پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » قوانین ارسال پیامک از پنل پیامکی که بهتر است بدانید!

قوانین ارسال پیامک از پنل پیامکی که بهتر است بدانید!

مقالات فراز اس‌ام‌اس ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

آگاهی از قوانین بازاریابیِ پیامکی هنگام استفاده از سامانه پیامک انبوه، برای طول عمر بازاریابی شما بسیارضروری است. زیرا امروزه بازاریابی پیامک، توجه فوق العاده‌ای را به خود اختصاص داده است. افزایش فروش و تقویت روابط با مشتری باید همیشه اهداف اصلی بازاریابی پیامکی شما باشد، اما تا آنجا که به یکپارچگی شرکت شما ضرری نرسد.

اکنون زمان بررسی اقدامات غیرقانونی و ایجاد تغییراتِ لازم است. شاید حتی نمی‌دانستید که برخی از روش‌های اجرای کمپین‌های بازاریابی پیامکی واقعاً غیرقانونی هستند. به همین دلیل است که باید فرآیندهای بازاریابی متنی خود را به سرعت بررسی کنید.

چه کسی قوانین پیامک را می‌نویسد؟

چه کسی قوانینی را برای بازاریابی پیامکی را ایجاد کرده است؟ وقتی نوبت به ارسال پیامک تجاری می‌رسد، چندین مرجع ناظر وجود دارند که قوانین را تعیین می‌کنند.

  • کمیسیون ارتباطات مخابرات ایران
  • سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی
  • شورای عالی فضای مجازی

اپراتورهای تلفن همراه: از نظر فنی قوانین را وضع نمی‌کنند، اما می‌توانند تأثیر زیادی بر نحوه انجام بازاریابی پیام‌های متنی در عمل داشته باشند.

ارائه دهندگان پنل پیامکی: در این دسته بندی که سامانه پیامکی فراز اس ام اس در آن قرار دارد، به شما امکان می دهد پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال کنید. در واقع این مسئولیت به عهده شرکت هایی مثل ماست که مطمئن شویم قوانین بازاریابی پیامکی در عمل اجرا می شوند، این به ما کمک می کند از مشتریان و کسب و کار خود محافظت و حمایت کنیم.

قوانین بازاریابی پیامکی چیست؟

  • قانون حمایت از مصرف کننده تلفنی

وقتی صحبت از قانون حمایت از مصرف کننده تلفنی با ارسال پیامک انبوه می‌شود، یکی از مهم‌ترین عناصر قانون که باید به خاطر بسپارید این است که قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی مطمئن شوید دریافت کننده از دریافت پیامک شما خوشحال خواهد بود. راه‌های مختلفی برای دریافت این رضایت وجود دارد، معمولاً این کار با ثبت نام مشتریان برای فهرست متنی شما در وب‌سایت شما انجام می‌شود. این رضایت نامه کتبی بسیار مهم است، معمولاً دریافت و نگهداری سوابق آن ساده است.

  • قانون CAN-SPAM: مخفف عبارت Control the Assault of Non- در اینجا آنچه اساساً مستلزم آن است:

رضایت صریح: شخصی به صورت کتبی یا شفاهی با دریافت پیام های الکترونیکی از شما موافقت می کند. هنگامی که شخص رضایت صریح را پس می‌گیرد (مثلاً با انصراف) توافق شما باطل شده است. مثلا در سامانه پیامک در انتهای پیامک عدد لغو1 را قرار دهید و هر زمان که کسی با ارسال عدد off یا ارسال عدد1 درخواست لغو دریافت پیامک تبلیغاتی را داشت دیگر به این شخص پیامکی ارسال نشود.

رضایت ضمنی: اگر شخصی اطلاعات تماس خود را به شما بدهد، اساساً با شما موافقت می کند.

رویه قضایی: نمونه دعاوی متنی بازاریابی متنی ممکن است آخرین نوع شکایتی باشد که شما به عنوان صاحب کسب و کار یا مدیر بازاریابی نگران آن هستید، اما زمانی که به شیوه اشتباه اجرا شود، می تواند شما را با قانون دچار مشکل کند.

آیا بازاریابی پیامکی غیرقانونی است؟

بازاریابی پیامکی انبوه کاملاً قانونی است، اما محدودیت‌هایی برای نحوه انجام بازاریابی متنی وجود دارد. احتمالاً به دلیل زیر پا گذاشتن این قوانین زندانی نخواهید شد، اما ممکن است با دعوا و جریمه هایی روبرو شوید که به طور قابل توجهی اهداف تجاری شما را مختل می کند. در حالی که برخی از سرویس‌های پیامک تجاری چشم خود را بر روی این تاکتیک‌ها می‌بندند، اما معتبرترین آن‌ها در این مورد جدی هستند که مطمئن شوند کمپین بازاریابی پیامکی شما برای شما و مشترکان شما برد-برد است. همچنین شما می توانید جرم تهدید پیامکی را نیز در مقالات بلاگ ما مطالعه نمایید.

چگونه بازاریابی پیامکی نتیجه بهتری بگیریم؟

ما همواره توصیه می کنیم که به جای ارسال پیامک انبوه به افراد ناشناس و افرادی که پرسونای مخاطب را نمی شناسید. پیامک تبلیغاتی را به افرادی که شما را میشناسند و به حوزه کاری شما علاقهمند هستند انجام دهید تا بازخورد بهتری بگیرید.

حتی شما می توانید برای اضافه کردن شماره موبایل مشتریان از انها اجازه بگیرید زیرا زمانی که مشتری با رضایت خودش شماره را برای عضویت در خبرنامه پیامکی در اختیار شما قرار می دهد پیامک های شما را با رضایت بیشتری مطالعه می کند.

به جای آن چه باید کرد: چهار راه وجود دارد که می توانید مشترکین را وادار کنید تا در لیست متنی شما شرکت کنند. از طرف دیگر، می‌توانید از طریق فرمی در وب‌سایت خود، مشترکین را انتخاب کنید. مثلا شما با استفاده از افزونه گرویتی فرم می تواید فرم برای عضویت در خبرنامه ایجاد کنید و حتی بعد از عضویت ارسال کد تایید با گرویتی فرم را ارسال کنید تا مطمئن شوید که شماره موبایل صحیح است البته به جز فرم شما با افزونه‌های دیگر مانند افزونه wp sms می توانید خبرنامه پیامکی ایجاد کنید.

یکی دیگر از روش های اضافه کردن شماره به لیست استفاده از ماژول منشی عضویت در سامانه پیامک است که افراد با ارسال عدد مشخص به صورت خودکار شماره موبایل انها اضافه می شود.

یکی دیگر از روش های جمع اوری بانک شماره موبایل استفاده از دستگاه ثبت شماره موبایل مشتریان است.

ما در سامانه پیامک فراز اس ام اس دستگاه های ثبت شماره موبایل متفاوتی داریم و شما می توانید انواع دستگاه های ثبت شماره موبایل را در سامانه پیامک فراز اس ام اس ببینید و به سلیقه خودتان یک دستگاه ثبت شماره برای جمع اوری شماره موبایل مشتریان خریداری کنید.

پشتیبانی تلفنی ippanel

قوانین کلی ارسال پیامک انبوه از سامانه پیامک فراز اس ام اس

عدم رعایت قوانین و ارسال پیامک در مواردی که در زیر اعلام می شود ممکن است باعث مسدود سازی حساب کاربری شما شود. بنابراین در صورتی که احتمال می دهد پیامک ارسالی شما ممکن است به خطوط قرمز سامانه نزدیک باشد قبل از ارسال پیامک از طریق تماس تلفنی یا تیکت پشتیبانی ما را از موضوع پیامک مطلع نمایید.

 

 کلیه پیامک های ارسالي شما در سامانه پیامک ippanel تحت کنترل دقیق سیستم مانیتورینگ می‌باشد و از آنجایی که این سامانه جهت اطلاع رسانی، تبلیغات و موارد اینچنین طراحی شده، هرگونه پیامک با محتوای ذیل جرم محسوب شده و در صورت مشاهده، سریعا مراتب به صورت آنلاین به پلیس فتا گزارش خواهد شد و هیچ وجهی به کاربر عودت داده نمي گردد.

1- کلیه پیامک ها با محتوای غیر اخلاقی، توهین، شوخی، جوک، اعلام برنده شدن یا ارائه جایزه، سرکار گذاشتن از طریق پیامک (حتی دوستان و آشنایان)، اخاذی، ارسال پیامک از طرف بانک یا اپراتور ها (همراه اول و ایرانسل) و ارسال هرگونه پیامک که به نحوی فرستنده در آن مشخص نباشد.

2- کلیه پیامک ها در حوزه پزشکی، پیراپزشکی، دارویی، آرایشی – بهداشتی، ترک اعتیاد و … بدون مجوز رسمی از وزارت بهداشت و نامه کتبی از سازمان نظام پزشکی کشور.

3- ارائه تسهیلات و وام های بانکی، خرید و فروش فیش حج (بدون مجوز)

4- هرگونه پیامک که با اصول و مباني دين اسلام و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مغايرت داشته باشد.

5- پیامک هایی که باعث تشويش اذهان عمومي گردد و به اخلاق حسنه حاكم بر جامعه آسيب رساند.

6- پیامک هایی که با سياستهاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي كشور مغايرت داشته باشد.

7- ارسال پيامک هاي جعلي از طرف شرکت ها و بانک ها با محتواي مشترک گرامي شما برنده …. شده ايد و …

8- ارسال هرگونه پيامک از طرف نهاد هاي دولتي و امنيتي مانند مخابرات، وزارت اطلاعات، نيروي انتظامي و…

9- تبليغ وب سايت ها، سرويس ها و يا کالاهايي که بر خلاف قوانين جمهوري اسلامي ايران مي باشند.

10- ارسال پیامک با محتوای فروش “زمین” فقط با خط اختصاصی قابل ارسال می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات