پنل اس ام اس » افزایش فروش و جذب مشتری » بازاریابی b2b چیست؟ آشنایی با انواع استراتژی بازاریابی b2b

بازاریابی b2b چیست؟ آشنایی با انواع استراتژی بازاریابی b2b

بررسی بازاریابی کسب‌وکار به کسب‌وکار در بلاگ فراز اس ام اس
افزایش فروش و جذب مشتری ۵ تیر ۱۴۰۳

مشتریان کسب‌وکارها به‌طورکلی به دو دسته مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها تقسیم می‌شوند. بازاریابی تجارت بین دو کسب‌وکار با بازاریابی تجارت بین کسب‌وکار و مشتری فردی فرق می‌کند. ازاین‌رو بازاریابی business to business شامل فرایندهای خاص خود می‌شود. در ادامه نکته‌های قابل‌توجهی را راجع به بازاریابی بنگاه به بنگاه بیان خواهیم کرد. با مطالعه این مقاله در ابتدا متوجه می‌شوید «بازاریابی b2b چیست» سپس موثرترین استراتژی‌های این نوع مارکتینگ و راه‌های اجرای آن‌ها برای کسب‌وکار خود را بهتر درک خواهید کرد.

مفهوم بازاریابی b2b؛ هدف از بازاریابی business-to-business

عبارت b2b به تجارت «کسب‌وکار به کسب‌وکار» اشاره دارد. در این مدل تجارت، کسب‌وکارها به‌جای اینکه محصولات و خدماتشان را به مصرف‌کنندگان ارائه کنند، آن‌ها را به سایر شرکت و سازمان‌ها ارائه می‌کنند. بازاریابی بیزینس تو بیزینس به هر نوع استراتژی و فعالیت بازاریابی اشاره دارد که یک کسب‌وکار برای ارائه خدمات خود به سایر مشاغل تنظیم می‌کند. معمولا هدف از بازاریابی بی تو بی این است که سایر مشاغل را با برند و ارزش‌های کسب‌وکار و همچنین محصول و خدمات آن آشنا کند و از همه مهم‌تر در نهایت این شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل به مشتری کسب‌وکار شوند.

مرحله اول و اساس هر استراتژی بازاریابی و فروش موفق، تحقیقات بازار است. این فرایند نه‌تنها به شناسایی نیازها و خواسته‌های مشتریان کمک می‌کند، بلکه درک عمیق‌تری از بازار رقابتی و فرصت‌های موجود را نیز فراهم می‌آورد. برای اینکه اطلاعات مفید و کارآمدی را راجع به فرایند تحقیقات بازار به دست آورید، شما را به مطالعه مقاله «تحقیقات بازار چیست» دعوت می‌کنیم. در این مقاله مفهوم، هدف، مراحل و دستاوردهای تحقیقات بازار به شکل کامل بررسی شده است که به شما برای اجرای هرچه موثر تر این فرایند حساس کمک می‌کند. در ادامه تعدادی از استراتژی‌های موثر بازاریابی بنگاه به بنگاه را معرفی خواهیم کرد.

آگاهی از برند؛ یکی از اهداف اصلی بازاریابی b2b

انواع استراتژی بازاریابی بنگاه به بنگاه چیست؟

برای برگزاری استراتژی بازاریابی کسب‌وکار به کسب‌وکار موفق، باید آن را به‌درستی و هدفمند طراحی کنید. اگر استراتژی بازاریابی شما به‌طورکامل مشخص و هدفمند نباشد، کلیه تلاش‌های شما برای اجرای آن به هدر خواهد رفت. برای طراحی هر استراتژی بازاریابی باید مراحل زیر را کاملاً شفاف و دقیق جلو ببرید: 

  • تحقیقات بازار برای شناخت مشتری هدف و رقیبان و همچنین تعریف مزیت رقابتی
  • تعیین اهداف کسب‌وکار
  • چیدن برنامه و استراتژی بازاریابی 
  • مشخص کردن کانال های مناسب برای اجرا بازاریابی
  • اجرا استراتژی
  • تحلیل و بررسی مداوم وضعیت کسب‌وکار 

معمولا برای ارائه هر محصول جدید، کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا یک استراتژی بازاریابی جذاب و کارآمد را طراحی و به اجرا در بیاورند. به‌عنوان مثال استفاده از ارسال پیامک (SMS) برای معرفی محصولات جدید، یک استراتژی بازاریابی قدرتمند و مستقیم است که مزیت‌های قابل‌توجهی دارد. استفاده از یک نمونه متن معرفی محصول جدید شخصی‌سازی‌شده و جذاب، امکان ارتباط مستقیم با مشتری هدف و احتمال واکنش و تعامل آن‌ها را به شکل قابل‌ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. همچنین در ادامه انواع استراتژی بازاریابی business to business موثر را توضیح می‌دهیم.

تحلیل روند پیشرفت؛ یکی از عوامل موفقیت اجرای استراتژی بازاریابی business-to-business

نقش دیجیتال مارکتینگ را بر موفقیت استراتژی‌های بازاریابی B to B دست‌کم نگیرید

هر کسب‌وکاری چه تجارتی در نوع B to B یا نوع B to C داشته باشد، باید برای حضور در دنیای بازاریابی دیجیتال برنامه بچیند. با این کار کسب‌وکار شما به طیف وسیع‌تری از جامعه مخاطب هدف دست پیدا خواهید کرد. بازاریابی دیجیتال شامل تبلیغات پیامکی و استراتژی‌های آنلاین شامل ایمیل مارکتینگ، سوشال‌مدیا مارکتینگ، وب‌سایت، بهینه‌سازی برای موتور جستجو، تبلیغات کلیکی در فضای وب و سایر تبلیغات دیجیتال می‌شود.

با سرمایه‌گذاری برای اهداف مشخص و مخاطب درست، منابع خود را در بازاریابی دیجیتال به موثرترین شکل ممکن استفاده خواهید کرد. به‌عنوان مثال اگر از تبلیغات پیامکی برای استراتژی بازاریابی دیجیتال بی تو بی خود استفاده می‌کنید، باید در انتخاب متن مناسب دقت فراوانی داشته باشید. نوشتن متن اس‌ام‌اس تبلیغاتی اصول خاصی دارد و شما باید در انتخاب متن مناسب دقت فراوانی داشته باشید. اگر ایده‌ای ندارید، می‌توانید از متن اماده برای تبلیغات پیامکی کمک بگیرید.

تحقیقات بازار؛ اولین مرحله طراحی استراتژی بازاریابی بیزینس تو بیزینس

بازاریابی محتوا؛ شاه کلیدی برای فرایند تبدیل مخاطب به مشتری

کانتنت مارکتینگ یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های بازاریابی بی تو بی به شمار می‌رود. شما با استفاده از محتوای هدفمند و کارآمد، نام و ارزش تجاری خود را به شرکت‌های هدف ارائه می‌کنید. در هر نوع بازاریابی دیجیتالی، محتوا اهمیت بسیاری دارد. باید باتوجه‌به نوع کانال نظیر ایمیل، اس‌ام‌اس، وبلاگ و صفحه اجتماعی، استراتژی بازاریابی محتوا مخصوص به همان کانال را طراحی کنید.

به‌عنوان مثال اگر از طریق اس ام اس پنل یا همان پنل پیامکی قصد اجرای استراتژی بازاریابی محتوا B2B را دارید، باید لحن، زمان و پیام مناسب تبلیغ پیامکی را در نظر بگیرید. همچنین فراخوانی برای اقدام، موضوعی است که باید در همه نوع بازاریابی محتوا رعایت شود تا مشتری را به سمت خواسته کسب‌وکار هدایت کند.

بازاریابی محتوا؛ راهکاری برای ارائه ارزش کسب‌وکار خود به مشتریان

بازاریابی ایمیلی؛ یک استراتژی ثابت شده برای بازاریابی کسب‌وکار به کسب‌وکار

ایمیل مارکتینگ یک روش اثبات شده برای بازاریابی بیزینس به بیزینس است. بازاریابی ایمیلی تعامل مشتریان بالقوه با برند شما را بالا می‌برد و در نهایت آن‌ها را به مشتری واقعی تبدیل می‌کند. برخلاف مشتریان مصرف‌کننده که با درگیر کردن احساسات آن‌ها، نرخ تعاملشان افزایش پیدا می‌کند، شرکت‌ها به دنبال منطق کار و میزان بازگشت سرمایه هستند.

دغدغه دائمی آن‌ها این است که چطور کسب‌وکار شما می‌تواند به رشد و توسعه کسب‌وکار آنها کمک کند؛ بنابراین در ایمیل مارکتینگ بازاریابی B to B باید از جملات مشتری پسند هدفمندی استفاده کنید که به پول، زمان و منابع ارزشمند کسب‌وکارها اشاره می‌کند.

بازاریابی ایمیلی؛ روشی اثبات شده برای اجرای بازاریابی B to B

استراتژی بازاریابی سوشال مدیا؛ اهمیت فراوان ساخت هویت آنلاین برای کسب‌وکار

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برخلاف سایر استراتژی‌های بازاریابی نظیر ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات پیامکی با استفاده از سامانه پیامک انبوه، برای کسب‌وکارهای B2B مشتریان فراوانی را به همراه ندارد؛ اما این حضور در شبکه‌های اجتماعی، آگاهی از برند و هویت آنلاین شرکت شما را به شکل اثربخشی در ذهن همگان ثبت می‌کند. این موارد فاکتورهای بسیار قدرتمندی هستند که برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه را امکان‌پذیرتر می‌کنند. همچنین راه را برای آگاهی از خواسته‎ها و انتقادهای مشتریان باز می‌کند.

سوشال مدیا مارکتینگ؛ فرصتی مناسب برای تعامل کسب‌وکارهای b2b با مشتریان خود

استراتژی هدفمند و کارآمد، به اجرای بازاریابی کسب‌وکار به کسب‌وکار تاثیرگذار کمک شایانی می‌کند

در این مقاله ابتدا توضیح دادیم که بازاریابی b2b چیست. سپس به بررسی برخی از استراتژی‌های کارآمد برای اجرای بازاریابی هدفمند b2b پرداختیم. بازاریابی در حوزه‌های دیجیتال، محتوا، ایمیل و سوشال‌مدیا به مشاغل B2B کمک می‌کند تا برند خود را به سایر کسب‌وکارها معرفی و همچنین آن‌ها را به مشتری وفادار تبدیل کنند.

اگر کسب‌وکار b2b نوپایی هستید، استفاده از تبلیغات پیامکی، استراتژی بازاریابی محتوای هوشمند برای شما محسوب می‌شود. زیرا قیمت پنل اس ام اس و اشتراک‌های آن به شکلی تعریف شده است که برای انواع کسب‌وکارهای قابل‌پرداخت باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران