خرید پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » ​ارسال پیامک به بلک لیست (لیست سیاه مخابراتی)

​ارسال پیامک به بلک لیست (لیست سیاه مخابراتی)

پنل اس ام اس - سامانه پیامک
مقالات فراز اس‌ام‌اس 24 نظر

در این مقاله می خواهیم در مورد ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی یا همان بلک لیست مخابراتی صحبت کنیم و راهکار ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی به شماره موبایلهایی که پیامک تبلیغاتی را بسته اند را به شما آموزش دهیم.

در این آموزش برای ارسال پیامک به شماره های مسدود نیاز به خرید سخت افزار نیست و با هزینه بسیار کمتر از دستگاه ارسال پیامک با gsm modem می توانید پیامک خود را به شماره های مسدود و لیست سیاه مخابرات ارسال کنید.

روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی

روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی بر اساس ماهیت پیامک شما متفاوت است که در ادامه در مورد روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی بیشتر توضیح داده می شود.

 • ارسال پیامک با سیمکارت: برای ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست استفاده می شود.
 • ارسال پیامک با خط خدماتی: برای ارسال پیامک غیر تبلیغاتی مانند ارسال کدفعال سازی، تبریک تولد و… استفاده می شود.

در سامانه پیام کوتاه فراز اس‌ام‌اس قابلیت ارسال پیامک از طریق خط خدماتی و ارسال پیامک با سیمکارت وجود دارد که شما می توانید براساس نیاز خود از خط مربوطه برای ارسال پیامک استفاده نمایید. برای ارسال پیامک به لیست سیاه مقاله بلک لیست چیست را مطالعه نمایید.

 

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره مسدود این امکان وجود دارد که هنگام ارسال پیامک خط ارسال پیامک را +98SIM انتخاب کرده و پیامک شما با شماره های سیمکارتی شرکت ما ارسال می شود، نیاز به خرید هیچ سخت افزاری نبوده و تمام مراحل به صورت نرم افزاری انجام می شود، در نهایت می توانید گزارشات ارسال پیامک و دلیوری پیامک را در بخش گزارشات سامانه پیامکی ملاحظه نمایید.

 

چگونه بفهمیم در بلک لیست اس ام اس هستیم؟

برای اینکه متوجه شوید ارسال پیامک به شماره های مسدود را غیرفعال کرده‌اید در صورتی که سیمکارت شما همراه اول است عدد2 را به 8999 ارسال کنید، در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما فعال باشد پیامک ارسال شده به شما با مضمون زیر است: مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما فعال است و در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما غیر فعال باشد پیامک ارسال شده به شما به صورت زیر است، مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما تا 24 ساعت آینده فعال می شود.

در صورتی که مشترک ایرانسل هستید، جهت خروج از لیست سیاه ایرانسل نیز عدد 1 را به 5005 ارسال نمایید البته در صورتی که پنل پیامکی از فراز اس ام اس (شرکت زرین ارتباطات آسیا) تهیه کنید می توانید از ترفند دور زدن بلک لیست برای ارسال پیامک تبلیغاتی به افرادی پیامک را مسدود کرده اند استفاده کنید، نحوه عبور از بلک لیست از طریق ارسال پیامک با شماره سیمکارت در سامانه پیامکی فراز اس ام اس در بالا توضیح داده شد، امکان پذیر است.

خط خدماتی چیست؟

در مقابل خطوط تبلیغاتی که برای ارسال پیامک‌های بالک (ارسال پیامک انبوه) وجود دارد، خطوط دیگری وجود دارد که به خطوط خدماتی معروف هستند، خط خدماتی همان خط تبلیغاتی است و از نظر ظاهر خط خدماتی با خط تبلیغاتی هیچ تفاوتی ندارد اما با خط خدماتی می توانید به شماره های مسدود پیامک بفرستید ولی قابلیت ارسال پیامک تبلیغاتی با خط خدماتی وجود ندارد زیرا برای فعال سازی خط خدماتی می بایست به اپراتور سفته بدهید و تعهد بدهید که با این خطوط پیامک تبلیغاتی ارسال نمی کنید.

خطوط خدماتی برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی و پیامک وب سرویس قابل استفاده است، همچنین سامانه پیامک فراز اس ام اس خط خدماتی اشتراکی بدون نیاز به پرداخت سفته در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند پیامک های اطلاع رسانی خود را با خط خدماتی فراز اس ام اس به شماره های مسدود و بلک لیست ارسال کنند.

 

ارسال پیامک اعتبار سنجی و ثبت نام و ورود با شماره موبایل و ارسال کدفعال سازی

 

کاربرد خط خدماتی

 • تمامی پیامکی‌هایی که از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها برای ارسال کدفعال ساری یا تشکر از خرید ارسال می‌شوند.
 • پیامک‌هایی که برای یادآوی پرداخت بدهی از داخل پنل یا از طریق وب سرویس پیامک ارسال می‌شود.
 • پیامک‌هایی که مدارس و آموزشگاه‌ها برای اطلاع‌رسانی تشکیل کلاس یا اطلاع‌رسانی به والدین استفاده می‌کنند.
 • پیامک‌های که دفاتر بیمه برای یادآوری تمدید بیمه ارسال می‌کنند.
 • پیامک‌های تبریک تولد که به صورت خودکار از طریق دفترچه تلفن سامانه ارسال می‌شود.
 • تمامی پیامک‌هایی که جنبه اطلاع‌رسانی داشته باشند و کاربر منتظر دریافت پیامک باشد را میتوان با خط خدماتی فراز اس‌ام‌اس ارسال کرد.

 

نتیجه گیری

برای ارسال پیامک نیازی به خرید مودم Gsm نمی باشد و با خرید پنل اس ام اس شما قادر هستید پیامک خود را بدون خرید تجهیزات سخت افزاری انجام دهید، برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود از طریق خط +98sim (خط سیمکارت) پیامک شما به شماره های مسدود و بلک لیست ارسال می شود و برای ارسال پیامک های کدتایید و پیامک هایی که جنبه اطلاع رسانی دارند پیامک از طریق خط خدماتی به لیست سیاه مخابراتی ارسال می شود.

 

در صورت وجود هرگونه سوال می توانیدبا شرکت فراز اس ام اس تماس بگیرید یا  سوال خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان فراز اس ام اس به سوال شما پاسخ دهند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

با خرید سامانه پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 71333036-021 تماس بگیرید.

ثبت نام و ارسال پیامک

سوالات متداول

01چگونه به شماره های مسدود و بلک لیست پیامک بفرستیم؟

بلک لیست، یعنی افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند و اعلام کرده اند تمایلی به دریافت پیامک تبلیغاتی ندارند.

بر اساس ماهیت پیامک شیوه ارسال پیامک به شماره موبایل افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند متفاوت است.

در صورتی که متن پیامک شما اطلاع رسانی باشد برای ارسال پیامک به شماره های مسدود و بلک لیست می توانید از خطوط خدماتی استفاده کنید که این خطوط با سرعت بالا و هزینه بسیار کم پیامک شما را به شماره موبایل های مسدود و بلک لیست ارسال می کنند.

در صورتی که هدف شما ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست است، پیامک شما با شماره های سیمکارت شخصی ارسال شده و به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند نیز ارسال می شود، پیامک های ارسال شده با سیمکارت نسبت به ارسال پیامک با خط خدماتی با تاخیر و هزینه بیشتر انجام می شود.

02چگونه بفهمیم پیامک تبلیغاتی بلاک شده است یا نه؟

اگر سیمکارت شما همراه اول است عدد2 را به شماره 8999 ارسال کنید در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما فعال باشد به شما پیامک ارسال می شود که مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما فعال است و در صورتی که پیامک تبلیغاتی را غیر فعال کرده باشید، مضمون پیامک به این صورت است که مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما تا 24 ساعت آینده فعال می شود.

اگر مشترک ایرانسل هستید جهت خروج از لیست سیاه ایرانسل نیز عدد 1 را به 5005 ارسال نمایید.

03تعرفه ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی چقدر است؟

نحوه عبور پیامک از بلک لیست و تعرفه ارسال پیامک به افرادی که پیامک را بسته اند، بر اساس ماهیت پیامک شما متفاوت است، در صورتی که پیامک شما اطلاع رسانی (مانند کدتایید شماره موبایل، ارسال فاکتور، یاداوری پرداخت بدهی و…) پیامک ها با تعرفه مخابراتی بین 10 تا 13 تومان ارسال می شود و در صورتی که قصد ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود را داشته باشید پیامک با سیمکارت های شرکت فراز اس ام اس ارسال شده و تعرفه پیامک بین 49 تا 59 تومان می باشد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاه شما می تواند در حل مشکل دیگران راهگشا باشد، به صورت فارسی نظرتان را ارسال کنید

 • محمدرضا پرویزی
  26 آگوست 2020 پاسخ دهید

  با سلام
  لطفا در خصوص ارسال پیام صوتی و شرایط ارسال آن بیشتر توضیح بدید.
  با سپاس

  • سیدمحمود غفاری
   28 آگوست 2020

   سلام برای ارسال پیامک صوتی لطفا صفحه ارسال پیامک صوتی را ملاحظه نمایید، در این صفحه به صورت کامل راهنمای ارسال پیام صوتی آموزش داده شده است، شما صدای ضبط شده خود را در سامانه پیامکی اپلود می کنید، سامانه پیامک با مخاطبین شما تماس می گیرد و بعد از پاسخگویی صدای شما پخش می شود.

 • آترین نیازی
  23 جولای 2020 پاسخ دهید

  سلام و عرض ادب خدمت شما؛
  ببخشید امکان ارسال پیامک های تبلیغاتی برای تمامی پنل ها موجود هستش؟ منظورم پنل های ثبت نام ( تجاری، اقتصادی، شرکتی و پایه) هستش.
  و اینکه آیا تعرفه ارسال به این شیوه متفاوت و بالاتر هستش؟
  باتشکر

  • سیدمحمود غفاری
   23 جولای 2020

   سلام
   بله در تمامی پنل های پیامکی شرکت فراز اس ام اس قابلیت ارسال پیامک تبلیغاتی وجود دارد، تعرفه ارسال پیامک بر اساس نوع پنل انتخابی شما متفاوت است که می توانید تعرفه ارسال پیامک را در صفحه تعرفه ها و امکانات پنل اس ام اس مشاهده نمایید.
   برای ارسال پیامک به شماره های مسدود و بلک لیست می بایست پنل اقتصادی یا بالاتر را تهیه نمایید.

 • حسینی
  7 ژوئن 2020 پاسخ دهید

  سلام و درود
  من توی یک شهر کوچک زندگی میکنم و یک مغازه پروتئینی دارم که شماره های افراد اون شهر را دارم با ترفندهایی جمع اوری میکنم
  من میخوام برای شماره های شهر پیامکی با متن قیمت محصولات بفرستم مثلا مرغ 12000 تومان ، ران 11500 تومان و غیره
  آیا میتوانم با خط خدماتی ارسال بزنم؟
  اگر با خط +98sim پیامک بزنم چه شماره ای به عنوان شماره ارسال کننده روی خطوط دریافت کنندگان ثبت میشه

  • سیدمحمود غفاری
   7 ژوئن 2020

   سلام
   امکان ارسال پیامک تبلیغاتی با خطوط خدماتی وجود ندارد برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست می بایست از خط سیمکارت استفاده نمایید که با شماره های سیمکارت شرکت ما پیامک ارسال می شود.
   با احترام

 • هادی
  22 می 2020 پاسخ دهید

  سلام
  تا زمانی که سامانه تون ارسال اتوماتیک به بلک لیست نداره این کارایی چندانی نداره.
  باید بصورتی باشه که وقتی سیستم با شماره اصلی موفق به ارسال نشد با شماره خدماتی پیامک به دست مخاطب برسه و نیاز نباشه مجدد با شماره خدماتی ارسال بشه

  • سیدمحمود غفاری
   23 می 2020

   سلام هادی عزیز
   ما دو حالت ارسال پیامک داریم ارسال پیامک های اطلاع رسانی و ارسال پیامک های تبلیغاتی که روش ارسال پیامک به لیست سیاه برای این دو ماهیت پیامک کاملا متفاوته، در حالت ارسال پیامک اطلاع رسانی یعنی دریافت کننده پیامک منتظر دریافت پیامک هست و در این حالت می تونید از خط خدماتی تمامی پیامک ها رو ارسال کنید و هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی و ارسال پیامک خدماتی هیچ تفاوتی ندارد و پیامک شما به شماره های مسدود و بلک لیست نیز ارسال می شود.
   حالت دوم ارسال پیامک تبلیغاتی هست، برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره هی مسدود از طریق سیمکارت ارسال می شود، که در این حالت دو راهکار وجود دارد که مستقیما تمام پیامک ها را با سیمکارت ارسال کنید و یا اینکه ابتدا پیامک خود را با خطوط اپراتوری ارسال نموده و سپس برای ارسال پیامک به شماره های مسدود از طریق خط سیمکارت اقدام کنید که این فرایند هم می تواند به صورت اتوماتیک انجام شود.
   موفق باشید…

 • حسین
  27 فوریه 2020 پاسخ دهید

  سلام،من میخوام مثلا به کسی پیام تبلیغاتی رو مسدود کرده با خط خدماتی پیام بدم و متن پیام هم درباره مثلا واریز پول به حساب اون شخص یا ارسال قبضی هستش که شناسه قبض و پرداخت داره یعنی اصلا تبلیغ محصولات و این چیزا نیست،من میتونم از خط خدماتی رایگان استفاده کنم یا نه کلا نمیشه؟
  مثلا مبلغ دو میلیون ریال به حساب شما توسط اقای فلان واریز شد
  الان این متن میشه خدماتی یا نه تبلیغ حساب میشه؟

  • سیدمحمود غفاری
   3 مارس 2020

   سلام
   پیامک های اطلاع رسانی اینچنینی را می توانید با خط خدماتی ارسال کنید، اما در انتهای متن پیامک می بایست حتما نام فروشگاه شما و مجموعه شما وجود داشته باشد و یک معرفی نامه نیز ارسال کنید که شما را معرفی کرده و اعلام کند پیامک های ارسال شده از سمت شما مورد تایید مجموعه می باشد، در این صورت مشکلی وجود نداشته و پیامک های شما با خط خدماتی عمومی ما حتی به شماره های مسدود و بلک لیست قابل ارسال می باشد.
   موفق بااشید.

 • مریم
  8 اکتبر 2018 پاسخ دهید

  سلام.چطوری بفهمیم شخصی که شماره مون رو تو بلک لیست قرار داده.درحال مکالمه هست یانه؟

  • سیدمحمود غفاری
   3 مارس 2020

   سلام
   کاربرد پنل ارسال اس ام اس برای ارسال پیامک گروهی یا ارسال پیامک از طریق نرم افزار و اپلیکیشن است و متاسفانه خصوص سوال شما اطلاعاتی در دسترس مجموعه ما نیست.
   موفق باشید

 • بهزاد
  8 اکتبر 2018 پاسخ دهید

  میخواهم به کسی که منو بلاک کرده پیام بدم

  • سیدمحمود غفاری
   3 مارس 2020

   سلام
   کاربرد سامانه پیامک ارسال پیامک های گروهی و انبوه یا ارسال پیامک از طریق وب سرویس و مجهز کردن اپلیکیشن و نرم افزار برای ارسال پیامک است، برای موردی که شما می فرمایید می توانید با شماره موبایل دیگری پیامک یا تماس خود را انجام دهید. بلک لیست اعلام شده در مقاله برای ارسال پیامک به افرادی است که پیامک تبلیغاتی را بسته اند و پیامک های سایت و اپلکیشن برای موارد اطلاع رسانی می بایست حتما به شماره موبایل این افراد با خط خدماتی ارسال شود.
   موفق باشید.

 • ساسان اصلانی
  17 سپتامبر 2018 پاسخ دهید

  سلام ایا برای ارسال پترن و الگوی ثابت در تماس خدماتی راه کاری برای استفاده از محیط اپلیکیشن ویندوزی c# دارید؟

 • سپهر عقیلی
  17 سپتامبر 2018 پاسخ دهید

  با سلام.
  برای امکان ارسال پیامک های سیم کارتی تحت api ها می توانید راهنمایی فرمایید؟ چه چیزی باید جایگزین شماره شود؟

  • سیدمحمود غفاری
   23 سپتامبر 2018

   سلام در بخش from شماره ارسال کننده پیامک را +98sim قرار دهید پیامک های شما از طریق وب سرویس پیامک ارسال می شود.

 • محمد حسین خامه
  17 سپتامبر 2018 پاسخ دهید

  سلام
  چگونه میتوانم یک شماره تلفن را در ارسالهای سیستمی در لیست سیاه قرار دهم .
  لطفا بخش ارسالهای سیستمی بنده را ببینید
  یک شماره تلفن تمام شارژ مرا تمام و سیستم نرم افزاری مرا مختل می کند
  میخواهم آنرا در لیست سیاه قرار دهم
  چکار کنم ؟

  • سیدمحمود غفاری
   23 سپتامبر 2018

   سلام این قابلیت در پنل شرکتی و بالاتر وجود دارد که شما میتوانید از بخش گزارشات ارسال > لیست سیاه ارسال نسبت به مسدود کردن شماره اقدام نمایید و در یان حالت هیچ پیامکی از پنل پیامک شما به این فرد ارسال نمی شود.

 • محمد اسماعیل کهن
  5 ژانویه 2018 پاسخ دهید

  تشکر از اقای غفاری عزیز و همکارانشون ما در چاپ دیجیتال ایران کهن برای تایید شماره موبایل کاربرانمون از مجموعه قوی و حرفه ای فراز اس ام اس استفاده میکنیم
  پایدار باشید

 • سید معین علوی
  5 ژانویه 2018 پاسخ دهید

  ما در اپ تاکسی سیتپ از پنل بلک لیست شما و خط خدماتی رایگانی که در اختیار ما قرار دادید استفاده میکنیم ، این قابلیت که بدون دریافت سفته و مدارک حقوقی خط خدماتی ارائه میدهید ستودنی است
  با کمال ادب و احترام

 • مهدی خضری پور
  5 ژانویه 2018 پاسخ دهید

  از پیگیری های اقای غفاری و همچنین بستر مناسبی که برای ارسال کد فعال سازی به شماره موبایل های بلک لیست به صورت بسیار سریع ارسال کردید ممنون هستیم
  با تشکر
  مهدی خضری پور مدیر سایت ۱۰۰.ir

 • گروه تحقیقاتی متافکر
  2 ژانویه 2018 پاسخ دهید

  سلام . ممنون بابت ارسال بی قید و شرط پیامکها.
  سایت خوبی هست در این حوزه.
  با تشکر گروه تحقیقاتی متافکر

مشاوره رایگان 71333036-021 خرید سامانه پیامک
021-71333036