پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی (آب، برق، گاز و تلفن)

نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی (آب، برق، گاز و تلفن)

فعال سازی پیامک قبض خدماتی
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
راهنمای مطالعه

با دریافت قبض از طریق پیامک و حذف قبوض کاغذی علاوه بر کمک به محیط زیست، پروسه دریافت پرداخت قبض برای عموم شهروندان ساده‌تر شده است. با این حال، هنوز بسیاری از افراد با نحوه فعال سازی پیامک قبض برق، آب، تلفن و گاز آشنا نیستند یا تا به حال برای دریافت قبوض از طریق پیامک اقدام نکرده‌اند. به همین بهانه در این مقاله از وبلاگ فراز اس ام اس قصد داریم به آموزش نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی بپردازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

برای دریافت پیامک قبض برق با شرکت توزیع نیرو برق و شماره تلفن 1521 تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض آب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کل کشور و شماره تلفن ۸۹۶۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض گاز با شرکت ملی گاز ایران و شماره تلفن 1594 تماس بگیرید.

 

مزایای دریافت قبض از طریق پیامک؛ حفظ محیط زیست با حذف قبض کاغذی!

قبل از اینکه به نحوه نحوه فعال سازی پیامک قبض آب، برق و گاز و…بپردازیم، بهتر است ابتدا با مزایای دریافت قبض از طریق پیامک آشنا شویم. در سال ۱۳۹۸ بعد از مدت‌ها طرح حذف قبوض کاغذی شرکت‌های خدماتی اجرایی شد. با توجه به میلیون‌ها مشترک خدمات برق، آب، تلفن و گاز در کشور، در پایان هر دوره صدها میلیون قبض کاغذی برای مشترکان ایرانی ارسال می‌شد. با توجه به هزینه‌های فراوان صدور قبض برای میلیون‌ها مشترک، با حذف قبض‌های کاغذی و ارسال قبض از طریق پیامک در حدود ۱۴۴۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی شد.

جدای از مسائل مالی ممکن بود قبوض کاغذی به اشتباه برای افراد دیگری ارسال شوند یا حتی به دلایلی به دست مشترکان نرسند. از طرف دیگر چاپ میلیون‌ها قبض کاغذی آسیب غیر قابل جبرانی به محیط زیست وارد می‌کرد. در چنین شرایطی طرح استعلام قبض از طریق پیامک و دریافت قبض از طریق پیامک ضروری به نظر می‌رسید.

حالا برای دریافت پیامک قبض خدماتی کافی است شماره تلفن خود را در سامانه پیامک شرکت‌های خدماتی ثبت و با خیال راحت در پایان دوره اس ام اس قبض را دریافت کنید. البته این موضوع یکی از مزایای سامانه‌های پیامکی است و شما هم می‌توانید با استفاده از پنل پیامکی از مزایای ارسال پیامک انبوه برای کسب و کار خود استفاده کنید.

پیامک قبض برق- فعال سازی پیامک قبض خدماتی

راهنمای دریافت قبض برق از طریق پیامک؛ قابل توجه مشترکانی که پیامک قبض دریافت نکرده‌اند!

برای بسیاری از مشترکانی که هنوز موفق به دریافت پیامکی قبض نشده‌اند این سوال پیش می‌آید که چگونه قبض برق را پیامکی کنیم؟ برای فعال سازی پیامک قبض برق می‌توانید از چند روش مختلف که توسط شرکت برق ایران پیشنهاد شده است استفاده کنید. با دریافت قبض برق از طریق پیامک از طریق روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم علاوه بر کمک به حفاظت از محیط زیست، فرآیند دریافت و پرداخت اس ام اس قبض برق نیز بسیار ساده‌تر می‌شود. شرکت برق با استفاده از سامانه پیامکی و به‌صورت ارسال پیامک انبوه را در پایان هر دوره به دست مشترکان می‌رساند. فعال سازی پیامک قبض برق شامل موارد زیر است:

شناسه قبض برق را از کجا دریافت کنم؟

شناسه قبض برق را از کجا دریافت کنم؟

 

 

 

 

فعال سازی دریافت قبض پیامکی

فعال سازی دریافت قبض پیامکی

 

 

دریافت پیامک از اداره برق برای دریافت قبض برق

دریافت پیامک از اداره برق برای دریافت قبض برق

ساده‌ترین روش پرداخت قبض با شماره پیامک قبض برق

برای نحوه دریافت قبض برق از طریق پیامک باید شماره شناسه قبض برق را به همراه *۱ (برای مثال ۱۶۲۵۶۲۸۲۵۵*۱) به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۲۱ متعلق به شرکت برق ایران ارسال کنید. برای پیدا کردن شناسه قبض کافی است تا آخرین قبض دریافتی از شرکت برق را در اختیار داشته باشید. حالا که دیگر پاسخ پرسش شناسه قبض برق را به چه شماره ای پیامک کنیم را می‌دانید به شما پیشنهاد می‌کنیم شناسه قبض خود را در محلی یادداشت کنید تا در صورتی که باز هم به آن نیاز پیدا کردید احتیاجی به قبض کاغذی برق نداشته باشید. در صورتی که شناسه به درستی ارسال شده باشد پیامک برق فعال سازی از طرف سامانه برای شما ارسال خواهد شد.

پرداخت غیرحضوری قبض برق با کد فعال سازی و شماره گویا

پرداخت غیرحضوری قبض برق با کد فعال سازی و شماره گویا

شما علاوه بر دریافت پیامک قبض برق می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن گویا ۱۵۲۱ شرکت برق و وارد کردن شناسه قبض خود اقدام به استعلام قبض برق کنید. در این روش می‌توانید به صورت مستقیم بعد از استعلام هزینه دوره خود، بلافاصه قبض برق را پرداخت کنید.

شرکت برق با استفاده از بهترین پنل اس ام اس به فرایند ارتباط با مشتریان سرعت چند برابری بخشیده است و با پیامکی شدن قبض برق باعث شده فرایند ارسال قبض برق از طریق پیامک و پرداخت آن بسیار ساده‌تر از روش‌های دیگر باشد.

 

برای دریافت پیامک قبض برق با شرکت توزیع نیرو برق و شماره تلفن 1521 تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض آب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کل کشور و شماره تلفن ۸۹۶۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض گاز با شرکت ملی گاز ایران و شماره تلفن 1594 تماس بگیرید.

 

استعلام و پرداخت آنلاین قبض برق از طریق سامانه رسمی

اگر برای پیامک قبض برق به دنبال راهی به جز فعال کردن پیامک برق هستید، می‌توانید به سایت رسمی شرکت برق مراجعه کنید. سامانه اینترنتی tbtb.ir به منظور راحت کردن فرآیند استعلام و پرداخت قبض توسط شرکت برق ایران راه اندازی شده است. برای استعلام و پرداخت قبض برق در این سامانه باید شناسه قبض و کد ملی خود را وارد کنید. سپس می‌توانید از درگاه پرداخت اینترنتی، قبض دوره خود را پرداخت کنید.

فعالسازی پیامک قبض گاز

فعال کردن پیامک قبض گاز؛ خداحافظی با قبض‌های کاغذی

شما می‌توانید با فعال سازی پیامک قبض گاز، اقدام به حذف قبض کاغذی گاز خود کنید. برای فعال کردن پیامک قبض گاز نیز همانند فعال سازی قبض برق روش‌های گوناگونی وجود دارد. با استفاده از هر کدام از روش‌های زیر می‌توانید شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت گاز ایران ثبت کنید و در پایان دوره فعال سازی اس ام اس قبض گاز را انجام دهید. معمولاً این پیامک فعالسازی قبض گاز با نام قبض گاز یا نام شرکت گاز ایران برای مشترکان ارسال می‌شود. جالب است که بدانید شما هم می‌توانید با خرید پنل پیامکی، اقدام به ارسال پیامک با نام دلخواه کنید تا افرادی که شماره تلفن شما را در گوشی خود ثبت نکرده‌اند نیز پیامک را با نام شما یا نام برندتان دریافت کنند.

نحوه فعال سازی پیامک قبض گاز، سریع‌ترین روش پرداخت

برای فعال سازی پیامک گاز کافی است که شماره اشتراک گاز خود را به همراه ۱* (برای مثال ۵۶۲۰۵۶۶*۱) به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۹۴ شرکت گاز ارسال کنید. در این روش بدون هیچ هزینه‌ای برای فعال سازی، پیامک قبض گاز شما فعال می‌شود.

روشی غیرحضوری و آنلاین برای فعال کردن پیامک گاز

یکی از روش‌های فعال کردن پیامک گاز از طریق سایت و سامانه شرکت گاز است. در سایت شرکت ملی گاز ایران، قسمتی برای ثبت حذف قبض کاغذی گاز وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی ghabz.nigc.ir و وارد کردن شماره اشتراک به همراه ارقام سیاه رنگ کنتور گاز، علاوه بر استعلام قبض گاز، فعال سازی پیامک قبض گاز را انجام دهید.

