پنل اس ام اس » بازاریابی پیامکی (SMS Markting) » چند ترفند ساده برای ارسال پیام به بلک لیست

چند ترفند ساده برای ارسال پیام به بلک لیست

بازاریابی پیامکی (SMS Markting) ۸ خرداد ۱۴۰۳

اگر تا کنون از پنل اس ام اس برای ارسال پیامک استفاده کرده باشید حتما به مشکل بلک لیست و ارسال نشدن پیامک به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند برخورد کرده‌اید، در این مقاله می‌خواهیم بگوییم اصلا بلک لیست مخابراتی چیست؟ چگونه بلک لیست را غیر فعال کنیم و چگونه به شماره تلفن‌هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را بسته‌اند و اصلاحا بلک لیست شده‌اند پیامک ارسال کنیم پس همراه ما باشید تا پاسخ سوالتان در زمینه بلک لیست را یک بار برای همیشه دریافت کنید و تمام دغدغه‌های شما بابت ارسال نشدن بعضی از پیامک‌های تبلیغاتی برطرف شود.

لیست سیاه مخاطبین چیست؟ لیست سیاه تماس و پیام مخابرات را بیشتر بشناسید

لیست سیاه یا بلک لیست مخابراتی به شماره‌هایی گفته می شود که (در اپراتور همراه اول با ارسال پیامک عدد1 به 8999 و در اپراتور ایرانسل با ارسال پیامک عدد2 به 50005) به اپراتور علام کرده اند تمایلی به دریافت پیامک تبلیغاتی ندارند و به همین دلیل پیامک تبلیغاتی برای این شماره‌ها ارسال نمی‌شود. اگر نمی دانید که قبلا پیامک تبلیغاتی را غیر فعال کرده اید یا نه می توانید در صفحه استعلام آنی بلک لیست این مورد را بررسی بفرمایید.

در سامانه پیام کوتاه فراز اس ام اس فقط هزینه بر اساس پیامک‌های ارسال شده کسر می‌شود، بنابراین بابت پیامک‌های بلک لیست و افرادی که پیامک تبلیغاتی شما را دریافت نمی‌کنند هیچ هزینه ای کسر نمی‌شود.

نحوه عبور از بلک لیست

راهکار دائمی برای عبور از بلک لیست مخابراتی استفاده از خطوط سامانتل است که شما می‌توانید از داخل سامانه پیامک فراز اس ام اس به صورت رایگان درخواست دهید تا خط ارسال پیامک انبوه سامانتل برای شما فعال شود. البته لازم به ذکر است که فعال سازی خط سامانتل نیازمند پروانه کسب یا اینماد یا شرکت می باشد و فعال سازی خط سامانتل حدود یک ماه زمانبر خواهد بود.

چگونه به بلک لیست پیامک بفرستم؟ راهنمای دور زدن بلک لیست

پیامک‌ها به 2 دسته اطلاع رسانی و تبلیغاتی تقسیم می‌شود. بر اساس ماهیت پیامک روش ارسال پیامک به شماره‌هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند متفاوت است.

پیامک اطلاع رسانی به پیامک‌هایی گفته می‌شود که مخاطب منتظر دریافت پیامک است و فرستنده پیامک را می‌شناسد و پیامک هیچگونه  جنبه تبلیغاتی ندارد، دقت کنید که صرفا شناخته شدن از سمت مخاطب کافی نیست و می‌بایست متن پیامک ماهیت اطلاع رسانی داشته باشد.

پیامک‌هایی مانند ارسال کد فعال سازی، یاداوری پرداخت بدهی، ارسال پیامک تبریک تولد و… که جنبه اطلاع رسانی دارند با خط خدماتی قابل ارسال است و پیامک‌هایی مانند کد تخفیف، ثبت نام دوره جدید و… با خط خدماتی قابل تایید و ارسال نیست.

برای ارسال پیامک اطلاع رسانی در پنل اس ام اس فراز می‌بایست از خطوط خدماتی اشتراکی ما استفاده نمایید. شما با ارسال پیامک از طریق شماره‌های 3000505 یا 5000125475 می‌توانید به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرذه‌اند پیامک بفرستید.

در صورتی که استفاده از خط خدماتی اشتراکی برایتان جالب نیست می توانید از خط خدماتی اختصاصی ویژه افراد حقوقی یا خط خدماتی ویژه افراد حقیقی نیز استفاده کنید و یک شماره خدماتی اختصاصی داشته باشید.

نکات مهم و قابل توجه برای ارسال پیامک به لیست سیاه تماس و پیامک

 • پیامک‌های تبلیغاتی با این شماره ارسال نمی‌شود و وضعیت آنها رد شده اعلام می‌شود.
 • خطوط خدماتی برای پنل‌های اقتصادی و پکیج های بالاتر فعال است بنابراین اگر پنل پایه را تهیه کرده‌اید می‌بایست پنل خود را ارتقا دهید.
 • پیامک‌هایی که از طریق سامانه پیامک ارسال می شود قبل از ارسال توسط واحد مانیتورینگ بررسی می‌شود اما پیامک‌های وب سرویس که از طریق وبسرویس ارسال پیامک با پترنارسال می شوند با سرعت بالا و کمتر از 5 ثانیه ارسال می شوند
 • برای ارسال پیامک تبلیغاتی به افرادی که پیامک تبلیغاتی را بسته اند ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

ترفند ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های بلک لیست

برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به شماره‌های مسدود و بلک لیست می‌بایست از طریق خط سیمکارت اقدام نمایید که پیامک شما با شماره های سیمکارت شرکت ما ارسال شده و در نهایت به تمام مخاطبین ارسال می شود.

نکات قابل توجه در ارسال پیامک انبوه با سیمکارت

 • تعرفه ارسال پیامک سیمکارت با تعرفه ارسال پیامکبا خطوط اپراتور متفاوت است و تعرفه ارسال پیامک سیمکارت را می توانید در بخش پروفایل سامانه پیامک > gsm ملاحظه نمایید.
 • ارسال پیامک با شماره سیم کارت ممکن است بین 1 الی 24 ساعت زمانبر باشد بنابراین در حالتی از این روش استفاده نمایید که تاخیر برای شما مشکل ساز نشود.
 • ارسال پیامک با سیمکارت دارای گزارش ارسال پیامک و دلیوری بوده و وضعیت نهایی رسیده به مخابرات عنوان می‌شود.

 

ارسال پیامک با سیمکارت به بلک لیست چگونه انجام می‌شود؟

در سامانه پیام کوتاه فراز اس ام اس دو روش برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های مسدود و بلک لیست وجود دارد:

 • همان ابتدا پیامک را با خط سیمکارت ارسال نمایید (+98sim) در این روش پیامک شما به تمامی شماره‌ها چه افرادی که پیامک تبلیغاتی آنها فعال است و چه افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند با شماره سیمکارت ارسال می‌شود و هزینه ارسال پیامک شما بیشتر خواهد شد.
 • پیشنهاد ما این است که ابتدا پیامک خود را با شماره‌های اپراتور (10009589 یا 500010707) ارسال نموده و بعد از ارسال پیامک، سامانه پیامکی فراز اس ام اس شماره‌های مسدود را جدا نموده و شما می‌توانید به این شماره‌ها با خط سیمکارت پیامک را ارسال نمایید تا هزینه شما کمتر شده و پیامک شما به افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی آنها فعال است پیامک شم را سریعتر دریافت کنند. برای انجام این کار، بعد از ارسال، وارد بخش گزارشات ارسال شوید > فیلتر نمایش را بلک لیست قرار دهید و دکمه ارسال دوباره از طریق سیمکارت به شماره‌های مسدود را بزنید تا پیامک به شماره های مسدود با سیمکارت ارسال شود این کار 2 فایده دارد؛ هزینه پیامک شما کمتر شده و فقط شماره موبایل های مسدود پیامک با تاخیر دریافت می‌کنند و افرادی که پیامک تبلیغاتی انها فعال است سریعا پیامک شما را دریافت می‌کنند.

برای دور زدن بلک لیست از فراز اس ام اس کمک بگیرید!

یکی دیگر از روش های عبور از بلک لیست مخابراتی ارسال پیام صوتی است در این روش شما صدای ضبط شده را در پنل پیامک فراز اس ام اس آپلود می کنید و گیرندگان خود را انتخاب می کنید، سامانه پیامک با مخاطبین شما تماس گرفته و بعد از انکه این افراد تلفن را جواب دهند پیام صوتی شما پخش می شود از انجایی که ارسال پیام صوتی به صورت تماس تلفنی است حتی اگر باز هم کسی پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده باشد پیامک شما به دست مخاطب می رسد.

4.4/5 - (19 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • حامد امیری پور
  7 ژوئن 2023 پاسخ دهید

  سلام به لیست بلک لیست میخام اضافه کنید

  • سیدمحمود غفاری
   7 ژوئن 2023

   سلام متاسفانه متوجه منظور شما نشدیم بیشتر توضیح دهید.

 • یزدان محمد قلی زاده
  26 اکتبر 2022 پاسخ دهید

  سلام
  یک متن پیامک داشتم. میخواستم در صورت تایید از سمت شما، به صورت ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست اقدام کنم و یکی از پلن ها رو خریداری کنم.
  متن پیامک:

  ⚠️توجه
  “”***********”” دوره رایگان رو برات آماده کرده.
  برای دریافت عدد 1 رو ارسال کن.
  ********

  • سیدمحمود غفاری
   31 ژانویه 2023

   سلام
   با خط بلک لیست اشتراکی امکان دریافت پیامک وجود ندارد، اگر مجوز فعالیت یا پروانه کسب یا شرکت حقوقی دارید لطفا با شرکت ما (02174853) تماس بگیرید.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000