پنل اس ام اس » بازاریابی پیامکی (SMS Markting) » 5 راه برای جلب رضایت مشتری با پیامک

5 راه برای جلب رضایت مشتری با پیامک

بازاریابی پیامکی (SMS Markting) ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

ارائه خدمات خوب به مشتریان به عنوان راز برقراری و حفظ روابط مثبت بین شرکت‌ها و مشتریانشان تحسین می‌شود اما تعریف خدمات خوب به مشتریان چیست؟ سیستمی که بتواند حس خوب را به مشتری القا کند همیشه قابلیت بهبود را دارد و با استفاده از نرم افزارهای مختلف مانند crm یا سامانه پیامکی و… تکامل خواهد یافت، در عین حال به نظر می‌رسد تلاش برای ارائه بهترین خدمات به مشتری ممکن است هرگز کامل نباشد.

آیا نمی‌دانید چگونه خدمات مشتری را بهبود ببخشید؟

ما برخی از ایده‌های ارزشمند برای جلب رضایت مشتری را برای کمک به شما در شروع کار تجزیه و تحلیل و در ادامه آنها را برای شما شرح می‌دهیم.

تعریف خدمات خوب به مشتریان چیست؟

خدمات خوب به مشتریان نه تنها مشتریان فعلی شما را راضی نگه می‌دارد، بلکه دیگران را به کسب و کار شما به دلیل نقدهای مثبت و شهرت شما ترغیب می‌کند. بهبود خدمات مشتری بدون دانستن اینکه خدمات خوب به مشتریان چه معنایی برای شما و کسب و کارتان دارد غیرممکن است. وقتی صحبت از خدمات مشتری به میان می‌آید، تفاوت بین قابل قبول و خوب را می‌توان با رضایت مشتری سنجید و در نهایت تاثیر آن را در درآمد خود خواهید دید.

طبق آمار کار، یک نماینده خدمات مشتری به شکایات رسیدگی می‌کند، سفارشات را پردازش می‌کند و به سؤالات پاسخ می‌دهد. آنها تقریباً در هر صنعتی مشغول به کار هستند و عموماً باید در زمینه ارتباطات و فناوری آموزش ببینند.

در این مقاله می‌خواهیم ببینم چگونه پیامک می‌توانند این نقش اساسی را در کسب‌وکار شما بهبود ببخشد یا حتی یک روش جایگزین باشد؟ بسته به صنعت و اندازه شرکت شما، خدمات مشتری مبتنی بر پیامک می‌تواند به طور همزمان هزینه‌ها را کاهش دهد و روابط شما را با مصرف کنندگان بهبود بخشد.

پنج راه برای بهبود خدمات مشتری با استفاده از پیامک در سال 1401

اگر به دنبال ایده‌هایی برای بهبود ارائه‌ی خدمات مشتری هستید اما مطمئن نیستید که چگونه تغییرات را در کسب و کار خود اعمال کنید، مواردی که برای بهبود خدمات مشتری و شروع فرآیند ادغام پیامک در سرویس خدمات مشتری شرکت به شما کمک خواهد کرد را در اینجا آورده‌ایم.

1) مخاطبان بیشتری را جذب کنید

طبق یک مطالعه دولتی در مورد پیامک، با وجود ارسال بیش از 2 تریلیون پیامک در سال، شرکت‌ها از پیامک‌ها کمتر استفاده می‌کنند. از سیستم‌های بهداشتی گرفته تا فروشگاه‌های بزرگ و رستوران‌ها، ارسال پیامک تبلیغاتی می‌توانند یک پلتفرم ارزشمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان شرکت شما باشند.

در دسترس بودن، کلید رضایت در واحد خدمات مشتری است. استفاده از سرویس ارسال پیامک انبوه می‌تواند بهترین راه برای به حداکثر رساندن منابع خدمات مشتری شرکت شما باشد، زیرا می‌توانید از طریق پیامک به افراد بیشتری نسبت به ایمیل یا تماس تلفنی دسترسی پیدا کنید مخصوصا در ایران افراد اصلا ایمیل‌های خود را بررسی نمی‌کنند بنابراین پیامک می‌توانید بهترین راه برای تبلیغات باشد.

پیامک به شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً با مشتریان برای ارائه به‌روزرسانی‌های حمل و نقل یا عیب‌یابی مشکلات ارتباط برقرار کنید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که به تعداد زیادی از مشتریان به طور همزمان پیامک ارسال کنید تا آنها را فوراً از هر گونه به روز رسانی محصول یا تغییری که باید از آن آگاه باشند مطلع کنید.

 2) ارائه کوپن های منحصر به فرد

بر کسی پوشیده نیست که مشتریان دوست دارند این احساس را داشته باشند که با آنها برخورد ویژه‌‌ای می‌شود. هنگامی که یک لیست متنی ایجاد می‌کنید، می‌توانید معاملات انحصاری را به مخاطبین خود ارائه دهید. خدمات مشتری شامل تماس با مشتریان وفادار برای تأیید و پاداش دادن به وفاداری مستمر آنها است. با ایجاد لیستی از شماره تلفن‌هایی که برای ارتباط پیامکی با شرکت شما انتخاب شده‌اند، این فرصت منحصر به فرد برای ارائه این لیست تخفیف‌های ویژه و خدمات “VIP” را خواهید داشت. مشتریان را با استفاده از ارسال پیامک‌ کدتخفیف برای پاداش مشارکت آنها همواره راضی نگه دارید.

هنگام تماس با مشتریان از طریق پیامک، مطمئن شوید که تخفیف های ارزشمندی ارائه می دهید. اگر به صورت افراطی پیامک‌هایی را ارسال کنید که از نظر مشتری مفید نباشد، ممکن است از عضویت در خبرنامه پیامکی شما انصراف دهند. پیشنهادهایی را برای مخاطبین خود ارسال کنید که واقعاً ارزش آن را داشته باشد که مشتری وقت خود را صرف آن کند.

  3)متون خودکار برای بهبود کارایی 

راه‌حل‌های خدمات مشتری مبتنی بر پیامک، سنگ بنای بازاریابی پیامکی هستند و می‌توانند به سؤالات کلی پاسخ دهند که در غیر این صورت، واحد خدمات مشتری باید برای رسیدگی به آنها وقت بگذارند. این به شما کمک می‌کند تا منابع و انرژی تیم خود را به حداکثر برسانید. کارکنان را در موقعیت‌هایی که سؤالات نیازمند پاسخ های دقیق و شخصی هستند، مستقر کنید، اما اجازه دهید یک گردش کار خودکار تا آن مرحله کارهای سنگین را انجام دهد. واحد خدمات مشتریان اغلب وقت خود را صرف پاسخ دادن به سؤالات عمومی می‌کنند که می‌تواند با یک متن خودکار با استفاده از وب سرویس ارسال پیامک فراز اس ام اس یا افزونه پیامک زماندار انجام شود. زمان معکوس کردن این روند فرا رسیده است. راه حل اتوماسیون پیشرفته ما می‌تواند زمان استفاده از پاسخ خودکار مناسب را تشخیص دهد یا پیامک را که نیازمند پاسخگویی توسط اپراتور می‌باشد را ارزیابی کند.

به‌علاوه، سامانه پیامکی فراز اس ام اس به شما این امکان را می‌دهد که ارسال پیامک را در آینده و به صورت زماندار برنامه‌ریزی کنید، راه‌اندازی و بررسی کنند تا خدمات مشتری را در طول زمان یا بر اساس درخواست به مشتریان ارائه دهند. با استفاده از این سرویس می‌توانید پاسخ به سؤالات راه‌اندازی را خودکار کنید. ماژول پاسخگوی خودکار سامانه پیامک می‌تواند برای شما بسیار کاربردی باشد.

4)به روز رسانی ها و اطلاعات را ارائه دهید

یکی از راه‌های بهبود خدمات مشتری این است که قبل از اینکه حتی پرسشی در ذهن مشتری شکل بگیرد شما پاسخ آن را آماده داشته باشید. راه انجام این کار به این صورت است که یک جریان مداوم و آموزنده از به روز رسانی ها و اطلاعات مهم را برای مخاطبان خود نگه دارید. در مقیاس جهانی، 5.5 میلیارد نفر در سال پیامک ارسال و دریافت می‌کنند. از آنجایی که پیامک یک نوع ارتباط پرکاربرد است، همچنین به عنوان یک راه معمولی برای در جریان نگه داشتن مخاطبان شما عمل می‌کند.

چرا نباید از ایمیل برای ارتباط با مشتریان استفاده کنید؟

بر اساس نظرسنجی اخیر، تقریبا دو سوم از پاسخ دهندگان گزارش دادند که ایمیل ها را در محل کار نادیده می‌گیرند. از آنجایی که ایمیل اغلب به راحتی نادیده گرفته می‌شود، به‌روزرسانی‌های پیامکی می‌تواند راهی عالی برای دسترسی به افراد عضو خبرنامه پیامکی شما باشد.

5)درخواست بازخورد و بررسی از طریق متن

یک راه قدرتمند برای سنجش میزان اثربخشی خدمات مشتری شرکت شما این است که به سادگی بپرسید که چگونه کار می کنید؟ انجام این کار از طریق متن با ارسال یک نظرسنجی متنی کوتاه آسان است. برای تکمیل این نظرسنجی هیچکس بهتر از مشتریان فعلی و سابق شما نخواهد بود.

سالی یک بار با ارسال یک نظرسنجی ساده با مخاطبین خود ارتباط بگیرید تا تجربه آنها را بسنجید. اگر می‌توانید یک گزینه ساده (موافقم، مخالفم) برای دریافت حداکثر پاسخ‌ها پیشنهاد دهید، این نوع اطلاع‌رسانی می‌تواند به شما دید کلی درباره نحوه انجام کارتان بدهد. همچنین می‌توانید برای پاسخ‌دهندگان با استفاده از قابلیت ارسال پیامک لینکدار، لینکی را ارسال کنید که سابقه‌ی شرکت ما را مرور کنند و به مشتریان بالقوه ایده‌ی دقیقی از آنچه می‌توانند در صورت استفاده از محصولات یا خدمات شما انتظار داشته باشند، ارائه دهید.

ناگفته نماند، داده‌های قابل اعتماد در مورد پاسخ به تلاش‌های خدمات مشتری شما می‌تواند به عنوان ابزاری برای سال‌های آینده مورد استفاده قرار گیرد. شما یک معیار جدید خواهید داشت که می‌تواند برای اندازه‌گیری پیشرفت خدمات مشتری در حین ایجاد تغییرات برای مطابقت بهتر با نیازهای عموم استفاده شود.

 

در این مقاله سعی کردیم در مورد اهمیت ارتباط با مشتری و اهمیت دریافت بازخورد از مشتریان قدیمی با شما صحبت کنیم و ایده‌هایی را برای انجام این کار از طریق پیامک در اختیار شما قرار دادیم.

در صورتی که برای استفاده از خدمات پیامکی و ارسال پیامک و خرید پنل پیامکی سوالی در ذهن شما باقی مانده است همین الان با شماره 02174853 تماس بگیرید همکاران ما مشتاق صحبت و راهنمایی شما هستند.

4/5 - (4 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

راهنمای
سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس با قابلبت ارسال پیامک از طریق اینترنت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می‌دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک
30 روز گارانتی بازگشت وجه (بدون ریسک)
close-link
مورخ 1403/3/1 تعرفه‌ پیامک از سمت اپراتور افزایش یافته و در سایت آپدیت شده است، در سایر سایت‌ها ممکن است به دلیل ترافیک کم، تعرفه آپدیت نباشد.تضمین کمترین تعرفه پیامک در ایران