پنل اس ام اس » افزایش فروش و جذب مشتری » ماژول پیامک اپن کارت open cart + آموزش تصویری

لوگو اپن کارتماژول پیامک اپن کارت open cart + آموزش تصویری

به کمک ماژول پیامک اپن کارت شما می توانید فروشگاه اینترنتی خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجزه کنید و ما در این صفحه ما به شما کمک می‌کنیم که فروشگاه اینترنتی اپن کارت را به سامانه پیامک متصل کنید؛ هدف از نصب ماژول پیامک اپن کارت و اتصال اپ کارت به سامانه پیامک اسال پیامک بعد از خرید مشتری از سایت به مدیر سایت و مشتری پیامک ارسال شود تا مانند دیجی‌کالا و فرشگاه های اینترنتی معتبر مشتری در هر لحظه از وضعیت سفارش خود آگاه باشد. همچنین نصب ماژول پیامک اپن کارت باعث می شود که تعداد تماس های شما بابت پیگیری مشتری کاهش یابد.

برای ارسال پیامک از طریق اپن کارت می‌توانید از سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس که با فروشگاه‌ساز اپن کارت هماهنگ است استفاده نمایید.
با خرید سامانه پیامک از فراز اس‌ام‌اس و نصب افزونه پیامک اپن کارت زمانی که مشتری از سایت شما خرید می‌کند، پیامک به‌صورت خودکار به مشتری ارسال می‌شود و ماژول پیامک اوپن کارت فارسی نسخه 3 به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

 

امکانات ماژول پیامک اپن کارت

• ارسال پیامک نام کاربری و رمز عبور هنگام ثبت نام در اپن کارت

• ارسال پیامک به مدیر سایت هنگام عضویت مشتری در فروشگاه اینترنتی

• ارسال پیامک به مشتری هنگام تغییر کلمه عبور

• ارسال پیامک به مشتری هنگام ورود به حساب کاربری

• ارسال پیامک به مشتری هنگام خروج از حساب کاربری

• ارسال پیامک به مشتری هنگام ثبت سفارش

• ارسال پیامک به مدیر سایت هنگام ثبت سفارش

• ارسال پیامک به مشتری هنگام تغییر وضعیت سفارش

 

 

راهنمای نصب افزونه پیامک اپن کارت (نسخه 3)

افزونه ارسال پیامک در اپن کارت نیاز است از اپن کارت ورژن 3.0.2.0 استفاده نمایید.

بعد از نصب افزونه پیامک اپن کارت مراحل ذیل را طی نمایید.وارد مدیریت سایت خود شوید.

نصب افزونه های پیش نیاز برای افزونه پیامک Open Cart

1- VQmode: این افزونه دسترسی به افزونه ارسال پیامک در بخش های مختلف سایت فروشگاهی شما را فراهم می کند. برای نصب vqmod می بایست ادرس سایتتان را به صورت زیر وارد نمایید.

http://yoursite.com/vqmod/install

پس از انجام این کار یک پیغام به صورت زیر دریافت میکنید

VQMOD HAS BEEN INSTALLED ON YOUR SYSTEM! vqmod که این نشانگر نصب کامل و بدون عیب هست .

2 – installerallowalldirectories: این افزونه اجازه نوشتن در دایرکتوری های OpenCart  را فراهم میکند. برای نصب آن ابتدا فایل را از سامانه پیامکی فراز اس ام اس دانلود کرده و وارد بخش ادمین سایت می شویم و گزینه “افزونه ها” و سپس گزینه “نصب کننده” را کلیک کنید در صفحه باز شده روی دکمه آپلود کلیک کنید و فایل را از اینجا انتخاب کنید و خودکار شروع به نصب آن می کند و در انتها پیغام “افزونه با موفقیت ویرایش شد!” نمایان می شود .

 

سپس گزینه “افزونه ها” و گزینه “تغییرات” کلیک نمایید و در صفحه باز شده دکمه “بارگذای مجدد” کلیک نمایید و سپس پیغام “تغییرات با موفقیت ویرایش شد!” نمایان می شود .

 

نصب افزونه پیامکی اپن کارت

افزونه پیامک پترن اپن کارت را از سامانه پیامک فراز اس ام اس دانلود کرده و مانند قبل گزینه “افزونه” و گزینه “نصب کننده” کلیک نمایید و دکمه آپلود را انتخاب کنید و فایل دانلود شده را در اینجا انتخاب کنید. سپس شروع به نصب خودکار می کند و در انتها پیغام “افزونه با موفقیت ویرایش شد!” نمایان می شود.

 

نکته در صورتی که پیغام خطا مواجه شدید باید روی گزینه “پیشخوان” کلیک نمایید و سپس مراحل زیر طبق عکس پیش بروید.

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

 

بعد از نصب افزونه ها باید فعال سازی این افزونه ها رو انجام بدهید. ابتدا گزینه “افزونه ها” و سپس “افزونه ها” کلیک نمایید و از بخش انتخابی “نوع افزونه را انتخاب نمایید” گزینه “ماژول ها” را انتخاب کنید و سپس افزونه مدیریت ویکیومد را نصب کنید و بعد افزونه پیامک اپن کارت نصب گردد. طبق شکل ذیل به ترتیب مراحل رو طی نمایید.

 

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

 

پس از نصب افزونه پیامک گزینه ویرایش را کلیک کنید تا وارد تنظیمات افزونه پیامکی شوید.

 

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

 

در صفحه تنظیمات باید نام کاربری و رمز عبور و ارسال کننده را وارد نمایید.

نام کاربری : نام کاربری ورود به سامانه پیامک

رمز : رمز ورود به سامانه پیامک

خط ارسال کننده پیامک : 3000505 زیرا این خط خدماتی بوده و به شماره های مسدود و بلک لیست پیامک ارسال می شود.

در صورتی که اطلاعات بدرستی وارد شده باشد پیغامی به صورت ذیل نمایان می شود . “اطلاعات پنل شما درست بود. صفحه را برای نمایش اعتبار رفرش کنید.”

بعد از ذخیره تنظیمات صفحه را یک مرتبه refresh کنید تا اعتبار پیامکی و تاریخ انقضا پنل برای شما نمایش دهد.

 

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

 

افزونه پیامکی اپن کارت شامل سه تب است. تب اول مربوط به تنظیمات پنل پیامکی است که توضیحات داده شد.

تب متن پیامک ها: این تب به صورت پیش فرض مواردی وجود دارد و میتوانیم وارد هر کدام از این گزینه ها شویم و متن پیامکی دلخواه خود را وارد نمایید. چند نمونه از این موارد جهت آشنایی توضییح داده می شود .

 • پیامک ثبت نام کاربر
 • وضعیت سفارش در حال پردازش
 • وضعیت سفارش تکمیل شده

 

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

برای ویرایش هر کدام از این موارد باید گزینه ویرایش قالب روبروی گزینه مورد نظر را کلیک کنیم:  به عنوان ما روی گزینه ثبت نام کاربر جدید کلیک می کنیم و با تنظیمات زیر مواجه می شویم.

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

همان طور در تصویر مشاهده می کنید شامل چند مورد هست که توضییح داده می شود .

 • شماره مدیر : شماره همراه مدیر در صورتی که قصد ارسال پیامک به مدیر سایت دارید.
 • متن پیامک : در اینجا متنی هست که برای کاربر ارسال می شود که می توانید متن دلخواه خود را وارد نمایید  و یا از پترن استفاده کنید.
 • متن پیامک مدیر : در اینجا متنی هست که برای مدیر ارسال می شود که می توانید متن دلخواه خود را وارد نمایید و یا از پترن استفاده کنید

لازم بذکر است که در کادر پیامکی دو تب وجود دارد فارسی و انگلیسی که این مربوط به فروشگاه شما می باشد اگر زبان فروشگاه شما انگلیسی بوده متن پیامکی در تب انگلیسی وارد نمایید در غیر اینصورت باید در تب فارسی وارد کنید. ویژگی در اختیار شما قرار میدهد که با وارد کردن کد پترن متن پترن را از سامانه پیامکی فراز خروجی میگیرد و به شما نمایش می دهد و همچنین به ازای هر متغییری که در پترن داشته باشیم یک کادر باز می شود که می توانید مقداری دهی ها را انجام دهیم.

لازم به ذکر است که در پایان هر صفحه تعدادی کد قالب وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید در متن خود استفاده کنید.

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت
مراحل به ترتیب شماره گذاری شده است که نحوه ترتیب کار کردن آشناییت داشته باشید . این مثال برای همه موارد یکسان هست. فرم ثبت نام کاربر بعد از تکمیل به صورت ذیل می باشد .

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

ارسال پیامک وضعیت سفارش در حال پردازش

مورد وقتی مشتری درسایت فروشگاهی خریدی انجام دهد و سفارش خود را ثبت کند سفارش به وضعیت در حال پردازش می ماند. وقتی ما این صفحه را تکمیل کرده باشیم خودکار به مشتری و در صورت نیاز به مدیر سایت پیامک ارسال می شود. صفحه تکمیل شده به صورت ذیل می باشد.

 

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

 

ارسال پیامک وضعیت سفارش در تکمیل شده

برای ایجاد گزینه جدید باید در تب دوم “متن پیامک ها” گزینه “درج” را کلیک کنیم تا صفحه جدیدی باز شود و بتوانیم گزینه جدیدی همچون تکمیل سفارس ایجاد کنیم.

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت
همچنین مانند صفحات قبل است تفاوت در این است که یک نام برای آن درج گردد و وضعیت آن مشخص گردد و در انتها دکمه ذخیره را بزنیم.

انتخاب نام برای ایجاد این رول

1-مشخص کردن وضعیت نوع: ما در اینجا گزینه وضعیت سفارش کامل شده را نتخاب کردیم .

2-وارد کردن شماره مدیر

3-وارد کردن متن یا پترن دلخواه برای ارسال پیامک به مشتری

4-وارد کردن متن یا پترن دلخواه برای ارسال پیامک به مدیر سایت

5-ذخیره این صفحه

 

راهنمای تصویری نصب افزونه پیامک اپن کارت

تب متن ارسال پیامک : این تب جهت تست افزونه هست که متن ساده و پترن می توانیم با آن ارسال کنیم . در قسمت شماره همراه شماره موبایل وارد کنید و در قسمت متن پیامک باید متن دلخواه خود یا با استفاده از ابزار تنظیم پترن پترن دلخواه خود را تنظیم می کنیم.

 

آیا فراز اس‌ام‌اس برای اتصال به اپن کارت مناسب است؟

سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس از تمامی نسخه‌های اپن کارت برای اتصال به سامانه پیامک پشتیبانی می‌کند، در کنار افزونه جامع و بروز پیامک که برای اپن کارت ارائه شده است، فراز اس‌ام‌اس خط خدماتی را به‌صورت رایگان بدون نیاز به پرداخت سفته و ثبت شرکت حقوقی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به افرادی که پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند پیامک‌های اطلاع رسانی ارسال نمایید. پیامک‌های اطلاع‌رسانی شامل ارسال نام‌کاربری و رمز، تشکر از خرید مشتری، اطلاع رسانی به مدیر و…. می‌باشد.

اگر در رابطه با نصب و فعال سازی افزونه پیامک اپن کارت به مشکلی برخورد کرده اید لطفا در نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا برای حل مشکل و فعال‌سازی افزونه پیامک اپن کارت به شما کمک کنیم.

5/5 - (3 امتیاز)

سوالات متداول

01ماژول پیامک اپن کارت فراز اس‌ام‌اس با چه نسخه ای از اپن کارت سازگار است؟

ماژول اپن کارت فراز اس‌ام‌اس با اپن کارت نسخه 3 سازگار است و شما بدون پرداخت هزینه می توانید ماژول اپن کارت را از سایت فراز اس ام اس دانلود و نصب نمایید.

02سرعت ارسال پیامک در ماژول پیامک اپن کارت چقدر است؟

با توجه به اینکه ماژول پیامک اپن کارت از وب سرویس ارسال بر اساس پترن پشتیبانی می کند، تمام پیامک های ارسال شده اپن کارت با سرعت بالا و کمتر از 5 ثانیه ارسال می شود.

03نصب ماژول پیامک اپن کارت رایگان است؟

آموزش نصب ماژول پیامک اپن کارت در فراز اس‌ام‌اس به صورت تصویری و فایل pdf ارائه شده است و در صورتی که موفق به نصب افزونه پیامک اپن کارت نشوید می توانید اطلاعات دسترسی به سایت را ارسال نمایید تا ماژول پیامک اپن کارت به صورت رایگان برای شما نصب شود.

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • علیرضا
  18 جولای 2021 پاسخ دهید

  سلام افزونه پیامکیتون با نسخه 2.3.0.2 سازگاری داره؟

  • سیدمحمود غفاری
   31 جولای 2021

   سلام علیرضا عزیز
   افزونه پیامک اپن کارت که توسط شرکت ما با قابلیت ارسال پیامک بر اساس پترن و برای عبور از بلک لیست توسعه داده شده است برای نسخه ۳ اپن کارت است.

 • ابوالفضل اعرابی
  20 فوریه 2020 پاسخ دهید

  من میخوام پیامکهای اپن کارت سریع به دست مشتری برسه الان سامانه پیامک که استفاده میکنم 2تا عیب دارم که میخواهم از فراز sms پنل بخرم فقط برای اینکه مطمئن بشم سامانه پیامکی شما با اپن کارت سازگار هست؟
  مشکلات من میخواهم سریع پیامک ارسال بشه نه با تاخیر و میخواهم به افرادی که پیامکهای تبلیغاتی رو هم بستن پیامک ارسال بشه از طریق اپن کارت

  • سیدمحمود غفاری
   23 فوریه 2020

   سلام بله سامانه پیامک فراز اس ام اس با ماژول پیامک open cart سازگار بوده و می توانید ارسال پیامک از طریق فروشگاه ساز اپن کارت را انجام دهید و با توجه به اینکه ما از وب سرویس ارسال سریع استفاده می کنیم پیامک ها با سرعت بالا و در کمتر از 5 ثانیه با شماره خدماتی ارسال شده و حتی اگر فردی پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده باشد پیامک شما را دریافت می کند.

 • علیرضا عظیمی
  19 آگوست 2018 پاسخ دهید

  سلام من افزونه اپن کارت چطور نصب کنم امکانش هست راهنمایی کنید ؟!

  • سیدمحمود غفاری
   20 آگوست 2018

   سلام افزونه پیامکی اپن کارت برای نسخه های قدیمی اپن کارت تا نسخه 1.5 به صورت رایگان است و میتوانید از داخل پنل تهیه نمایید
   برای تهیه افزونه پیامک اپن کارت در نسخه های جدید ( از نسخه 3 به بالا ) افزونه پیامکی اپن کارت به صورت پرمیوم و تحت لایسسنس ارائه می شود.
   در صورتی که هنوز برای نصل افزونه مشکلی دارید با کمال میل در خدمت شما هستیم

 • ابوالفضل
  2 آگوست 2018 پاسخ دهید

  باسلام
  من از اپن کارت ورژن 3.0.2.0 استفاده میکنم
  امکان داره برای این ورژن هم منتشر بشه؟؟؟؟؟

  • سیدمحمود غفاری
   2 آگوست 2018

   سلام ابوالفضل جان برای نسخه 3.0.2.0 اپن کارت هم افزونه پیامک وجود دارد، اما برای نسخه 3.0.2.0 اپن کارت افزونه پیامک تحت لایسنس ارائه می شود، علاوه بر پنل اس ام اس شما باید افزونه پیامکی اپن کارت را به صورت جداگانه تهیه بفرمایید.
   برای تهیه افزونه پیامکی اپن کارت با فراز اس ام اس – داخلی 2 – پشتیبانی تماس بگیرید یا بعد از خرید سامانه پیامک تیکت ارسال نمایید تا لینک تهیه افزونه برای شما ارسال شود.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات