پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » همکاری در فروش چیست؟ هرآنچه باید در مورد افیلیت مارکتینگ بدانید

همکاری در فروش چیست؟ هرآنچه باید در مورد افیلیت مارکتینگ بدانید

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ چیست
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۹ خرداد ۱۴۰۳

راه اندازی یک کسب و کار نیاز به هزینه‌ها و زمان زیادی دارد. بودجه اولیه، استخدام افراد متعهد و حرفه‌ای، تهیه مکان مناسب، پیدا کردن سرمایه گذار، تبلیغات و … بخشی از چالش‌های بزرگی هستند که برای راه اندازی یک کسب و کار با آن رو به رو می‌شوید. اما فرض کنید که همه این کارها از قبل انجام شده باشد و شما تنها باید برای فروش برنامه ریزی کنید. این همان چیزی است که با همکاری در فروش یا سیستم افیلیت مارکتینگ (affiliate marketing) به دست می‌آورید. اما همکاری در فروش چیست؟ نیاز به چه چیزهایی دارد و از همه مهم‌تر آیا همکاری در فروش روش خوبی برای درآمد زایی است؟ در ادامه این مقاله همراه فراز اس ام اس باشید تا به این سؤالات پاسخ دهیم. همچنین در انتها یک پیشنهاد همکاری ویژه را بررسی می‌کنیم.

افیلیت مارکتینک روشی برای همکاری در فروش و کسب درآمد

همکاری در فروش چیست؟ آشنایی با مفهوم affiliate marketing

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ روش جدید کسب در آمد در اینترنت است. در این روش شما به عنوان نفر سوم میان شرکت ارائه دهنده محصول و مشتری قرار می‌گیرید و از طریق روش‌های بازاریابی و فروش، خریدار را به سمت خرید محصول سوق می‌دهید. در صورتی که موفق شوید محصول شرکتی که با آن در فروش همکاری دارید را به خریدار بفروشید، مبلغی به عنوان حق واسطه یا حق کمیسیون دریافت خواهید کرد. نکته مهم اینجاست که این کمیسیون از طرف شرکت پرداخت می‌شود و مشتری شما هزینه اضافه‌ای برای خرید محصول نمی‌پردازد.

به زبان ساده‌تر یک برند که همه شرایط لازم از قبیل تهیه محصول، راه اندازی وبسایت، زنجیره تأمین و ارسال کالا، تبلیغات و … را فراهم کرده است، شما را در سود فروش محصولات خود شریک می‌کند. بعنی شما بدون آنکه خود محصولی داشته باشید می‌توانید به عنوان یک فروشنده درآمد نسبتاً زیادی به دست آورید. نمونه‌های بسیار متنوعی از این نوع همکاری وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید با فراز اس ام اس برای فروش پنل ارسال پیامک همکاری داشته باشید.

افیلیت مارکتینگ چگونه ایجاد می شود

ارکان افیلیت مارکتینگ، معرفی بخش‌های مختلف سیستم همکاری در فروش

به طور کلی افیلیت مارکتینگ از 4 بخش یا رکن اصلی تشکیل شده است که در کنار هم یک سیستم همکاری در فروش را ایجاد می‌کنند. این 4 رکن شامل موارد زیر است:

1-صاحبان کسب و کار یا The Merchant؛ تأمین کننده سیستم همکاری در فروش

صاحبان کسب و کار یا تولید کننده محصول، طرف اول در سیستم همکاری فروش است. هر کسب و کاری، خواه بزرگ یا کوچک، تا زمانی که محصول اولیه برای فروش را تأمین یا تولید کنند در این دسته قرار می‌گیرد. صاحبان کسب و کار باید استراتژی‌های تبلیغاتی و فروش مشخصی داشته باشند. برای مثال با خرید پنل اس ام اس برای محصولات خود تبلیغ کنند. یا این پنل ها را در اختیار فروشندگان قرار دهند. اما لازم نیست به صورت مستقیم بازاریابی کنند. بازاریابی مستقیم توسط همکار در فروش یا همان The Affiliate انجام می‌گیرد.

2- همکار در فروش یا The Affiliate؛ فروشنده محصولات افیلیت

طرف دوم در سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ، همان همکار در فروش است. افیلیت مارکترها به عنوان شریک، بازاریاب و همکار صاحبان کسب و کارها از استراتژی‌های متنوع و ایجاد کانال‌های متعدد کمک می‌گیرند تا مصحولات را به فروش برسانند. این افراد باید در کنار برند اصلی، برای خود نیز شهرت و برند ایجاد کنند تا مخاطبین وفاداری به دست آورند. همکار در فروش می‌تواند با یک شرکت یا چندین شرکت همکاری داشته باشد و باید برای بازاریابی مستقیم برنامه ریزی کند.

برای مثال ippannel سورس اصلی برای پنل ارسال پیامک در ایران است. شرکت‌هایی مانند فراز اس ام اس از این سورس استفاده می‌کنند و شما می‌توانید به عنوان افیلیت مارکتر یا همکار در فروش فراز اس ام اس، با پیدا کردن مشتریان جدید کمیسیون دریافت کنید. در انتهای این مقاله بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

3- مصرف کننده یا The Consumer؛ خریدار محصول افیلیت مارکتینگ

تا اینجا با تولید کننده و فروشنده افیلیت مارکتینگ و مسئولیت‌های آن‌ها آشنا شدیم. طرف سوم در این سیستم همکاری در فروش، مصرف کنند یا همان خریداران محصول هستند. این افراد محصول یا خدمات ارائه شده توسط تولید کنند را با استفاده از لینک و تبلیغات افیلیت مارکتر خریداری می‌کنند. ممکن است خریدار بداند که در حال خرید از یک افلیت مارکتر است یا حتی متوجه این موضوع نشود. همانطور که اشاره کردیم مصرف کننده هیچ هزینه اضافه‌ای برای خرید محصول در سیستم همکاری در فروش پرداخت نمی‌کند.

4-شبکه مدیریت افیلیت یا سیستم همکاری در فروش

برای اینکه تعداد کلیک‌ها و فروش‌های افیلیت مارکتر به درستی محاسبه شود و کمیسیون بر اساس فروش پرداخت شود، نیاز به یک شبکه مدیریت افلیت است. در مواردی حمل و نقل کالا نیز در این سیستم تعریف می‌شود. برای اینکه همکاری در فروش به یک سیستم کامل تبدیل شود وجود شبکه مدیریت افیلیت الزامی است.

روش های کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ

انواع روش‌های کسب درآمد در همکاری در فروش

روش‌های مختلفی برای راه اندازی یک سیستم همکاری در فروش و افیلیت مارکتینگ وجود دارد به همین دلیل روش‌های مختلفی نیز برای پرداخت در نظر گرفته شده است. هر سیستم ممکن است بر حسب نیاز خود از روشی برای پرداخت‌ها استفاده کند که با سایرین متفاوت باشد. برخی از این روش‌ها ممکن است مشابه روش‌هایی باشد که در مارکت پلیس‌ها دیده می‌شود. اگر با مارکت پلیس آشنایی ندارید توصیه می‌کنیم حتماً مقاله مارکت پلیس چیست را مطالعه کنید. در ادامه با انواع روش‌های پرداخت در سیستم همکاری فروش آشنا می‌شویم:

پرداخت به ازای هر کلیک

در تبلیغات کلیکی یا PPC (Pay Per Click) در هر زمان که مشتری روی لینک‌های افیلیت کلیک کنند، بدون در نظر گرفتن خرید یا عدم خرید محصول، افیلیت مارکتر مبلغی را دریافت می‌کند. این روش در دیجیتال مارکتینگ نیز دیده می‌شود. از تبلیغات کلیکی عموماً برای کسب و کارهای تازه کار که در مرحله معرفی محصول هستند استفاده می‌شود.

پرداخت در ازای فروش محصول

پرداخت در ازای فروش محصول یا PPS (Pay Per Sale) اصلی‌ترین روش همکاری در فروش است. در این روش پرداخت تنها در صورتی به فروشنده کمیسیون پرداخت می‌شود که مشتریان بعد از کلیک روی لینک افیلیت فرآیند خرید محصول را تکمیل کنند.

پرداخت در ازای جذب مشتری بالقوه

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد افیلیت مارکتینگ، پرداخت در ازای جذب مشتری بالقوه یا Pay Per Lead نام دارد. در روش PPL در صورتی که مشتری با کلیک روی لینک افیلیت فروشنده، اقداماتی مانند ثبت نام، ایجاد حساب کاربری، نصب اپلیکیشن و حتی ثبت نظر را انجام دهد، کمیسیون به فروشنده پرداخت خواهد شد.

چگونه همکاری در فروش یا افلیت مارکتینگ را شروع کنیم؟

اگر این روش کسب درآمدی به نظر شما جذاب است و توانایی بازاریابی را در خود می‌بینید، کافی است که یک برنامه افیلیت مناسب را پیدا کنید و به آن بپیوندید. قبل از انتخاب برنامه همکاری در فروش حتماً قوانین آن را مطالعه کنید و با روش‌های کسب در آمد در آن به همراه میزان کمیسیون پرداختی آشنا شوید. پس از عضویت در سیستم همکاری در فروش باید یک محصول یا دسته‌ای از محصولات را برای تبلیغ انتخاب کنید. در سیستم مدیریت افیلیت برای هر محصول یک لینک اختصاصی ایجاد می‌شود تا سیستم تشخیص دهد، خریداران توسط چه کسی معرفی شده‌اند.

حالا باید سعی کنید که این لینک‌ها را از طریق شبکه‌های اجتماعی یا حتی سایت خود با مشتریان بالقوه به اشتراک بگذارید. در نهایت زمانی که مشتریان روی لینک شما کلیک کنند یا فعالیت‌های خاصی انجام دهند یا خرید کنند، بر اساس روش‌های کسب در آمد پیش بینی شده کمیسیون جذابی را دریافت خواهید کرد.

همکاری در فروش پنل پیامکی

همکاری در فروش پنل اس ام اس، پیشنهاد ویژه برای کسب درآمد اینترنتی

حالا که با سیستم همکاری در فروش و نحوه استفاده از آن آشنا شدید، همانطور که در ابتدای این مطلب قول داده بودیم یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. شما می‌توانید با عضویت رایگان در سیستم همکاری در فروش فراز اس ام اس به ازای فروش هر سامانه پیامکی، 20 درصد از هزینه خرید سامانه پیامکی را به عنوان کمیسیون دریافت کنید. همه افراد می‌توانند در این سیستم همکاری عضو شوند اما اگر طراح سایت، برنامه نویس یا صاحب شرکت‌های نرم افزاری هستید، این پیشنهاد جذابیت بیشتری برای شما خواهد داشت.

علاوه بر فروش مستقیم، اگر فردی با لینک اختصاصی شما به عضویت سامانه پیامکی فراز اس ام اس در بیاید، در صورت خرید پنل پیامکی تا 15 روز بعد از اولین مراجعه به سایت، 20 درصد مبلغ پرداخت شده توسط مشتری به شما پرداخت خواهد شد. ما در فراز اس ام اس آماده همکاری با شما هستیم تنها کافی است تا به صفحه همکاری در فروش فراز اس ام اس مراجعه کنید و همین حالا از طریق ثبت نام به جمع همکاران ما بپیوندید. همچنین فراز اس ام اس مجموعه کاملی از آموزش‌های مرتبط با پنل اس ام اس را در وبلاگ خود آماده کرده است و در صورتی که با سوالاتی مانند رفع بلاک اس ام اس رو به رو شوید به راحتی می‌توانید پاسخ‌های کاملی برای سؤالات خود پیدا کنید.

کسب در آمد از همکاری در فروش را همین حالا آغاز کنید

در این مقاله تلاش کردیم تا به سؤال همکاری در فروش چیست پاسخ دهیم و با روش‌های کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ آشنا شویم. همچنین یک پیشنهاد ویژه برای کسب در آمد اینترنتی از طریق همکاری با فراز اس ام اس را معرفی کردیم. در صورتی که هنوز هم ابهامی در مورد این روش دارید یا با سوالاتی در مورد نحوه کسب در آمد از طریق همکاری در فروش رو به رو شده‌اید، می‌توانید همین حالا از طریق مشاوره رایگان تلفنی از مشاوره کارشناسان حرفه‌ای ما بهره مند شوید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000