پنل اس ام اس » بازاریابی پیامکی (SMS Markting) » با تبلیغات مکان محور برگ برنده رقابت‌ها در دستان شماست

با تبلیغات مکان محور برگ برنده رقابت‌ها در دستان شماست

تبلیغات مکان محور چیست؟
بازاریابی پیامکی (SMS Markting) ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

تبلیغات از طریق روش‌های مختلف و گوناگونی انجام می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه استفاده از تلفن همراه روش‌های تبلیغات نیز تغییرات بسیاری پیدا کرده است. تبلیغات مکان محور یکی از ده‌ها روش معرفی خدمات و کسب‌وکار است که توسط صاحبان مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله از فراز اس ام اس، بزرگ‌ترین ارائه کننده خدمات پنل اس ام اس، قصد داریم بیشتر بگوییم که تبلیغات مکان محور چیست؟ استفاده از آن چه مزایایی دارد و برای چه کسب‌وکارهای مناسب است. از شما نیز دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و با روش‌های نوین تبلیغات آشنا شوید.

تبلیغات مبتنی بر مکان یا مکان محور چیست؟

تبلیغات مکان محور با نام‌های دیگری از جمله: بازاریابی مکان محور، بازاریابی مکانی، بازاریابی محلی، تبلیغات مبتنی بر موقعیت جغرافیایی و بازاریابی مبتنی بر مجاورت شناخته می‌شود. در بازاریابی یا تبلیغات مبتنی بر مکان از موقعیت جغرافیایی کاربران تلفن همراه یک محدوده یا منطقه استفاده شده و محتوای مورد نظر برای آن‌ها ارسال می‌شود. تبلیغات مکان محور یکی از ساده‌ترین شیوه‌های تبلیغات است.

بازاریابی یا تبلیغات مکان محور برحسب شناخت نیاز کاربران یک محدوده صورت می‌گیرد و خدماتی که در یک محدوده خاص عرضه می‌شود را معرفی می‌کنند. برای مثال در یک مجموعه بزرگ حمل و نقل مسافران بین شهری، شرکت‌های تاکسیرانی داخل شهر با ارسال پیامک‌ها برای کاربران ترمینال خدمات خود را معرفی می‌کنند. یا یک رستوران با ارسال پیامک بین افرادی که در محدوده جغرافیایی قرار دارند، منو و لیست غذاها را معرفی می‌کند. تبلیغات مبتنی بر مکان با استفاده از دستگاه gps گوشی‌های تلفن همراه و گوگل انجام می‌شود.

گاهی اوقات برخی از پیامک‌های تبلیغاتی اطلاعات مناسبی دارند یا معرفی کننده خدمات بی‌نظیری هستند اما متاسفانه پاک می‌شوند یا از بین می‌روند. یکی از راه‌های بازیابی مسیج‌ها گرفتن پرینت خط همراه اول و ایرانسل است که باید از راه‌های اصولی و قانونی انجام شود. با چنین روش‌هایی به راحتی می‌توان پیام‌های مهم و قابل استفاده را مجدد بازیابی کرد.

بازاریابی با تبلیغات مکان محور

بازاریابی مکان محور از چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

تبلیغات جغرافیایی از دو روش آدرس IP و از طریق فناوری GPS انجام می‌شود. در روش استفاده از آی پی باید تلفن یا کامپیوتر را به خطوط اینترنت که آدرس IP دارد متصل کنید. پروتکل‌های اینترنتی یا همان آدرس آی پی به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مکانی مورد نظرتان را به دست آورید و برای جامعه هدف بازارتان محتوای مورد نظر را ارسال کنید. برای مثال اگر قصد معرفی شبکه‌های اجتماعی خود را دارید با ارسال لینک پیج اینستاگرام در واتساپ از طریق پیامک می‌توانید مشتریان بسیاری را به سمت شبکه‌های اجتماعی یا حتی وبسایت خود هدایت کنید.

یکی دیگر از شیوه‌های انجام بازاریابی مکان استفاده از فناری GPS است. در این شیوه هدف اصلی تلفن‌های همراه مجهز به تکنولوژی مکان‌یاب یا همان جی پی اس است. با استفاده از این شیوه می‌توانید محتوای مورد نظرتان را به‌صورت کاملا هدفمند برای دیگران ارسال کنید.

قابل ذکر است تبلیغات مکان محور به‌صورت آفلاین نیز صورت می‌گیرد. بیلبوردها، تابلوهای تبلیغاتی و تراکت‌ها نیز شیوه‌ای از تبلیغات در موقعیت‌های خاص جغرافیایی است. روش‌های آفلاین نسبت به روش‌های آنلاین و ارسال پیامک درصد موفقیت پایین‌تری دارد؛ چون همه افراد یک محدوده جغرافیایی از مکان‌هایی نصب تبلیغات عبور نمی‌کنند اما همیشه در حال بررسی کردن تلفن همراه و خواندن پیامک‌های تبلیغاتی هستند.

 مزایای تبلیغات مکان محور

مزایای تبلیغات مبتنی بر مکان؛ یک هدف‌گذاری دقیق برای حرفه‌ای‌ها

مزیت‌ها و تاثیرات تبلیغات مبتنی بر موقعیت جغرافیایی باعث می‌شود تا روزانه افراد بسیاری برای کسب‌وکار خود از این شیوه تبلیغاتی استفاده کنند. مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از تبلیغات مبتنی بر مکان به شرح زیر هستند:

هدف‌گذاری‌های دقیق

روزانه پیامک‌های تبلیغاتی متعددی برای کاربران تلفن همراه ارسال می‌شود که همه آن‌ها کاربرد ندارند و بیشتر باعث خستگی یا سردرگمی این افراد می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود تا شماره‌های ارسال کننده پیامک را مسدود کنند یا دیگر توجهی به محتوای پیامک‌ها نداشته باشند. اما اگر خدمات خود را در یک محدوده جغرافیایی برای افراد حاضر در آن محدوده ارسال کنید یک تبلیغات هدفمند انجام داده‌اید. به‌عنوان مثال یک متن تبلیغ لوازم آرایشی را برای افراد حاضر در یک مجتمع تجاری ارسال و آن‌ها را از تخفیف‌ها و خدمات ویژه فروشگاه خود مطلع کنید.

صرفه‌های اقتصادی

یکی از دلایلی که بسیاری از صاحبان مشاغل از تبلیغات منصرف می‌شوند هزینه‌های بالای اجرای تبلیغ است. اما تبلیغات مبتنی بر موقعیت جغرافیایی افراد مشخص و محدودی را مورد هدف قرار می‌دهید و با شیوه‌ای ارزان مانند ارسال پیامک، بیزینس و خدمات خود را آن‌ها معرفی می‌کنید. مثلا شما می توانید یک وب سایت ایجاد نموده یا در اینستاگرام شماره موبایل افراد علاقه مند به کسب و کارتان را جمع اوری کنید و به انها پیامک بفرستید تا هزینه ارسال پیامک شما کمتر شود و نتیجه بهتری نیز دریافت کنید. در صورتی که قصد دارید شماره موبایل افراد اعلاقمند به کسب و کارتان را در سایت جمع اوری کنید دانلود افزونه گرویتی فرم فارسی نیز یک روش رایگان و ساده است که در کاهش هزینه‌های تبلیغات تاثیر بسیاری دارد. برای جمع اوری شماره موبایل مشتریان حضوری و ارسال پیامک هدفمند و تبلیغاتی به مشتریان حضوری می توانید از دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان حضوری استفاده نمایید.

شخصی‌سازی تبلیغات

تبلیغات شخصی‌سازی شده به این معنی نیست که برای هر فرد یک پیامک یا محتوای خاص و منحصربه‌فرد بفرستید. به این شکل است که برای یک عده از افراد که به دلیل خاصی در یک مکان مشخص قرار دارند نسبت به ارسال پیامک اقدام کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید برای افرادی که در یک نمایشگاه بین‌المللی هستند درباره امکانات غرفه خود اطلاعات مورد نیازشان را ارسال و مخاطبین مورد نظرتان را جذب کنید. یا اینکه می‌توانید اگر در محل شلوغی هستید و امکان تجمع مخاطبان و ارائه خدمات در ابعاد وسیعی را دارید در کنار سامانه‌های پیامکی از افزونه نوبت دهی استفاده کنید. افزونه‌های نوبت دهی به کاربران و استفاده‌کنندگان امکان برقراری نظم و پیشگیری از هرج و مرج را می‌دهد.

تبلیغات مکان محور ارزان

تبلیغات مکان محور با ارسال پیامک منطقه ای

پنل های پیامکی این قابلیت را دارند که به شما اجازه بدهند تا در یک محدوده خاص تبلیغات خود را به دست مشتریان برسانید. شما می توانید از طریق تبلیغات پیامکی منطقه ای، تبلیغات پیامکی بر اساس شهر و استان، تبلیغات پیامکی از روی نقشه (پیامپ) و … کمپین های تبلیغاتی موفق مکان محور داشته باشید. همکاران ما در بخش پشتیبانی فراز اس ام اس می توانند اطلاعات بیشتری در مورد این روش های تبلیغاتی در اختیار شما قرار دهند.

یکی دیگر از روش‌های ارسال پیامک تبلیغاتی مکان محور استفاده از ارسال پیامک از طریق دکل bts مخابراتی است. در این روش شما می‌توانید افرادی که در 2 هفته اخیر از دکل‌های مخابراتی منطقه مورد نظر شما سرویس گرفته‌اند را هدف قرار دهید و به این افراد پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

سامانه پیامک فراز اس ام اس قابلیت ارسال پیامک bts را در تمامی پکیج‌های خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد که به این صورت می‌توانید تبلیغات هدفمند و متنی بر مکان را نیز انجام دهید.

 محدودیت در جامعه هدف تبلیغات بزرگ‌ترین ایراد بازاریابی مکان محور

اجرای تبلیغات مبتنی بر مکان مانند هر شیوه دیگری در کنار مزایای متعدد، معایبی نیز دارد. یکی از بزرگ‌ترین ایراد تبلیغات جغرافیایی این است که جامعه هدف کوچک‌تری را مخاطب خود قرار می‌دهد. درصورتی‌که تبلیغات هر چه گسترده‌تر باشد امکان جذب مخاطبین بیشتری را دارد و در نتیجه به هدف مورد نظر نزدیک‌تر خواهد بود.

 

تبلیغات مکان محور

فراز اس ام اس، ارائه دهنده خدمات تبلیغات پیامکی مکان محور

در این مقاله درباره اینکه تبلیغات مکان محور چیست و چگونه انجام می‌شود صحبت کردیم. امیدوارم اطلاعات بیان شده در این مطلب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. به یاد داشته باشید که رسیدن به هدف مورد نظر مهم‌ترین اصل تبلیغات است و انتخاب کدام شیوه به‌عنوان اصولی‌ترین گام شروع تبلیغات شناخته می‌شود.

به‌طورکل در بین شیوه‌های مختلف تبلیغاتی ارسال پیامک‌های کوتاه همراه با شماره تلفن یا لینک‌های کوتاه هزینه‌ای کمتر و تاثیر بیشتری دارد. اگر برای ارسال پیامک به یک سامانه پیامکی با افزونه‌ها و امکانات متعدد نیاز دارید همین حالا با کارشناسان مجموعه فراز اس ام اس از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000