پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » بررسی مدت زمان دریافت پرینت اس ام اس و مجوزهای مورد‌نیاز

بررسی مدت زمان دریافت پرینت اس ام اس و مجوزهای مورد‌نیاز

پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۹ خرداد ۱۴۰۳

آیا می‌دانستید پرینت پیامک یکی از مواردی است که در مراجع قضایی به‌عنوان مدرک معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ باتوجه‌به اینکه بسیاری از مکاتبات و صحبت‌های افراد از طریق اس ام اس انجام می‌شود، دریافت پرینت اس ام اس و مدت زمانی که به پیامک‌ها می‌توان دسترسی داشت، اهمیت بالایی دارد. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند؟ همچنین خواهیم گفت که اپراتورها اطلاعات پیامکی و ریز مکالمات کاربران خود را تا چه زمانی ذخیره نگه می‌دارند؛ بنابراین اگر درگیر مسئله حقوقی هستید و به پرینت اس ام اس به‌عنوان مدرک نیاز دارید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

 

نکته: برای دریافت پرینت پیامک همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای دریافت پرینت پیامک ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

حداکثر زمان دریافت پرینت پیامک و ریز مکالمات به دستور دادگاه

یکی از سوالات پرتکرار برای افراد این است که پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند؟ براساس صلاح‌دید مراجع قانونی و باتوجه‌به نیاز پرونده، ممکن است که دادگاه‌ها پرینت و ریز مکالمات 2 سال گذشته افراد را از اپراتورهای مختلف دریافت کنند؛ اما به‌طور معمول مجوزی که برای دریافت پرینت اس ام اس از اپراتورها صادر می‌شود، مربوط به بازه زمانی 3 تا 6 ماه است.

توجه داشته باشید که دستورات دادگاه و صدور مجوز قضایی برای دریافت پرینت اس ام اس از گوشی‌های تلفن همراه شخصی است؛ بنابراین افراد اجازه دریافت پرینت از پیامک‌های انبوه سامانه پیامکی را ندارند.

مدت زمان دریافت پرینت اس ام اس بر‌اساس صلاح‌دید دادگاه

پرینت اس ام اس اپراتور همراه اول تا چه مدت می‌ماند؟

سوالی که برای مشترکین اپراتور همراه اول پیش می‌آید این است که تا چه مدت می‌توان به پرینت پیامک همراه اول دسترسی داشت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پرینت پیامک‌های همراه اول معمولا تا 6 ماه قابل استعلام هستند. توجه داشته باشید که اپراتورها امکان پرینت اس ام اس‌های قدیمی‌تر را نیز دارند؛ اما معمولا دستور مراجع قضایی مبنی بر دریافت پیامک‌های 6 ماه گذشته است.

 

نکته: برای دریافت پرینت پیامک همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای دریافت پرینت پیامک ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

نحوه دریافت پرینت اس ام اس از اپراتور همراه اول

افراد بسیاری از خطوط اختصاصی سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول استفاده می‌کنند. این افراد در طول روز پیام‌های بسیاری ارسال یا دریافت خواهند کرد. همه این پیامک‌ها ذخیره می‌شوند و قابل استعلام هستند. اپراتور همراه اول مطابق با قانونی که برای پرینت پیام‌های ارسال تصویب شده است، عمل می‌کند. به‌این‌ترتیب صرفا با دریافت درخواست قانونی اقدام به پرینت پیامک‌های خطوط می‌کند؛ همچنین با دریافت مجوز قانونی می‌توانید به پرینت پیامک‌ها همراه اول دسترسی داشته باشید.

اگر برای تبلیغات کسب‌وکار خود در طول اس ام اس‌های بسیاری به شماره‌های مختلف ارسال می‌کنید، بهتر است به فکر خرید پنل اس ام اس باشید. به این ترتیب می‌توانید برای شماره‌های بلک لیست بدون هیچ محدودیتی اس ام اس تبلیغاتی ارسال کنید.

امکان دریافت پرینت اس ام اس با دریافت مجوز

پرینت اس ام اس اپراتور ایرانسل تا چه مدت می‌ماند؟

سوال پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند در مورد اپراتور ایرانسل نیز بسیار پرتکرار است. اپراتور ایرانسل نیز مانند اپراتور همراه اول اطلاعات مربوط به پیامک‌ها و ریز مکالمات کاربران را ذخیره می‌کند. اپراتور ایرانسل اطلاعات دقیقی در خصوص اینکه این اطلاعات را حداکثر تا چه زمانی ذخیره می‌کند، اعلام نکرده است؛ اما براساس دستور مراجع قضایی امکان دریافت پرینت اس ام اس 6 ماه گذشته از این اپراتور وجود دارد.

 

نکته: برای دریافت پرینت پیامک همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای دریافت پرینت پیامک ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

نحوه دریافت پرینت اس ام اس از اپراتور ایرانسل

دریافت پرینت اس ام اس از خطوط ایرانسل شباهت بسیاری به اپراتور همراه اول دارد. در واقع امکان دریافت پرینت اس ام اس از همه اپراتورها اعم از اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل فقط با دستور مراجع قضایی امکان‌پذیر است. در نتیجه اپراتورها به‌هیچ عنوان اجازه پرینت پیامک حتی برای شخص صاحب خط را نخواهند داشت؛ بنابراین اگر دستور قضایی ندارید، امکان دریافت پرینت پیامک از اپراتور ایرانسل را نخواهید داشت.

اگر از نظر قانونی و حقوقی نیاز به ضبط مکالمات کارمندان با مشتریان خود دارید، از تلفن اینترنتی می‌توانید استفاده کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید به مکالمات ضبط شده گوش کنید و جلوی بروز اشتباه از سوی کارمندانتان را بگیرید.

اپراتور پرینت پیامک را برای چه کسی ارسال می‌کند؟

اپراتورها فقط در صورت دریافت مجوز از دادگاه پرینت خط همراه اول یا ایرانسل را برای افراد انجام می‌دهند. سپس پرینت اس ام اس‌ها به صورت مهر و موم، برای قاضی پرونده ارسال خواهد شد. در این مرحله قاضی تصمیم خواهد گرفت که آیا پرینت پیامک در اختیار شاکی قرار بگیرد یا خیر.

مراجع قضایی دریافت کننده پرینت اس ام اس

آیا امکان دریافت پرینت پیامک خط شخصی وجود دارد؟

بله. صاحبان سیم‌کارت‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل با مراجعه به مراکز مخابراتی می‌توانند به پرینت اس ام اس خط شخصی خود دسترسی داشته باشند. در پرینت پیامک اطلاعات مشخصی به افراد داده می‌شود. بر‌اساس این اطلاعات شما می‌توانید شماره‌های که برای آن‌ها پیامک ارسال کرده‌اید را مشاهده کنید. همچنین در پرینت دریافتی ذکر شده است که در چه روز و ساعتی پیامک ارسال کرده‌اید.

دریافت پرینت اس ام اس خط شخصی بدون نیاز به مجوز

اگر می‌خواهید با خط شخصی برای کسب‌وکارتان تبلیغات کنید، مطالعه مقاله چگونه پیام چند رسانه ‌ای ارسال کنیم برای شما مفید خواهد بود.

دریافت پرینت پیامک راه‌حلی برای پایان دادن به دعاوی حقوقی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند. این موضوع برای افرادی که در درگیری‌های حقوقی از اس ام اس به‌عنوان مدرک استفاده می‌کنند، اهمیت بالایی دارد. پرینت اس ام اس ها تا دو سال نیز می‌ماند؛ اما معمولا مجوزی که قاضی برای دریافت پرینت پیامک صادر می‌کند، معمولا به 6 ماه گذشته است. شما بدون دریافت مجوز و در هر زمانی که بخواهید، قادر به دریافت پرینت اس ام اس خط شخصی خود هستید.

اگر پیامک مهمی در گوشیتان دارید پیشنهاد می‌کنیم همین الان از طریق نرم افزارهای مربوط از پیام‌های خود یک نسخه بکاپ تهیه کنید؛ اما توجه داشته باشید که برای دسترسی به پرینت و ریز مکالمات خط افراد دیگر، حتما به مجوز قانونی نیاز خواهید داشت. اگر تجربه‌ای در خصوص دریافت پرینت اس ام اس دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما و خوانندگان در میان بگذارید.

 

نکته: برای دریافت پرینت پیامک همراه اول از خط سیمکارت همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرید.
نکته: برای دریافت پرینت پیامک ایرانسل با از خط سیمکارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرید.

 

3.5/5 - (8 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • معین تهرانی
  8 فوریه 2023

  سلام و وقت بخیر
  شما در مقاله‌اتان چندین ایراد وجود دارد:
  ۱- اینکه از اپراتورها استعلام کتبی ندارید
  ۲- اشاره به قوانین باید‌ با ذکر منبع و آدرس باشد ، تا استفاده کننده از مقاله ، تکلیف داشته باشد که بر مبنای چه بند قانونی ، صاحب حق است.
  ۳ – در متن مقاله گفتین که « شما بدون دریافت مجوز و در هر زمانی که بخواهید، قادر به دریافت پرینت اس ام اس خط شخصی خود هستید.» ولی‌متأسفانه هیچ همکاری از سمت اپراتورها و مراکز مخابراتی با صاحب سیمکارت نمیشود و از این‌موضوع استنکاف میشود.موفق باشید

  • اسماعیل همداني
   31 دسامبر 2023

   معین جان ممنون از اطلاعات مفید نوشتی اختیار ما گذاشتی خیلی کمک شده ب من ممنونم

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000