خرید پنل اس ام اس » اس ام اس مارکتینگ (SMS Markting) » بلک لیست چیست؟ چگونه به لیست سیاه پیامک بفرستیم؟

بلک لیست چیست؟ چگونه به لیست سیاه پیامک بفرستیم؟

اس ام اس مارکتینگ (SMS Markting) بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

اگر تا کنون از پنل اس ام اس برای ارسال پیامک استفاده کرده باشید حتما به مشکل بلک لیست و ارسال نشدن پیامک به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند برخورد کرده اید، در این مقاله میخواهیم بگوییم اصلا بلک لیست مخابراتی چیست؟ چگونه بلک لیست را غیر فعال کنیم و چگونه به شماره تلفن هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را بسته اند و اصلاحا بلک لیست شده اند پیامک ارسال کنیم پس همراه ما باشید تا پاسخ سوالتان در زمینه بلک لیست را یک بار برای همیشه دریافت کنید و تمام دغدغه های شما بابت ارسال نشدن بعضی از پیامک های تبلیغاتی برطرف شود.

اصلا بلک لیست مخابراتی چیست؟

لیست سیاه یا بلک لیست مخابراتی به شماره هایی گفته می شود که (در اپراتور همراه اول با ارسال پیامک عدد1 به 8999 و در اپراتور ایرانسل با ارسال پیامک عدد2 به 50005) به اپراتور علام کرده اند تمایلی به دریافت پیامک تبلیغاتی ندارند و به همین دلیل پیامک تبلیغاتی برای این شماره ها ارسال نمی شود.

در سامانه پیام کوتاه فراز اس ام اس فقط هزینه بر اساس پیامک های ارسال شده کسر می شود، بنابراین بابت پیامک های بلک لیست و افرادی که پیامک تبلیغاتی شما را دریافت نمی کنند هیچ هزینه ای کسر نمی شود.

 

راهکار عبور پیامک از بلک لیست

در ادامه می خواهیم به شما ترفند عبور از بلک لیست را آموزش دهیم تا بتوانید به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند پیامک بفرستید.

 

چگونه به بلک لیست پیامک بفرستم؟

پیامک ها به 2 دسته اطلاع رسانی و تبلیغاتی تقسیم می شود که بر اساس ماهیت پیامک روش ارسال پیامک به شماره هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند متفاوت است.

پیامک اطلاع رسانی چیست؟

پیامک اطلاع رسانی به پیامک هایی گفته می شود که مخاطب منتظر دریافت پیامک است و فرستنده پیامک را می شناسد و پیامک هیچگونه  جنبه تبلیغاتی ندارد، دقت  کنید که صرفا شناخته شدن از سمت مخاطب کافی نیست و می بایست متن پیامک ماهیت اطلاع رسانی داشته باشد.

پیامک هایی مانند ارسال کد فعال سازی، یاداوری پرداخت بدهی، ارسال پیامک تبریک تولد و… که جنبه اطلاع رسانی دارند با خط خدماتی قابل ارسال است و پیامک هایی مانند کد تخفیف، ثبت نام دوره جدید و… با خط خدماتی قابل تایید و ارسال نمی باشد.

برای ارسال پیامک اطلاع رسانی در پنل اس ام اس فراز می بایست از خطوط خدماتی اشتراکی ما استفاده نمایید. شما با ارسال پیامک از طریق شماره های 3000505 یا 5000125475 می توانید به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرذه اند پیامک بفرستید.

نکات مهم و قابل توجه

  • پیامک های تبلیغاتی با این شماره ارسال نمی شود و وضعیت آنها رد شده اعلام می شود.
  • خطوط خدماتی برای پنل های اقتصادی و پکیج های بالاتر فعال است بنابراین اگر پنل پایه را تهیه کرده اید می بایست پنل خود را ارتقا دهید.
  • پیامک هایی که از طریق سامانه پیامک ارسال می شود قبل از ارسال توسط واحد مانیتورینگ بررسی می شود اما پیامک های وب سرویس که از طریق وبسرویس ارسال پیامک با پترن ارسال می شوند با سرعت بالا و کمتر از 5 ثانیه ارسال می شوند
  • برای ارسال پیامک تبلیغاتی به افرادی که پیامک تبلیغاتی را بسته اند ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

ترفند ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های بلک لیست

برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست می بایست از طریق خط سیمکارت اقدام نمایید که پیامک شما با شماره های سیمکارت شرکت ما ارسال شده و در نهایت به تمام مخاطبین ارسال می شود.

نکات قابل توجه در ارسال پیامک انبوه با سیمکارت

  • تعرفه ارسال پیامک سیمکارت با تعرفه ارسال پیامک با خطوط اپراتور متفاوت است و تعرفه ارسال پیامک سیمکارت را می توانید در بخش پروفایل سامانه پیامک > gsm ملاحظه نمایید.
  • ارسال پیامک با شماره سیم کارت ممکن است بین 1 الی 24 ساعت زمانبر باشد بنابراین در حالتی از این روش استفاده نمایید که تاخیر برای شما مشکل ساز نشود.
  • ارسال پیامک با سیمکارت دارای گزارش ارسال پیامک و دلیوری بوده و وضعیت نهایی رسیده به مخابرات عنوان می شود.

 

روش ارسال پیامک با سیمکارت

در سامانه پیام کوتاه فراز اس ام اس دو روش برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست وجود دارد:

  • همان ابتدا پیامک را با خط سیمکارت ارسال نمایید (+98sim) در این روش پیامک شما به تمامی شماره ها چه افرادی که پیامک تبلیغاتی آنها فعال است و چه افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند با شماره سیمکارت ارسال می شود و هزینه ارسال پیامک شما بیشتر خواهد شد.
  •  پیشنهاد ما این است که ابتدا پیامک خود را با شماره های اپراتور (10009589 یا 500010707) ارسال نموده و بعد از ارسال پیامک، سامانه پیامکی فراز اس ام اس شماره های مسدود را جدا نموده و شما می توانید به این شماره ها با خط سیمکارت پیامک را ارسال نمایید تا هزینه شما کمتر شده و پیامک شما به افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی آنها فعال است پیامک شم را سریعتر دریافت کنند. برای انجام این کار، بعد از ارسال، وارد بخش گزارشات ارسال شوید > فیلتر نمایش را بلک لیست قرار دهید و دکمه ارسال دوباره از طریق سیمکارت به شماره های مسدود را بزنید تا پیامک به شماره های مسدود با سیمکارت ارسال شود این کار 2 فایده دارد؛ هزینه پیامک شما کمتر شده و فقط شماره موبایل های مسدود پیامک با تاخیر دریافت می کنند و افرادی که پیامک تبلیغاتی انها فعال است سریعا پیامک شما را دریافت می کنند.

 

ارسال پیام صوتی برای دور زدن بلک لیست!

یکی دیگر از روش های عبور از بلک لیست مخابراتی ارسال پیام صوتی است در این روش شما صدای ضبط شده را در پنل پیامک فراز اس ام اس اپلود می کنید و گیرندگان خود را انتخاب می کنید، سامانه پیامک با مخاطبین شما تماس گرفته و بعد از انکه این افراد تلفن را جواب دهند پیام صوتی شما پخش می شود از انجایی که ارسال پیام صوتی به صورت تماس تلفنی است حتی اگر باز هم کسی پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده باشد پیامک شما به دست مخاطب می رسد.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

با خرید پنل پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می‌توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 71333036-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مشاوره رایگان 71333036-021 خرید سامانه پیامک
021-71333036