پنل اس ام اس » آموزش دیجیتال مارکتینگ » شعار برند چیست و چه تفاوتی با شعار تبلیغاتی دارد؟

شعار برند چیست و چه تفاوتی با شعار تبلیغاتی دارد؟

آشنایی با مفهوم شعار برند
آموزش دیجیتال مارکتینگ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

شعار برند، حکم DNA برند شما را دارد. با شنیدن جمله «زیبا، جادار، مطمئن» بسیاری از ما به یاد یخچال فریزر امرسان می‌افتیم. ماندگار شدن در ذهن مشتریان چیزی است که صاحب هر برندی برای رسیدن به آن تلاش می‌کند. با استفاده از یک شعار برند که ارزش‌ها، مزایا و ویژگی‌های محصولات و خدمات شما را به‌خوبی معرفی کند، این آرزو محقق خواهد شد. در این مقاله به بررسی همین موضوع می‌پردازیم و به شما خواهیم گفت که شعار برند چیست و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. بسیاری از افراد شعار برند را با شعار تبلیغاتی اشتباه می‌گیرند. به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم برای شناخت تفاوت‌های این دو مفهوم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با مفهوم شعار برند (tagline)؛ یک عبارت کوتاه و در عین‌حال اثرگذار

شعار برند (tagline) یک عبارت کوتاه و قابل یادآوری است که هویت و ارزش‌های برند را به شکلی ساده و اثربخش به مخاطبان و مشتریان منتقل می‌کند. با استفاده از این عبارت کوتاه، مخاطبان به برند، محصولات و خدمات شما توجه بیشتری نشان خواهند داد. به‌عنوان مثال شعار برند شرکت نایک، «Just Do It» است. این جمله بر اهمیت برداشتن اولین قدم تاکید دارد. از آنجایی‌که این شرکت در حوزه تولید کفش‌های ورزشی فعالیت می‌کند، در افراد حس قدرت و تعهد به انجام یک عمل را به‌وجود می‌آورد.

اگر برای ایجاد تمایز با رقبا برای برندتان یک شعار انتخاب کرده‌اید، استفاده از پنل پیامکی و ارسال پیامک انبوه نقش مثبت و موثری در ثبت شدن شعارتان در ذهن مخاطبان خواهد داشت.

انتقال هویت و ارزش‌های برند با شعار برند

تفاوت شعار برند با شعار تبلیغاتی؛ بررسی نکات مهم انتخاب شعار برای برند

خیلی از افراد متوجه تفاوت‌های شعار برندها با شعارهای تبلیغاتی (Brand slogan) نیستند؛ بنابراین برای انتخاب یک شعار درست و تاثیرگذار باید قبل از هر‌چیز شناخت دقیقی از تفاوت شعار برند با شعار تبلیغاتی داشته باشید و به‌طور دقیق بدانید که «tag line چیست». شعار برند و تبلیغاتی دو مفهوم متفاوت در هدف، محدوده و مدت زمان استفاده هستند. در ادامه این تفاوت‌ها را به‌طور دقیق بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با تفاوت‌های شعار برند و شعار تبلیغاتی

هدف استفاده از شعار؛ یک عامل تمایز میان شعار برای برند و شعار تبلیغاتی

هدف استفاده از شعار، یکی از مواردی است که این دو مفهوم را از یکدیگر متمایز می‌کند. هدف اصلی شعار برند ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان، کمک به شناخت بیشتر و ثبت هویت برند در ذهن مخاطبان است. این شعار برای به نمایش گذاشتن ارزش‌ها، ماموریت، مزیت رقابتی و تمایز برند در همه تعاملات برندی به‌کار می‌رود.

در مقابل، هدف اصلی شعار تبلیغاتی جذب توجه مخاطبان، ترویج محصولات و خدمات و ایجاد تمایز از رقبا است. این شعار همان‌طور که از نام آن می‌توان متوجه شد برای تبلیغات، پیام آرزوی موفقیت در انتخابات، جلب توجه مشتریان و تشویق آن‌ها به خرید به کار برده می‌شود. ارسال پیامک یک راه مناسب برای انتقال شعار برند و شعارهای تبلیغاتی به مخاطبان است. به این شرط که در بلک لیست اس ام اس نباشیم.

تفاوت شعار برند و شعار تبلیغاتی در محدوده استفاده

شعار برند به‌عنوان یک عبارت کوتاه و ساده، در همه تعاملات برند به‌کار می‌رود. این شعار در لوگوها، وب‌سایت، تبلیغات، بسته‌بندی محصولات و سایر ارتباطات برند دیده می‌شود. در مقابل شعار تبلیغاتی برای یک رویداد خاص مانند انتخابات و در زمان برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی به‌کار می‌رود. این شعار در تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، تبلیغات چاپی، تبلیغات آنلاین و سایر رسانه‌های تبلیغاتی به نمایش در می‌آید. برای تاثیرگذاری بیشتر متن زیبا برای تبلیغ کاندیدا یا اطلاع‌رسانی پیشنهادهای ویژه برای خرید باید به نکات مهم نوشتن پیامک‌های تبلیغاتی مانند کوتاه بودن و سادگی و روانی متن توجه داشته باشید.

تفاوت شعار برند و شعار تبلیغاتی از نظر مدت زمان استفاده

شعار برند برای مدت زمان طولانی‌تری استفاده می‌شود. در نتیجه شعار برند تقریبا بدون تغییر و ثابت است. این شعار به‌عنوان بخش ثابتی از هویت برند در طول زمان حفظ می‌شود. در نتیجه مخاطبان قدیمی و جدید، برند مورد‌نظر را با یک شعار واحد می‌شناسند. باتوجه‌به اینکه شعار برند در طول زمان باید ثابت باشد، نیاز است که حساسیت و دقت ویژه‌ای برای انتخاب شعار به خرج دهید.

در مقابل، شعار تبلیغاتی در بازه‌های زمانی مختلف تغییر می‌کند و یک شعار کوتاه‌مدت محسوب می‌شود. این شعار معمولا در یک کمپین‌های تبلیغاتی یا رویداد خاص خلق شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور‌کلی شعار تبلیغاتی برای معرفی یک ویژگی، مزیت یا پیام خاص در یک بازه زمانی محدود طراحی و استفاده می‌شود. با استفاده از امکانات پنل پیامکی مانند ارسال پیامک انبوه اطلاع‌رسانی در این بازه‌ زمانی سریع‌تر و تاثیرگذارتر انجام خواهد شد.

ویژگی‌های یک شعار برند خوب چیست؟

هدف اصلی شعار برند ایجاد یک ارتباط عاطفی و نزدیک با مشتریان است تا شناخت بیشتری از برند، محصولات و خدمات به‌دست بیاورند. به‌همین‌دلیل شعاری که برای برندتان انتخاب می‌کنید باید ساده، قابل یادآوری، قوی و هماهنگ با ارزش‌ها و اهداف کلی برند باشد. با تولید شعار برند با ویژگی‌های ذکر شده در زمینه‌هایی مانند بازاریابی، جذب و وفادار کردن مشتریان نیز موفق‌تر خواهید بود. اگر می‌خواهید در ذهن مخاطبانتان ماندگار شوید به‌جای ارسال پیامک بدون شماره ما به شما خرید پنل پیامکی و ارسال پیام با سرشماره ویژه را پیشنهاد می‌دهیم.

آشنایی با چند نمونه شعار برند موفق و ماندگار در ذهن مخاطبان

زمانی‌که به شعارهای برند موفق اشاره کنیم، احتمالا بسیاری از آن‌ها به گوش شما هم خورده است. این شعارها معمولا ثابت هستند و همین باعث ماندگاری آن‌ها در ذهن مخاطبان می‌شود. در ادامه نمونه‌هایی از شعارهای برند که به گوش مردم در سراسر دنیا آشنا هستند را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • نایک: فقط انجامش بده. احتمالا مشهورترین شعار در دنیای ورزش، شعار برند نایک است. این عبارت ماهیت انگیزشی برند نایک را برجسته می‌کند.
  • شعار برند مک دونالد: I’m Lovin’ It. این شعار خاطره انگیز مک دونالد می‌تواند به‌راحتی برای همه محصولات این شرکت اعمال شود.
  • Maybelline: شاید او با آن متولد شده باشد. این شعار بینشی عالی از تلاش Maybelline برای ایجاد بهترین احساس در مشتریان را نشان می‌دهد.
  • Red bull: رد بول به شما بال می‌دهد. این شعار در همه خطوط تولید رد بول به کار می‌رود و به طراحی محصولاتی برای افزایش انرژی مشتریان تمرکز دارد.

همان‌طور که در این نمونه‌ها مشاهده کردید، انتخاب عبارت کوتاه که کاربردی و به‌یادماندنی باشد، بهترین نوع شعار برند است. رعایت این نکته برای انتخاب شعار تبلیغاتی برای طراحی کمپین تبلیغاتی نیز حائز اهمیت است.

بررسی چند نمونه شعار برند معروف و موفق

ثبت شعار برند در ذهن مخاطب از طریق ارسال پیامک انبوه

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که شعار برند چیست و چه تفاوتی با شعار تبلیغاتی دارد؟ شعار برند هویت و موجودیت کسب‌وکار شما را نمایان می‌کند. این شعار نقش مهمی در جذب مشتریان و شناخت دقیق‌تر و ماندگارتر از برند دارد. یکی از راهکارهای مناسب برای گسترش و شناخت شعار برندتان به مخاطبان استفاده از پنل اس ام اس است. با کمک پنل پیامک در زمانی کوتاه و با هزینه کم می‌توانید تعداد بالایی پیام که حاوی متن شعار برندتان است ارسال کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000