پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » دایورت پیامک چیست؟ نحوه دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف

دایورت پیامک چیست؟ نحوه دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف

بررسی جامع دایورت پیامک در بلاگ فراز اس‌ام‌اس
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳ مرداد ۱۴۰۳

با گسترش کاربرد پنل‌های پیامکی در سازمان‌های مختلف و استراتژی‌های بازاریابی متنوع، در دسترس بودن باعث عقب افتادن فرد از برنامه‌های جامعه می‌شود. همچنین برخی از اطلاع‌رسانی‌های مهم مثل جریمه‌ رانندگی، عوارض بزرگراه، صدور کارت ملی و رمز دوم از طریق پیامک امکان‌پذیر است. بااین‌حال گاهی ناخواسته دور از دسترس سیستم‌های پیامکی برای دریافت ا‌س‌ام‌اس خواهید بود. در این مواقع پیشنهاد می‌کنیم از دایورت پیامک استفاده کنید. در این مقاله به بررسی کامل دایورت پیامک و نحوه اجرای آن در اپراتورهای مختلف می‌پردازیم. مطالعه این مطلب کاربردی را برای آشنایی با روش‌های دایورت پیامک از دست ندهید.

دایورت اس‌ام‌اس؛ روشی برای انتقال پیامک‌های دریافتی روی موبایل دیگر

با وجود پیام‌رسان‌های مختلف و انتقال بخش مهمی از تعامل‌ها به فضای دیجیتال، همچنان ارسال پیامک یکی از راه‌های ارتباطی موثر در قرن ۲۱ به شمار می‌رود. بسیاری از کسب‌وکارها از سیستم پیامک انبوه برای اجرای استراتژی تبلیغات و اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند؛ بنابراین دریافت نکردن پیامک از این برندها باعث عقب افتادن از تخفیف‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای برند مورد‌علاقه شما می‌شود.

علاوه‌بر بازاریابی و اجرای برنامه‌های تبلیغاتی انبوه، سیستم ارسال پیامک برای اطلاع‌رسانی و استعلام درمورد موارد قانونی مثل خلافی ماشین، کارت سوخت و معاینه فنی خودرو کاربرد دارد. برای مثال اتمام قرارداد بیمه بدنه و شخص ثالث ماشین توسط بیمه‌گزارها از طریق پیامک ارسال می‌شود. دریافت نکردن پیامک در این موارد باعث زیان مالک خودرو خواهد شد. برای رفع این مشکل از دایورت پیامک استفاده می‌کنیم. دایورت پیامک یعنی زمانی که گوشی شما به هر دلیلی در دسترس نیست، سیمکارت جایگزینی برای دریافت پیامک‌ها انتخاب می‌شود.

دایورت پیامک؛ روشی برای دریافت پیامک در هنگام خاموشی موبایل

نحوه کارکرد دایورت پیامک چیست؟

در دایورت پیامک، همه اس‌ام‌اس‌های دریافتی از خط الف به خط ب منتقل می‌شوند و هر پیامکی که به خط الف برسد، در گوشی تلفنی که سیم کارت ب وجود دارد، مشاهده خواهد شد. دایورت پنل ارسال پیامک و دریافت آن همانند دایورت تماس اجرا می‌شود. برای دایورت پیامک‌ها می‌توان از روش‌های مختلفی مثل اجرای کد دستوری و دستکاری تنظیمات تلفن همراه استفاده کرد.

بررسی روش‌های دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف

روش‌های مختلفی برای دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف وجود دارد. در این بخش به بررسی نحوه اجرای هر روش در اپراتورهای مختلف می‌پردازیم. روش‌های اجرای دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف درست مانند قیمت پنل پیامکی در این اپراتورها متفاوت خواهد بود.

استفاده از چند روش ساده؛ راهکاری برای دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف

آیا می‌توان پیامک اپراتورهای متفاوت را به یکدیگر دایورت کرد؟

در حال حاضر نمی‌توان پیامک‌های اپراتورهای مختلف را به یکدیگر دایورت کرد؛ برای مثال اگر سیمکارت همراه اول و قصد دایورت کردن پیام‌ها و تماس را به سیم کارت ایرانسل دارید، متاسفانه این امکان در دسترس نیست. البته این قابلیت در برخی از خدمات اپراتورهای مختلف مثل عرضه تلفن اینترنتی وجود دارد. در تلفن اینترنتی امکان انتقال همه تماس‌ها به یک شماره واحد وجود دارد؛ این نوع تلفن باعث کاهش زمان معطلی مخاطب برای دریافت جواب خواهد شد. با خرید خط تلفن اینترنتی راهکار ساده و در دسترسی برای ارتباط بهتر و سریع‌تر با مخاطبان خواهید داشت.

دایورت پیامک به روش دستی؛ اولین راهکار انتقال پیام از طریق تنظیمات گوشی

دایورت پیامک از طریق تنظیمات گوشی فقط در گوشی‌های مجهز به سیستم عامل iOS انجام می‌شود. این گوشی‌ها امکان دایورت پیامک را به‌طور پیشفرض دارند. برای این کار باید به قسمت تنظیمات گوشی و بعد بخش messages وارد شوید. در مرحله بعد گزینه text message forwarding را انتخاب و در کادر باز شده، شماره مقصد را وارد کنید. پس از تایید، اس‌ام‌اس‌های دریافتی به شماره مقصد ارسال خواهند شد.

با استفاده از این تنظیمات امکان اطلاع از پیامک‌های تبلیغاتی و تحفیف‌های ویژه در ایام خاص را از دست نخواهید داد. بسیاری از کسب‌وکارها با استفاده از دستگاه ثبت شماره، در بازه‌های زمانی مختلف و در روزهای اوج خرید، پیامک‌هایی با مضمون تخفیف و جشنواره ارسال می‌کنند.

دایورت پیام با استفاده از کدهای دستوری؛ روشی ساده و در دسترس

اجرای کد دستوری برای دایورت پیامک در اپراتورهای مختلف متفاوت است. کد دستوری یک روش تعاملی برای مبادله پیام با سرورهای اپراتورهای شبکه تلفن استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی کدهای دستوری دایورت پیامک می‌پردازیم.

 • کد دستوری برای دایورت پیامک همراه اول: شماره‌گیری کد دستوری *21*شماره مقصد# برای انتقال پیامک‌ها به سیمکارت دیگر استفاده می‌شود. برای لغو دایورت پیامک در اپراتور همراه اول باید کد دستوری#21# را شماره‌گیری کنید.
 • کد دستوری دایورت پیامک ایرانسل: برای دایورت پیامک ایرانسل باید کد *10*31* شماره مقصد# را شماره‌گیری کنید. برای لغو دایورت پیامک در ایرانسل باید شماره #21# را شماره‌گیری کنید.
 • دایورت اس ام اس رایتل: در حال حاضر شرکت رایتل امکان دایورت پیامک را در شبکه تلفن همراه خود پوشش نداده است.

ارائه خدماتی مانند دایورت پیامک باعث افزایش تعداد مشترکین یک اپراتور و میزان رضایت مخاطبان خواهد شد. علاوه‌بر این امکان، مزایای دیگری مثل ارائه خدمات ارسال پیامک تبلیغاتی با متن زیبا برای افزایش رضایت مشترکین اپراتورهای مختلف کاربرد دارد. برای مثال ارسال متن زیبا برای تبلیغ کافی شاپ یکی از خدماتی است که اپراتورها برای افزایش فروش کسب‌وکار در نظر می‌گیرند.

شماره‌گیری کد دستوری؛ یکی از روش‌های انتقال پیامک‌های دریافتی

 دایورت پیامک از طریق برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های دایورت و فوروارد پیامک

راه دیگر برای دایورت پیامک، استفاده از اپلیکیشن‌های اس‌ام‌اس فورواردر است. با نصب این نوع برنامه دایورت پیامک دیگران روی گوشی خود در اصل پیامک را دایورت نمی‌کنند، بلکه آنها را دریافت و سپس به شماره‌ی مقصد ارسال خواهند کرد. در واقع این اپ‌ها کار مدیریت پیامک را انجام می‌دهند. برنامه دایورت تماس و پیامک SMS Divert و اپلیکیشن SMS Forwarder دو برنامه معروف و پرکاربرد برای دایورت پیامک هستند. هر دو برنامه به شما امکان می‌دهند تا به‌آسانی قابلیت دایورت را فعال و قطع کنید.

از امکانات متعدد پنل پیامکی برای افزایش رضایت مخاطبان کسب‌وکار خود استفاده کنید

در این مقاله به بررسی دایورت پیامک و روش‌های انتقال اس‌ام‌اس به سیمکارتی دیگر پرداختیم. نحوه دایورت کردن اس ام اس در اپراتورهای مختلف کمی متفاوت است؛ بااین‌حال با اجرای کد دستوری ساده در اپراتورهای ایرانسل و همراه اول انجام خواهد شد. همچنین نصب اپلیکیشن‌های مخصوص نیز به‌عنوان راهکاری برای دایورت پیامک شناخته می‌شوند. اپراتورهای مختلف با ارائه امکانات ویژه‌ای مثل دایورت پیامک، ارائه برنامه‌های ارسال پیامک تبلیغاتی همراه با متن تبلیغاتی جذاب از  اس‌ام‌اس‌های مربوط به فروشگاه تا متن تبلیغ کراتین مو و سایر حوزه‌های کاری باعث افزایش رضایت مخاطب و جذب مشتریان بیشتر می‌شوند. اگر سوالی در مورد دایورت پیامک دارید، از تیم فراز اس‌ام‌اس در قسمت کامنت‌ها بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگویتان باشیم.

3.2/5 - (12 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • محدثه
  1 مارس 2024 پاسخ دهید

  چرا اطلاعات اشتباه میدید؟؟؟!!!!!!!!
  دایورت پیامک وجود نداره و فقط تماس ها دایورت میشه

  • سیدمحمود غفاری
   2 آوریل 2024

   سلام
   از نرم افزار sms forwarder استفاده کنید؛ می توانید پیامک های ورودی را به ایمیل، اسلک، شماره موبایل و…فوروارد کنید.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات