پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر؛ مزایا و معایب

نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر؛ مزایا و معایب

نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۲۱ تیر ۱۴۰۳

ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر یکی از روش‌های مختلف ارسال پیامک انبوه است که می‌تواند توسط کسب و کارهای مختلف، شرکت‌های تبلیغاتی یا گروه‌های بزرگ صنفی، ورزشی و … مورد استفاده قرار بگیرد. امروزه استفاده از ارسال پیامک‌های گروهی از طریق پنل های پیامکی بسیار ساده شده است و نیاز به نصب نرم افزار نیز وجود ندارد با این حال اگر قصد دارید از طریق کامپیوتر شخصی خود اقدام به ارسال پیامک‌های انبوه کنید، در این مقاله همراه فراز اس ام اس باشید.

نرم افزار ارسال پیامک گروهی چیست؟

نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر، نرم افزارهای اختصاصی هستند که قابلیت ارسال پیامک را با کمک یک مودم یا دانگل به همراه سیم کارت فراهم می‌کنند. این نرم افزارها از لحاظ کاربرد شباهت زیادی به سامانه پیامکی آنلاین دارند، با این تفاوت که به جای دسترسی مستقیم از طریق اینترنت، روی سیستم شما نصب می‌شوند و خدمات مشابهی را ارائه می‌کنند. برای استفاده از نرم افزار ارسال پیامک گروهی در اغلب موارد به خرید مودم و سیمکارت نیز نیاز خواهید داشت. با این حال، روش‌های جایگزین زیادی نیز وجود دارد که کار ارسال پیامک گروهی را برای شما ساده‌تر می‌کنند.

معرفی نرم افزارهای ارسال پیامک از طریق کامپیوتر

در اینجا با معروف‌ترین نرم افزارهای ارسال پیامک از طریق کامپیوتر آشنا می‌شویم. این نرم افزارها بعد از نصب روی سیستم شما این قابلیت را به شما می‌دهند تا با کامپیوتر خود و از طریق سیمکارت شخصی پیامک‌هایی را برای مخاطبین خود ارسال کنید. همچنین امکانات بیشتری مانند پیامک‌های زمان دار را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین شما می‌توانید با اضافه کردن مخاطبان و شماره تلفن‌های آن‌ها به این سیستم، بانک شماره موبایل خود را بسازید. البته شما می‌توانید با استفاده از سامانه‌های پیامکی بدون نیاز به نصب نرم افزار از بانک شماره موبایل رایگان نیز بهره مند شوید.

نرم افزار ارسال پیامک گروهی MY SMS

اپلیکیشن MY SMS؛ قابلیت‌های ساده و امکانات محدود

یکی از معروف‌ترین گزینه‌های ارسال پیامک با کامپیوتر که به صورت محدود امکان ارسال پیامک گروهی (در تعداد اندک) را با سیم کارت شخصی برای شما فراهم می‌کند اپلیکیشن MY SMS است. شما می‌توانید این اپلیکیشن را روی کامپیوتر یا موبایل خود نصب کنید و برای ارسال پیامک متنی و صوتی از آن استفاده نمایید. این نرم افزار ارسال پیامک با کامپیوتر قابلیت‌های زیادی ندارد و تقریباً مشابه با نرم افزار پیش فرض گوشی هوشمند شما است. با این حال اگر قصد دارید از کامپیوتر خود برای ارسال پیامک‌های شخصی یا گروهی در تعداد محدود استفاده کنید می‌توانید از قابلیت‌های این نرم افزار بهره مند شوید.

نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر ایرانی

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارسال پیامک انبوه ایرانی، نرم افزارهای مختلفی را برای ارسال پیامک انبوه با کامپیوتر عرضه کرده‌اند. بعضی از این نرم افزارها دارای امکانات مناسبی هستند. با این حال در مقایسه با پنل پیامکی همچنان نقاط ضعف بسیار زیادی در این نرم افزارها دیده می‌شود و توصیه ما استفاده از سامانه پیامکی آنلاین است. با توجه به قیمت پنل پیامکی شمام می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای اندک از قابلیت‌های بسیار بیشتری نسبت به نرم افزار ارسال پیامک گروهی بهره مند شوید. در ادامه امکانات نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر را بررسی می‌کنیم.

امکانات نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر

نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر می‌تواند امکانات زیر را در اختیار شما قرار دهد:

 • دفترچه تلفن
 • امکان ذخیره اطلاعات و فیلدهای سفارشی برای مخاطبان
 • امکان وارد کردن سریع شماره تلفن مخاطبین از فایل اکسل یا فایل متنی
 • امکان فیلتر و جستجوی حرفه‌ای مخاطبین و ارسال پیامک طبق فیلتر تعریف شده
 • امکان استفاده از اطلاعات مخاطب در SMS ارسالی (ارسال پیامک اختصاصی)
 • ارسال پیامک به شماره‌های موجود در فایل اکسل با استفاده از اطلاعات فایل اکسل در متن پیامک
 • ارسال پیامک زمان بندی شده
 • ارسال تضمینی پیامک‌ها
 • اولویت بندی صف ارسال
 • ارسال پیامک خودکار در تاریخ تولد، تاریخ ازدواج و ….
 • امکان تنظیم پاسخ خودکار
نرم افزار ارسال پیامک گروهی

نقاط ضعف ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر

همانطور که اشاره کردیم، نرم افزارهای ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر می‌توانند قابلیت‌های مناسبی داشته باشند، با این حال همچنان دارای نقاط ضعف زیادی هستند. در اینجا با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

نیاز به سیم کارت و دانگل برای ارسال پیامک با کامپیوتر

مهم‌ترین نقطه ضعف نرم افزارهای ارسال پیامک گروهی، نیاز آن‌ها به سیم کارت فیزیکی و مودم یا دانگل است. این موضوع علاوه براینکه هزینه‌های زیادی را روی دست شما می‌گذارد، محدودیت‌های فروانی را به همراه دارد. برای مثال انتخاب محدود برای سرشماره پیامکی و عدم امکان ارسال پیامک به بلک لیست از طریق شماره خدماتی از مشکلات این روش است. در حالی که شما با خرید پنل پیامکی هیچ محدودیتی از این لحاظ ندارید و می‌توانید با ارسال پیامک با نام دلخواه از سرشماره خدماتی به همه مخاطبان خود حتی آنهایی که پیامک تبلیغاتی را غیر فعال کرده‌اند دسترسی داشته باشید.

عدم امکان اتصال به نرم افزارهای دیگر مانند نرم افزار حسابداری

یکی دیگر از مشکلات نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر، عدم امکان اتصال آن به نرم افزارهای دیگر مانند نرم افزار حسابداری یا مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است که محدودیت‌های زیادی به دنبال دارد. به همین دلیل است که کمتر شرکت یا کسب و کاری از این نرم افزارها استفاده می‌کند. در صورتی که این قابلیت در این نرم افزارها وجود داشته باشد نیز به دلیل پیچیدگی‌های زیاد معمولاً استفاده از آن‌ها منطقی نیست.

عدم امکان فرمان دادن به نرم افزار

در حالی که شما می‌توانید در پنل اس ام اس آنلاین انواع فرامین خاصی را برای ارسال پیامک گروهی تعیین کنید، در نرم افزارهای پیامک کامپیوتری این امکان وجود ندارد و محدود به فرامین از پیش تعیین شده هستید.

عدم اتصال به سایت و نرم افزارهای موبایلی

مشکل مهم دیگری که نرم افزارهای ارسال پیامک گروهی به کامپیوتر دارند عدم اتصال به سایت است. در حالی که پنل پیامکی فراز به راحتی از طریق وب سرویس و افزونه‌های پیامکی می‌تواند با انواع سایت و نرم افزارهای موبایلی ارتباط برقرار کند و خدمات متعددی را در این زمینه ارائه نماید.

امکانات نرم افزار ارسال پیامک گروهی

سامانه پیامکی، بهترین گزینه جایگزین ارسال پیامک با کامپیوتر

معایبی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم باعث می‌شود تا سامانه پیامکی به بهترین گزینه جایگزین نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر تبدیل شود. زیرا سامانه پیامکی علاوه بر دارا بودن تمامی مزیت‌ها و قابلیت‌های نرم افزار ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر، معایب آن‌ها را نیز پوشش می‌دهد و خدمات منحصر به فردی ارائه می‌کند که با استفاده از نرم افزارهای نصبی نمی‌توانید از آن‌ها بهره مند شوید. به همین دلیل است که افرادی که قصد هرگونه تبلیغات یا ارسال پیامک‌های انبوه پرتعداد را دارند از پنل پیامکی فراز اس ام اس و گزینه‌های مشابه استفاده می‌کنند. برای مثال ارسال پیامک انتخاباتی یکی از خدمات سامانه پیامکی است که طرفداران زیادی دارد.

فراز اس ام اس، ارائه کننده بهترین پنل پیامکی در ایران

در این مقاله با نرم افزارهای ارسال پیامک گروهی در کامپیوتر به همراه مزایا و معایب آن‌ها آشنا شدیم. استفاده از این نرم افزارها در شرایط خاص می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی که قصد ارسال پیامک‌های شخصی از طریق سیم کارت خود را دارند باشد، با این حال اگر قصد ارسال پیامک‌ها تبلیغاتی انبوه را دارید، سامانه پیامکی آنلاین قطعاً انتخاب بهتر، کم هزینه‌تر و دارای قابلیت‌های بیشتری نسبت به نرم افزارهای ارسال پیامک گروهی با کامپیوتر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید همین حالا برای بهره مندی از مشاوره تلفنی رایگان با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • الهه هنر
  11 اکتبر 2022 پاسخ دهید

  سلام ما شرکت خدمات سرویس دانش آموزی داریم آیا با پیامک شما نظر سنجی بله خیر به سوال میشه ارسال کرد.

  • سیدمحمود غفاری
   31 ژانویه 2023

   سلام
   امکان ارسال پیامک نظرسنجی وجود دارد و می توانید با استفاده از خط اختصاصی قابلیت دریافت پیامک نیز برای نظرسنجی داشته باشید.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000