترین چیزی که باید به آن دقت داشته باشید، این است که کاربران حوصله و زمان خواندن محتوای طولانی را ندارند! به خصوص در ایمیل که کاربران روزانه ده‌ها اسپم دریافت می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که از همان اول به دنبال اصل مطلب باشید و حاشیه نروید. همه ما ایمیل‌هایی را دریافت می‌کنیم که متن آن طولانی است و بدون آن‌که متوجه محصول یا خدمات آن کسب‌وکار شده شویم، ایمیل را می‌بندیم. پس اگر دوست دارید که محتوای شما توسط کاربران خوانده شود، یک مقدمه کوتاه بنویسید و سپس به سراغ اصل مطلب بروید. در واقع محتوای ایمیل، محتوای سایت نیست و باید کاملاً خلاصه و مفید باشد.

2-    جزئی و با استفاده از اطلاعات دقیق محتوا را به کاربران بگویید

در یک ایمیل چندین محتوا را به کاربران انتقال ندهید! زیرا در این صورت مجبور هستید محتوا را به صورت کلی ارائه کنید و هیچ جزئیاتی در محتوای ایمیل شما نباشد. این نوع متن ایمیل تبلیغاتی را فراموش کنید! به جای آن سعی کنید محتوای خود را برای یک محصول یا خدمات خاص بنویسید و آن را به صورت جزئی برای کاربران مورد بررسی قرار دهید. تنها در صورتی می‌توانید محتوای ایمیل را به صورت کلی به کاربران ارائه کنید که بخواهید چند مورد از محتوای سایت خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید. در این صورت ایرادی ندارد که چند محتوا را در کنار هم به یک عنوان جذاب به کاربران ارائه کنید.

چطور ایمیل تبلیغاتی حرفه ای بنویسیم؟

3-    برای حرف‌هایتان سند و مدرک ارائه کنید

یکی دیگر از مواردی که اهمیت زیادی دارد، ارائه سند و مدرک معتبر به کاربران است! شما نباید فراموش کنید که کاربران برای اعتماد به کسب‌وکارتان نیاز به مدرک دارند. مثلاً ساده‌ترین مثال برای ارائه مدرک این است که اگر یک دوره آموزشی دارید و می‌خواهید آن را به کاربران معرفی کنید، نظرات کاربرانی که در آن دوره شرکت کرده‌اند را به کاربران دیگر هم نمایش دهید! البته لازم نیست حتماً این نظرات را در همان ایمیل نمایش دهید؛ بلکه می‌توانید آن‌ها را به صفحه محصول هدایت کنید تا نظرات سایر کاربران در مورد دوره شما را بخوانند.

4-    غیرمستقیم کاربران را نصیحت کنید

کاربران شنیدن نصیحت را دوست ندارند اما اگر این نصیحت به صورت غیرمستقیم و با زبانی خوش باشد، ممکن است این قضیه کاملاً برعکس شود! مثلاً در حال حاضر که شرایط کاری و اقتصادی بسیاری از افراد ساکن کشور خوب نیست، اگر یک دوره آموزشی واقعاً کاربردی دارد که می‌تواند زندگی کاری و مالی افراد را بهتر کند، می‌توانید بگویید که با خرید این دوره زندگی شما کمی تغییر می‌کند. البته افراد زیادی وجود دارند که دوره‌های آموزشی خوبی ندارند اما از این شعارها استفاده می‌کنند. پس کاملاً حواستان جمع باشد؛ زیرا این شعارها علاوه بر این‌که می‌تواند فروش کسب‌وکارتان را بهتر کند، به‌راحتی هم می‌تواند آن را نابود کند! این مورد معمولاً برای کسب‌وکارهایی که از پنل ارسال پیامک استفاده می‌کنند، اهمیت زیادی دارد.

نگارش متن تبلیغاتی خوب برای ایمیل مارکتینگ

5-    ساده و روان اما جذاب بنویسید

کاربران خواندن محتوای سنگین و با کلمات دشوار را دوست ندارند! آن‌ها دوست دارند متنی ساده اما تاثیرگذار بخوانند. مثلاً اگر شما نمایندگی پنل پیامک دارید و می‌خواهید این خدمات را به کاربران ارائه کنید، کافی است به زبان ساده مزایای خرید پنل پیامک از خودتان را توضیح دهید! نیازی به استفاده از کلمات و جمله‌های سنگین نیست و به‌راحتی می‌توانید نظر کاربران را با محتوای تبلیغاتی ساده جذب کنید.

6-    در مورد خدمات یا محصولات خود تعریف و توضیحات اضافی ندهید

گاهی اوقات توضیح اضافه در مورد خدمات یا محصولات، به کاربران این حس را منتقل می‌کند که محصول ضعیفی دارید و فقط می‌خواهید با این حرف‌ها نظر آن‌ها را جلب کنید! این در حالی است که اگر فقط ویژگی‌های محصول یا خدمات خود را بگویید و توضیحات اضافه ندهید، به‌راحتی می‌توانید نظر آن‌ها را جلب کنید. مثلاً در همین مثال بالا، شما می‌توانید قیمت پنل اس ام اس را به عنوان یک ویژگی مثبت اعلام کنید اما به کاربران نگویید که کمترین قیمت در کشور را دارید؛ به عبارت دیگر، به آن‌ها اجازه دهید که خودشان قیمت‌های شما را با رقیبتان مقایسه کنند. اگر می‌خواهید این موضوع را هم بیان کنید، با سند و مدرک ثابت کنید که کمترین قیمت را دارید.

چطور متن ایمیل خوب بنویسیم؟

7-    کاربران نباید حس کنند آن‌ها را مجبور به کاری می‌کنید، تنها به آن‌ها پیشنهاد دهید

هیچ فردی از اجباری انجام دادن کاری خوشش نمی‌آید! به همین دلیل بهتر است همیشه به فکر پیشنهاد دادن به کاربران باشید، نه اجبار کردن آن‌ها به انجام کاری! به عنوان مثال شما می‌توانید در هنگام فروش پنل پیامکی، این پیشنهاد را به کاربران بدهید که می‌توانند با خرید خط اختصاصی بازاریابی پیامکی خود را بهبود ببخشند اما هیچ‌وقت آن‌ها را مجبور نکنید! زیرا معمولاً خطوط اختصاصی هزینه بالایی دارند و کاربران فکر می‌کنند که شما فقط به سود خودتان فکر می‌کنید. پس پیشنهادات خود را با دلایل منطقی ارائه دهید.

8-    خواننده را سرگرم نکنید، در محتوای تبلیغات محصول یا خدمات خود را معرفی کنید

کاربران هنگام خرید خدمات یا محصولات شما به دنبال سرگرم شدن نیستند! آن‌ها می‌خواهند که محصول یا خدمات شما ارزشی برای آن‌ها ایجاد کند. به همین دلیل اصلاً از سرگرم شدن هنگام خواندن متن محتوای تبلیغاتی خوششان نمی‌آید و دوست دارند که مستقیماً محصول یا خدمات خود را معرفی کنید. از طرف دیگر کاربرانی که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند، می‌خواهند یک راه ارتباطی مستقیم داشته باشند که آن محصول یا خدمات را سریع‌تر سفارش دهند. یکی از روش‌هایی که همه این ویژگی‌ها در آن وجود دارد، ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت است که کاربران شماره تماس شما را هم دارند و می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی ارتباط برقرار کنند.

در این مقاله به بررسی 8 نکته ضروری برای نگارش متن ایمیل تبلیغاتی پرداختیم که استفاده از آن می‌تواند ایمیل مارکتینگ شما را بهبود ببخشد. اگر شما هم پیشنهادی دارید که می‌تواند این لیست را تکمیل کند، آن را در قسمت نظرات، اعلام کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات