پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک

تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک

مقالات فراز اس‌ام‌اس ۸ خرداد ۱۴۰۳

در این مقاله در مورد تعداد کارکترهای هر صفحه از پیامک فارسی و انگلیسی صبحت می شود و هزینه ارسال پیامک بر اساس تعداد کارکتر به صورت کامل برای متن فارسی و انگلیسی و تعداد صفحات توضیح داده می شود.

فرقی نمی کند که قصد شما استفاده از سامانه پیام کوتاه برای ارسال پیامک تبلیغاتی است یا از موبایل خودتان برای ارسال پیامک استفاده می کنید، برای صرفه جویی در هزینه ارسال پیامک بهتر است با تعداد کاراکترهای پیامک انگلیسی یا فارسی آگاهی داشته باشید تا بتوانید با استفاده از روش های کوتاه کردن متن پیامک هزینه ارسال پیامک را کاهش دهید.

کاراکتر پیامک چیست؟

کاراکتر شامل تمام حروف، اعداد، علائم نگارشی، فاصله (اسپیس)، اینتر و… می باشد برای مثال کلمه ” فراز اس ام اس” دارای 13 کاراکتر است که 10 کاراکتر مربوط به حروف و 3 کارکتر مربوط به فاصله است، جالب است بدانید که کلمه “فراز اس‌ام‌اس” اگر به جای فاصله از نیم فاصله استفاده کنید تعداد کاراکترها باز هم 13 است زیرا هر نیم فاصله یک کارکتر محسوب می شود.

هر پیامک چند کاراکتر است؟ (تعداد کاراکتر پیامک فارسی)

تعداد کاراکترهای پیامک در زبان فارسی و تعداد کاراکترهای پیامک زبان انگلیسی متفاوت است. در فارسی هر پیامک حدود 70 کاراکتر است در حالی که در انگلیسی هر پیامک حدود 160 کاراکتر است و البته هزینه ارسال پیامک انگلیسی تقریبا 2 برابر هزینه ارسال پیامک فارسی است. شما می توانید با استفاده از روش های کوتاه کردن متن پیامک هزینه های خود را کاهش دهید.

قرار دادن لینک در متن پیامک و هزینه پیامک

اگر در متن پیامک شما لینک سایت، لینک کانال تلگرام، لینک پیج اینستاگرام وجود دارد، در صورتی که ابتدا پیامک را با کارکترهای فارسی شروع کنید هزینه پیامک معادل پیامک فارسی محاسبه می شود و اگر در ابتدای متن پیامک فقط یک حرف انگلیسی وجود داشته باشد و سایر قسمت های پیامکی فارسی باشد هزینه پیامک انگلیسی محاسبه می شود، اگر می خواهید لینک های شما در پیامک آبی و قابل کلیک باشد مقاله قراردادن لینک در متن پیامک را مطالعه نمایید.

تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک در اپراتورها

اگر متن پیامک ارسالی شما به زبان فارسی باشد تعداد کاراکترهای مجاز به صورت زیر است:

  • پیامک اول(صفحه اول): 70 کاراکتر
  • پیامک دوم(صفحه دوم): 64 کاراکتر
  • پیامک سوم(صفحه سوم): 67 کاراکتر
  • پیامک چهارم(صفحه چهارم): 67 کاراکتر و باقی پیامک ها از چهارم به بعد نیز همان 67 کاراکتر محاسبه خواهد شد.

تمام حروف فارسی به کار رفته در متن پیامک و همچنین کلیه علائم، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد نیز یک کاراکتر به حساب می آید.

کاراکترهای مجاز پیامک لاتین

تعداد کاراکترهای مجاز برای متن پیامکی ارسالی به زبان لاتین به صورت زیر است:

  • پیامک اول (صفحه اول) : 160 کاراکتر
  • پیامک دوم (صفحه دوم) : 146 کاراکتر
  • پیامک سوم (صفحه سوم) : 153 کاراکتر
  • پیامک چهارم (صفحه چهارم) : 153 کاراکتر
  • سایر صفحات ، از چهارم به بعد 153 کاراکتر می باشد.

ارسال آنلاین پیامک و محاسبه تعداد کارکتر

تعداد کارکترهای پیامک و شمارش انلاین

شما به وسیله سامانه پیامک می توانید ارسال پیامک آنلاین داشته باشید و نرم افزار سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس مجهز به سیستم کارکتر شمار آنلاین است که در لحظه تعداد کارکترهای تایپ شده و تعداد صفحات پیامک را به شما نمایش می دهد. برای استفاده از نرم افزار سامانه پیامک به آدرس farazsms.com مراجعه نمایید.

 

 

3.8/5 - (5 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000