پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » شعار تبلیغاتی چیست؟ بررسی اثربخشی 11 نمونه شعار جذاب

شعار تبلیغاتی چیست؟ بررسی اثربخشی 11 نمونه شعار جذاب

بررسی اهمیت و تاثیر شعارهای تبلیغاتی در موفقیت یک برند
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۸ خرداد ۱۴۰۳

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه یک عبارت کوتاه همه ارزش یک محصول یا خدمات را به مخاطبان منتقل می‌کند؟ آیا شعارهای تبلیغاتی فقط یک عبارت کوتاه یا تصویری اغراق‌آمیز برای تحت تاثیر قرار دادن ما هستند؟ این سوال‌ها ما را به دنیایی از ابتکار، طراحی، و هنر در خلق شعار تبلیغاتی می‌برد. در این مقاله قصد داریم به بررسی اثربخشی شعارهای تبلیغاتی بپردازم و نمونه‌های موفق شعار‌های تبلیغاتی ایران و جهان را باهم بررسی کنیم؛ اگر می‌خواهید یک شعار تبلیغاتی تاثیر‌برانگیز برای برند داشته باشید؛ مطالعه این مقاله کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

شعار تبلیغاتی؛ هنری برای فراموش نشدن برند

وقتی جمله‌ «هرجا سخن از اعتماد است» را می‌شنوید نام بانک ملی ایران در ذهن شما تداعی می‌شود. این قدرت شعارهای تبلیغاتی است. شعار برند باید باوجود سادگی، قابل‌فهم باشد و به‌راحتی در ذهن مخاطب ثبت شود. به‌علاوه معناگرا بوده و با فعالیت و خدمات شما مرتبط باشد. یک شعار تبلیغاتی ایده‌آل باید اصالت برند شما را معرفی کند و همچنین تمایز شما با رقبا را به‌خوبی به نمایش بگذارد.

شعار تبلیغاتی در صورتی ماندگار می‌شود که جذاب و آهنگین بوده و بین مردم دهان‌به‌دهان بپیچد. در صورتی می‌توان یک شعار تبلیغاتی را موفق شمرد که برای مدت طولانی قابل‌استفاده بوده و به افتخارات و مسیر برند شما وفادار باشد. با درنظر گرفتن این نکات یک شعار تبلیغاتی جذاب و مفهومی برای برند انتخاب کنید.

همچنین بررسی و بازبینی‌های متعدد از تاثیر شعار بر مخاطبین، در انتخاب یک شعار تبلیغاتی مناسب به شما کمک خواهد کرد. در ادامه به معرفی و تحلیل بهترین شعار تبلیغاتی ایران و جهان که برای شما نیز آشنا هستند می‌پردازیم. همچنین عواملی که به اثربخشی این شعار‌ها کمک کرده‌اند را بررسی خواهیم کرد.

1. شرکت نایک؛ Just Do It

شرکت نایک با شعار «فقط انجامش بده» بزرگ‌ترین تولید‌کننده محصولات ورزشی در جهان شناخته می‌شود. این شعار باایده‌ تحرک و انگیزه مرتبط است و به‌طور‌مستقیم انگیزه مخاطبان را برای انجام اهداف و فعالیت‌های خود افزایش می‌دهد. این شعار تبلیغاتی نشان می‌دهد هرگونه موانع و ترس را کنار بگذاریم و به انجام کار بپردازیم.این‌ نوع شعار‌ها قابلیت استفاده در تبلیغات مختلف را دارند؛ به‌عنوان مثال می‌توانید شعارتان را روی محصولات حک کنید، یا حتی با استفاده از پنل پیامک به‌عنوان پیام‌های انگیزشی دوستانه  برای مخاطب ارسال کنید.

پویایی و حرکت جوانان، پیام ترغیب کننده نایک به جوانان و مشتریان خود

2. شرکت اپل؛ Think Different

 شرکت اپل با شعار تبلیغاتی «تفکر متفاوت» و تمرکز بر روانشناسی جذب مشتری  توانسته بر توسعه فکری و نوآوری خلاقانه تاکید کند. اپل با این شعار نشان داد آن‌ها به‌دنبال طراحی و ساخت محصولاتی هستند که از نظر فناوری، طراحی و تجربه‌کاربری از رقبا متمایز باشند. این شعار نه‌تنها یک انگیزه برای مشتریان و فعالان بازار بوده، بلکه نمایانگر فلسفه و رویکرد اصلی Apple در طراحی محصولات و خدماتش نیز بوده است.

3. دیزنی‌لند؛ The Happiest Place On Earth

 دیزنی‌لند با شعار «خوشبخت‌ترین مکان روی زمین» شناخته می‌شود. این شعار یک نمونه متن تبلیغاتی به شمار می‌رود که نشان‌نگر مکانی برای تجربه مثبت و خوشایند است. به‌طورکلی، شعار “The Happiest Place On Earth” به‌خوبی به ویژگی‌ها و تجربیات مخاطبین دیزلند می‌پردازد و از نظر بازاریابی و برندینگ به‌عنوان یک شعار زیبا و جذاب شناخته می‌شود.

4. مک‌دونالد؛ I’m Lovin’ It

شعار “I’m Lovin’ It” مک‌دونالد، موفقیت بسیاری را برای صاحب این برند به ارمغان آورده است. این شعار بسیار ساده و قابل‌فهم است و از زبان روزمره استفاده می‌کند و به‌راحتی در ذهن ماندگار می‌شود. این اسلوگان همچنین احساسات مثبتی را نیز در مخاطب ایجاد می‌کند. عبارت “I’m Lovin’ It” به معنای «من دوست دارم یا عاشق این هستم» است که انگیزه و احساسات مثبت را به مخاطبان القا می‌کند و جذابیت خاصی برای آن‌ها دارد.

انتقال احساسات دوستانه با مخاطب با پیام مک‌دونالد

5. شعار تبلیغاتی معروف برند ایرانی؛ «دور شهر نگرد، تو دیوار بگرد»

عبارت دور شهر نگرد تو دیوار بگرد که برای پلتفرم «دیوار» انتخاب شده است به چند دلیل توانسته به موفقیت برسد. اصلی‌ترین دلیل، هماهنگی با کسب‌وکار دیوار است که به‌خوبی نوع فعالیت این برند را به مخاطب نشان می‌دهد. همچنین استفاده از کلمات محاوره‌ای موجب ماندگاری در ذهن مخاطب می‌شود.

از‌آن‌جایی‌که دیوار پلتفرم خرید و فروش آنلاین است، خرید خط ابری یکی از راهکارهای فوق‌العاده برای راه‌اندازی دفترهای مجازی شرکت‌های کوچک و بزرگ است؛ زیرا می‌توانید به‌راحتی در قالب یک شرکت معتبر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و این خطوط تلفن ثابت نیازی به سیم‌کشی ندارد.

6. روزنامه نیویورک تایمز؛ All the News That’s Fit to Print

شعار تبلیغاتی  “All the News That’s Fit to Print” که به روزنامه نیویورک تایمز تعلق دارد، با معنی «همه اخباری که شایسته چاپ هستند» معروف شده است. این شعار به‌طور‌کلی بیانگر استانداردهایی است که روزنامه نیویورک تایمز برای انتخاب و چاپ خبرها و مطالب خود دارد. این مفهوم اعتبار و کیفیت محتوا را به مخاطبان القا می‌کند و نشان از تمایز و برتری این روزنامه در ارائه اخبار دارد.

اگر شما کسب‌وکاری مشابه روزنامه دارید، باتوجه‌به آنلاین شدن کارها می‌توانید با خرید سامانه پیامکی مخاطبین را از خبرهای جدید آگاه کرده و ترغیب به خرید روزنامه کنید.

7. شرکت سامسونگ؛ Do What you Can’t

شرکت سامسونگ با شعار تبلیغاتی «کاری را که نمی‌توانید انجام دهید» به مخاطبان خود نشان می‌دهد که باید  در مواجهه با چالش‌ها و موانع، ایده‌های نو و کارهای غیرممکن را انجام دهند. این اصل در فرهنگ ‌سازمانی سامسونگ به‌عنوان یک ارزش اساسی ترویج می‌شود و نشان از پیشرفت، نوآوری و اعتماد‌به‌نفس دارد.

8. شرکت ردبول؛ It Gives You Wings

ردبول به‌عنوان یکی از اسپانسرهای معروف در رویدادهای ورزشی حضور دارد که این ارتباط با ورزش و مسابقات به تقویت اعتبار و شهرت شعار “It Gives You Wings” کمک کرده است. مصرف‌کنندگان ردبول به دنبال نوشیدنی انرژی‌زا هستند و این شعار موجب ایجاد این انطباق میان محصول و نیازهای آنان می‌شود. شعار «به شما بال می‌دهد» تصویری قوی از انرژی، حرکت و پرش است که باعث جذابیت بیشتر برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

9. چی‌توز؛ طعم خوش لحظه‌ها

شعار چی‌توز، طعم خوش لحظه‌ها برای چیپس‌های شرکت چی‌توز انتخاب شده بود. این شعار موفقیت خود را به دلیل داشتن سادگی و قابلیت یادآوری می‌کند. استفاده از اصطلاحات محاوره‌ای در زبان روزمره که موجب ایجاد احساس نزدیکی بین تولیدکننده و مخاطب می‌شود این احساس را تقویت خواهد کرد. اضافه کردن عبارت «طعم خوش لحظه‌ها» به شعار، تجربه مصرف محصول را تا حدی توصیف می‌کند و ارتباط مستقیمی بین شعار و محصول برقرار می‌کند.

شعار ساده و صمیمانه چی‌توز برای لذت خوردن چیپس‌‌ها در لحظه

KFC .10؛ خوردن انگشت‌ها فکر خوبیه!

این شعار مربوط‌ به برند معروف رستوران‌های زنجیره‌ای KFC سراسر جهان  است. شعار «خوردن انگشت‌ها فکر خوبیه» به‌طور‌ناخودآگاه خوشمزگی محصولات را در ذهن شنونده تداعی می‌کند. این شعار تبلیغاتی به‌وضوح تاکید دارد که غذاهای KFC یک تجربه لذت‌بخش برای مخاطب است.

شعار خوردن انکشت‌ها فکر خوبیه برای غذاهای KFC؛ نشانگر حس لذت 

11. شرکت فورد؛ Built Ford Tough

شرکت فورد یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان است. خودروهای تولید شده توسط شرکت فورد از کیفیت و استحکام بالایی برخوردارند که این ویژگی‌ها باعث شده تا شعار “Built Ford Tough” به معنای «ساخته شده توسط فورد به صورت محکم و با استحکام» به‌خوبی با محصولات آن تطبیق پیدا کند.

راز موفقیت شعارهای تبلیغاتی؛ ایجاد ارتباط و صمیمیت با مخاطب

در این مقاله عامل موفقیت چند شعار تبلیغاتی برندهای ایرانی و خارجی مختلف را باهم بررسی کردیم. وجه‌مشترک همه این شعارها سادگی و صمیمیتی با مخاطب بود. اهمیت‌به لحن برند و فرهنگ‌سازمانی در انتخاب و موفقیت یک شعار نقش بسزایی دارد. شعار باید با نوع خدمات شما مطابقت داشته باشد. همچنین روایت‌گر احساسی باشد که قرار است با استفاده از محصولات شما در مخاطب ایجاد شود. شعار مناسب باید به‌سادگی این احساس را در مخاطب بیدار کند. در واقع اسلوگان باید به‌گونه‌ای باشد که بدون پراکندگی یا ابهام در تفسیر، به‌راحتی در ذهن مخاطب ثبت شود.

علاوه‌بر استفاده از فاکتورهای ساده نویسی برای ماندگار کردن شعار در ذهن مشتریان، تکرار مداوم شعار نیز در این فرایند اثربخش خواهد بود. بدیهی است که هر چه یک شعر بیشتر شنیده شود، در ذهن افراد بیشتری برای مدت‌زمان طولانی ماندگار خواهد شد. روش‌های مختلفی برای ماندگار کردن شعار به وسیله تکرار مداوم مثل تبلیغات سطح شهری و استفاده از پلتفرم‌های سراسری وجود دارد. یکی از این روش‌های سراسری استفاده از سامانه‌های پیامکی برای ارسال شعار برند در کمپین‌های تبلیغاتی است. برای تکرار شعار مهم است که همواره با مخاطبانی که حتی یک‌بار به شما مراجعه کرده‌اند، تعامل کنید. برای این کار از دستگاه ذخیره شماره به منظور ایجاد بانک مشتریان استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000