پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » استعلام یارانه با پیامک؛ آشنایی با روش‌های استعلام یارانه

استعلام یارانه با پیامک؛ آشنایی با روش‌های استعلام یارانه

آموزش استعلام یارانه با پیامک در فراز اس ام اس
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

اگر می‌خواهید بدانید که مشمول دریافت یارانه هستید یا یارانه این ماه برای شما واریز شده است یا نه؟ راه‌های مختلفی پیش‌رویتان است. یکی از ساده‌ترین این راه‌ها استعلام یارانه با پیامک محسوب می‌شود. از طریق پیامک می‌توانید در عرض چند دقیقه و به‌راحتی از وضعیت پرداخت یارانه خود مطلع شوید. در ادامه به‌طورکامل نحوه استعلام یارانه با پیامک را به شما آموزش خواهیم داد.

 

برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 

چرا باید یارانه را استعلام بگیریم؟

در سال گذشته، مشکلاتی در پرداخت یارانه نقدی صورت گرفت و افراد متعددی موفق به دریافت اس ام اس واریز از طریق پنل پیامکی نشدند. به همین دلیل، روش‌های گوناگون استعلام یارانه و پیگیری پرداخت آن به وجود آمد تا این مشکل حل شود. به جز این، دهک‌های مختلف جامعه مبلغ‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. برای مثال دهک‌های پایین جامعه شامل دریافت طرح دیگری به نام کمک‌هزینه معیشتی نیز می‌شوند. برای اطلاع از دهک خود باید یارانه‌تان را استعلام کنید.

آشنایی با روش‌های مختلف استعلام یارانه

خوشبختانه روش‌های متعددی برای استعلام یارانه وجود دارد و دیگر لازم نیست برای هر کاری، به صورت حضوری به ادارات مربوطه رجوع کنید. زیرا امروزه بسیاری از شرکت‌های دولتی با خرید سامانه پیامکی کلیه اطلاع‌رسانی‌های خود را از طریق پیامک انجام می‌دهند. در ادامه با این روش‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

1. تلفن گویا؛ استعلام یارانه با کد ملی بدون پیامک

اگر به هر دلیلی به تلفن همراهتان دسترسی ندارید، با شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرید. پس از وصل شدن، از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن و کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنید. البته با این روش نمی‌توانید از وضعیت دهک خانوار مطلع بشوید. اگر با تماس و وارد کردن کد ملی موفق به استعلام یارانه خود نشدید، بهتر است با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرید تا اپراتور راهنمایی‌تان کند. جالب است که بدانید به وسیله تلفن و پیامک می‌توانید قبض‌های گوناگون را هم پرداخت کرد. برای آشنایی بیشتر، مقاله دریافت قبض گاز از طریق پیامک را بخوانید.

استعلام یارانه با استفاده از تلفن ثابت، کد ملی و شماره تماس صاحب خانوار

2. استعلام یارانه با کد ملی پیامکی؛ آفلاین و سریع

اگر به دنبال اطلاعات سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانواده هستید، کافی است به شماره ۳۰۰۰۰۰ پیامک دهید و این اطلاعات را از مرکز آمار بگیرید. در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات، به سایت yaraneh.amar.org.ir مراجعه کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید. البته حواستان باشد که در میان این‌ همه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری، این پیامک‌های مهم را گم نکنید؛ زیرا در وقت شما برای مراجعه حضوری صرفه‌جویی می‌کنند. در ادامه، روش استعلام یارانه با پیامک را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 

3. پیگیری یارانه قطع شده و استعلام آنلاین یارانه در سامانه استعلام یارانه معیشتی

 به جز یارانه معمولی، برخی از افراد کم‌درآمد شامل دریافت کمک‌هزینه یارانه معیشتی می‌شوند. برای پیگیری پرداخت یارانه باید وارد سامانه «حمایت» به آدرس hemayat.mcls.gov.ir شوید و کد ملی، سال تولد و شماره حساب واریز یارانه را وارد کنید. افرادی که شامل دریافت یارانه نیستند، باید بار دیگر ثبت‌نام و اعتراض خود را اعلام کنند. در نهایت، وب‌سایت به کمک افزونه ارسال پیامک، اس ام اس استعلام یارانه را برای فرد ارسال خواهد خواهد کرد.

پیگیری پرداخت یارانه در وب سایت حمایت؛ فوری و 24ساعته

4.    کد دستوری استعلام یارانه و پیگیری پرداخت کمک‌معیشتی

علاوه‌بر تلفن گویا و سامانه‌های آنلاین، می‌توانید با استفاده از کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* یارانه خود را استعلام کنید. توجه داشته باشید که این روش فقط با شماره تلفنی که به نام سرپرست خانوار باشد، امکان‌پذیر است. علاوه بر این، افرادی که شامل دریافت طرح کمک‌معیشتی نشده‌اند با شماره‌گیری کد #۶۳۶۹* می‌توانند از وضعیت خود مطلع شوند.

