پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » دریافت پیامک های سیم کارت خاموش

دریافت پیامک های سیم کارت خاموش

دریافت پیامک های سیم کارت خاموش چگونه است
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۲۰ تیر ۱۴۰۳

حتماً بارها پیش‌آمده است که به دلایل متعددی تلفن همراه شما ساعت‌ها خاموش شده باشد. یا اینکه سیم‌کارتی دارید که مدت طولانی خاموش مانده و تماس‌ها و پیامک‌های ازدست‌رفته بی‌شماری داشته‌اید. البته چند سالی است که در صورت خاموش بودن تلفن همراه، اپراتورهای مختلف اطلاعات کاملی در مورد تماس‌های ازدست‌رفته را با شرح ساعت، تاریخ و شماره تماس را برای شما به‌صورت پیامک ارسال می‌کنند. اما برای پیامک‌های ازدست‌رفته چطور؟ همه ما می‌دانیم که برخی از پیامک‌ها ارزش محتوایی و اطلاع‌رسانی بالایی دارند و شاید با ازدست‌رفتن آن‌ها دچار ضرر و زیان‌های متعددی هم شویم.

با همه این توضیحات شاید این سؤال در ذهن شما نقش ببندد که آیا امکان ازدست‌نرفتن پیامک‌ها در زمان خاموشی تلفن همراه وجود دارد؟ بهترین راه برای دریافت پیامک‌های سیم‌کارت خاموش چیست؟ اگر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید به پاسخ این سوال‌ها می‌رسید و با بهترین روش‌ها برای ازدست‌نرفتن پیامک‌های مهم هم آشنا خواهید شد.

دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول

دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی همراه اول و ایرانسل

ساده‌ترین روش دریافت پیامک های سیم کارت خاموش، قرار دادن مجدد آن‌ها در گوشی و روشن کردن این خط‌ها است. هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل، پیامک‌هایی که به سیم کارت خاموش ارسال می‌شوند را برای مدتی ذخیره می‌کنند. در واقع به کمک سیستم‌های بی تی اس مخابرات علاوه بر اینکه امکان ارسال پیامک از طریق BTS فراهم است؛ همه پیامک‌ها به مدت ۶ ساعت حتی برای سیم‌کارت‌های خاموش هم نگهداری می‌شوند. به این ترتیب بلافاصله بعد از روشن کردن گوشی می‌توان پیام‌های ذخیره شده در سیم کارت و پیامک‌های ارسال شده به سیم کارت خاموش را مشاهده کرد.

شاید دریافت پیامک برای همه افراد اهمیت بالایی داشته باشد اما رونق و پیشرفت بسیاری از کسب‌وکارها نیز به ارسال و دریافت پیامک وابستگی بسیاری دارند. به‌عبارتی‌دیگر استفاده از بازاریابی پیامکی  تأثیر غیرقابل وصفی در جذب مشتری و خدمت‌رسانی مشاغل مختلف دارد. بهترین راه برای اینکه صاحبان مشاغل ارتباط بهتر و مؤثرتری با مشتریان خود داشته باشند عقد قرارداد با نمایندگی پنل پیامک و دریافت یک پنل اختصاصی است. چون فقط در این صورت است که هیچ پیامکی را از دست نمی‌دهند و حتی می‌توانند برای سیم‌کارت‌های خاموش یا خارج از دسترس هم اقدام به ارسال پیامک کنند.

دریافت پیامک های سیم کارت خاموش با دایورت پیامک

دایورت کردن، بهترین روش برای دریافت پیامک‌های سیم‌کارت خاموش

یکی از روش‌های برای دریافت پیامک‌های سیم کارت خاموش، دایورت کردن سیم‌کارت خاموش روی یک سیم‌کارت روشن و فعال است. در برخی از گوشی‌ها مانند گوشی‌های تولید برند آیفون امکان دایورت پیامک از طریق منوی تنظیمات امکان‌پذیر است. آیا در پنل پیامکی اپراتورهای داخل ایران این امکان قابل‌استفاده است؟ قبل از پاسخ‌دادن به این سؤال باید بررسی کنیم که دایورت کردن چیست و عملکرد آن به چه صورت انجام می‌شود. در قسمت بعدی درباره دایورت کردن شماره تلفن‌ها به‌منظور دریافت پیامک‌های سیم‌کارت خاموش صحبت می‌کنیم.

دایورت کردن پیامک چیست و مدیریت پیام‌های سیم‌کارت چگونه است؟

دایورت کردن روشی برای انتقال تماس‌ها و پیام‌ها از یک خط خاموش به یک خط فعال و روشن است. شما می‌توانید به‌سادگی با دایورت کردن شماره ثابت روی یک شماره ثابت دیگر یا یک شماره‌تلفن همراه تماس‌های خود را مدیریت کنید و تماس ازدست‌رفته‌ای نداشته باشید. در دایورت کردن تلفن‌های ثابت یا همراه شما یک خط روشن را به‌عنوان مقصد دوم انتخاب می‌کنید که این مقصد می‌تواند حتی در خارج از کشور هم باشد. اما نکته مهم این است که آیا دایورت کردن پیامک هم با مراجعه به سامانه پیامک مخابرات یا گوشی‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است؟ پاسخ ما به این سؤال این است که این امکان در حال حاضر در ایران فراهم نشده است.

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه پیامک ازدست‌رفته‌ای نداشته باشید از اپلیکیشن‌های مختلف و مناسب استفاده کنید. برای دریافت پیامک هم مانند ارسال پیامک برنامه‌های کاربردی متعددی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال ارسال پیامک از طریق برنامه‌هایی مانند پنل اس ام اس یا افزونه پیامک وردپرس انجام می‌شود و  SMS Forwarder یکی از برنامه‌های دریافت پیامک است. برای آشنایی بهتر با نحوه عملکرد اپلیکیشن اس ام اس فوروارد مطالعه بخش بعدی به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

نرم افزار دایورت پیامک سیم کارت خاموش

دریافت پیامک های سیم کارت خاموش، با کمک اپلیکیشن SMS Forwarder

یکی از روش‌های دریافت پیامک‌های سیم کارت خاموش کمک گرفتن از نرم افزارها است. شاید نرم‌افزارهای متعددی برای دریافت مسیج‌های تلفن‌های خاموش وجود داشته باشد اما یکی از پرکاربردترین و دقیق‌ترین آن‌ها SMS Forwarder است. شما می‌توانید با دریافت و نصب این اپلیکیشن روی یک گوشی تلفن همراه همه مسیج‌هایی که برای یک خط خاموش ارسال می‌شود را از طریق آدرس الکترونیک یا همان ایمیل دریافت کنید.

این اپلیکیشن حتی امکان دایورت یک خط را روی چندین خط تلفن همراه دیگر هم دارد و چند نفر هم‌زمان با شما پیامک‌های مورد نظرتان را دریافت می‌کنند. البته این نوع ارسال پیامک هم شامل هزینه‌های اپراتورهای داخلی می‌شود؛ بنابراین گاهی اوقات که دریافت پیامک هم مانند ارسال آن اهمیت دارد، استفاده از این اپلیکیشن مقرون‌به‌صرفه نیست. کسب‌وکارهای بسیاری وجود دارند که علاوه بر ارسال پیامک، دریافت پیامک از سوی مخاطب هم برای آن‌ها اهمیت دارد. برای اینکه هیچ پیامکی را از دست ندهید بهتر است یک خط اختصاصی تهیه‌کردن و به‌صورت حرفه‌ای نسبت به ارسال و دریافت پیامک اقدام کنید.

 

خرید پنل پیامکی، بهترین راه برای صرفه‌جویی در هزینه ارسال و دریافت پیامک

دسترسی به پیامک های سیم کارت درون مودم چگونه است؟

برخی اوقات همه پیامک‌ها به سیم‌کارت‌های خاموش ارسال نمی‌شوند. بلکه بعضی از سیم‌کارت‌ها درون مودم‌های جیبی یا همراه قرار دارند و دسترسی به پیامک‌هایی که از طرف شرکت فروشنده اینترنت ارسال می‌شود، عملاً قابل خواندن نیستند. بهترین راه برای خواندن پیامک‌هایی که برای سیم‌کارت‌های داخل مودم ارسال می‌شود مانند نحوه دایورت پیامک، استفاده از آدرس ایمیل و اپلیکیشن است. برخی از مودم‌های همراه نرم افزاری دارند که با نصب و راه اندازی آن‌ها، پیامک‌های ارسالی را می‌توانید روی گوشی تلفن همراه خود دریافت کنید.

فراز اس ام اس، ارائه دهنده مشاوره پیامکی رایگان

در این مقاله سعی کردیم به سوال بسیاری از عزیزان که بارها پرسیده بودید «دریافت پیامک بعد از روشن شدن گوشی چگونه انجام می‌شود؟» پاسخ دهیم. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه دارید در انتهای همین مقاله با ما و خوانندگان فراز اس ام اس در میان بگذارید. منتظرم خواندن تجربیات و نکات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

همچنین اگر ارسال و دریافت پیامک برای شما اهمیت و تأثیر بسیاری در موفقیت کسب‌وکارتان دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای تهیه یک پنل یا سامانه پیامکی اختصاصی با امکانات کامل با شماره‌تلفن 74853-۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان فراز اس ام اس اطلاعات کاملی را درباره نحوه واگذاری، استفاده و عملکرد پنل‌های پیامکی در اختیارتان قرار خواهند داد.

.

3.4/5 - (17 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • فاطمه
  7 ژانویه 2023

  سلام،من سیم کارتم ۳ ماه غیر فعال بوده ،الان فعال کردم و پیامک مهمی قرار بوده روش ارسال بشه چطوری می تونم اون پیامو بازیابی کنم، الان فعالش کردم و پیامک های ۳ ماه پیش برای من بالا نیاورده

 • نرگس
  6 ژانویه 2023

  من یه سیمکارتی دارم که یه مدته خاموشه توی این هفته قرار بود یه پیامک مهم برام بیاد الان که سیمکارت رو داخل گوشی انداختم هیچ پیامی ندارم، چجوری میتونم پیامک های قبلی رو ببینم؟؟

  • سیدمحمود غفاری
   31 ژانویه 2023

   سلام
   اگر شماره موبایل شما همراه اول هست با 9990 تماس بگیرید.
   اگر شماره موبایل شما ایرانسل هست با 700 تماس بگیرید.

 • سودا محقق
  16 نوامبر 2022

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. بعد از روشن کردن سیم کارت همراه اول پیام های چه مدت قبل که به این شماره ارسال شدن قابل دریافت هست؟

 • کریمی
  9 اکتبر 2022

  سلام ببخشید من ی مدت سیکارتم از آنتن دهی خارج شده بود یا کلا بگم سوخته بود اگر برم سیمکارتو مجدد بگیرم اگه موقع خاموش بودن پیامی از شخصی برای من فرستاده شده باشد با روشن کردن آن سیمکارت پیامک برای من دوباره می آید یا نه دیگر پیامکی نمی‌آید

 • محمد حسين پرندين
  27 آگوست 2022

  سلام من سيم كارتم را انداختم روي gps ماشينم و پيامك هاش را لازم دارم چگونه مي توانم بدون در آوردن gps پيامك ها را درثافت كنم

 • فاطمه
  17 جولای 2022

  باسلام.میخوام بدونم پیام ازطرف همراه اول برای خط خاموش تا چه مدتی اعتبار داره چندروز یا چندماه.چون یه جایی گفتید برای مدت محدودی می‌خوام بدونم اون مدت محدود چه مدتی میشه؟؟خواهش میکنم جواب بدید

 • سارا
  16 می 2022

  سلام
  من سیم کارت ایرانسلم رو چن روز از رو گوشیم برداشتم
  و حالا گذاشتم رو گوشیم
  اگه در این چند روز پیامک های بانکی واسم اومده باشه الان که گذاشتم میاد؟
  یا کلا اگه کسی بهم پیام داده باشه میاد برام الان؟

 • شروین
  7 آوریل 2022

  سلام . ارسال پیام برای واتساپ در صورتیکه گوشی تلفن مقابل خاموش باشه و دوماه بعد روشنش کنه و اینترنتشو روشن کنه ، آیا پیام همچنان به اون واتساپ ارسال میشه یا نه ؟

  • احمدرضا
   28 آگوست 2022

   واتساپ،اگه اشتباه نکنم ۶۰روز پیام فرستنده رو نگه میداره برای مقصدی که داشته، تو این ۶۰روز اگه واتساپ رو نگاه کنه، پیامت هست، اما بعد به کفته خود واتساپ، پاک میشه.

 • وحید
  3 دسامبر 2021

  سلام من ایران نیستم و خطم اینجا آنتن نمیده یعنی خاموشه چطوری میتونم اس ام اس هاشو فوروارد کنم؟

  • احمدرضا
   28 آگوست 2022

   از طریق همین اپ که معرفی کردند به اسم اس ام اس فورواردر و امثال اون.یا از خدمات برون مرزی شرکت سیم کارتت بهره بگیری.

 • محمد
  12 سپتامبر 2021

  سلام دوستان
  من یه سیم کارت خارجی دارم الان بخام تو ایران پیامک هاش رو دریافت کنم کدوم راه رو پیشنهاد میدین ازاین برنامه SMS Forwarder به ایمیلم دایورت کنم می تونم پیامک هامو رو دریافت کنم ممنون میشک کسی کمک کنه؟

 • Haniyeh
  26 آگوست 2021

  سلام وقتتون بخیـر
  من حدود ۸ ماه خطم خاموشه،
  و بنابه دلایلی نمیخام وقتی خطم رو روشن کردم پی ام ها ارسال بشن باید چیکارکنم؟

  • Ahmadreza
   28 آگوست 2022

   پیام هارسال بشن؟؟؟ انحرافیه؟ اخه منظورت دریاف بوده احتمالا.انگار که من میخوام اب بخورم،بعداز کلی تشنگی، ولی نمیخوام دهنم خیس شه؟؟؟ اره ؟؟ والا نمیشه بعضی چیزا.

 • فاطمه
  24 آوریل 2021

  من خطم دوساله خاموشه ایا الان روشنش کنم پیامایی که تو مدت خاموشی به خطم ارسال شده میاد بالا؟؟؟

  • سیدمحمود غفاری
   27 آوریل 2021

   سلام
   پیامک ها تا مدت محدودی از سمت اپراتور قابل دریافت می باشد و بعد از گذشت این مدت قطعا پیامک های خاموش را نمی توانید داشته باشید.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000