 

برای دریافت پیامک قبض برق با شرکت توزیع نیرو برق و شماره تلفن 1521 تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض آب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کل کشور و شماره تلفن ۸۹۶۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض گاز با شرکت ملی گاز ایران و شماره تلفن 1594 تماس بگیرید.

 

فعال سازی پیامک قبض آب

نحوه فعال سازی پیامک قبض آب؛ چگونه برای دریافت پیامک قبض آب درخواست دهیم؟

شرکت آب ایران نیز فرآیند ساده‌ای برای حذف قبض کاغذی آب در نظر گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از یکی از روش‌های زیر شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت آب ثبت کنید. با ثبت نام در سامانه پیامکی شرکت آب، فعال سازی پیامک قبض آب انجام شده و از این پس در پایان هر دوره پیامک قبض آب برای شما ارسال می‌شود. یکی دیگر از مزایا سامانه پیامکی که عموم افراد علاوه بر شرکت‌های خدماتی می‌توانند از آن استفاده کنند، تبلیغات در انواع مختلف است. برای مثال بسیاری از کاندیداهای انتخاباتی از این روش برای ارسال پیامک‌های خود به رأی دهندگان استفاده می‌کنند. با مطالعه مقاله پیامک انتخاباتی می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

چگونه قبض آب را پیامکی کنیم؟ با ارسال پیامک به سامانه شرکت آب

با در اختیار داشتن آخرین قبض کاغذی آب می‌توانید کد اشتراک ۸ رقمی خود را بدون فاصله به شماره ۳۰۰۰۴۱۲۲ یا همان سامانه پیامکی شرکت ارسال و برای دریافت قبض از طریق پیامک اقدام کنید. به این ترتیب قبض کاغذی آب برای شما حذف خواهد شد و با فعال سازی پیامک قبض آب، از این پس می‌توانید در پایان هر دوره مبلغ پیامک قبض آب خود را پرداخت کنید.

 

برای دریافت پیامک قبض برق با شرکت توزیع نیرو برق و شماره تلفن 1521 تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض آب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کل کشور و شماره تلفن ۸۹۶۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض گاز با شرکت ملی گاز ایران و شماره تلفن 1594 تماس بگیرید.

 

نحوه دریافت قبض آب از طریق پیامک با مراجعه حضوری

یکی دیگر از روش‌های فعال سازی پیامک قبض آب، مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت است. شما می‌توانید با در دست داشتن آخرین قبض کاغذی آب و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، به راحتی برای دریافت پیامک قبض آب اقدام کنید.

فعالسازی پیامک قبض تفلن ثابت

فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت؛ دریافت خدمات رایگان و غیر حضوری

شرکت مخابرات ایران برای حذف قبض‌های کاغذی تلفن ثابت روش‌های مختلفی را برای نحوه فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت در نظر گرفته است. با استفاده از چهار روش زیر می‌توانید شماره تلفن خود را در پنل پیامکی مخابرات ثبت کنید و به فعال سازی پیامک قبض تلفن خود اقدام کنید.

چگونه اس ام اس قبض تلفن ثابت را فعال کنیم؟

روش اول و آسان‌ترین نحوه فعال سازی پیامک قبض مخابرات، ارسال شماره تلفن ثابت خود با فرمت (شماره تلفن + کدشهر +*) به شماره ۰۲۱۲۰۲۰ است. با ارسال پیامک به این سامانه، پیامکی حاوی اطلاعات فعال سازی پیامک مخابرات برای شما ارسال می‌شود.

رفع مشکل عدم دریافت پیامک قبض تلفن ثابت با استفاده از کد  USSD

شما می‌توانید با شماره گیری کد دستوری *۲۰۲۰# نیز بدون نیاز به دریافت قبض کاغذی تلفن ثابت، اقدام به استعلام و پرداخت قبض مخابرات خود کنید. پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق 2020 حتی برای گوشی‌های ساده و غیر هوشمند نیز در دسترس است و نیازی به اینترنت ندارد.

نحوه دریافت قبض تلفن ثابت از طریق اینترنت و سایت مخابرات

روش سوم برای حذف چاپ قبض تلفن ثابت، مراجعه به سایت رسمی مخابرات به آدرس www.tci.ir است. در این روش کافی است تا بعد از ورود به سایت از منو تلفن ثابت گزینه پرداخت قبض را انتخاب کنید. سپس می‌توانید با وارد کردن اطلاعات اشتراک خط تلفن ثابت خود پروسه استعلام، مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت را انجام دهید.

: چطور قبض برق را پیامکی کنیم

دریافت قبض تلفن ثابت با پیامک از طریق مراجعه حضوری

روش آخر مراجعه حضوری به مخابرات و پر کردن فرم درخواست فعال سازی دریافت قبض تلفن ثابت با پیامک است. در این روش نیز باید آخرین قبض کاغذی تلفن ثابت خود را به همراه داشته باشید. با توجه به وجود سه روش قبلی توصیه می‌کنیم در شرایط کرونایی تا حد امکان از مراجعه حضوری خود داری کنید. خوشبختانه به دلیل استفاده شرکت‌های آب، برق، گاز و تلفن از خط خدماتی حتی در صورت غیر فعال سازی پیامک‌های تبلیغاتی نیز، دریافت قبض از طریق پیامک بوده و به همه مشترکین ارسال خواهد شد. شما هم می‌توانید با تهیه خط خدماتی از فراز اس ام اس بدون نگرانی از بلک لیست شدن پیامک‌های خود را برای مخاطبان ارسال کنید.

چطور قبض را پیامکی کنیم؟

در این مقاله درباره روش‌های مختلف فعال کردن قبوض خدماتی صحبت کردیم. شما هم می‌توانید اگر روش دیگری برای پرداخت قبض آب، برق و گاز در نظر دارید در قسمت نظرات پایین همین صفحه با ما و خوانندگان مجله فراز اس ام اس یادداشت کنید. آیا تا به حال در پرداخت قبض‌های خدماتی یا فعال سازی پیامک قبض به چالش برخورده‌اید؟

برای دریافت پیامک قبض برق با شرکت توزیع نیرو برق و شماره تلفن 1521 تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض آب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کل کشور و شماره تلفن ۸۹۶۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.
برای دریافت پیامک قبض گاز با شرکت ملی گاز ایران و شماره تلفن 1594 تماس بگیرید.

 

4.1/5 - (30 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 • اورعی
  26 دسامبر 2023

  با سلام و تشکر فراوان از اطلاعات خوب شما.

 • نوید
  7 دسامبر 2023

  دمتون گرم

 • مهرم نارویی
  25 می 2023

  عالی

 • علیرضا اسلامی
  7 آوریل 2023

  اطلاعات ارائه شده بسیار عالی جامع و کاربردی بود ممنون سپاسگزارم از شما

 • علی سیدی
  13 ژانویه 2023

  عالی

 • السا
  11 ژانویه 2023

  سلام الان یه خانم دیگه اشتباها رفته اشتراک ما رو ثبت کرده و قبض آب براش ارسال می‌شده گفته یه مبلغ من پرداخت کردم حالا ما رفتیم اداره آب و خط خودمون رو ثبت کردیم پیامک آیا دوباره به اون خانم هم ارسال میشه؟ یعنی پیامک قبوض آب و.. فقط به یک خط فعال ارسال میشه یا چند تا خط فعال؟

 • محمد رضا خونساری
  1 دسامبر 2022

  با سلام بسیار خوب بود ولی چون اکثر مردم مستاجر هستند و سالی یک بار در خانه جدید باید اول شماره های قبلی را کنسل کنند خوب بود این را هم آموزش بدهید با تشکر

  • سیدمحمود غفاری
   31 ژانویه 2023

   سلام سعی می کنیم در مورد کنسل کردن قبض پیامکی هم در اینده مقالاتی در سایت قرار داده شود.

 • ساشا
  10 اکتبر 2022

  سلام. برای نحوه فعال سازی قبض تلفن ثابت لطفا یک مورد مثال هم بزنید . ممنون

  • سیدمحمود غفاری
   31 ژانویه 2023

   سلام برای دریافت صورتحساب با ارسال شماره پرونده یا شماره مجازی bil از طریق پیامک به شماره 98211818 می توانید صورت حساب تلفن ثابت را دریافت کنید.
   مثلا bil12345 که 12345 شماره پرونده است و شماره پرونده در قبض نوشته شده است.

 • علی
  12 سپتامبر 2022

  از وقتی قبوض پیامکی شده هیچکس نمیدونه چی به چیه

 • هادی قاسمی
  30 آوریل 2022

  کمال تشکر دارم….بسیار بسیار ممنونم….از اینکه زحمت کشیدین این مقاله رو گذاشتین…هستن افرادی که اطلاعات کافی ندارن…..ممنون سپاسگذارم

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000