پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » اس ام اس یا Short Message Service چیست؟

اس ام اس یا Short Message Service چیست؟

اس ام اس چیست؟
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

اس ام اس، پیامک، مسیج یا Short Message Service که صورت اختصاری SMS نامیده می‌شود، سرویس ارسال پیام متنی از طریق تلفن، اینترنت و دستگاه‌های موبایلی به حساب می‌آید. از ارسال اولین اس ام اس بیش از 30 سال می‌گذرد و این سرویس امروزه یکی از پرکاربردترین خدمات اپراتورهای تلفن همراه محسوب می‌شود. در طی سه دهه گذشته، پیامک جایگاه مهمی در ارتباطات روزانه مردم داشته است و نقش‌های مهمی مانند اطلاع رسانی‌های عموم، تبلیغات، تأیید هویت و … نیز برعهده آن گذاشته شده است. اگر نمی‌دانید اس ام اس چیست و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مسیج یا پیامک به دست آورید با ما همراه باشید.

معنی اس ام اس چیست؟

SMS کوتاه شده عبارت Short Message Service است، که معنی آن سرویس پیام کوتاه است. به همین علت در زبان فارسی برای نام گذاری این سرویس از «پیامک» که همان معنای پیام کوتاه را می‌دهد استفاده می‌کنیم. شبکه‌های تلفن همراه خدمات مختلفی را ارائه می‌کنند و سرویس پیام کوتاه نیز یکی از این خدمات است که به اختصار اس ام اس نامیده می‌شود. خدمات پیام کوتاه تنها شامل ارسال پیام‌های متنی ساده نمی‌شود و شما با خرید پنل SMS می‌توانید به امکانات بسیار پیشرفته‌تری نیز دسترسی داشته باشید. اما بسیاری از افراد برای اشاره به SMS از عبارت مسیج نیز استفاده می‌کنند. آیا مسیج با sms متفاوت است؟

کاربردهای اس ام اس

مسیج چیست؟ معنی مسیج چیست؟

مسیج یا Message یکی از نام‌های عامیانه پیامک است. معنی مسیج در زبان فارسی همان پیام است. در واقع انگلیسی زبان‌ها برای اشاره به SMS از عبارت‌های مختلفی مانند messege و text نیز استفاده می‌کنند که این عبارات به زبان فارسی نیز راه پیدا کرده است. از این رو تفاوتی بین SMS و مسیج وجود ندارد. جالب است که بدانید اس ام اس ها یا مسیج ها قابلیت‌های مختلفی دارند و حتی می‌توان مانند تماس‌های تلفنی آن‌ها را دایورت کرد. در مقاله دایورت پیامک به طور کامل در این مورد توضیح داده‌ایم. در ادامه بیشتر با نحوه کار SMS آشنا می‌شویم.

پیامک چگونه ارسال می‌شود؟

برای اینکه بدانید اس ام اس چیست، باید با نحوه کار آن نیز آشنا شوید. حتی زمانیکه با تلفن همراه خود صحبت نمی‌کنید، تلفن شما دائماً در حال تبادل اطلاعات با شبکه است. این ارتباط به صورت مستقیم از کانال اختصاصی بین گوشی شما و برج کنترل انجام می‌گیرد. برای مثال زمانی که شخصی با گوشی شما تماس می‌گیرد، برج کنترل پیامی را از طریق کانال کنترل به گوشی شما ارسال می‌کند که به گوشی شما دستور می‌دهد آهنگ زنگ را پخش کند. این برج یک جفت فرکانس کانال صوتی را برای استفاده از تماس نیز به شما می‌دهد.

در ارتباط با پیامهای اس ام اس نیز روند تقریباً به همین صورت است. کانال کنترل راه را برای ارسال و دریافت اس ام اس فراهم می‌کند. هنگامی که یک دوست به شما یک پیام اس ام اس ارسال می‌کند، پیام از طریق SMSC به کانال کنترل جریان می‌یابد و از آنجا پیام به تلفن شما به عنوان یک بسته کوچک از داده‌ها ارسال می‌شود. به همین شیوه هنگام ارسال یک SMS نیز تلفن شما آن را به برج در کانال کنترل فرستاده و از برج به SMSC و از آنجا به مقصد نهایی می‌رود.

البته امروزه با استفاده از تلفن‌های مجازی و تلفن ابری نیز می‌توان پیامک ارسال کرد که نیاز به سیم کارت ندارد و از امکانات خط مجازی استفاده می‌کند. با مراجعه به صفحه تلفن ابری می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

 

ویژگی‌های پیامک یا اس ام اس چیست؟

پیام‌های اس ام اس نیازی به فعال بودن و در محدوده شبکه قرار داشتن، ندارند زیرا آنها برای چند روز باقی مانده و به محض روشن شدن گوشی و یا قرار گرفتن در محدوده شبکه، پیام فعال شده و ارسال می‌شود. پیام‌های اس ام اس برای تمامی کسانی که دارای قابلیت رومینگ هستند، قابل انتقال است. پیام‌های اس ام اس نیازی به فعال بودن و در محدوده شبکه قرار داشتن، ندارند زیرا آنها برای چند روز باقی مانده و به محض روشن شدن گوشی و یا قرار گرفتن در محدوده شبکه، پیام فعال شده و ارسال می‌شود. پیام‌های اس ام اس برای تمامی کسانی که دارای قابلیت رومینگ هستند، قابل انتقال است.

نحوه کار انواع اس ام اس

اس ام اس چیست؟

تا با این جا تا حدودی به سؤال اس ام اس چیست پاسخ دادیم، اما امکانات و کاربردهای اس ام اس تنها به ارسال پیامک‌های متنی ساده بین شما و دوستانتان ختم نمی‌شود. شما می‌توانید با استفاده از پنل اس ام اس تعداد زیادی پیامک را همزمان به تعداد زیادی شماره مختلف ارسال کنید و از این روش برای تبلیغات، اطلاع رسانی یا خدمات رسانی به مشتریان خود بهره ببرید. برای اینکه بدانید پنل اس ام اس چیست، کافی است تا نگاهی به لیست پیام‌های دریافتی خود بیاندازید. پیامک‌های تبلیغاتی یا خدماتی که از سرشماره های 1000، 2000، 3000، 5000 و … برای شما ارسال شده است، از طریق یک پنل پیامکی به دست شما رسیده است.

مهم‌ترین امکانات پنل اس ام اس شامل موارد زیر می‌شود:

  • ارسال پیامک انبوه
  • ارسال پیامک زماندار
  • ارسال پیامک منطقه‌ای
  • ارسال پیامک بر اساس جنسیت، سن، شغل و..
  • اتصال به اپلیکیشن یا سایت
  • اتصال به نرم افزارهای مدیریتی، حسابداری و ….
  • ارسال پیامک هوشمند

در واقع پنل پیامک، یک سامانه آنلاین است که بعد از خرید یک سرشماره به شما امکانات متعددی و فراتر از امکاناتی که در گوشی شخصی خود دریافت می‌کنید را ارائه می‌کند. شما می‌توانید از پنل پیامک در گوشی خود نیز استفاده کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، نصب نرم افزار ارسال پیامک گروهی است.

پنل اس ام اس چیست

خرید پنل اس ما اس از بهترین پنل پیامکی ایران

در این مقاله سعی کردیم به سؤال اس ام اس چیست پاسخ دهیم و معنای مسیج به همراه نحوه کار اس ام اس را بررسی کنیم. شما می‌توانید از پیامک علاوه بر برقراری ارتباطات ساده و شخصی، برای کسب و کار خود نیز استفاده کنید. با خرید پنل پیامکی امکان تبلیغات، اطلاع رسانی و ارائه خدمات خاص از طریق پیامک برای شما فراهم می‌شود. فراز اس ام اس یک شرکت حقوقی ثبت شده است که نمایندگی رسمی بهترین اپراتورهای پیامکی ایران به حساب می‌آید. سال‌ها سابقه فراز اس ام اس در کنار خدمات ویژه مانند ارائه فاکتورهای رسمی باعث متمایز شدن این شرکت نسبت به سایر گزینه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات بهترین پنل پیامکی ایران کافی است تا همین حالا اقدام به خرید پنل پیامک نمایید یا با شماره‌های موجود در سایت برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی تماس حاصل کنید.

امتیاز دهید

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه
پنل اس ام اس رایگان فراز اس ام اس

پنل رایگان فراز اس ام اس را تست کنید!

شما می‌توانید با پرداخت 50 هزار تومان و خرید 50 هزار تومان شارژ اولیه پنل پیامکی فراز اس ام اس را به صورت رایگان داشته باشید، این اکانت به صورت دائمی برای شما است و می توانید برای ارسال انواع پیامک‌های تبلیغاتی از پنل پیامکی رایگان استفاده کنید. حتی پنل پیامک رایگان فراز اس ام اس امکان ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی را هم دارد!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
ثبت نام پنل رایگان
021-74853