پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » بازاریابی داده محور، بهترین روش بازاریابی؟

بازاریابی داده محور، بهترین روش بازاریابی؟

آشنایی با بازاریابی داده محور و اهمیت آن برای موفقیت کسب‌وکار
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۲۱ تیر ۱۴۰۳

دو واحد بازاریابی و فروش در سازمان، نقش مهمی در افزایش درآمد و موفقیت یک کسب‌وکار دارند. یکی از انواع روش‌های بازاریابی که برای کسب‌وکار شما نتایج مطلوبی به همراه می‌آورد، بازاریابی داده محور است. به وسیله این مدل از بازاریابی به نحو بهتری می‌توانید با انگیزه، سلیقه و رفتار مشتریان آشنا شوید. به‌همین‌دلیل بازاریابی داده محور به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها در دنیای مارکتینگ شناخته می‌شود. در این مطلب به شما خواهیم گفت که بازاریابی داده محور چیست و چگونه کسب‌وکارها می‌توانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین اگر به‌دنبال یک راهکار مناسب برای افزایش سهم فروش و موفقیت خود در بازار هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

تعریف بازاریابی داده محور؛ برنامه‌ریزی بر‌اساس داده‌ها و اطلاعات موثق

بازاریابی داده محور یا مبتنی بر داده (Data-driven marketing) یکی از انواع روش‌های بازاریابی است. در این مدل از بازاریابی از داده‌های به‌دست آمده از تعامل با مشتریان و برنامه‌های شخص سوم (Third parties) برای استفاده می‌شود. در واقع در این مدل، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های بازاریابی بر‌اساس داده‌ها و اطلاعات موثق صورت می‌گیرد. جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با رفتار مخاطبان و همچنین سن، جنسیت، شغل، موقعیت مکانی و علایق شخصی، شناخت سلیقه و پیش‌بینی نیازها و خواسته‌های مشتریان راحت‌تر می‌شود. با استفاده از پنل پیامک می‌توانید بسیاری از این اطلاعات را جمع‌آوری کنید.

تعریف بازاریابی داده محور یا مبتنی بر داده

هدف از بازاریابی داده محور؛ تصمیم‌گیری آگاهانه برای جذب مشتریان

هدف اصلی بازاریابی داده محور، درک عمیق از مشتریان و بهبود عملکرد و دست‌یابی به نتایج موفق در فعالیت‌های بازاریابی است. در بازاریابی داده محور به کمک استفاده از داده‌ها و بر‌اساس اطلاعاتی که به شرکت‌ها داده می‌شود، اتخاذ تصمیمات استراتژیک و تاکتیکی برای شناخت بهتر مشتریان راحت‌تر خواهد شد. در واقع هدف از بازاریابی داده محور درک بهتر از مشتریان و بهینه‌سازی استراتژی‌های بازاریابی است.

با تحلیل داده‌ها در این نوع از بازاریابی شرکت‌ها به اطلاعاتی همچون بازدهی تبلیغات، کسب‌و‌کار آنلاین، رضایت مشتریان و سایر شاخص‌های بازاریابی دست یابند و استراتژی‌های خود را بهبود بخشند. قبل از استفاده از اطلاعات بازاریابی داده محور باید بدانید که بازاریابی چیست؟ و چگونه به کسب‌وکار شما کمک خواهد کرد.

تاثیر بازاریابی داده محور بر تصمیم‌گیری‌ کسب‌وکارها

چطور از بازاریابی داده محور برای رشد کسب‌وکارمان استفاده کنیم؟

زمانی‌که اطلاعات دقیقی از مشتریان داشته باشیم، تبلیغات و تولید محصولات و عرضه خدمات را می‌توانیم منطبق با نیازها و سلایق مخاطبان طراحی کنیم. در ادامه خواهیم گفت که بازاریابی داده محور چگونه منجر‌به دریافت نتایج بهتر در انواع کمپین‌های تبلیغاتی خواهد شد و چگونه به رشد کسب‌وکار ما کمک می‌کند. در بازاریابی داده محور معمولا داده‌های دست سوم (Third parties) نقش موثری دارند.

بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) در بازاریابی داده محور؛ راهی برای افزایش فروش

به میزان تبدیل شدن کاربران به مشتریان واقعی در فرآیند بازاریابی نرخ تبدیل گفته می‌شود. این معیار معمولا برای کسب‌وکارهای آنلاین استفاده می‌شود. نرخ تبدیل نشان می‌دهد که چند درصد از کاربران که با محصول، خدمت یا وبسایت شما در ارتباط هستند به مشتری تبدیل شده‌اند. با بررسی عملکرد گزینه‌های مختلف در سایت همچون دکمه‌ها کال‌تو‌اکشن، صفحات فرود و فرم‌های ثبت‌نام می‌توانید نرخ تبدیل را بهینه‌سازی کنید.

یکی از راه‌های بهینه‌سازی نرخ تبدیل و بالا بردن امنیت برای سایت‌‌های فروشگاهی، کوتاه کردن مراحل ثبت‌نام و خرید در سایت است. با ارسال رمز یک‌بار‌مصرف (OTP) مراحل ثبت‌نام کوتاه‌تر و امن‌تر می‌شود. برای اینکه بدانید otp چیست و چه کاربردی برای انواع سایت‌ها دارد، به این مقاله فراز اس ام اس مراجعه کنید.

بهینه‌سازی نرخ تبدیل با استفاده از اطلاعات بازاریابی داده محور

تبلیغات هدفمند؛ بازدهی بهتر تبلیغات با اطلاعات دقیق از مشتریان

در تبلیغات هدفمند معمولا از اطلاعات دقیق درباره مشتریان استفاده می‌شود. مشتریان واکنش بهتری به این نوع از تبلیغات نشان می‌دهند. در نتیجه تبلیغات هدفمند بازدهی برای کسب‌وکارها خواهند داشت. برای اینکه یک تبلیغات بیشترین بازدهی را داشته باشد باید بدانیم که تبلیغ را می‌خواهیم به چه کسانی نمایش دهیم؟ بهترین زمان برای انجام تبلیغ را بشناسیم و چه پیشنهاداتی باید به مخاطبان بدهیم. پاسخ این سوالات با استفاده از داده‌های بازاریابی داده‌محور به‌دست می‌آید.

با‌توجه‌به بازخورد بهتر مشتریان به تبلیغات هدفمند، با ارسال پیامک انبوه هدفمند بر‌اساس اطلاعات مشتریان و پیشنهادات مناسب با نیازهایشان می‌توانید میزان فروش کسب‌وکارتان را افزایش دهید. قبل از تهیه سامانه پیامکی برای شرکت یا سازمانتان باید بدانید که پنل پیامکی چیست؟ به‌این‌ترتیب می‌توانید بهترین سامانه و خدمات را با‌توجه‌به نیازهایتان و سلایق مشتریانتان انتخاب کنید.

طراحی پرسونا مخاطب با کمک از اطلاعات بازاریابی داده محور

اولین قدمی که در همه فعالیت‌های بازاریابی باید انجام دهید، شناخت مخاطب و نیازهای آن است. ترسیم پرسونا باعث می‌شود تا درک و شناخت دقیق‌تری درباره ویژگی‌های رفتاری و جمعیت‌شناختی مشتریان داشته باشید. یکی از مهم‎ترین مزایایی که استفاده از بازاریابی داده محور برای کسب‌وکارها دارد، امکان ترسیم پرسونای مخاطب با بهره‌گیری از اطلاعات دقیق‌ درباره مشتریان است. با استفاده از داده‌های این نوع بازاریابی تقسیم‌بندی مخاطبان بر‌اساس عادت‌های و ویژگی‌های مشترک راحت‌تر می‌شود.

با کمک منابع مختلفی همچون تحقیقات بازار، نظرسنجی‌ها و پرسش‌نامه‌ها، ابزارهای آنالیز وبسایت و اطلاعات مشتریان در CRM کار ترسیم پرسونای مخاطب راحت‌تر می‌شود. ما در مقاله crm چیست به شما خواهیم گفت که چگونه مدیریت ارتباط با مشتری باعث طراحی راحت‌تر پرسونای مخاطب می‌شود.

تولید محتوای موثر و ارزشمندتر با اطلاعات دریافتی از بازاریابی داده محور

یکی از راه‌هایی که باعث جذب مخاطبان به خدمات و محصولات و وبسایت شما می‌شود، تولید محتوایی است که به دغدغه‌ها و سوالات آن‌ها به‌طور دقیق و شفاف پاسخ دهد. برای اینکه اطلاع دقیقی از دغدغه‌ها و سوالات مشتریان داشته باشید، داده‌های بازاریابی داده محور به کمک شما می‌آیند. تولید محتوایی که در آن از آمارها و اطلاعات ارزشمند استفاده کنید و امتیازات برندتان به‌خوبی معرفی شده باشد، باعث ایجاد احساس رضایت و اطمینان در مخاطبان می‌شود. به‌این‌ترتیب مشتریان متقاعد خواهند شد که خدمات یا محصولات شما برای آن‌ها مفید است.

نقش بازاریابی داده محور در تولید محتوای موثر

دست‌یابی به اطلاعات دقیق مشتریان با استفاده از پنل پیامکی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که بازاریابی داده‌محور چیست و چه نقشی در موفقیت کسب‌وکارها دارد. یکی از راهکارهای مفید برای دست‌یابی به اطلاعات دقیق و موثق از مشتریان استفاده از پنل پیامکی است. به‌عنوان مثال از طریق نظرسنجی‌های پیامکی متوجه سطح رضایت مشتریان از خدمات و محصولات خود خواهید شد. از این اطلاعات می‌توانید برای بهبود عملکرد و طراحی یا ارتقای خدمات و محصولاتتان متناسب با نیازهای مشتریان استفاده کنید. اگر شما تجربه‌ای در خصوص استفاده از پنل پیامکی و تاثیر آن بر موفقیت کسب‌وکارتان و دستیابی به اطلاعات مفید در این مدل از بازاریابی داشته‌ باشید، خوشحال می‌شویم که نظراتتان را با ما و خوانندگان عزیز فراز اس ام اس به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000