پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » افزونه EDD بهتر است یا ووکامرس؟ بررسی تخصصی دو افزونه محبوب وردپرس

افزونه EDD بهتر است یا ووکامرس؟ بررسی تخصصی دو افزونه محبوب وردپرس

مقایسه دو افزونه EDD و woocommerce
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۴ تیر ۱۴۰۳

آیا قصد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی دارید و بهترین افزونه سایت خود را پیدا نکردید؟ نگران نباشید! ما در این مقاله به معرفی دو نوع افزونه پرکاربرد مخصوص فروشگاه‌های اینترنتی ورد‌پرس می‌پردازیم. هر یک از این افزونه‌ها برای فروش یکی از محصولات فیزیکی یا دیجیتال کاربرد دارند و خرید و فروش را برای مدیر سایت و مشتری ساده می‌کنند. این دو افزونه پرکاربرد، پلاگین EDD و ووکامرس هستند. در ادامه به بررسی تخصصی تفاوت‌های این دو افزونه می‌پردازیم و در پایان این مقاله پاسخ سوال «افزونه EDD بهتر است یا ووکامرس؟» را دریافت خواهید کرد.

با ووکامرس و افزونه EDD چه چیزی می‌توان فروخت؟

افزونه woocommerce نسبت به افزونه edd بین کاربران بیشتر شناخته شده است. اما در بسیاری از فروشگاه‌ها، این افزونه EDD است که  از ووکامرس بهتر عمل می‌کند. برای این‌که بدانیم هر یک از این افزونه‌ها در چه مواقعی استفاده می‌شوند، باید مفهوم آن‌ها را بررسی کنیم. در یک توضیح ساده می‌توان گفت، ووکامرس برای محصولات فیزیکی و EDD برای محصولات دیجیتال استفاده می‌شود. اما داستان به همین‌ جا ختم نمی‌شود و عملکرد این دو افزونه فراتر از این تعریف ساده است.

ساخت فروشگاه فیزیکی و دیجیتال با دو افزونه EDD و ووکامرس

افزونه محبوب Woocommerce؛ پلاگین پیشرفته برای همه فروشگاه‌های اینترنتی

بدون شک افزونه ووکامرس، بزرگ‌ترین افزونه پرکاربرد برای سایت‌های فروشگاهی است. حدود ۲۱٪ از یک میلیون سایت‌ فروشگاهی برتر، از افزونه ووکامرس برای تجهیز سایت وردپرسی خود استفاده کرده‌اند. پلاگین ووکامرس عموماً برای فروش محصولات فیزیکی ساخته شده است. ولی در‌حال حاضر استفاده از این پلاگین برای فروشگاه محصولات دیجیتال نیز کاربرد دارد. گستردگی ووکامرس باعث شده است تا با استفاده از اکستنشن‌های موجود، مانند پنل اس ام اس، یک فروشگاه حرفه‌ای و همه‌کاره داشته باشید.

افزونه‌ ووکامرس به‌طور متداول آپدیت شده و امکانات بیشتری به آن اضافه می‌شود. در‌ نتیجه از چرخه افزونه‌های وردپرس خارج نمی‌شود. پشتیبانی از افزونه ورد‌پرس و اکستنشن‌های آن بسیار حرفه‌ای انجام می‌شود و برای هر مشکلی که برخورد کنید، مقاله‌ یا متخصصی برای رفع آن، پیدا خواهید کرد.

افزونه Easy Digital Downloads چیست؟ پلاگین تخصصی برای فایل‌های دانلودی

افزونه Easy Digital Downloads، که به اختصار با نام EDD نیز شناخته می‌شود، به اندازه افزونه ووکامرس معروف نیست. فقط ۰.۲٪ از یک میلیون فروشگاه اینترنتی برتر، از این پلاگین استفاده کرده‌اند. ولی این موضوع از اهمیت آن کم نمی‌کند. افزونه edd برای فروشگاه‌هایی که محصولات دیجیتال می‌فروشند، بسیار کاربرد دارد. مانند کتاب‌های الکتریکی، موزیک و ویدئو. شرکت استند‌هیلز که انتشار و به‌روز‌رسانی افزونه EDD را بر‌عهده دارد، به اندازه شرکت افزونه ووکامرس بزرگ نیست ولی افزونه‌های محبوب و پر‌کاربردی مانند Affiliate WP را ساخته است. در‌نتیجه، پلاگین اِدد نیز مانند ووکامرس بازار وردپرس را ترک نخواهد کرد. حتی برای افزونه افلیت وردپرس افزونه پیامک affilaite wp نیز توسط سامانه پیامک فراز اس ام اس توسعه داده شده است که می‌توانید تنظیمات را انجام دهید تا هنگام بازاریابی موفق به بازاریاب نیز پیامک ارسال شود.

پلاگین EDD، تخصصی‌ترین افزونه برای محصولات دیجیتال

بررسی تفاوت‌های افزونه فروشگاهی ووکامرس و EDD

بررسی تفاوت‌های افزونه ووکامرس و edd در انتخاب نهایی بهترین پلاگین فروشگاهی وردپرس تاثیر‌گذار است. قبل از انتخاب باید بررسی کرد که کدام یکی از این پلاگین‌ها نصب و مدیریت داشبورد راحت‌تری دارند یا امنیت و امکانات کدام یک بیشتر است. دقیقاً مانند خرید پنل پیامکی که باید همه پکیج‌های موجود بررسی شود تا در‌نهایت مناسب‌ترین پنل برای کسب‌و‌کار را انتخاب کرد.

استفاده آسان؛ آیا استفاده از افزونه edd ساده‌تر از ووکامرس است؟

استفاده از هر دو افزونه ووکامرس و اِدد آسان است. اگر با نحوه نصب ووکامرس آشنا هستید، کار با easy digital نیز برای شما آسان خواهد بود (و برعکس). اما به‌دلیل اینکه ووکامرس پلاگین بسیار گسترده و بزرگی است، زمان بیشتری نیاز دارد تا جنبه‌های مختلف آن را یاد بگیرید. در مقایسه با ووکامرس، افزونه ایزی دیجیتال برنده این مسابقه است. در افزونه easy digital نحوه اضافه‌ کردن محصولات دیجیتال بسیار آسان است و اکستنشن‌های موجود، به‌سادگی قابل نصب و استفاده هستند.

اما همه این موارد به‌ معنای این نیست که یاد‌گیری ووکامرس تا ابد طول می‌کشد. با کمی تلاش و پشتکار می‌توان بهترین و خلاقانه‌ترین فروشگاه اینترنتی وردپرس را با کمک افزونه woocommerce منتشر کرد. پس اگر می‌دانید چرا باید از بهترین‌ها در کسب‌وکار خود استفاده کنید، تلاش برای یادگیری جنبه‌های مختلف بهترین افزونه فروشگاهی یا بهترین پنل اس ام اس برای بازاریابی پیامکی آسان خواهد بود.

گستردگی افزونه ووکامرس برای ساخت فروشگاه اینترنتی پیشرفته

تنوع قالب و تم‌ها؛ پلاگین EDD و ووکامرس چه تعداد قالب دارند؟

قالب سایت فروشگاهی در جلب رضایت کاربر بسیار تاثیر‌گذار است. اگر سایت شما متخصصی برای تولید قالب و تم فروشگاهی دارد، هر قالبی برای هر دو افزونه قابل استفاده است. اما اگر این کار خارج از بودجه شما است، افزونه ووکامرس قالب‌های متنوع پیش‌ساخته‌ای برای محصولات و فروشگاه‌های مختلف دارد. به‌عنوان مثال، قالب با لایه‌های مختلف ووکامرس برای فروش کفش، لباس یا ساعت کاربرد دارد.

متاسفانه تنوع قالب‌های edd اصلاً زیاد نیست. البته نیازی به قالب پیش‌ساخته فروشگاهی در افزونه edd وجود ندارد. هر قالبی که به‌درستی کد‌گذاری شده باشد، به‌راحتی در هر دو افزونه قابل استفاده است. در سایت‌های دیگر نیز امکان پیدا کردن قالب‌های فروشگاهی برای افزونه ووکامرس وجود دارد که کار را برای انتخاب تم مناسب فروشگاه آسان می‌کند ولی در افزونه easy digital اصلا اینطوری نیست.

تنوع بالای اکستنشن‌های ووکامرس برای سایت‌های فروشگاهی

ویژگی‌های هسته اصلی؛ استفاده از امکانات ووکامرس نیاز به پرداخت هزینه دارد؟

هر دو افزونه ووکامرس و ایزی دیجیتال همه امکانات لازم برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی در وردپرس را دارند. نمایش محصولات موجود، ارسال پیامک فروش، تغییر وضعیت خرید و جمع‌آوری هزینه‌های پرداخت‌شده در سایت از ویژگی‌های اصلی هر دو افزونه به‌حساب می‌آیند. یکی از امکانات افزونه edd ارسال پیام به کاربران قبل و بعد از خرید است. برای مثال، سایت شرکت نیروی برق ایران می‌تواند امکان دریافت قبض آب از طریق پیامک را به‌کمک همین افزونه فعال کند.

اصلی‌ترین تفاوت ووکامرس و EDD در محصولاتی است که به‌فروش می‌رسند. پلاگین ووکامرس برای هر دو محصول فیزیکی و دیجیتال کاربرد دارد. ولی edd فقط برای محصولات دیجیتال ساخته شده است. در‌نتیجه، ووکامرس در مقایسه با edd افزونه قدرتمند‌تر و پر‌کاربرد‌تری است. اما هر افزونه قدرتمندی، معایبی نیز دارد. ووکامرس و easy digital downloads به زبان‌های مختلفی ترجمه شده‌اند به‌همین دلیل هر دو زبان فارسی را پشتیبانی می‌کنند. حتی در شرکت زرین ارتباطات آسیا و سامانه پیامکی فراز اس ام اس افزونه ارسال پیامک edd به صورت رایگان در اختیار کاربران پنل پیامکی فراز اس ام اس قرار می‌گیرد.

مدیریت پلاگین‌های فروشگاهی وردپرس؛ مجموعه‌ای از خدمات در یک پلاگین

قبل از انتخاب افزونه برای فروشگاه اینترنتی، هر کسی قصد دارد تا در‌مورد نحوه مدیریت پلاگین فروشگاهی آشنا شود تا ساده‌ترین افزونه را انتخاب کند. به‌دلیل گستردگی امکانات ووکامرس، برای کار با پنل مدیریت آن نیاز به دانش اولیه است. بعد از این که تنظیمات ووکامرس را تکمیل کردید، امکان اضافه‌کردن محصولات فراهم می‌شود. علاوه‌بر تنظیمات جزئی و دقیق، ووکامرس اطلاعات جامعی در‌ مورد میزان فروش محصولات به‌صورت نمودار ارائه می‌کند. در‌واقع ووکامرس یک پکیج کامل فروشگاهی در قالب یک افزونه است.

برعکس ووکامرس، افزونه edd به‌صورت دستی پیکر‌بندی می‌شود. بعد از پیکربندی مناسب، امکان اضافه‌ کردن و فروش محصولات دیجیتال، مانند ebook، به وجود می‌آید. همه اطلاعات مربوط به محصولات، میزان فروش، سبد خرید پرداخت‌نشده و نمودار آماری هر یک به‌راحتی در داشبورد افزونه edd در دسترس است. علاوه‌بر این، قسمتی در داشبورد مدیریت وجود دارد که امکان اضافه‌کردن اکستنشن‌های مختلف و وسیع‌کردن امکانات فروشگاه را فراهم می‌کند.

کوچک‌بودن افزونه edd و سادگی کار با آن

مقایسه امنیت ووکامرس و EDD ؛ آیا ووکامرس امن است؟

برقراری امنیت سایت‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. در هر دو افزونه ووکامرس و edd برای افزایش امنیت نیاز به خرید اکستنشن‌های مختلفی است که پر‌هزینه‌ هستند. اما هنگامی که صحبت از فروشگاه‌های اینترنتی می‌شود، امنیت اولین نگرانی همه مدیران سایت است. برای همین پیشنهاد می‌شود تا از  نسخه‌های مطمئن یا هاست‌هایی با امنیت بالا استفاده کنید که در حد امکان جلوی هک‌ شدن و حملات DDoS گرفته شود.

بررسی عملکرد ووکامرس و EDD؛ کدام افزونه بهتر است؟

همه تفاوت‌های افزونه edd و woocommerce گفته شد. اما برای راهنمایی بیشتر، به شما نکاتی را پیشنهاد می‌کنیم که در تصمیم‌گیری، انتخاب بهتری داشته باشید.

  • اگر بیشتر محصولات فروشگاه شما دیجیتال است و تعداد کمی از آن را محصولات فیزیکی تشکیل می‌دهد، پیشنهاد ما به شما استفاده از افزونه edd است.
  • اگر بیشتر محصولات فروشگاه اینترنتی را کالای فیزیکی تشکیل می‌دهد و تعداد کمی محصولات دیجیتال دارید، بهترین گزینه استفاده از افزونه ووکامرس است.

البته نگران نباشید؛ حتی اگر در آینده نیز قصد گسترش محصولات دیجیتال فروشگاه اینترنتی خود را دارید، افزونه ووکامرس به‌طورکامل از محصولات دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کند و مشکلی در فروش و نمایش کالا به‌وجود نخواهد آمد. اما افزونه EDD، فقط از کالا‌ی فیزیکی ساده پشتیبانی می‌کند. افزونه پیامک ووکامرس نسبت به افزونه پیامک edd حرفه‌ای تر بوده و قابلیت‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پشتیبانی افزونه ووکامرس از هر دو محصولات فیزیکی و دیجیتال

تکمیل فروشگاه اینترنتی وردپرس با افزونه‌های پرکاربرد و پنل پیامکی فراز اس‌ ام‌ اس

در این محتوا به بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های دو افزونه پر‌کاربرد فروشگاهی وردپرس پرداختیم و به‌طورکامل سوال «افزونه EDD بهتر است یا ووکامرس؟» را پاسخ دادیم. افزونه edd برای محصولات دیجیتال کاربرد بیشتری دارد ولی با ‌کمک اکستنشن‌هایی که تولید شده، امکان اضافه‌ کردن کالای فیزیکی نیز وجود دارد. اگر قصد فروش هر دو محصول فیزیکی و دیجیتال را دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از افزونه ووکامرس است. البته کار با همه ابزارهای ووکامرس نیاز به دانش و زمان دارد، ولی غیرممکن نیست.

در سایت فراز اس‌ ام‌ اس، افزونه easy digital downloads متناسب با نیاز‌های کاربر ایرانی بهینه‌سازی شده است و به‌طور رایگان در اختیار همه کاربران قرار دارد. علاوه‌بر این، برای تغییر هر پلاگین و افزونه ورد‌پرس می‌توانید با مهندسین فراز اس ام اس تماس بگیرید تا در نهایت افزونه انحصاری شما ساخته شود. برای برقراری ارتباط با کارشناسان فراز اس‌ ام‌ اس با شماره ۰۲۱۷۴۸۵۳ تماس بگیرید یا در قسمت نظرات، تجربه یا سوالاتی که در زمینه استفاده از پلاگین EDD و ووکامرس دارید را با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (4 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران