پنل اس ام اس - سامانه پیامک
 1. خرید پنل اس ام اس
 2. پنل اس ام اس مخابرات تهران
 3. ​ارسال پیامک به بلک لیست

​ارسال پیامک به بلک لیست

این روزها کلمه ارسال پیامک به بلک لیست، ارسال پیامک به لیست سیاه، ارسال پیامک سفید، پنل اس ام اس با قابلیت عبور از بلک لیست و… را زیاد می‌شنویم. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ارسال پیامک به خطوط بلک لیست یعنی همان شماره موبایل‌هایی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند با شما صحبت کنیم تا بررسی کنیم آیا ارسال پیامک به شماره‌های مسدودی امکان‌پذیر است، ارسال پیامک به شماره‌های بلک لیست چه کاربردی دارد و برای چه مورادی می‌توانیم از خط خدماتی برای ارسال پیامک به بلک لیست استفاده کنیم.

ارسال پیامک به شماره‌های مسدود برای پیامک هایی که جنبه اطلاع رسانی دارند امکان پذیر است، مانند پیامک‌های کدفعال سازی، تبریک تولد، یاداوری پرداخت بدهی، ارسال پیامک کدرهگیری مرسوله پستی و پیامک هایی که از طریق سایت یا اپلیکیشن برای اطلاع سانی استفاده می شود قابل انجام است و برای ارسال پیامک تبلیغاتی نمی توانید از خط خدماتی استفاه کنید.

همچنین در مورد مراحل قانونی شیوه دریافت خط خدماتی اختصاصی، سفته، تعهدنامه و تمام نکاتی که باید برای دریافت خط خدماتی بدانید در این مقاله صحبت می شود.

 

خط خدماتی چیست؟

طبق ابلاغیه شرکت همراه اول (ارتباطات سیار ایران) از اردیبهشت ماه سال 92 ارسال پیامک‌ها از اوپرتور 1000 – 2000 – 5000 و اوپراتور خط ثابت به دو دسته پیامک‌ خدماتی و پیامک‌ تبلیغاتی دسته بندی می‌شوند.

خطوط تبلیغاتی که قابلیت ارسال پیامک تبلیغاتی دارند و برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی میتوان از این خطوط استفاده کرد، شما قادر هستید با خطوط تبلیغاتی به بانک شماره موبایل‌های مختلف پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید.

در مقابل خطوط تبلیغاتی که برای ارسال پیامک‌های بالک (ارسال پیامک انبوه) صورت می‌گیرد، خطوط دیگری وجود دارد که به عنوان خطوط خدماتی معروف هستند، خط خدماتی همان خط تبلیغاتی است و از نظر ظاهر خط خدماتی که قابلیت ارسال پیامک به بلک لیست را دارد با خط تبلیغاتی که فقط به شماره‌هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی آن‌ها آزاد است هیچ تفاوتی ندارد.

شما می‌توانید به صورت رایگان خط تبلیغاتی را به خط خدماتی تبدیل نمایید تا پیامک‌هایی که ارسال می‌کنید حتی به افرادی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند نیز ارسال شود اما برای تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی نیاز است که یک سری مراحل را طی کنید که در ادامه به شیوه دریافت خط خدماتی می‌پردازیم.

 

مراحل دریافت خط خدماتی چیست؟

از سال 92 تا سال 95 اوپراتور برای تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی تنها تکمیل یک تعهدنامه اظهار ارسال پیامک به افرادی که شما را می‌شناسند و تمایل به دریافت پیامک‌های شما دارند، کفایت می‌کرد اما متاسفانه برخی افراد از این فرصت سو استفاده کردند، برای ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی به اوپراتور تعهد دادند که از خط خدماتی برای ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی استفاده می‌کنند اما بعد از تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی، تعهدشان را زیر پا می‌گذاشتند و اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با خط خدماتی می‌کردند.

اوپراتور همراه اول برای جلوگیری از سو استفاده از خطوط خدماتی که قابلیت ارسال پیامک به شماره‌های بلک‌لیست را دارند از سال 95 در کنار تعهدنامه‌ مبلغی بین 5 تا 50 میلیون سفته براساس نوع خط اختصاصی که قصد تبدیل به خط خدماتی را دارید، از شما دریافت می‌شود؛ اگر شما به افرادی که شما را می‌شناسند و تمایل به دریافت پیامک‌های شما دارند مشکلی وجود ندارد اما اگر بعد از تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی قصد ارسال پیامک تبلیغاتی دارید باید از این کار منصرف شوید.

 

آیا بدون پرداخت سفته میتوان خط خدماتی داشت؟

فراز اس‌ام‌اس به دلیل افزایش تقاضا برای استفاده از خط خدماتی و ارسال پیامک به بلک لیست، چندین خط خدماتی رند از سرشماره‌های مختلفن را در اختیار کاربران قرار میدهد و کاربران فراز اس‌ام‌اس با این خطوط خدماتی رند می‌توانند به شماره‌های بلک لیست پیامک‌های اطلاع‌رسانی ارسال کنند.

این روزها استفاده از سامانه پیامک برای ارسال پیامک از طریق وبسرویس به‌شدت افزایش یافته است؛ دیگر کم پیش می‌آید که کسی مانند گذشته برای ثبت نام حوصله نوشتن آدرس ایمیل داشته باشد و تایید و احراز هویت با موبایل کار بسیار ساده‌تری می‌باشد و از ظهور تلگرام و سیستم احراز هویت با ارسال پیامک استفاده از روش عضویت با ارسال کدفعال‌سازی در ایران به شدت رواج یافته است.

فراز اس‌ام‌اس به استارتاپ‌ها، آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، برنامه‌نویسان و… خط خدماتی را  رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کاربران فراز اس‌ام‌اس بتوانید از این خط خدماتی برای ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی به شماره‌هایی که حتی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند بدون پرداخت سفته استفاده نمایند.

 

فراز اس‌ام‌اس چگونه پیامک تبلیغاتی را تشخیص می‌دهد؟

ما در فراز اس‌ام‌اس برای کاربرانی که قصد ارسال پیامک از طریق خطوط خدماتی را دارند چند روش را نظر گرفته ایم،

 • ارسال پیامک از خط خدماتی با وبسرویس url
 • ارسال پیامک از خط خدماتی با استفاده از وبسرویس پترن
 • ارسال پیامک از خط خدماتی از طریق پنل اس ام اس

 

کاربرانی که برای استفاده از خط خدماتی و ارسال پیامک به شماره مسدود از طریق url یا از پنل پیامک اقدام ‌می‌کنند، پیامک آن‌ها توسط یک ناظر انسانی ( تیم مانیتورینگ فراز اس‌ام‌اس) چک می‌شود و در صورتی که متن پیامک اطلاع‌رسانی باشد پیامک تایید و ارسال می‌شود؛ در صورتی که متن پیامک تبلیغاتی باشد پیامک ارسال نمی‌شود؛ البته هزینه‌ای از کاربر کسر نمی‌گردد اما در صورت تکرار و ارسال پیامک تبلیغاتی با خط خدماتی خط از کاربر گرفته می‌شود.

ارسال پیامک با سرعت بالا؛ در روش ارسال پیامک از طریق پترن با خط خدماتی، متن پیامک یک‌بار با تیم فراز اس‌ام‌اس هماهنگ می‌شود و متن پیامک به جز پارامترهای متغییر تغییر دیگری ندارد، البته در تعداد پارامتر‌های متغیر محدودیتی وجود ندارد، به عنوان مثال پترن درخواستی شما به صورت زیر تعریف می‌شود.

” کدفعال سازی شما در فراز اس‌ام‌اس : xxxxx می‌باشد. ”  ما به این پیامک‌ها، ارسال پیامک از طریق وبسریس پترن می‌گوییم که یک الگوی ثابت برای ارسال پیامک تکرار می‌شود و چون یک مرتبه با تیم فراز اس‌ام‌اس هماهنگی صورت گرفته است، ارسال این‌گونه پیامک‌ها با خط خدماتی بدون تایید ناظر انسنانی انجام می‌شود و سرعت ارسال پیامک‌ها با وبسرویس پترن بسیار بالا و کمتر از 10 ثانیه می‌باشد.

 

ما برای وردپرس، ووکامرس، گرویتی فرم، اپن کارت، پرستاشاپ و… افزونه‌های‌پیامکی را در نظر گرفته‌ایم که شما با خرید سامانه پیامک از فراز اس‌ام‌اس بدون پرداخت هزینه اضافه می‌توانید از وب‌سرویس و افزونه‌های پیامکی فراز اس‌ام‌اس و خط خدماتی که به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت سفته در اختیار شما قرار می‌گیرد استفاده نمایید و به شماره موبایل‌هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را غیرفعال کرده‌اند تیز پیامک‌های اطلاع‌رسانی ارسال نمایید.

 

ارسال پیامک از طریق خط خدماتی با پیامک سفید چه تفاوتی دارد؟

در زمانی که شما برای ارسال پیامک از پیامک سفید استفاده می‌کنید، ناچار هستید یک مرتبه به مخاطب پیامک ارسال نمایید و از مخاطب خواهش کنید با ارسال عدد 1 در سیستم باشگاه مشتریان شما عضو شود اما در فراز اس‌ام‌اس ارسال پیامک از طریق خط خدماتی به‌صورت مستقیم انجام می‌شود و نیازی به تایید مخاطب و ارسال عدد 1 از جانت مخاطب نمی‌باشد اما شرط استفاده از خط خدماتی رایگان و بدون سفته فراز اس‌ام‌اس ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی است. اگر می‌خواهید در مورد پیامک سفید اطلاعات بیشتری داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیامک سفید چیست را مطالعه کنید

 

 

ارسال پیامک اعتبار سنجی و ثبت نام و ورود با شماره موبایل و ارسال کدفعال سازی

چه پیامک‌هایی را میتوان از طریق خط خدماتی فراز اس‌ام‌اس ارسال کرد؟

 • تمامی پیامکی‌هایی که از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها برای ارسال کدفعال ساری یا تشکر از خرید ارسال می‌شوند.
 • پیامک‌هایی که برای یادآوی پرداخت بدهی از داخل پنل یا از طریق وب سرویس پیامک ارسال می‌شود.
 • پیامک‌هایی که مدارس و آموزشگاه‌ها برای اطلاع‌رسانی تشکیل کلاس یا اطلاع‌رسانی به والدین استفاده می‌کنند.
 • پیامک‌های که دفاتر بیمه برای یادآوری تمدید بیمه ارسال می‌کنند.
 • پیامک‌های تبریک تولد که به صورت خودکار از طریق دفترچه تلفن سامانه ارسال می‌شود.
 • تمامی پیامک‌هایی که جنبه اطلاع‌رسانی داشته باشند و کاربر منتظر دریافت پیامک باشد را میتوان با خط خدماتی فراز اس‌ام‌اس ارسال کرد.

 

چرا باید از خط خدماتی استفاده کنیم؟

فکر میکنم تاکنون متوجه اهمیت استفاده از خط خدماتی شده‌باشید اما به‌عنوان نکته پایانی این مقاله می‌خواهم دلیل استفاده از خط خدماتی را در قالب یک داستان برایتان شرح دهم.

پس از کلی هزینه و دردسر موفق شدید اپ اندروید را در کافه بازار قرار دهید، برای ثبت‌نام کاربران از سیستم ارسال کدفعال سازی استفاده می‌کنید، کاربر در کافه بازار تصاویر و توضیحات برنامه شما را می‌خواند و مشتاقانه تصمیم به نصب اپ شما دارد، اپ دانلود می‌شود روی دکمه ثبت‌نام کلیک می‌کند و شماره موبایل را وارد می‌کند، کمی صبر می‌کند اما کدفعال سازی  برایش ارسال نمی‌شود مجددا درخواست ارسال کدفعال سازی می‌دهد اما باز هم پیامک کدفعال سازی ارسال نمی‌شود و برنامه‌ای که برای ساخت و انتشار کلی وقت و هزینه صرف کرده‌بودید به‌همین راحتی شکست می‌خورد؛ چرا؟ چون خیلی از مشترکین همراه‌اول و ایرانسل دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کرده‌اند و برای ارسال کدهای فعال سازی باید از خط خدماتی استفاده کنید اگر در اپ از خط خدماتی برای ارسال پیامک‌ کدفعالسازی استفاده نکنید، اپ شما محکوم به شکست است!

امیدوارم که توانسته باشم اهمیت استفاده از خط خدماتی را به صورت کامل برایتان شرح دهم.

16 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام،من میخوام مثلا به کسی پیام تبلیغاتی رو مسدود کرده با خط خدماتی پیام بدم و متن پیام هم درباره مثلا واریز پول به حساب اون شخص یا ارسال قبضی هستش که شناسه قبض و پرداخت داره یعنی اصلا تبلیغ محصولات و این چیزا نیست،من میتونم از خط خدماتی رایگان استفاده کنم یا نه کلا نمیشه؟
  مثلا مبلغ دو میلیون ریال به حساب شما توسط اقای فلان واریز شد
  الان این متن میشه خدماتی یا نه تبلیغ حساب میشه؟

  پاسخ
  • سلام
   پیامک های اطلاع رسانی اینچنینی را می توانید با خط خدماتی ارسال کنید، اما در انتهای متن پیامک می بایست حتما نام فروشگاه شما و مجموعه شما وجود داشته باشد و یک معرفی نامه نیز ارسال کنید که شما را معرفی کرده و اعلام کند پیامک های ارسال شده از سمت شما مورد تایید مجموعه می باشد، در این صورت مشکلی وجود نداشته و پیامک های شما با خط خدماتی عمومی ما حتی به شماره های مسدود و بلک لیست قابل ارسال می باشد.
   موفق بااشید.

 • سلام.چطوری بفهمیم شخصی که شماره مون رو تو بلک لیست قرار داده.درحال مکالمه هست یانه؟

  پاسخ
  • سلام
   کاربرد پنل ارسال اس ام اس برای ارسال پیامک گروهی یا ارسال پیامک از طریق نرم افزار و اپلیکیشن است و متاسفانه خصوص سوال شما اطلاعاتی در دسترس مجموعه ما نیست.
   موفق باشید

 • میخواهم به کسی که منو بلاک کرده پیام بدم

  پاسخ
  • سلام
   کاربرد سامانه پیامک ارسال پیامک های گروهی و انبوه یا ارسال پیامک از طریق وب سرویس و مجهز کردن اپلیکیشن و نرم افزار برای ارسال پیامک است، برای موردی که شما می فرمایید می توانید با شماره موبایل دیگری پیامک یا تماس خود را انجام دهید. بلک لیست اعلام شده در مقاله برای ارسال پیامک به افرادی است که پیامک تبلیغاتی را بسته اند و پیامک های سایت و اپلکیشن برای موارد اطلاع رسانی می بایست حتما به شماره موبایل این افراد با خط خدماتی ارسال شود.
   موفق باشید.

 • ساسان اصلانی
  سپتامبر 17, 2018 9:03 ق.ظ

  سلام ایا برای ارسال پترن و الگوی ثابت در تماس خدماتی راه کاری برای استفاده از محیط اپلیکیشن ویندوزی c# دارید؟

  پاسخ
 • با سلام.
  برای امکان ارسال پیامک های سیم کارتی تحت api ها می توانید راهنمایی فرمایید؟ چه چیزی باید جایگزین شماره شود؟

  پاسخ
 • محمد حسین خامه
  سپتامبر 17, 2018 8:03 ق.ظ

  سلام
  چگونه میتوانم یک شماره تلفن را در ارسالهای سیستمی در لیست سیاه قرار دهم .
  لطفا بخش ارسالهای سیستمی بنده را ببینید
  یک شماره تلفن تمام شارژ مرا تمام و سیستم نرم افزاری مرا مختل می کند
  میخواهم آنرا در لیست سیاه قرار دهم
  چکار کنم ؟

  پاسخ
  • سیدمحمود غفاری
   سپتامبر 23, 2018 11:03 ق.ظ

   سلام این قابلیت در پنل شرکتی و بالاتر وجود دارد که شما میتوانید از بخش گزارشات ارسال > لیست سیاه ارسال نسبت به مسدود کردن شماره اقدام نمایید و در یان حالت هیچ پیامکی از پنل پیامک شما به این فرد ارسال نمی شود.

 • محمد اسماعیل کهن
  ژانویه 5, 2018 9:59 ق.ظ

  تشکر از اقای غفاری عزیز و همکارانشون ما در چاپ دیجیتال ایران کهن برای تایید شماره موبایل کاربرانمون از مجموعه قوی و حرفه ای فراز اس ام اس استفاده میکنیم
  پایدار باشید

  پاسخ
 • سید معین علوی
  ژانویه 5, 2018 9:54 ق.ظ

  ما در اپ تاکسی سیتپ از پنل بلک لیست شما و خط خدماتی رایگانی که در اختیار ما قرار دادید استفاده میکنیم ، این قابلیت که بدون دریافت سفته و مدارک حقوقی خط خدماتی ارائه میدهید ستودنی است
  با کمال ادب و احترام

  پاسخ
 • مهدی خضری پور
  ژانویه 5, 2018 9:48 ق.ظ

  از پیگیری های اقای غفاری و همچنین بستر مناسبی که برای ارسال کد فعال سازی به شماره موبایل های بلک لیست به صورت بسیار سریع ارسال کردید ممنون هستیم
  با تشکر
  مهدی خضری پور مدیر سایت ۱۰۰.ir

  پاسخ
 • گروه تحقیقاتی متافکر
  ژانویه 2, 2018 8:47 ق.ظ

  سلام . ممنون بابت ارسال بی قید و شرط پیامکها.
  سایت خوبی هست در این حوزه.
  با تشکر گروه تحقیقاتی متافکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست