پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » بررسی مزایای تلفن ابری نسبت به تلفن ثابت

بررسی مزایای تلفن ابری نسبت به تلفن ثابت

بررسی مزایای تلفن ابری نسبت به تلفن ثابت
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن، یکی از خصوصیات کسب‌وکارهای موفق است. تلفن ابری، ابزار نوین مجموعه‌های بزرگ در سراسر دنیاست که استفاده از آن، مزایای فوق‌العاده‌ای به همراه دارد. برای مثال، شرکت‌هایی که سیستم ابری دارند، 32 دقیقه در تماس‌های تلفنی روزانه صرفه‌جویی می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید که مزایای تلفن ابری نسبت به تلفن ثابت چیست، مقاله پیش‌رو را از دست ندهید. مطالعه مطالب زیر به مدیران کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک تو

وصیه می‌شود.

تلفن ابری چیست؟ مدرن‌سازی یک روش قدیمی برقراری ارتباط

تلفن ابری (Cloud Phone) که با نام تلفن ثابت ابری نیز شناخته می‌شود، یک سیستم ارتباطی مبتنی بر اینترنت است. در سامانه تلفن ابری، برقراری تماس به‌جای سیستم‌های آنالوگ سنتی، با استفاده از اتصال اینترنت انجام می‌شود. تلفن ابری به یک یا چند دیتاسنتر امن متصل می‌شود و از این طریق، امکان تماس با دیگران برقرار می‌شود. درست مثل تلفن عادی، با استفاده از یک سیستم ابری می‌توان به خطوط ثابت یا موبایل زنگ زد. عدم نیاز تلفن ابری به تجهیزات قدیمی مخابراتی باعث شده که این فناوری به تلفن مجازی هم مشهور شود.

برندهای معتبر و کسب‌وکارها همواره به‌دنبال بهترین و باثبات‌ترین روش برای برقراری ارتباط با مشتریان هستند. تلفن ابری درست مثل پنل اس ام اس یک پل ارتباطی بزرگ بین برند و مخاطبان ایجاد می‌کند. سامانه ابری تماس تلفنی، روی وسایل ارتباطی مختلفی اجرا می‌شود. از تلفن‌های ثابت که با آداپتور به برق وصل می‌شوند، تا اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند و نرم‌افزارهای کامپیوتری، سخت‌افزارهای تلفن ابری هستند.

آشنایی با نحوه عملکرد تلفن ابری

سامانه تلفن ابری در برابر تلفن‌های ثابت؛ تفاوت در ساختار و عملکرد

تلفن‌های معمولی با اتصال به یک شبکه عمومی کار می‌کنند. (سیم‌کشی از هر خانه به کابل‌های شهری) شبکه‌های عمومی از دو نوع PSTN (سیم مسی) یا ISDN (کدهای دیجیتالی) هستند. تلفن‌های قدیمی با اتصال VoIP نیز کار می‌کنند که در این حالت، خطوط ثابت از طریق اتصال اینترنت به شبکه متصل می‌شوند. تلفن ابری با وجود شباهت ظاهری با سیستم‌های VoIP، بر پایه یک ساختار بسیار متفاوت راه‌اندازی شده است. نخست آنکه سیستم ابری از شبکه‌های عمومی قدیمی استفاده نمی‌کند.

ارتباط صوتی ابری به‌جای شبکه PSTN یا ISDN، با یک سیستم هاست اینترنتی پشتیبانی می‌شود. برقراری تماس صوتی ابری با استفاده از کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند به‌خاطر استفاده از هاست است. توضیح ساده‌تر این است که تلفن‌های ثابت سنتی، به خطوط تلفنی مخابرات متصل هستند. یعنی زمانی که از مخابرات درخواست واگذاری شماره می‌کنید، خط تلفن به یک مکان ثابت اختصاص پیدا می‌کند. با خرید تلفن ابری صاحب یک سامانه تلفنی خواهید شد که روی بستر اینترنت یا دایورت در بستر مخابرات بوده و در هرجای ایران می‌توانید از خطتان استفاده کنید.

تفاوت عملکرد تلفن ابری با تلفن‌های ثابت

مزایای تلفن‌های مجازی نسبت به خطوط ثابت قدیمی

هر فناوری جدید، مزایای متعددی نسبت به روش‌های سنتی دارد. تلفن ابری نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروز برای کسب‌وکارها اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. سرعت راه‌اندازی بالای سامانه خط مجازی در مقایسه با خطوط قدیمی یک برگ برنده است. برای شروع کار با تلفن ابری نیاز به هیچ سخت‌افزار خاصی نیست و نگهداری تجهیزات سرور نیز بر عهده شرکت ارائه‌دهنده خدمات است. با راه‌اندازی سیستم ابری، لازم نیست کارکنان بخش پشتیبانی در یک محل مخصوص حضور داشته باشند. برای ارتباط با مشتریان فقط به یک مرورگر و اتصال اینترنت نیاز خواهید داشت.

امکان کارکردن با تلفن از طریق کامپیوتر در سیستم ابری، کنترل بالایی برای بازاریابی پیامکی ایجاد خواهد کرد. پس از یکپارچه‌سازی سیستم تماس با پنل اس‌ام‌اس، دیگر لازم نیست برای پیداکردن پاسخ به سؤال از کجا بفهمیم اس ام اس بلاک شده به دردسر بیفتید. امکان نظارت و مدیریت پیشرفته تماس از دیگر مزایای تلفن‌های مجازی است و می‌توان به کل مکالمات انجام‌شده، نظارت واقعی و همزمان داشت. در یک سیستم ابری، دیگر هیچگونه نگرانی بابت قطعی و کیفیت تماس‌ها وجود ندارد.

مقایسه مزایای تلفن ابری با تلفن ثابت

انطباق‌پذیری و دسترسی آسان، مزیت بزرگ تلفن ابری برای کسب‌وکارها

از آنجایی که ادغام فناوری ابری با سیستم‌های دیگر مثل IPPANEL راحت است و مدیریت سامانه را نیز مجموعه ارائه‌کننده خدمات انجام می‌دهد، هیچ هزینه جانبی دیگری وجود ندارد. برای مثال، اضافه‌کردن یک کاربر جدید به سامانه، فقط با پرداخت حق اشتراک انجام خواهد شد و نیاز به هیچ اقدام فنی دیگری نیست. در واقع، سامانه تلفن ابری همزمان با یک شرکت رشد می‌کند. اعمال تغییر در مقیاس سیستم تلفنی مطابق با نیاز کسب‌وکار دشوار نیست و افزایش یا کاهش خطوط به‌سرعت انجام می‌شود.

همچنین، کل قابلیت‌‌های یک سیستم تلفنی مثل انتقال تماس، ویدیو کنفرانس، پاسخگوی خودکار و تماس بین‌المللی را می‌توان با یک دستگاه مدیریت کرد. این قابلیت برای شرکت‌هایی که کارمندانشان دائم در حال جابه‌جایی هستند بسیار مفید خواهد بود. مدیران با استفاده از تلفن مجازی قادرند فعالیت‌های مجموعه را از راه دور کنترل کنند. کارکنان شرکت می‌توانند در هر نقطه از دنیا، بدون نیاز به سخت‌افزار خاص و گران از مزایای تلفن ابری استفاده کنند.

دسترسی آسان به تلفن ابری با دستگاه‌های مختلف

امکان ایجاد دفتر کار مجازی، فقط با استفاده از سامانه تلفن ابری

مقایسه مزایای تلفن ابری با خطوط ثابت، قابلیت‌های خاصی از سامانه Cloud را آشکار می‌کند. یکی از این کاربردها، امکان ایجاد دفتر کار مجازی است. دفتر کار مجازی، همان‌طور که اسمش پیداست، یک فضای ویژه در بستر اینترنت است. فضای کار غیرواقعی، همه امکانات یک دفتر فیزیکی را در اختیار مدیران و کارکنان شرکت‌ها قرار می‌دهد. برای آنکه دفتر کاری مرکز به صورت مجازی دایر شود، به یک خط تلفن اینترنتی نیاز است.

تلفن ابری امکاناتی مثل تماس خروجی و ورودی، منشی تلفنی، نظرسنجی اینترنتی و تعداد بالای تماس داخلی را فراهم می‌کند. مدیران و کارمندان قادرند در دفتر کار مجازی از طریق برگزاری ویدیو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا فعالیت‌های مجموعه درست مثل یک فضای واقعی پیش برود. استفاده از تلفن ابری برای ایجاد دفتر کار مجازی، یک محیط کاری را با هزینه بسیار کمتر ایجاد می‌کند. همچنین همه اطلاعات در اینترنت و فضای ابری ذخیره می‌شود و امکان دسترسی آنی به دیتا وجود دارد.

نقش سیستم تلفن ابری در دفتر کار مجازی

توسعه یک کسب‌وکار مدرن و بهینه با فعال‌سازی تلفن ابری

در این مقاله سعی کردیم مزایای تلفن ابری نسبت به خطوط ثابت ثابت را از نظر ساختار، طرز کار و همچنین نتایجش برای کسب‌وکار را بررسی کنیم. استفاده از سامانه‌های تلفن ابری در یک شرکت، علاوه بر آنکه امکاناتی مثل دفتر کار مجازی را فراهم می‌کند، موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد. نرخ تلفن ثابت به صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌شود اما برای استفاده از تلفن ابری فقط کافی است اینترنت شارژ شود.

سامانه تلفن ابری فراز اس‌ام‌اس با شماره ثابت مجازی، امکان افزایش بهره‌وری با کمترین هزینه ممکن را برای کسب‌وکارها فراهم کرده است. ایجاد دفتر کار مجازی برای شرکت‌های بزرگ و کوچک، تلفن گویای مجازی و سانترال مجازی از امکانات جذاب تلفن اینترنتی فراز اس‌ام‌اس هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تلفن ابری با شماره 02174853 تماس بگیرید یا سؤال و نظر ارزشمندتان را در بخش زیر به اشتراک بگذارید. کارشناسان مجرب فراز اس‌ام‌اس پاسخگوی تمام ابهامات خواهند بود.

4/5 - (2 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران