پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » پیام چند رسانه ای چیست و چگونه فعال می شود؟ + کاربرد تبلیغاتی

پیام چند رسانه ای چیست و چگونه فعال می شود؟ + کاربرد تبلیغاتی

پیام چند رسانه ای چیست؟ MMS چیست؟
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

می‌توانید تا چه اندازه با پیامک چندرسانه‌ای یا MMS آشنا هستید؟ آیا می‌دانید که از MMSبا تبلیغات مؤثرتر استفاده کنید؟ پیامک‌های چند رسانه‌ای سال‌ها است که به عنوان یک سرویس پرکاربرد در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما بسیاری از افراد در ایران با ویژگی‌های این سرویس فوق العاده آشنایی ندارند و از امکانات آن استفاده نمی‌کنند. به همین بهانه قصد داریم در این مطلب به موضوع پیامک چند رسانه‌ای چیست بپردازیم و نحوه فعال سازی MMS ایرانسل و همراه اول را بررسی کنیم. با فراز اس ام اس در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

منظور از پیام چند رسانه‌ای یا MMS چیست؟ جدیدترین فناوری روز

MMS مخفف عبارت Multimedia Messaging Service به معنای سرویس پیامرسانی چندرسانه‌ای است. ام ام اس به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای ارسال پیام در شبکه‌های موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرویس محدودیت‌های متنی در اس ام اس (حداکثر تعداد کاراکتر) را ندارد و علاوه‌بر این، امکان ارسال تصاویر، صدا و فیلم را از طریق پیام کوتاه امکان پذیر می‌کند. همین قابلیت‌های ویژه باعث شده تا نقش MMS در تبلیغات نیز پررنگ باشد.

تبلیغات صوتی و ارسال تصاویر یا حتی کلیپ‌های تبلیغاتی از طریق پیام کوتاه به حجم زیادی از مشتریان بالقوه می‌تواند شانس دیده شدن برند ما را چندین برابر کند. با استفاده از سامانه پیامکی فراز اس ام اس امکان ارسال پیامک چند رسانه‌ای برای شما فراهم شده است.

تفاوت پیام چند رسانه ای و پیامک

بررسی تفاوت MMS با SMS؛ جلوه‌ای دیگر از تکنولوژی مخابراتی

پیام کوتاه متنی و پیام کوتاه چندی رسانه‌ای هر دو بر یک بستر و به صورت متنی ارسال می‌شوند. در پیامک‌های چند رسانه‌ای محدودیتی برای تعداد کاراکترها وجود ندارد. در این سرویس، کدهای عکس، صوت و فیلم ارسال می‌شود و در دستگاه گیرنده بارگزاری می‌شوند. برای استفاده از خدمات MMS به اینترنت نیاز است و همین موضوع باعث محدودیت‌هایی در سال‌های اولیه عرضه این سرویس شده بود. از طرفی هزینه خدمات MMS نیز بیشتر از SMS می‌شد و سرعت انتقال پیام‌ها نیز کمتر بود. به همین دلیل در سال‌های اولیه، خصوصاً در ایران، تمایل زیادی به MMS وجود نداشت.

اولین سرویس پیام کوتاه چند رسانه‌ای برای شبکه‌های GPRS در ایران عرضه شد. بعد از آن در شبکه نسل سوم ۳G و نسل چهارم ۴G امکان ارسال MMS با حجم بالا در مدت زمان کمتر نیز فراهم شد. با وجود شبکه‌های پرسرعت ۴G و ۴.۵G در ایران، امروزه امکان ارسال پیام چندرسانه‌ای به صورت پیامک انبوه و با سرعت بالا نیز وجود دارد. به این ترتیب تفاوت زیادی از این لحاظ با پیامک متنی ندارد.

چه فرمت‌هایی در MMS قابل ارسال هستند؟

در ادامه پاسخ به سوال پیام چند رسانه ای چیست، باید به این نکته توجه کنید که MMS این امکان را به ما می‌دهد تا در کنار ارسال پیام‌های متنی بدون محدودیت تعداد کاراکتر، پیام‌های حاوی فایل‌هایی با فرمت‌های زیر را نیز ارسال کنیم:

 • متن (متن با قلم‌ها و رنگ‌های مختلف)
 • عکس (JPEG، GIF)
 • صدا  (MP3، MIDI)
 • ویدئو (MPEG)

در مورد ارسال تصویر در پیامک پیشنهاد می کنیم مقاله چگونگی ارسال عکس در پیامک را مطالعه نمایید.

چگونه پیام چند رسانه‌ای ارسال کنیم؟ راهنمای ارسال پیام چند رسانه ای در ایرانسل و همراه اول

برای فعال سازی MMS ایرانسل و همراه اول در هنگام خرید سیم کارت باید در فرم اولیه درخواست فعال سازی پیام چند رسانه‌ای را ثبت کرده باشید. در غیر این صورت باید به دفاتر خدمات یا نمایندگی‌های این دو شرکت مراجعه کنید و فرم مربوط به فعال سازی سرویس پیام چند رسانه‌ای را پر کنید.

راهنمای تنظیم پیام چند رسانه ای همراه اول،‌ فقط یک کد ارسال کنید

در فعال سازی پیامک MMS همراه اول معمولاً همزمان با ارسال تنظیمات مرتبط با اینترنت، که به صورت خودکار انجام می‌شود، تنظیمات پیامک چند رسانه‌ای نیز از اپراتور دریافت می‌گردد. با این حال شما می‌توانید با ارسال کد IMEI گوشی خود به شماره ۸۰۰۸ نیز مجدداً این تنظیمات را دریافت و روی گوشی خود نصب کنید.

تنظیمات mms ایرانسل چگونه است؟ راهنمای فعال سازی MMS ایرانسل

در خطوط ایرانسلی نیز شرایط مشابهی وجود دارد و در صورت ثبت درخواست فعالسازی MMS، تنظیمات آن به صورت خودکار ارسال می‌شود. همچنین شما می‌توانید با شماره گیری #۱*۴*۵۵۵* نیز این تنظیمات را دریافت و نصب کنید. در صورت تمایل به ارسال MMS تبلیغاتی نیازی به فعال سازی آن روی خط شخصی ندارید و می‌توانید از سرویس‌های فراز اس ام اس استفاده کنید. در کنار ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید از خدماتی مانند ارسال پیامک ناشناس نیز بهره مند شوید.

چگونه پیام چند رسانه ای را غیر فعال کنیم

حتما با توضیحاتی که در این قسمت مطالعه کرده‌اید این سوال برایتان پیش آمده است که چگونه پیام چند رسانه‌ای را غیر فعال کنیم؟ غیر فعال کردن پیام‌های رسانه‌ای از طریق منوی گوشی امکان‌پذیر است. همچنین با ارسال درخواست به اپراتورهای تلفن همراه می‌توانید برای غیر فعال کردن MMS اقدام کنید.

کاربرد پیام چند رسانه ای در تبلیغات با ارسال عکس و فیلم

پیام چند رسانه‌ای یا MMS چه کاربردی در تبلیغات دارد؟

متفاوت بودن با دیگران یکی از مهم‌ترین عامل‌های موفقیت یک کمپین تبلیغاتی است. در روزگاری که اکثر رقبا از تبلیغات پیامکی استفاده می‌کنند، تبلیغات پیامک چند رسانه‌ای می‌تواند شما را از رقبای خود متمایز کند. شما می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های منحصر به فرد MMS، ویس‌ها یا تصاویر تبلیغاتی خود را برای تعداد زیادی از مشتریان بالقوه ارسال کنید. همانطور که می دانید، یک تصویر می‌تواند بسیار مؤثرتر از صدها نوشته باشد و تأثیر گذاری یک صدای پر قدرت می‌تواند افراد به کاری که دوست دارید انجام دهند تشویق کند.

این موارد نشان دهنده میزان اهمیت پیامک چند رسانه‌ای در کارهای تبلیغاتی است. از طرفی به عنوان کسی که پیام‌های تبلیغاتی برای شما ارسال می‌شود نیز، دریافت MMS تجربه خوشایندتری خواهد بود. همچنین برای دریافت ام ام اس نیاز به فعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل یا همراه اول وجود ندارد و صرفاً فعال بودن این سرویس روی خط افراد برای دریافت پیامک‌های انبوه چند رسانه‌ای کافی است.

پشتیبانی گوشی ها از پیام چند رسانه ای همراه اول و ایرانسل

 

آیا فعال کردن پیام چند رسانه‌ای برای همه گوشی‌ها ممکن است؟

در گذشته تنها تعداد اندکی از گوشی‌های تلفن همراه از MMS پشتیبانی می‌کردند و این ویژگی به عنوان یک آپشن در نظر گرفته می‌شد. اما بعد از ورود اپل با سیستم عامل IOS و بعد از آن عرضه سیستم عامل اندروید تمام گوشی‌هایی که با این دو سیستم عامل عرضه شده‌اند به صورت پیش فرض از MMS پشتیبانی می‌کنند. تنها در صورتی که از گوشی‌های ساده بدون سیستم عامل استفاده می‌کنید امکان ارسال و دریافت پیام چند رسانه‌ای را نخواهید داشت. در حال حاضر علاوه بر گوشی‌ها، بسیاری از پلاگین های پیامکی در سایت‌ها نیز از MMS پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید از سایت خود نیز پیام چند رسانه‌ای ارسال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله افزونه دیجیتس چیست را مطالعه کنید.

پیامک صوتی با MMS‌ چه تفاوتی دارد؟

لازم به ذکر است که پیامک چندرسانه ای با پیامک صوتی متفاوت است، در وب سرویس پیامک چند رسانه‌ای محتوا در قالب پیامک ارسال می‌شود اما هنگام ارسال پیام صوتی با مخاطب تماس گرفته می‌شود و بعد از پاسخ‌دهی مخاطب صدا پخش می‌شود.

ارسال پیام چند رسانه‌ای (MMS) با استفاده از خدمات فراز اس ام اس

در این مقاله سعی کردیم به سؤال MMS چیست و چه تفاوتی با SMS دارد پاسخ دهیم. پیام چند رسانه‌ای یک روش عالی برای ارسال تصاویر، صدا، فیلم و پیام‌های متنی طولانی است که می‌تواند به عنوان یک روش تبلیغاتی تأثیر گذار نیز مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از ویژگی‌های فوق العاده پنل پیامکی فراز اس ام اس امکان ارسال MMS انبوه است. شما می‌توانید با استفاده از مشاوره تلفنی رایگان اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب و برای خرید پنل پیامکی فراز اس ام اس اقدام کنید.

 

4.2/5 - (38 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • حمید دادا زیارتی سراوانی
  2 آگوست 2022

  خسته نباشید لطفا لفرمایید چطور غیرحضوری میشود سامانه mmsرا فعال کرد ترجیحا ایرانسل واقعا وقت نمیشود حضوری بدفاترپیشخان و امثالهم برویم لطفا راهکاری دراین باب برای هموطنان بیابید در انتظار جوابتان هستیم سپاسگزار الطاف حضرتعالی
  ما خاکیم خالص۰۰۰

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران