پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل؛ راهی برای افزایش کاربران سایت

ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل؛ راهی برای افزایش کاربران سایت

نحوه ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دشواری مراحل ساخت حساب کاربری، یک سم مرگبار برای سایت‌هاست! کسب‌وکارهای موفق همیشه به‌راحتی مشتریان اهمیت می‌دهند. امکان ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل، یکی از قابلیت‌های کاربردی هم برای ادمین و هم برای کاربران است. ثبت‌نام در سایت شاید برای برخی وقت‌گیر باشد. بعضی از کاربران هم یا ایمیل ندارند یا آدرسش را فراموش کرده‌اند؛ پس چاره چیست؟ در این مقاله درباره غیرفعال‌ کردن ایمیل ثبت نام کاربر در سایت و جایگزینش صحبت می‌کنیم. پس از مطالعه مطلب زیر می‌توانید نرخ عضویت کاربران جدید در سایتتان را افزایش بدهید.

ثبت نام در سایت با ایمیل، یک شمشیر دولبه برای کسب‌وکارها

یکی از تغییرات مهم پس از عرضه نسخه ۴.۵ وردپرس، امکان ورود به حساب کاربری از طریق ایمیل بود. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانستند به‌جای وارد کردن نام کاربری، با آدرس ایمیل وارد حساب شوند یا ثبت‌نام کنند. از این طریق، روش‌های دیگر مثل استفاده از پنل ارسال پیامک برای ارسال کد ورود به شماره موبایل در حاشیه قرار گرفتند. ثبت نام در وردپرس با استفاده از ایمیل شاید برای کاربران حرفه‌ای بسیار راحت باشد. تجربه کاربری در سایت‌های امن یک مزیت محسوب می‌شود.

سایت‌های وردپرسی نیز فقط به‌شرط کاهش ریسک هرگونه رخنه، با گنجاندن قابلیت Email Sign Up سود می‌کنند. قابلیت رجیستر کاربر جدید با ایمیل، برای سایت‌های نوپا و تازه‌کاران عرصه وب ممکن است به یک چالش تبدیل شود. جدا از مسائل امنیتی، کاربران غیرحرفه‌ای که به استفاده از ایمیل عادت ندارند، در ثبت‌نام دچار مشکل خواهند شد. حتی برخی با مشاهده گزینه ایمیل در فرم، شاید از ساخت حساب کاربری صرف‌نظر کنند. پیچیدگی مراحل ثبت‌نام برای یک کسب‌وکار مخصوص فروشگاه‌های اینترنتی گران تمام می‌شود.

رخنه امنیتی، یکی از معایب ثبت نام در وردپرس با ایمیل

حذف ایمیل از فرم ثبت نام وردپرس، یک قابلیت کاربردی برای بهینه‌سازی سایت

در زمان عرضه نسخه ۴.۵ وردپرس، بسیاری از وبمسترها مخالف قابلیت ثبت نام با ایمیل بودند. به اعتقاد برخی، این قابلیت باعث ایجاد یک حفره امنیتی می‌شد. استفاده ‌نکردن از قابلیت ارسال کد ورود با پیامک انبوه و بسنده ‌کردن به ایمیل ثبت نام ریسک‌های خاصی دارد. در مقایسه با شماره همراه یا نام کاربری، آدرس ایمیل کاربردهای بیشتری دارد. تعدد کاربرد، آدرس ایمیل را از حالت خصوصی خارج می‌کند. همچنین، حدس زدن ایمیل در مقایسه با ارقام شماره سیم‌کارت و یوزرنیم راحت است.

همچنین هر شخص، آدرس ایمیلش را با افراد حقیقی و سایت‌های مختلفی به اشتراک می‌گذارد. بیشتر کاربران اینترنت از یک آدرس ایمیل در سایت‌های مختلف استفاده می‌کنند. استفاده همیشگی از یک ایمیل خاص، فرصت سوءاستفاده را برای برخی از سودجویان فراهم می‌کند. غیرفعال کردن ایمیل ثبت نام در وردپرس، یک راه تضمین امنیت سایت و کاربران است. همچنین، استفاده از قابلیت‌های جایگزین موجب بهبود تجربه کاربری و جذب کاربران مبتدی به سایت می‌شود.

ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل، یک قابلیت با مزایای مختلف

ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل؛ استفاده از دو روش متفاوت

برای کاهش ریسک‌های امنیتی، مدیران بسیاری از سایت‌ها تصمیم گرفتند گزینه ایمیل را از فرم ثبت‌نام حذف کنند. با حذف ایمیل، کاربران برای ساخت حساب جدید باید یوزر نیم بسازند. وارد کردن شماره موبایل و دریافت کد ورود، یک راه دیگر است. روش‌های بلاک اس‌ام‌اس انبوه مثل ارسال کد لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل مانع از ثبت نام سایت با شماره موبایل می‌شود. برای حذف گزینه ثبت نام ایمیل در وردپرس، دو روش اصلی وجود دارد. روش‌های موردنظر برای دو گروه متفاوت از مدیران وبسایت کاربرد دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‎کنیم.

1- نصب افزونه در وردپرس، روش حذف ایمیل از فیلد ثبت نام سایت

کاربرد افزونه‌های مختلف در وردپرس روزبه‌روز بیشتر می‌شود. افزونه‌ها به‌خاطر ساده‌سازی وظایف ادمین و طراحی کاربردی، طرفداران بسیاری دارند. غیرفعال کردن امکان ساین‌آپ در سایت با استفاده از یک افزونه خاص امکان‌پذیر است. پلاگین «No Login by Email Address» نیاز به پست الکترونیک برای ساخت حساب کاربری را غیرفعال می‌کند.

افزونه موردنظر به هیچ‌گونه تنظیمات اولیه نیاز ندارد و بلافاصله پس از نصب فعال می‌شود. سایت‌های وردپرسی مجهز به افزونه غیرفعال‌سازی ایمیل ثبت نام، فقط یوزر نیم یا شماره موبایل را قبول می‌کنند. پس از نصب افزونه، هر کاربری که با استفاده از ایمیل وارد سایت شود، خطای اشتباه بودن Username را دریافت خواهد کرد. برای جلوگیری از سردرگمی کاربر، گزینه ثبت نام یا ورود با ایمیل نیز دیگر در فرم نمایش داده نمی‌شود.

حذف ایمیل از فیلد ثبت نام سایت با استفاده از افزونه وردپرس

حذف ایمیل از فیلد ثبت نام سایت با استفاده از افزونه وردپرس

2- حذف ایمیل از ثبت نام وردپرس با یک کد ساده (بدون نیاز به افزونه)

اعمال تغییر در سایت وردپرسی با افزونه برای افراد غیرمسلط به برنامه‌نویسی سایت مناسب است. برخی از مدیران وب، صفر تا صد کارهای سایت را بدون نیاز به کمک دیگران انجام می‌دهند. ایجاد تغییر در سایت برای افراد مسلط به دانش برنامه‌نویسی حتی با استفاده از کدهای تک‌خطی لذت‌بخش است. برای حذف ایمیل از فرم ثبت نام سایت وردپرس، یک کد مخصوص وجود دارد. در این روش باید کد زیر را در فایل functions.php یا افزونه Site-Specific وارد کنید.

  • remove_filter( ‘authenticate’, ‘wp_authenticate_email_password’, 20 );

با استفاده از کد، گزینه «نام کاربری یا ایمیل» در فیلد ثبت نام وردپرس تغییر نخواهد کرد. شاید کاربری که از حذف ورود با ایمیل خبر ندارد، یوزرنیم را وارد کند که با خطا روبه‌رو خواهد شد. مدیران سایت‌ها می‌توانند ارسال کد پیامکی با پنل اس ام اس رایگان را با ایمیل ثبت‌نام جایگزین کنند. بدین ترتیب، همه نگرانی‌ها بابت سوءاستفاده از ایمیل برطرف خواهد شد.

افزونه دیجیتس، یک جایگزین فوق‌العاده برای ایمیل ثبت نام سایت وردپرسی

دیجیتس (Digits) یکی از پلاگین‌های محبوب وردپرس است که جایگزین مناسبی برای ایمیل ثبت نام محسوب می‌شود. دیجیتس برای تسهیل فرایند ثبت نام کاربران در سایت طراحی شده است. پس از نصب افزونه Digits، قابلیت ایجاد حساب کاربری با استفاده از شماره موبایل به سایت اضافه می‌شود. همچنین امکان تأیید شماره موبایل اشخاص نیز وجود دارد. استفاده از شماره سیم‌کارت برای همه راحت‌تر از ایمیل است.

ارسال پیام تأیید ثبت نام از طریق اس ام اس را می‌توان با کدنویسی سایت نیز انجام داد. هرچند، برای بسیاری از مدیران سایت‌ها نصب افزونه نسبت به نوشتن کد راحت‌تر است. با گنجاندن گزینه شماره موبایل در فرم ثبت نام سایت، نرخ عضویت کاربران افزایش خواهد یافت. بسیاری از مردم، به صندوق پیام‌های ایمیل دسترسی ندارند یا کار با پست الکترونیک برایشان راحت نیست. حتی برخی دیگر تاکنون هیچ ایمیلی نداشته‌اند. اگر قابلیت ساخت حساب کاربری با شماره موبایل فراهم شود، امکان جذب مخاطبان بیشتر به سایت راحت‌تر می‌شود.

البته به جز افزونه دیجیتس افزونه‌های دیگری هم هستند که امکان حذف ایمیل هنگام ثبت نام را در وردپرس فراهم می کنند که می‌توانید با مراجعه به ژاکت یا راستچین افزونه‌های دیگری که امکان ثبت نام با کدپیامکی را در وردپرس فراهم می کنند را پیدا کنید که اکثر افزونه‌ها با سامانه فراز اس ام اس هم سازگار هستند.

افزونه دیجیتس، یک جایگزین مناسب برای ایمیل ثبت نام در وردپرس

افزونه دیجیتس، یک جایگزین مناسب برای ایمیل ثبت نام در وردپرس

حذف ایمیل از فیلد ثبت نام؛ فرصتی برای بهبود برندینگ و امنیت سایت با فراز اس ‌ام ‌اس

در این مقاله سعی کردیم امکان ثبت نام در وردپرس بدون ایمیل را بررسی کنیم. در حال حاضر، بسیاری از سایت‌ها قابلیت ثبت نام با ایمیل را برای کاربران جدید فراهم کرده‌اند. ایمیل هر فرد به‌خاطر کاربرد فراوان و روزانه در معرض سوءاستفاده و نفوذ هکرها قرار دارد. استفاده گسترده از آدرس ایمیل، امنیت سایت‌ها و اطلاعات شخصی کاربران را به‌خطر می‌اندازد. با حذف گزینه ایمیل از فیلد ثبت نام سایت‌های وردپرسی، امنیت سایت در برابر هرگونه رخنه تضمین می‌شود.

تأیید پیامکی، یک جایگزین خوب برای ایمیل است که در برندینگ سایت هم تأثیر دارد. تعداد کاربران پیامک از ایمیل‌بازها بیشتر است. افزونه دیجیتس، امکان ثبت نام در سایت را فقط با یک موبایل و سیم‌کارت فراهم می‌کند. هرچه افراد بیشتری در سایت حساب کاربری ایجاد کنند، شهرت یک برند نیز افزایش پیدا می‌کند. شرکت فراز اس ‌ام ‌اس، امکان یک‌پارچه‌سازی افزونه دیجیتس با ارسال پیامک انبوه را برای کسب‌وکارها فراهم کرده است. شما می‌توانید هرگونه سؤال و نظر ارزشمندتان درباره طرز کار دیجیتس و نحوه حذف ایمیل را در بخش زیر به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000