پنل اس ام اس » آموزش کار با پنل اس ام اس » ارسال پیامک کلمات کلیدی + آموزش ویدیویی

ارسال پیامک کلمات کلیدی + آموزش ویدیویی

ارسال پیامک کلمات کلیدی - ارسال پیامک هوشمند با نام مخاطب
آموزش کار با پنل اس ام اس ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

یکی از قابلیت‌های سامانه پیامکی ارسال پیامک انبوه همراه با نام افراد است به این صورت که شما متن پیامک را یک مرتبه می‌نویسید اما برای هر کسی نام و اطلاعات خودش در متن پیامک جایگزین می شود.نام این ماژل ارسال پیامک کلمات کلیدی می‌باشد. حتما برای شما هم پیش آمده که پیامک با نام و مشخصات فردی خود دریافت کنید. این کار با استفاده از پنل اس ام اس امکان پذیر است.

ارسال با کلمات کلیدی باعث منحصر به فرد شدن پیامک می‌شود و حس بهتری را در مخاطب ایجاد می‌شود و کاربردهای زیادی از جمله در شرکت های بیمه دارد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد ارسال پیامک با کلمات کلیدی (ارسال پیامک انبوه همراه با نام مخاطب در متن پیامک) صحبت کنیم، ارسال پیامک کلمات کلیدی چیست؟ ارسال اس ام اس با کلمات کلیدی چه کاربردی دارد؟ نحوه استفاده از ماژول ارسال هوشمند پیامک کلمات کلیدی برای ارسال هوشمند پیامک به مخاطبین که یکی از قابلیت‌های پنل اس ام اس می‌باشد را به‌صورت تصویری آموزش می‌دهیم.

به‌ عنوان مثال فایل اکسلی دارید که در ستون‌های آن شماره موبایل، پیشوند، نام، میزان بدهی، تاریخ و … وجود دارد و می‌خواهید به هر یک از کاربرانتان پیامکی را به شکل زیر ارسال کنید :

جناب آقای محمدجواد حسینی میزان بدهی شما 123500 ریال است و آخرین مهلت پرداخت در تاریخ 23/5/94 می‌باشد.

در این نوع از ارسال شما می توانید یک پبام را با کلمات کلیدی متغیر مانند نام، بدهی، یا موارد دیگر به شماره های مرتبط با همان کلمات کلیدی ارسال کنید و این ارسال به شما کمک می کند از 1 تا بی نهایت پیام را به صورت متغیر ولی همزمان ارسال کنید.

آموزش ویدیویی ارسال پیامک کلمات کلیدی

 

روش استفاده از کلمات کلیدی برای ارسال پیامک

روش اول: استفاده از فایل اکسل

 • ابتدا از منو سمت راست>  ارسال >  ارسال کلمات کلیدی کلیک کنید.
ارسال پیامک با کلمات کلیدی

 

 • فایل مورد نظر خود را که از قبل آماده کردیم. آپلود میکنیم و ثبت را کلیک می‌کنیم.
ارسال SMS با نام هر فرد

نکته: توجه کنید که شماره موبایل ها حتما باید در ستون A  از فایل اکسل باشد.

نکته: در فایل اکسل در سطر اول هر ستون ویژگی آن ستون مانند نام، بدهی و … را بنویسید.

ارسال اسمس با کلمات کلیدی

 

 • همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید خصوصیات فایل اکسل را نمایش می‌دهد.
ارسال پیامک برای هر فرد با نام
 • متن مورد نظر را تایپ می‌کنیم و زمانی که به متغیر مورد نظر در متن می‌رسیم از قسمت خصوصیات دفترچه تلفن بر روی خصوصیت مورد نظر کلیک می‌کنیم و سپس بر روی آیکن افزودن به متن کلیک می‌کنیم تا به صورت خودکار ستون مورد نظر به متن اضافه شود. متن را به صورت کامل همراه با متغیرها را به همین روش کامل می‌کنیم.
ارسال پیامک با مشخصات فردی هر فرد

نکته: توجه داشته باشید که بعد از هر متغیر یک فاصله در متن ایجاد کنید که از بهم چسبیده شدن کلمات جلوگیری کنید.

در آخر بر روی ارسال پیامک کلیک کنید. به همین راحتی…

روش دوم: استفاده از دفترچه تلفن

این امکان وجود دارد که ارسال با کلمات کلیدی را با استفاده از دفترچه تلفن پیشرفته‌ای که قبلا ایجاد کرده‌اید، انجام دهید. برای استفاده از دفترچه تلفن پیشرفته می‌توانید مقاله راهنمای کار با دفترچه تلفن پیشرفته سامانه پیامک را مشاهده کنید.

بعد از ایجاد دفترچه تلفن پیشرفته، دفترچه تلفن مورد نظر را از قسمت زیر انتخاب می‌کنید. ادامه مراحل مانند روش قبل می‌شود. متن را نوشته و متغیرها را از قسمت خصوصیات دفترچه تلفن به متن اضافه می‌کنیم.

ارسال پیامک با نام

 

کاربردهای ارسال پیامک با کلمات کلیدی

 • یادآوری بدهی، سررسید قسط و …

کاربرد این روش بیشتر برای شرکت‌های بیمه می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله تبلیغات و بازاریابی برای فروش بیشتر بیمه را مطالعه کنید.

 • اطلاع رسانی پیامک‌های مربوط به مدارس و آموزشگاهها

مدارس و آموزشگاهها برای اطلاع رسانی مواردی مانند نمرات دانش آموزان و … می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله پنل اس ام اس ویژه مدارس را مطالعه کنید.

 • ارسال پیامک با مشخصات فردی

زمانی که یک شرکت بیمه می خواهد بدهی و یا تاریخ اقساط را به مشتریان خود با پیامک یادآوری کند. شاید فکر کنید نیاز است که برای هر فرد پیامک جداگانه ای ارسال شود که مسلما وقت زیادی باید صرف این کار شود. راه حل اصولی استفاده از  کلمات کلیدی در ارسال پیامک می‌باشد. در این روش یک بار ارسال گروهی پیامک می‌شود اما بر هر فرد متن منحصر به فرد ارسال می‌شود.

در ادامه مثال‌هایی برای ارسال پیامک با کلمات کلیدی آورده شده است.

یکی از روش‌هایی که نرخ باز کردن پیامک را افزایش می‌دهد، همانطور که در مقاله شیوه نگارش متن پیامک تبلیغاتی صحبت کردیم، استفاده از نام افراد در ابتدای پیامک است که به شدت بازکردن پیامک را افزایش می‌دهد زیرا پیامک را برای کابر شخصی سازی می‌کنید و دریافت کننده پیامک مطمئن است که این پیامک را برای همین شماره ارسال کرده‌اید و اشتباهی صورت نگرفته است.

تفکر اشتباه در مورد ارسال پیامک با کلمات کلیدی

بعضی‌ها اعتقاد دارند که ارسال پیامک با کلمات کلیدی یعنی همان پیامک‌هایی که کلماتی را مشخص می‌کنیم تا کاربر کلمه مورد نظر ما را به سامانه ارسال کند و در پاسخ سامانه جوابی را به صورت خودکار برای فرستنده ارسال کند، این شرکت‌ها قابلیت ارسال پیامک پاسخگوی خودکار را با ارسال پیامک کلمات کلیدی اشتباه گرفته‌اند؛ در ارسال پیامک پاسخگوی خودکار فرستنده مثلا عددی مانند عدد 1  را ارسال می کند و سیستم به صورت خودکار لینک دانلود را برای فرستنده ارسال می کند یا فرستنده پیامک کلمه کلیدی تخفیف را ارسال می‌کند و سامانه در جواب لیست تخفیفات را به فرستنده ارسال می‌کند این قابلیت در سامانه‌های پیامکی حرفه‌ای به عنوان پاسخگوی خودکار پیامک شناخته می‌شود.

ارسال پیامک کلمات کلیدی یا ارسال پیامک نظیر به نظیر

در کنار ارسال پیامک کلمات کلیدی، ارسال پیامک نظیر به نظیر وجود دارد، همانطور که متوجه شده‌اید ارسال پیامک با کلمات کلیدی فرمت کلی پیامک ثابت است و فقط چندین متغیر عوض می‌شود، اما گاهی اوقات لازم است که به‌صورت یک‌باره چندین متن متفاوت را به مخاطبین متفاوتی ارسال کنیم در این حالت از ارسال پیامک نظیر به نظیر استفاده می‌کنیم، ما قبلا یک مقاله مفصل در مورد ارسال پیامک نظیر به نظیر نوشته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

اگر هنوز سوالی در ذهن شما بای مانده است می‌توانید با شرکت فراز اس ام اس تماس بگیرید و یا در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا مشاوران ما در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

5/5 - (3 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • فرید
  12 فوریه 2020 پاسخ دهید

  سلام وقت بخیر،آیا امکان تست پنل اس ام اس قبل از خریداری هست؟

  • سیدمحمود غفاری
   12 فوریه 2020

   سلام
   به دلیل اینکه می بایست حتما هویت ارسال کننده پیامک مشخص باشد، قابلیت ارسال پیامک قبل از احراز هویت وجود ندارد اما برای ثبت نام در نسخه دمو می توانید از طریق لینک ( https://sms.farazsms.com ) دمو سامانه پیامک را ملاحظه نمایید و همچنین لازم به ذکر است که سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس دارای گارانتی 30 روز بازگشت وجه می‌باشد، بنابراین می توانید با خیال راحت خرید سامانه پیامک را انجام دهید.

 • فخری
  18 سپتامبر 2019 پاسخ دهید

  سلام من یک فایل اکسل دارم که شماره ها در یک ستون است و نام افراد در ستون دیگری میخواهم یک پیامک تبریک بفرستم و برای هر شماره و گیرنده اول پیامک اسم مخاطب درج بشه این طور که متوجه شدم شما این قابلیت رو ارائه می دهید این قابلیت که فرمودید ابتدای متن پیامک اسم مخاطب و گیرنده پیامک درج بشه روی کدوم یکی از پنل پیامکی های شما فعال است و باید کدام مورد از بسته ها را خریداری کنم؟

  • سیدمحمود غفاری
   22 سپتامبر 2019

   سلام خانم فخری بله با قابلیت ارسال پیامک کلمات کلیدی شما می توانید پیامک با پارامترهای متغیر را یک باره ارسال نمایید همچنین می توانید از قابلیت ارسال پیامک گروهی به شماره های فایل اکسل به شماره های فایل اکسل پیامک ارسال کنید.
   پنل پیامک اقتصادی، شرکتی، تجاری قابلیت مورد نظر شما را دارند و به بهترین نحو به درخواست شما پاسخ می دهند

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات