پنل اس ام اس » بازاریابی پیامکی (SMS Markting) » راهنمای تبلیغات انتخاباتی

راهنمای تبلیغات انتخاباتی

راهنمای تبلیغات انتخاباتی و آشنایی با ابزار مناسب تبلیغات
بازاریابی پیامکی (SMS Markting) ۱۹ آذر ۱۴۰۲

انتخاب ابزار مناسب برای تبلیغات کلید ورود به شورای شهر و روستا برای کاندیداها خواهد بود. با نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۲ برای مجلس و شورای شهر و روستا، کاندیداها در حال آماده‌سازی برای ساخت کمپین‌های انتخاباتی و استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مناسب هستند. اگر شما هم جزو کاندیداهای انتخابات پیش رو هستید یا در ستاد انتخاباتی این کاندیداها فعالیت می‌کنید، انتخاب بین گزینه‌های مختلف و بودجه‌بندی مناسب احتمالا به یک چالش جدی برای شما تبدیل شده است. ما در راهنمای تبلیغات انتخاباتی اطلاعات لازم برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق که باعث ورود شما به شورای شهر و روستا می‌شود را در اختیارتان قرار می‌دهیم. همچنین با پنل پیامکی به عنوان یک ابزار کارآمد و مقرون‌به‌صرفه برای تبلیغات انتخاباتی آشنا می‌شویم. برای آشنایی با نحوه کار با این پنل و امتیازات تبلیغات با پیامک مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

راهنمای تبلیغات انتخاباتی شورای شهر و روستا؛ استراتژی تبلیغات مناسب انتخاب کنید

انتخابات شورای شهر و روستا به‌صورت گسترده‌ در سراسر کشور برگزار می‌شود. برای موفقیت در این انتخابات پیش از هر چیزی به یک استراتژی تبلیغات انتخاباتی مناسب نیاز دارید. در این مقاله با انواع تبلیغات انتخاباتی و ابزار مناسب برای آن‌ها آشنا می‌شویم. بین گزینه‌های مختلفی که برای تبلیغات شورا و مجلس در دسترس دارید، پنل اس ام اس و تبلیغات پیامکی یکی از بهترین گزینه‌ها است. روش‌های تبلیغاتی دیگری مانند پخش تراکت، نصب بنر و پوسترهای تبلیغاتی نیز در کنار تبلیغات پیامکی انتخاباتی وجود دارد. این موارد جزو روش‌های سنتی تبلیغات برای شورا هستند و شانس شما را برای موفقیت در انتخاب افزایش می‌دهند.

اهمیت انتخاب استراتژی مناسب برای تبلیغات انتخاباتی

توجه به جدول زمان‌بندی برای موفقیت در انتخابات

پیش از شروع کمپین تبلیغاتی خود ابتدا باید اطلاعات دقیقی از جدول زمان‌بندی انتخابات 1402 شورای شهر و روستا داشته باشید. فعالیت انتخاباتی در خارج از زمان مشخص شده می‌تواند مشکلات متعددی برای شما به همراه داشته باشد؛ بنابراین حتما به تاریخ شروع و پایان فعالیت انتخاباتی شورای شهر و روستا دقت کرده و فقط در زمان مقرر شده فعالیت کمپین تبلیغاتی را شروع کنید.

وجود امکاناتی مانند بانک شماره موبایل رایگان در پنل فراز اس ام اس این امکان را به شما می‌دهد که بدون نگرانی در‌خصوص از دست دادن زمان، به‌راحتی فرآیند تبلیغات انتخاباتی پیامکی خود را در تاریخ مقرر شروع کنید.

آشنایی با قوانین تبلیغات انتخابی برای جلوگیری از هرگونه ضرر و تخلف

شورای نگهبان به عنوان ناظر اصلی انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای شهر و روستا قوانین و مقرراتی را به‌عنوان اصول تبلیغات انتخاباتی وضع کرده است. همه کاندیداها قبل از شروع فعالیت انتخاباتی خود باید اطلاع کامل از این قوانین و مقررات داشته باشند و آن‌ها را رعایت کنند. تخطی از این قوانین مجازات‌ سنگینی به دنبال دارد و حتی می‌تواند باعث خارج شدن کاندیدای خاطی از انتخابات شود. در ادامه با برخی از قوانین تبلیغ برای شورا شهر و روستا، مجلس و انتخابات ریاست جمهوری آشنا می‌شویم:

  • نوشتن یا اظهار مطالب خلاف واقع.
  • دیوار نویسی، راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار خارج از محل سخنرانی یا ستاد تبلیغاتی انتخاباتی.
  • اعلام نظر شخصیت‌ها در تایید نامزدها با ذکر عنوان و مسئولیت آن‌ها.
  • استفاده از صدا و سیما و میز خطبه نماز جمعه یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد.
  • تبلیغ منفی برای نامزدهای دیگر و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آن‌ها.
  • پاره یا معدوم نمودن عکس و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی در مدت و زمان قانونی تبلیغات که در محل‌های مجاز نصب شده است.
  • انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی تحت عنوان داوطلبی خارج از مهلت قانونی تبلیغات.

شما می‌توانید لیست کامل‌تری از این قوانین را در سایت شورای نگهبان و بخش قوانین و مقررات انتخاباتی مشاهده کنید.

 آشنایی با قوانین تبلیغات انتخاباتی برای جلوگیری از هدر‌ رفت بودجه

آشنایی با اصول تبلیغات انتخاباتی برای کسب نتیجه مطلوب

برای راه اندازی یک کمپین موفق باید با اصول تبلیغات انتخاباتی آشنا باشید. فرقی نمی‌کند که برای ورود به مجلس شورای اسلامی یا شورای شهر و روستا کاندیدا شده‌اید، برای موفقیت در انتخابات باید اصول اولیه‌ای را رعایت کنید. در ادامه با این اصول مهم آشنا می‌شویم.

مرحله اول، بررسی و شناخت توانمندی‌های شخصی برای تشکیل کمپین تبلیغاتی

اگر نسبت به توانایی‌‌های خود شناخت دقیق و کافی نداشته باشید، شروع فعالیت تبلیغاتی برای انتخابات به فرآیندی دشوار تبدیل می‌شود؛ بنابراین پیش از انتخاب شعار انتخاباتی و ابزارهای مختلف مانند پنل پیامکی مخابرات برای تبلیغات ابتدا باید توانایی‌های بالقوه و بالفعل خود را شناسایی کنید. علاوه‌بر شناخت توانایی‌ها، باید مواردی برای تایید ادعایتان بیاورید. به‌عنوان مثال اگر در شعار تبلیغاتی تاکید بر آبادانی شهر و روستا دارید، باید نشان دهید که توانایی ایجاد ارتباط گسترده برای افزایش بودجه عمرانی شهر را دارید.

مرحله دوم، شناخت مخاطبان و افرادی که می‌توانید رای آن‌ها را جذب کنید

هر فردی بر‌اساس توانایی‌هایی که دارد بر عده‌ای از رای‌دهندگان می‌تواند تاثیر بگذارد. مخاطب هدف شما کسانی هستند که توان رسیدگی به مشکلات آن‌ها را دارید و به‌عنوان نماینده آن‌ها می‌توانید صدای آن‌ها را به گوش مسئولان برسانید. برای مثال افراد مستضعف و کم درآمد، جوانان، افراد بیکار، فعالین اقتصادی، کشاورزان یا صنعتگران ممکن است یکی از مخاطبان اصلی شما باشند.

با شناسایی مشکلات هریک از این گروه‌‌ها و ارائه راه‌حل برای آن‌ها می‌توانید نقش تاثیرگذاری بر انتخاب و تصمیم‌گیری آن‌ها برای رای‌دهی داشته باشید. با استفاده از سامانه پیامک انتخاباتی می‌توانید برنامه‌ها و راهکارهایتان را برای گروه مخاطبان هدف ارسال کنید. به‌این‌ترتیب شانستان برای جلب نظر آن‌ها افزایش می‌یابد.

مرحله سوم، ارائه برنامه برای فعالیت‌های آتی پس از انتخابات

مهم‌ترین مرحله در تبلیغات انتخاباتی شورای شهر و روستا و حتی ریاست جمهوری، ارائه برنامه‌ای مدون برای حل مشکلات مردم و بهبود وضعیت افرادی است که به‌عنوان مخاطبانتان در نظر گرفته‌اید. این برنامه باید کاملا شفاف باشد و به گونه‌ای تنظیم گردد که مخاطبان به‌راحتی آن را درک کنند. در برنامه خود ابتدا به‌صورت‌ کلی و سپس به‌صورت جزئی به مشکلات مخاطبان بپردازید و راه‌حل‌های عملی و منطقی برای آن‌ها پیش‌بینی کنید. یک برنامه قوی ضامن پیروزی شما در انتخابات خواهد بود.

بهترین روش‌های تبلیغات انتخاباتی در انتخابات شورای شهر و روستا

بعد از اینکه اصول تبلیغات انتخاباتی را یک به یک پشت سر گذاشتید، نوبت به تبلیغ کردن و برند سازی می‌رسد. شما باید برنامه‌های خود را به گوش مخاطبان برسانید و به آن‌ها نشان دهید که کاندیدای اصلح هستید. ما در فراز اس ام اس با ارائه مشاوره‌های تبلیغاتی در این مسیر در کنار شما هستیم تا مسیر پیروزی در انتخابات را طی کنید.

آشنایی با بهترین ابزارهای تبلیغات انتخاباتی

سامانه پیامک انتخاباتی، یکی از موثرترین روش‌های تبلیغات انتخاباتی در ایران

نگاهی به کمپین‌های تبلیغاتی در دو دهه گذشته نشان می‌دهد که پیامک‌های انتخاباتی نقش بسیار موثری در تبلیغات انتخاباتی داشته‌اند. ما در فراز اس ام اس تجربه و سابقه طولانی در کمک به کاندیداهای انتخابات شورای شهر و روستا از طریق ارسال پیامک‌های تبلیغاتی داشته‌ایم. تجربه ما نشان می‌دهد، این روش با هدف گرفتن دقیق مخاطبان تأثیرگذاری بسیار بیشتری نسبت به روش‌های تبلیغاتی دیگر مانند پخش تراکت دارد.

تبلیغات انتخاباتی در شبکه‌های مجازی اینستاگرام و توییتر

شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده‌اند. در بعضی موارد شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر با تبلیغات مثبت یا منفی سبب نقش موثری در پیروزی یا شکست یک کاندیدا داشته‌اند. برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی باید اطلاعات کاملی در مورد دیجیتال مارکتینگ و برندسازی داشته باشید. کمک گرفتن از افراد متخصص در این حوزه به شما کمک می‌کند تا در فعالیت‌های انتخاباتی خود موفق شوید. شما می‌توانید از پنل اس ام اس برای ارسال لینک صفحات مجازی خود به مخاطبان استفاده کنید و تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.

تبلیغات در سایت‌های بزرگ، روشی برای برندسازی و موفقیت در انتخابات

سایت‌های متعددی در ایران وجود دارند که به شما امکان راه‌اندازی کمپین کلیکی و تبلیغات برای انتخابات را می‌دهند. برای دریافت نتیجه بهتر سایت‌های پربازدید را انتخاب کنید یا به دنبال سایت‌هایی بروید که معمولا مخاطبان هدف شما به آن‌ها سر می‌زنند. به‌عنوان مثال برای کاندیدای شورای شهر و روستا که اکثر مخاطبان او کشاورز هستند تبلیغ در سایت‌های بزرگ حوزه دیجیتال قطعا نتیجه‌‌بخش نخواهد بود. این افراد باید سایت‌های خبری که مرتبط با حوزه کشاورزی هستند و معمولا فعالیت آن‌ها مربوط به یک استان یا شهر می‌شود را انتخاب کنند.

شما می‌توانید در کنار تبلیغات کلیکی از تبلیغات بنری که شامل عکس و گرافیک می‌شود نیز استفاده کنید. تجربه نشان می‌دهد تبلیغات بنری به دلیل وجود تصاویر جذاب، تاثیر بیشتری بر مخاطبان دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و انتخاب هوشمندانه بهتر است مشاوره تبلیغاتی دریافت کنید. همچنین با جستجو در اینترنت نیز می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات کلیکی و بنری به دست آورید و خود را برای تبلیغات تاثیرگذار انتخاباتی آماده کنید.

ساخت کلیپ تبلیغاتی و کلیپ انتخاباتی برای ایجاد ارتباط موثرتر با مخاطبان

بدون شک تأثیر یک ویدیو بسیار بیشتر از هزاران صفحه مطلب است. ویدیوهای کوتاه (کمتر از 60 ثانیه) که قابلیت انتشار در شبکه‌های مجازی خصوصا اینستاگرام و تلگرام را داشته باشند خیلی سریع وایرال می‌شوند. وایرال شدن به معنای پخش گسترده ویدیو و دیده شدن آن توسط بسیاری از مخاطبانی است که روی رای آن‌ها حساب کرده‌اید. ساخت کلیپ انتخاباتی خود را به یک استودیوی حرفه‌ای بسپارید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

تاثیر استفاده از تلگرام و واتس اپ در تبلیغات انتخاباتی

یکی دیگر از روش‌های تبلیغات انتخاباتی موثر، استفاده از شبکه‌های مجازی پرطرفدار مانند تلگرام و واتس اپ است. در حال حاضر بیش از 40 میلیون از شهروندان ایرانی عضو یکی از این شبکه‌ها هستند. به‌این‌ترتیب می‌توانید به بسیاری از مخاطبان هدف خود دسترسی داشته باشید. برای تبلیغات تلگرامی و واتساپی موثر باید گروها ها و کانال‌هایی را که مرتبط با مخاطبانتان هستند انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید یک گروه واتس اپ و یک کانال تلگرامی مخصوص کمپین خود راه اندازی کنید و همه اخبار مرتبط با فعالیت‌هایتان را در آن قرار دهید.

تبلیغات محیطی، چاپ بروشور و بنر تبلیغات انتخاباتی

یکی از قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین انواع تبلیغات انتخاباتی، چاپ بنر، بروشور و انواع تبلیغات چاپی است. این نوع از تبلیغات پای ثابت هر انتخاباتی است و معمولا قسمت اعظمی از بودجه تبلیغات ستادهای انتخاباتی را به خود اختصاص می‌دهد. تقریبا همه کاندیداها از این روش استفاده می‌کنند و نقش بسزایی در دیده شدن کاندیداها دارد. به همین دلیل معمولا کاندیداها بلافاصله بعد از تایید صلاحیت و دریافت متن تبریک کاندیدای شورای شهر در فکر استفاده از این روش هستند.

انجام درست این روش و کیفیت انجام کار به حجم و تعداد بالای بنرهای چاپ‌شده ارجحیت دارد. حتما متن‌های تبلیغاتی، شعارها و تصاویر استفاده شده در تبلیغات خود را بارها بررسی کنید تا از صرف هزینه مجدد جلوگیری شود.

اشتباهاتی که در تبلیغات انتخاباتی باید از آن‌ها پرهیز کرد

هرگز بدون استفاده از نظر کارشناسان تبلیغات انتخاباتی، فعالیت خود را آغاز نکنید. تبلیغات بدون برنامه و هدف شما را از نتیجه دلخواه و مطلوب دور می‌کند. با دریافت مشاوره از افراد متخصص می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی موفق و کم‌هزینه‌تر راه‌اندازی کنید.

نقد سایر کاندیداها یکی دیگر از اشتباهاتی است که افراد در کمپین‌های انتخاباتی گرفتار آن می‌شوند. برای پیروی بهتر است که همه تمرکزتان را روی اهداف و توانایی‌هایتان و پاسخگویی مناسب به نیازهای مخاطبان قرار دهید. استفاده از تبلیغات پر زرق‌و‌برق و پرهزینه بدون توجه به این نکات چیزی جز شکست و از دست رفتن بودجه تبلیغاتی نخواهد داشت.

فراز اس ام اس؛ همراه قابل اعتماد در تبلیغات انتخاباتی

در راهنمای تبلیغات انتخاباتی تلاش کردیم هر‌آنچه باید در مورد اصول، قوانین و روش‌های تبلیغات انتخاباتی بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. رعایت نکات ساده‌ای که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم تاثیر بسزایی روی موفقیت و پیروزی شما در انتخابات خواهد داشت. فراز اس ام اس با سابقه سال‌ها فعالیت در حوزه تبلیغات پیامکی یک همراه مطمئن برای کاندیداهای شورای شهر و روستا و نمایندگی مجلس است. برای تهیه پنل پیامکی و دریافت مشاوره برای نحوه کار با سامانه همین الان می‌توانید با شماره‌‌های درج شده در سایت برای برقراری ارتباط با کارشناسان تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱- موثرترین روش تبلیغاتی برای موفقیت در انتخابات چیست؟

۳-

4.3/5 - (3 امتیاز)

سوالات متداول

01موثرترین روش تبلیغاتی برای موفقیت در انتخابات چیست؟

برای موفقیت در انتخابات می‌توانید از روش‌های مدرن تبلیغات هم‌چون سامانه پیامک و روش‌های سنتی هم‌چون نصب بنر استفاده کنید.

02برای موفقیت در انتخابات در پیامک‌های تبلیغاتی چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای دریافت نتیجه مطلوب در این روش حتما نام کاندیدا را در متن ذکر کرده و پیامک تبلیغاتی را در زمان مناسب برای مخاطبان ارسال کنید.

03مهم‌ترین مزیت استفاده از پنل پیامکی برای تبلیغات انتخاباتی چیست؟

با استفاده از پنل پیامکی محدودیتی برای تعداد ارسال پیامک وجود ندارد. همچنین پیامک ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط با مخاطبان است.

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 78584000-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مشاهده امکانات
021-78584000