خرید پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک

تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک

مقالات فراز اس‌ام‌اس بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

در این مقاله در مورد تعداد کارکترهای هر صفحه از پیامک فارسی و انگلیسی صبحت می شود و هزینه ارسال پیامک بر اساس تعداد کارکتر به صورت کامل برای متن فارسی و انگلیسی و تعداد صفحات توضیح داده می شود.

فرقی نمی کند که قصد شما استفاده از سامانه پیام کوتاه برای ارسال پیامک تبلیغاتی است یا از موبایل خودتان برای ارسال پیامک استفاده می کنید، برای صرفه جویی در هزینه ارسال پیامک بهتر است با تعداد کاراکترهای پیامک انگلیسی یا فارسی آگاهی داشته باشید تا بتوانید با استفاده از روش های کوتاه کردن متن پیامک هزینه ارسال پیامک را کاهش دهید.

کاراکتر شامل تمام حروف، اعداد، علائم نگارشی، فاصله (اسپیس)، اینتر و… می باشد برای مثال کلمه ” فراز اس ام اس” دارای 13 کاراکتر است که 10 کاراکتر مربوط به حروف و 3 کارکتر مربوط به فاصله است، جالب است بدانید که کلمه “فراز اس‌ام‌اس” اگر به جای فاصله از نیم فاصله استفاده کنید تعداد کاراکترها باز هم 13 است زیرا هر نیم فاصله یک کارکتر محسوب می شود.

تعداد کاراکترهای پیامک در زبان فارسی و تعداد کاراکترهای پیامک زبان انگلیسی متفاوت است. در فارسی هر پیامک حدود 70 کاراکتر است در حالی که در انگلیسی هر پیامک حدود 160 کاراکتر است و البته هزینه ارسال پیامک انگلیسی تقریبا 2 برابر هزینه ارسال پیامک فارسی است.

قرار دادن لینک در متن پیامک

اگر در متن پیامک شما لینک سایت، لینک کانال تلگرام، لینک پیج اینستاگرام وجود دارد، در صورتی که ابتدا پیامک را با کارکترهای فارسی شروع کنید هزینه پیامک معادل پیامک فارسی محاسبه می شود و اگر در ابتدای متن پیامک فقط یک حرف انگلیسی وجود داشته باشد و سایر قسمت های پیامکی فارسی باشد هزینه پیامک انگلیسی محاسبه می شود، اگر می خواهید لینک های شما در پیامک آبی و قابل کلیک باشد مقاله قراردادن لینک در متن پیامک را مطالعه نمایید.

 

 

تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک در اپراتورها

اگر متن پیامک ارسالی شما به زبان فارسی باشد تعداد کاراکترهای مجاز به صورت زیر است:

  • پیامک اول(صفحه اول): 70 کاراکتر
  • پیامک دوم(صفحه دوم): 64 کاراکتر
  • پیامک سوم(صفحه سوم): 67 کاراکتر
  • پیامک چهارم(صفحه چهارم): 67 کاراکتر و باقی پیامک ها از چهارم به بعد نیز همان 67 کاراکتر محاسبه خواهد شد.

تمام حروف فارسی به کار رفته در متن پیامک و همچنین کلیه علائم، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد نیز یک کاراکتر به حساب می آید.

کاراکترهای مجاز پیامک لاتین

تعداد کاراکترهای مجاز برای متن پیامکی ارسالی به زبان لاتین به صورت زیر است:

  • پیامک اول (صفحه اول) : 160 کاراکتر
  • پیامک دوم (صفحه دوم) : 146 کاراکتر
  • پیامک سوم (صفحه سوم) : 153 کاراکتر
  • پیامک چهارم (صفحه چهارم) : 153 کاراکتر
  • سایر صفحات ، از چهارم به بعد 153 کاراکتر می باشد.

 

ارسال آنلاین پیامک و محاسبه تعداد کارکتر

تعداد کارکترهای پیامک و شمارش انلاین

شما به وسیله سامانه پیامک می توانید ارسال پیامک آنلاین داشته باشید و نرم افزار سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس مجهز به سیستم کارکتر شمار آنلاین است که در لحظه تعداد کارکترهای تایپ شده و تعداد صفحات پیامک را به شما نمایش می دهد. برای استفاده از نرم افزار سامانه پیامک به آدرس farazsms.com مراجعه نمایید.

 

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

با خرید سامانه پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 71333036-021 تماس بگیرید.

ثبت نام و ارسال پیامک

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاه شما می تواند در حل مشکل دیگران راهگشا باشد، به صورت فارسی نظرتان را ارسال کنید

مشاوره رایگان 71333036-021 خرید سامانه پیامک
021-71333036