نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی (آب، برق، گاز و تلفن)

فعال سازی پیامک قبض خدماتی
مقالات فراز اس‌ام‌اس بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
5/5 - (1 امتیاز)

با فعال سازی پیامک قبض و حذف قبوض کاغذی علاوه بر کمک به محیط زیست، فرآیند دریافت قبوض و پرداخت آن‌ها برای عموم شهروندان نیز بسیار ساده‌تر شده است. با این حال، هنوز بسیاری از افراد با نحوه فعال سازی پیامک قبض برق، آب، تلفن و گاز آشنا نیستند یا تا به حال برای دریافت قبوض از طریق پیامک اقدام نکرده‌اند. به همین بهانه در این مقاله از وبلاگ فراز اس ام اس قصد داریم به آموزش نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی بپردازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

فعال سازی پیامک قبض آب و برق چه مزیتی دارد؟ حذف قبوض کاغذی، دوست‌دار محیط زیست

قبل از اینکه با نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی آشنا شویم، بهتر است با مزایای این طرح برای مردم، کشور و محیط زیست آشنا شویم. در سال ۱۳۹۸ بعد از مدت‌ها طرح حذف قبوض کاغذی شرکت‌های خدماتی اجرایی شد. با توجه به میلیون‌ها مشترک خدمات برق، آب، تلفن و گاز در کشور، در پایان هر دوره صدها میلیون قبض کاغذی برای مشترکان ایرانی ارسال می‌شد. با توجه به هزینه‌های فراوان صدور قبض برای میلیون‌ها مشترک، با حذف قبض‌های کاغذی شاهد صرفه جویی حدود ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در این بخش هستیم.

جدای از مسائل مالی، در بسیاری از موارد ممکن بود قبوض به اشتباه برای افراد دیگری ارسال شود یا حتی به دلایلی به دست مشترکان نرسد. از طرف دیگر چاپ میلیون‌ها قبض کاغذی آسیب غیر قابل جبرانی به محیط زیست وارد می‌کرد. در چنین شرایطی طرح استعلام قبض از طریق پیامک و ارسال پیامک قبض‌های خدماتی ضروری به نظر می‌رسید.

حالا برای دریافت پیامک قبض خدماتی کافی است شماره تلفن خود را در سامانه پیامک شرکت‌های خدماتی ثبت و با خیال راحت در پایان دوره قبض خود را دریافت کنید. البته این موضوع یکی از مزایای سامانه‌های پیامکی است و شما هم می‌توانید با خرید سامانه پیامکی از مزایای ارسال پیامک انبوه برای کسب و کار خود استفاده کنید.

پیامک قبض برق- فعال سازی پیامک قبض خدماتی

آموزش فعال سازی پیامک قبض برق

برای فعال سازی پیامک قبض برق می‌توانید از چند روش مختلف که توسط شرکت برق ایران پیشنهاد شده است استفاده کنید. با فعال سازی پیامک قبض برق از طریق روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم علاوه بر کمک به حفاظت از محیط زیست، فرآیند دریافت و پرداخت قبوض برق نیز بسیار ساده‌تر می‌شود. شرکت برق با استفاده از سامانه پیامکی و به‌صورت ارسال پیامک انبوه را در پایان هر دوره به دست مشترکان می‌رساند. روش‌های فعال سازی پیامک قبض برق شامل موارد زیر است:

فعال سازی پیامک قبض برق، پرداخت قبض از طریق اس ام اس قبض برق

برای استفاده از این روش کافی است تا شماره شناسه قبض برق را به همراه *۱ (برای مثال ۱۶۲۵۶۲۸۲۵۵*۱) به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۲۱ متعلق به شرکت برق ایران ارسال کنید. برای پیدا کردن شناسه قبض کافی است تا آخرین قبض دریافتی از شرکت برق را در اختیار داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم شناسه قبض خود را در محلی یادداشت کنید تا در صورتی که باز هم به آن نیاز پیدا کردید احتیاجی به قبض کاغذی برق نداشته باشید. در صورتی که شناسه به درستی ارسال شده باشد پیامک فعال سازی از طرف سامانه برای شما ارسال خواهد شد.

استعلام و پرداخت قبض برق از طریق کد فعال سازی قبض برق و تلفن گویا

شما علاوه بر دریافت پیامک قبض برق می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن گویا ۱۵۲۱ شرکت برق و وارد کردن شناسه قبض خود اقدام به استعلام قبض برق کنید. در این روش می‌توانید به صورت مستقیم بعد از استعلام هزینه دوره خود، بلافاصه قبض برق را پرداخت کنید.

شرکت برق با استفاده از بهترین پنل اس ام اس به فرایند ارتباط با مشتریان سرعت چند برابری بخشیده است و همین موضوع باعث شده است که پرداخت هزینه برق از طریق پیامک قبض برق بسیار ساده‌تر از روش‌های دیگر باشد.

استعلام و پرداخت از طریق سایت و سامانه پرداخت قبض برق

سامانه اینترنتی tbtb.ir به منظور راحت کردن فرآیند استعلام و پرداخت قبض توسط شرکت برق ایران راه اندازی شده است. برای استعلام و پرداخت قبض برق در این سامانه باید شناسه قبض و کد ملی خود را وارد کنید. سپس می‌توانید از درگاه پرداخت اینترنتی، قبض دوره خود را پرداخت کنید.

فعالسازی پیامک قبض گاز

آموزش فعال سازی پیامک قبض گاز

شما علاوه بر دریافت پیامک قبض برق می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن گویا ۱۵۲۱ شرکت برق و وارد کردن شناسه قبض خود اقدام به استعلام قبض برق کنید. در این روش می‌توانید به صورت مستقیم بعد از استعلام هزینه دوره خود، بلافاصه قبض برق را پرداخت کنید.

شرکت برق با استفاده از بهترین پنل اس ام اس به فرایند ارتباط با مشتریان سرعت چند برابری بخشیده است و همین موضوع باعث شده است که پرداخت هزینه برق از طریق پیامک قبض برق بسیار ساده‌تر از روش‌های دیگر باشد.

استعلام و پرداخت از طریق سایت و سامانه پرداخت قبض برق

سامانه اینترنتی tbtb.ir به منظور راحت کردن فرآیند استعلام و پرداخت قبض توسط شرکت برق ایران راه اندازی شده است. برای استعلام و پرداخت قبض برق در این سامانه باید شناسه قبض و کد ملی خود را وارد کنید. سپس می‌توانید از درگاه پرداخت اینترنتی، قبض دوره خود را پرداخت کنید.

آموزش فعال سازی پیامک قبض گاز

شما می‌توانید با فعال سازی پیامک قبض گاز، اقدام به حذف قبض کاغذی گاز خود کنید. برای این کار نیز همانند فعال سازی قبض برق روش‌های گوناگونی وجود دارد. با استفاده از هر کدام از روش‌های زیر می‌توانید شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت گاز ایران ثبت کنید و در پایان دوره قبض خود را به صورت پیامکی دریافت کنید. معمولاً این پیامک با نام قبض گاز یا نام شرکت گاز ایران برای مشترکان ارسال می‌شود. جالب است که بدانید شما هم می‌توانید با خرید سامانه پیامک، اقدام به ارسال پیامک با نام دلخواه کنید تا افرادی که شماره تلفن شما را در گوشی خود ثبت نکرده‌اند نیز پیامک را با نام شما یا نام برندتان دریافت کنند.

فعال سازی اس ام اس قبض گاز، سریع‌ترین روش پرداخت

برای فعال سازی قبض گاز پیامکی کافی است که شماره اشتراک گاز خود را به همراه ۱* (برای مثال ۵۶۲۰۵۶۶*۱) به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۹۴ شرکت گاز ارسال کنید. در این روش بدون هیچ هزینه‌ای برای فعال سازی، پیامک قبض گاز شما فعال می‌شود.

فعال کردن پیامک گاز از طریق سایت شرکت گاز

یکی از روش‌های فعال کردن پیامک اعلام هزینه‌های گاز مصرفی از طریق سایت و سامانه شرکت گاز انجام می‌شود. در سایت شرکت ملی گاز ایران، قسمتی برای ثبت حذف قبض کاغذی گاز وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی ghabz.nigc.ir و وارد کردن شماره اشتراک به همراه ارقام سیاه رنگ کنتور گاز، علاوه بر استعلام قبض گاز اقدام به دریافت پیامک قبض گاز کنیدفعال سازی پیامک قبض آب

آموزش فعال سازی پیامک قبض آب

شرکت آب ایران نیز فرآیند ساده‌ای برای حذف قبض کاغذی آب در نظر گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از یکی از روش‌های زیر شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت آب ثبت کنید. با ثبت نام در سامانه پیامکی شرکت آب، از این پس در پایان هر دوره پیامک قبض آب برای شما ارسال می‌شود. یکی دیگر از مزایا سامانه پیامکی که عموم افراد علاوه بر شرکت‌های خدماتی می‌توانند از آن استفاده کنند، تبلیغات در انواع مختلف است. برای مثال بسیاری از کاندیداهای انتخاباتی از این روش برای ارسال پیامک‌های خود به رأی دهندگان استفاده می‌کنند. با مطالعه مقاله پیامک انتخاباتی می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

فعال سازی پیامک قبض آب با ارسال پیامک به سامانه شرکت آب

با در اختیار داشتن آخرین قبض کاغذی آب می‌توانید کد اشتراک ۸ رقمی خود را بدون فاصله به شماره ۳۰۰۰۴۱۲۲ یا همان سامانه پیامکی شرکت ارسال کنید. به این ترتیب قبض کاغذی آب برای شما حذف خواهد شد و با فعال سازی پیامک قبض آب، از این پس می‌توانید در پایان هر دوره مبلغ قبض خود را از طریق پیامک استعلام کنید.

مراجعه حضوری، رایج‌ترین نحوه فعال سازی پیامک قبض آب

یکی دیگر از روش‌های فعال سازی پیامک قبض آب، مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت است. شما می‌توانید با در دست داشتن آخرین قبض کاغذی آب و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، به راحتی پیامک قبض آب را فعال کنید.

فعالسازی پیامک قبض تفلن ثابت

آموزش فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت مخابرات

شرکت مخابرات ایران برای حذف قبض‌های کاغذی تلفن ثابت روش‌های مختلفی را برای فعال سازی پیامک قبض مخابرات در اختیار مشترکان خود قرار داده است. با استفاده از چهار روش زیر می‌توانید شماره تلفن خود را در پنل پیامکی مخابرات ثبت کنید و به فعال سازی پیامک قبض تلفن خود اقدام کنید.

چگونه اس ام اس قبض تلفن ثابت را فعال کنیم؟ ارسال پیامک یکی از روش‌هاست

روش اول و آسان‌ترین نحوه فعال سازی پیامک قبض مخابرات، ارسال شماره تلفن ثابت خود با فرمت (شماره تلفن + کدشهر +*( به شماره ۰۲۱۲۰۲۰ است. با ارسال پیامک به این سامانه، پیامکی حاوی اطلاعات فعال سازی پیامک مخابرات برای شما ارسال می‌شود.

فعال سازی قبض پیامکی مخابرات با استفاده از کد  USSD

شما می‌توانید با شماره گیری کد دستوری *۲۰۲۰# نیز بدون نیاز به دریافت قبض کاغذی تلفن ثابت، اقدام به استعلام و پرداخت قبض مخابرات خود کنید. این روش حتی برای گوشی‌های ساده و غیر هوشمند نیز در دسترس است و نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد.

استعلام و پرداخت قبض تلفن در سایت مخابرات

روش سوم برای حذف قبض کاغذی تلفن ثابت، مراجعه به سایت رسمی مخابرات به آدرس www.tci.ir است. در این روش کافی است تا بعد از ورود به سایت از منو تلفن ثابت گزینه پرداخت قبض را انتخاب کنید. سپس می‌توانید با وارد کردن اطلاعات اشتراک خط تلفن ثابت خود اقدام به استعلام و پرداخت قبض تلفن کنید.

مراجعه حضوری به اداره مخابرات برای فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت

روش آخر مراجعه حضوری به مخابرات و پر کردن فرم درخواست فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت است. در این روش نیز باید آخرین قبض کاغذی تلفن ثابت خود را به همراه داشته باشید. با توجه به وجود سه روش قبلی توصیه می‌کنیم در شرایط کرونایی تا حد امکان از مراجعه حضوری خود داری کنید. خوشبختانه به دلیل استفاده شرکت‌های آب، برق، گاز و تلفن از خط خدماتی حتی در صورت غیر فعال سازی پیامک‌های تبلیغاتی نیز، پیامک قبض برای شما ارسال خواهد شد. شما هم می‌توانید با تهیه خط خدماتی از فراز اس ام اس بدون نگرانی از بلک لیست شدن پیامک‌های خود را برای مخاطبان ارسال کنید.

 

در این مقاله درباره روش‌های مختلف فعال کردن قبوض خدماتی صحبت کردیم. شما هم می‌توانید اگر روش دیگری برای پرداخت قبض آب، برق و گاز در نظر دارید در قسمت نظرات پایین همین صفحه با ما و خوانندگان مجله فراز اس ام اس یادداشت کنید. آیا تا به حال در پرداخت قبض‌های خدماتی به چالش برخورده‌اید؟

 

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مشاوره رایگان 74853-021 خرید سامانه پیامک
021-74853