حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms و راهنمای ارسال پیامک طولانی

مشکل تبدیل خودکار sms به mms
مقالات فراز اس‌ام‌اس بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
3.9/5 - (7 امتیاز)

مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی‌های سامسونگ و اندرویدی به یک چالش جدی برای افرادی تبدیل شده است که قصد ارسال پیامک طولانی را دارند. در چنین شرایطی معمولاً اکثر افراد مجبور می‌شوند پیامک‌های خود را به دو یا سه بخش تقسیم کنند و به صورت جداگانه برای مخاطب خود ارسال کنند. فرآیندی که ممکن است برای بسیاری از افراد به هیچ عنوان تجربه خوشایندی نباشد. اگر شما هم با مشکل تبدیل خودکار اس ام اس به امام اس در گوشی‌های اندرویدی رو به رو هستید، تا پایان این مطلب همراه فراز اس ام اس باشید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تا راه حل برطرف کردن این مشکل را به شما توضیح دهیم.

تبدیل خودکار sms به mms در گوشی‌های سامسونگ و اندروید

در گوشی‌های سری گلکسی سامسونگ از جمله سامسونگ گلکسی a50 و a51 به همراه گوشی‌های محبوب دیگری همچون گلکسی a21 مشکل تبدیل خودکار sms به mms یک مشکل بسیار رایج و آزار دهنده است. تنظیمات ارسال اس ام اس در این گوشی‌ها به گونه‌ای است که با افزایش تعداد کاراکترهای اس ام اس از حد مشخصی (معمولاً 300 کاراکتر) به صورت پیش فرض sms یا پیامک متنی را به پیام چند رسانه‌ای یا mms تبدیل می‌کند. این موضوع تجربه ناخوشایندی است و به یک چالش جدی برای افرادی تبدیل می‌شود که قصد ارسال پیامک‌های طولانی را دارند.

البته خوشبختانه راه حل‌های مختلفی برای این مشکل وجود دارد. علاوه بر روش‌های مرسوم، اگر قصد ارسال پیامک‌های طولانی به افراد زیادی را دارید می‌توانید از پنل ارسال پیامک نیز به راحتی به عنوان یک راه حل برای این مشکل استفاده کنید.

مشکل عدم ارسال پیامک طولانی در گوشی های سامسونگ

دلیل تبدیل خودکار sms به mms چیست؟

مشکل تبدیل اس ام اس به mms که در گوشی‌های گلکسی دیده می‌شود، در واقع مربوط به تنظیمات کارخانه‌ای گوشی است. در واقع نمی‌توان آن را یک مشکل به حساب آورد و بیشتر به تفاوت سیاست‌های شرکت و مشتریانش برمی گردد. بنابراین دلیل اول، نوع تنظیمات گوشی است. از دلایل بعدی می‌توان به استفاده از نرم افزارهای ارسال اس ام اس نا مناسب در بعضی از گوشی‌ها اشاره کرد. علاوه بر این، گاهی اوقات بدافزارها و یا باگ‌های نرم افزاری در سایر گوشی‌های اندرویدی نیز باعث بروز این مشکل می‌شوند. با این حال مشکل تبدیل اس ام اس به امام اس بیشتر در گوشی‌های سامسونگ دیده می‌شود. دلیل این مشکل هر چه که باشد راه حل‌های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. شما می‌توانید در کنار استفاده از پنل ارسال پیامک از افزونه‌های مختلف مانند افزونه دیجیتس نیز برای ارسال پیامک‌های طولانی بدون مشکل تبدیل به mms استفاده کنید.

راه حل مشکل تبدیل خودکار sms به mms در گوشی‌های سامسونگ و اندروید

روش‌های مختلفی برای اینکار وجود دارد که در اینجا به دو مورد از بهترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

نرم افزار ارسال پیامک طولانی و حل مشکل تبدیل SMS به MMS

روش اول؛ استفاده از نرم افزار برای حل مشکل تبدیل اس ام اس به mms

در بسیاری از موارد تنها نصب یک نرم افزار قدرتمند ارسال پیامک روی گوشی‌های سامسونگی مشکل تبدیل خودکاری پیامک به mms را رفع می‌کند. نرم افزار Handcent یکی از بهترین گزینه‌ها است. در کنار این نرم افزار می‌توانید از Chomp SMS نیز استفاده کنید. معمولاً با نصب هر دو نرم افزار و استفاده از آن‌ها به عنوان نرم افزار پیش فرض ارسال اسم ام اس، مشکل تبدیل sms به mms نیز حل می‌شود. با این حال، اگر این مشکل همچنان باقی ماند، با مراجعه به بخش منو و سپس بخش Settings گزینه Send Message Settings را در نرم افزار Handcent انتخاب کنید. حالا کافی است تا تیک گزینه Auto-convert to MMS را بردارید. این نرم افزارها علاوه بر حل مشکل اس ام اس به MMS می‌توانند امکاناتی نظیر ارسال پیامک‌های دارای تأخیر و دایورت اس ام اس  را نیز در اختیار شما قرار دهند.

روش دوم؛ تغییر تنظیمات ارسال پیامک در گوشی‌های قدیمی اندرویدی

نرم افزاری‌هایی که در اینجا به آن‌ها اشاره کردیم هر یک دارای دارای امکانات بسیار خوبی هستند و می‌توانند مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS را در گوشی‌های اندرویدی جدید مانند گلکسی a51 و گلکسی a50 را حل کنند. با این حال، فرآیند کار در گوشی‌های گلکسی قدیمی کمی متفاوت است. گوشی‌های قدیمی اندرویدی با نصب برنامه‌های جدید، در هنگام کار دچار کندی و هنگ شدید می‌شوند و عملاً استفاده از آن‌ها برای کاربران عذاب آور خواهد شد. به همین دلیل نمی‌توان از روش نصب نرم افزار برای آن‌ها استفاده کرد.

برای حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در این گوشی‌ها، باید وارد بخش ارسال پیامک شوید. دکمه منو را فشار دهید و از بخش Settings یکی از گزینه‌های Input Mode یا Encoding را انتخاب کنید. حالا باید تیک گزینه Unicode یا Automatic را بردارید و گزینه GSM را انتخاب کنید. معمولاً با این کار مشکل عدم ارسال پیامک طولانی حل خواهد شد. اگر نمی‌دانید که MMS چیست و چه تفاوتی با SMS دارد، پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیام چند رسانه ای چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS از طریق تنظیمات گوشی

گزینه کمکی؛ حل مشکل ارسال پیامک طولانی سامسونگ و گوشی‌های اندرویدی

گاهی اوقات مشکل عدم ارسال پیامک طولانی و تبدیل SMS به MMS با یک آپدیت ساده حل می‌شود. تنها کافی است که نرم افزار ارسال پیامک گوشی خود را آپدیت کنید. آپدیت سیستم عامل نیز روش دیگری است که شاید تأثیر گذار باشد. گاهی اوقات نیز پاک کردن برنامه‌های جدیدی که بعد از نصب آن‌ها این مشکل در ارسال پیامک ایجاد شده کاربردی خواهد بود. در نهایت اگر نگران اطلاعات گوشی خود نیستید، ریست کردن تنظیمات می‌تواند یک گزینه کمکی باشد.

شما می‌توانید در کنار استفاده از روش‌های کمکی، نصب نرم افزار و تغییر تنظیمات ارسال پیامک، از پنل اس ام اس نیز برای ارسال پیام‌های طولانی بدون مشکل تبدیل SMS به MMS استفاده کنید. این پنل ها علاوه بر این ویژگی، امکانات فوق العاده ای مانند ارسال پیامک ناشناس را در اختیار شما قرار می‌دهند.

فراز اس ام اس، بهترین پنل پیامکی ایران در خدمت شما است

در این مقاله سعی کردیم با مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS آشنا شویم و از روش‌های مختلفی برای حل این مشکل استفاده کنیم. روش‌های ارائه شده در این مقاله معمولاً می‌توانند مشکل عدم ارسال پیامک طولانی در گوشی‌های هوشمند سامسونگ و اندرویدی را حل کنند. علاوه بر این پنل پیامکی فراز اس ام اس نیز با امکانات ویژه در کنار شماست تا امکان ارسال انواع پیامک‌های تبلیغاتی، هماهنگی و شخصی را با امکان ارسال پیامک طولانی، پیامک صوتی و … در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است تا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

 

3.9/5 - (7 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مشاوره رایگان 74853-021 خرید سامانه پیامک
021-74853