استعلام یارانه با وارد کردن کد ملی در کد دستوری 6369

5.    استعلام یارانه با sms بانک، مراجعه حضوری یا عابربانک‌ها

در هنگام ثبت‌نام یارانه، می‌توانید به انتخاب خود، یک شماره حساب بانک در سایت رسمی یارانه ثبت کنید. برای استعلام یارانه، می‌توان به صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کرد یا برای مطمئن شدن از واریز یارانه، ده گردش آخر را از طریق خودپرداز یا موبایل بانک استخراج کرد. با این حال، روش‌های بهتری برای استعلام وجود دارد که در هر بانک متفاوت است. برای مثال بانک اقتصاد نوین، از طریق اینترنت بانک و تلفن بانک، وضعیت یارانه شما را اعلام می‌کند. افرادی که بانک سرمایه را برای دریافت یارانه انتخاب کرده‌اند، شماره ملی خود را به 30008877 پیامک کنند. برای اطلاع از واریز یارانه با حساب بانک ملی، با شماره 0216414 تماس بگیرید و کد ملی و شماره سریال شناسنامه سرپرست خانواده را وارد کنید. در ضمن در سایت‌ اکثر بانک‌ها، گزینه‌ای برای پیگیری پرداخت یارانه وجود دارد.

 

برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 

بهترین روش استعلام یارانه کدام است؟

باتوجه‌به اینکه هیچ اداره و ارگانی به‌صورت حضوری برای پرداخت یارانه پاسخ‌گو نخواهد بود، باید از روش‌های آسان غیرحضوری استفاده کنید. بهترین روش برای استعلام یارانه، استفاده از وب‌سایت آنلاین است که در کمتر از چند دقیقه می‌توانید از وضعیت پرداختی خود مطلع شوید. علاوه‌بر این، اگر به هر دلیلی به اینترنت دسترسی نداشتید، استفاده از کد دستوری #۶۳۶۹* و پیامک به 6369  بهترین گزینه ممکن به حساب می‌آید. با وجود این روش‌های آسان، قید روش‌های وقت‌گیری مانند مراجعه به بانک یا خودپرداز را بزنید.

آموزش استعلام یارانه با پیامک در کمتر از چند دقیقه

علاوه‌بر کد دستوری #۶۳۶۹*، متقاضیان می‌توانند با سیم‌کارت متعلق به صاحب خانوار، کد ملی سرپرست را به شماره 6369 پیامک کنند. همه پیامک‌های مربوط به یارانه، از طریق همین شماره اطلاع‌رسانی خواهد شد. افرادی که شامل طرح معیشتی نشده‌اند باید در 200 کلمه دلایل ناتوانی مالی و نیاز خود به دریافت کمک‌هزینه معیشتی را توضیح دهند و به همین شماره ارسال کنند.

استعلام یارانه پیامکی با کد ملی و سیم کارت سرپرست خانوار

استعلام یارانه معیشتی با کد ملی؛ آری یا نه؟

در این مقاله با همه روش‌های استعلام یارانه آشنا شدیم و پیگیری واریز یارانه با پیامک را یاد گرفتیم. دقت کنید که فقط شماره‌های گفته‌شده رسمی و قانونی هستند و بسیاری از افراد با شماره‌های دیگری کلاه‌برداری می‌کنند. در صورت مشاهده این پیام‌ها، روی هیچ لینکی کلیک نکنید و پیام را نادیده بگیرید.

به جز استعلام یارانه، امروزه بسیاری از کارهای بانکی و اداری را می‌توان با گوشی تلفن همراه و اینترنت انجام داد. برای آشنایی با روش‌های جذاب دیگر به کمک پیامک، سری به بخش مقالات فراز اس ام اس بزنید. سعی کرده‌ایم صفر تا هزار همه روش‌ها را برایتان بیاوریم. شما برای استعلام یارانه خود از کدام روش استفاده می‌کنید؟ آیا شده که در استفاده از روش‌های گفته‌شده به مشکل بربخورید؟ برایمان در بخش نظرات بنویسید.

 

برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 

4/5 - (104 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • زهرا
  29 دسامبر 2023

  ممنونم ازشما مردم آگاه میشن

 • زهرا معیشت
  12 نوامبر 2023

  سلام چرا باید یارانه من قطع بشه. من در امدی ندارم. حداقل یه کمکم خرج مترو برای من بود. باید به کجا برم راهنمایی کنید

 • جوادمنصوری
  12 نوامبر 2023

  سلام چرا یارانه من واریز نشده هرماه بیستم واریز میشد

 • جوادمنصوری
  12 نوامبر 2023

  باسلام هرسری یارانه من بیستم واریز میشد چرا الان واریز نشده ممنون میشم دلیله بگین

 • حمید
  11 نوامبر 2023

  سلام. بنده مجرد هستم و پدرم فوت شده و تنها زندگی میکنم ، و یارانه مرا مادرم دریافت میکند ، لطفا جهت واریز رایانه به شماره حساب خودم چاره ایی باندیشید متشکر از شما

 • مریم رضوی
  11 نوامبر 2023

  سلام
  وقت بخیر کسی که از همسرش جدا میشود چگونه میتواند برای دریافت یارانه خود اقدام نماید؟

  • سیدمحمود غفاری
   12 نوامبر 2023

   سلام لطفا از پلیس +10 پیگیری نمایید.

 • مرتضی یاور
  10 نوامبر 2023

  سلام یارانه من قطع شد و سیمکارت به اسم خودم نیست که بتونم دوباره ثبت نام یا پیگیری کنم
  از چه سایتی باید وارد بشم؟

  • سیدمحمود غفاری
   12 نوامبر 2023

   سلام لطفا از پلیس + 10 پیگیری نمایید.

 • عزیزه تمیمی
  19 جولای 2023

  مطالب بسیار عالی و مفید بود
  سپاسگزارم

 • بهمن وفایی زاد
  21 فوریه 2023

  سلام.آبان۹۷مادرم فوت کرد.تنهاشدم.یارانه قطع شد ومعیشتی کلا نگرفتم.یکماهه ثبتنام کرده ام.چقدرزمان میبرد،آیامعوقه معیشتی ومعوقه یارانه پرداخت میشود؟برادرشهیدم.تاثیری در سرعت پرداخت دارد.مجرد وفاقد والدینم.تنهایم.کمکم کنید.

 • نرگس
  18 فوریه 2023

  این چه قانونی یارانه من سال ۹۵ قطع شده بود پیگیر شدم دخترم به سن تکلیف نرسیده بود میگرفت الان جدا کردم برام واریز نشده

 • عبدالرسول فتوت
  17 فوریه 2023

  سلام وخسته نباشید من از روزی که یارانه از دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد وصل کردند بنده هیچ نگرفته ام الان دوماه هست که یارانه دریافت میکنم بااینکه ناراحتی قلبی دارم ودوباره هم انجو کردم ویکی از رگها قلبم هم باز نشد با در دست داشتن مدرک پزشکی که دارم توان کار ندارم

 • جواد
  12 فوریه 2023

  یارانه این ماه برای من کم واریز شده چرا چکارکنم

 • زری الیاسی
  12 فوریه 2023

  یارانه ما خیلی کمه من هیچ درآمدی ندارم ۳۰۰هزارتومان مریزید

 • طاهره آذرپور
  11 فوریه 2023

  یارانه معیشی سرپرست خانوار چقدر؟

 • سینا نادرپور‌
  10 فوریه 2023

  یارانه من هر ماه واریز می‌شده از دیروز پرداخت شروع شده برا من‌هنوز واریز نشده

 • یونس محمدی
  10 فوریه 2023

  من تا بهمن هیچ مشکلی بابت پرداخت یارانه نداشتم ولی بهمن برام واریز نشده دلیلشنمیدونم چیه نمیدونم از کجا واریز کنم

 • هادی
  9 فوریه 2023

  سلام من ۱۴۰۱.۱۱.۱۶ثبت نام کردم به یارانه امروز ایا پرداخت خواهد شد

 • یاسرکوهکن عظیم
  7 فوریه 2023

  سلام خسته نباشید مردم عزیز الان بااین دوره زمونه رایگان هیچی نمیشه خرج خیلی بالارفته همه چیزی گرون شده آخه منکه کاری ندارم چیکار کنم تو این جامعه هرجا واسه کار میرم قبول نمیکن شما کمک کنی یه پنج کیلو روغن شده ۴۰۰ هزار تومان مگ میشه زندگی کرد خدای یه کم فکر کنی

 • سیدحسن سیدرضایی
  6 فوریه 2023

  ۸ماه است یارانه ماغط شده لطفا برسی کنید

 • بهناز کردانی
  3 فوریه 2023

  سلام چرا توی لیست یارانه بگیر ها هستم با دهک مشخص ولی پلیس +10 رفتم گفته اسمت تو لیست نیست و شماره شبا رو تصحیح نمیکنن

 • مریم چکنی
  2 فوریه 2023

  چرامن که هیچی ندارم نه خونه نه حقوق ۳۰۰بهم میدن حتی شوهرندارم

 • جمال یعقوبی سورکی
  26 ژانویه 2023

  چرا من با حقوق پنج و چهارصد باید دهک ده بشوم چجوری حساب میکنید

  • حسنپور
   10 فوریه 2023

   سلام,ما اجاره نشین هستیم ,چرا یارانه ما واریز نمیشه ۳ ماهه,لطفا جواب بدید,

 • احمد
  11 ژانویه 2023

  یارانه من چرا پرداخت نمیشه

  • سیدمحمود غفاری
   31 ژانویه 2023

   سلام به پلیس+10 مراجعه نمایید.

  • خضرنصیبی
   10 فوریه 2023

   سلام من ۶ماه میشه ثبت نام یارانه کردم قراربودپیامک برام بیاید ولی هنوز نیامدی گفتم چکارکنم

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000