پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » بهترین افزونه ورود دو مرحله‌ای؛ سدی محکم در برابر حمله به سایت‌ها

بهترین افزونه ورود دو مرحله‌ای؛ سدی محکم در برابر حمله به سایت‌ها

آشنایی با بهترین افزونه ورود دو مرحله ای
مقالات فراز اس‌ام‌اس ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

افزونه‌های مختلف مثل دستیارهای مجازی برای اداره بخش‌های مختلف یک سایت عمل می‌کنند. تأمین امنیت سایت و کاربران یکی از کاربردهای انواع افزونه است. افزونه‌های ورود دومرحله‌ای علاوه‌بر ایجاد تجربه کاربری بهتر، از هرگونه رخنه امنیتی و هک شدن سایت جلوگیری می‌کنند. در بین همه گزینه‌های موجود، بهترین افزونه ورود دو مرحله‌ای بین گزینه‌های مختلف کدام است؟ در این مقاله، برترین پلاگین‌های تأیید هویت دومرحله‌ای وردپرس را همراه با بررسی نقاط قوت هرکدام معرفی کرده‌ایم. با استفاده از نکات مطلب زیر، امنیت سایتتان را فقط در چند دقیقه ارتقاء بدهید.

بهترین افزونه ورود دو مرحله ای، سلاحی برای تأمین امنیت سایت‌ها

شاید برخی از تازه‌واردان وب، سؤال «چرا باید از تأیید دو مرحله‌ای استفاده کنیم؟» را مطرح کنند. پاسخ را باید در ماهیت سیستم مدیریت محتوای وردپرس جستجو کرد. وردپرس با اختلاف نسبت به سایر رقبا، محبوب‌ترین برنامه برای مدیریت محتوا است. محیط کاربرپسند و پیچیده‌نبودن استفاده از وردپرس موجب محبوبیت فوق‌العاده‌اش شده است.

طراحی ساده وردپرس، یک ضعف بزرگ ایجاد می‌کند که چیزی نیست جز آسیب‌پذیری در برابر حملات و نفوذ هکرها. افزونه ورود دومرحله‌ای یک راهکار برای پوشش همین نقطه‌ضعف است. استفاده از یک پلاگین امنیتی در کنار خرید سامانه پیامکی موجب راحتی و امنیت کاربران در سایت می‌شود. البته مشکل امنیت فقط برای سایت‌های وردپرسی نیست.

وبسایت‌هایی که با زبان‌های برنامه‌نویسی معتبر مثل PHP طراحی شده‌اند نیز در معرض ریسک هستند؛ اما مالکان سایت وردپرسی با استفاده از بهترین افزونه ورود دو مرحله ای کار راحتی برای افزایش ضریب امنیت دارند. تأیید دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) در واقع یک فرایند امنیتی خاص است. افزونه‌های مختلف از این فرایند که دو یا سه مرحله دارد، مجوز دسترسی کاربران به اطلاعات را فراهم می‌کند.

استفاده از افزونه ورود دو مرحله‌ای؛ ترفند افزایش امنیت سایت وردپرسی

استفاده از افزونه ورود دو مرحله‌ای؛ ترفند افزایش امنیت سایت وردپرسی

افزونه احراز هویت Duo Two-Factor Authentication؛ ایجاد لایه امنیتی در چند دقیقه

افزونه Duo Two-Factor Authentication یکی از بهترین پلاگین‌ها برای ورود دومرحله‌ای است. راه‌اندازی افزونه امنیت سایت وردپرسی Dou فقط چند دقیقه طول می‌کشد. با نصب این افزونه یک لایه امنیتی جدید به سایت اضافه می‌شود. بسیاری از کسب‌وکارهای موفق با مراجعان زیاد از Dou برای تأمین امنیت و از افزونه بوکلی برای نوبت‌دهی استفاده می‌کنند.

افزونه تایید هویت Dou با قابلیت نصب در چند دقیقه

ویژگی‌های مثبت و منفی افزونه تأیید هویت دو مرحله‌ای Dou

پس از آنکه کاربران با استفاده از اطلاعات موردنیاز وارد سایت شدند، پلاگین Dou برای تأیید هویت وارد عمل می‌شود. کاربران چند راه برای احراز هویت دارند. روش‌های استفاده‌شده در Dou 2FA را در زیر مشاهده می‌کنید.

  • ارسال کد عبور سفارشی (OTP) به شماره موبایل کاربر با استفاده از پیامک
  • کد عبور یک‌بارمصرف تولیدشده در اپلیکیشن Dou
  • دریافت کد از طریق تماس تلفنی با شماره ثابت یا موبایل
  • شناسه تک لمسی

تقریباً دسترسی به همه روش‌های تأیید هویت افزونه Dou بسیار سریع و آسان است. حتی وقتی دسترسی به اینترنت مطلوب نباشد، می‌توان از روش‌های آفلاین مثل پیامک نیز استفاده کرد. از معایب این پلاگین می‌توان به عدم پشتیبانی از Google Authenticator و کد اسکن QR اشاره کرد.

افزونه احراز هویت Google؛ یک پلاگین برای جلوگیری از حملات هکرها

افزونه احراز هویت Google؛ یک پلاگین برای جلوگیری از حملات هکرها

 

پلاگین تأیید هویت دو مرحله‌ای Google Authenticator؛ یک افزونه معتبر در جهان

افزونه تأیید هویت دومرحله‌ای گوگل یکی از پیشرفته‌ترین ابزارها برای تأمین امنیت سایت وردپرسی است. با نصب پلاگین Google Authenticator، ترفندهای پیشگیرانه در برابر حملات هکرها اعمال می‌شوند. همچنین چندین راه‌حل به مالک سایت هنگام  وقوع حملات شدید ارائه خواهد شد. محافظت از سایت و کاربران با استفاده از افزونه امنیتی گوگل راحت است.

آمار نصب این افزونه معتبر بسیار بالاست و شاید بتوان آن را بهترین افزونه ورود دو مرحله ای از نظر اعتبار دانست. در کل جهان از پلاگین گوگل به‌عنوان یک افزونه تایید شماره موبایل معتبر نیز استفاده می‌شود. افزونه Google Authenticator از پروتکل‌های HOTP و TOTP  یا همان رمز یک‌بار مصرف استفاده می‌کند. احتمال فیشینگ (کلاه‌برداری هکرها) و سرقت رمز حساب‌های کاربری با این پلاگین به حداقل می‌رسد.

مزایا و معایب تأمین امنیت سایت با Google Authenticator

از یک محصول ساخته‌شده توسط گوگل نمی‌توان انتظار داشت که معایب متعددی داشته باشد. ارسال نکردن کد از طریق تماس تلفنی و قابلیت YubiKey (تأیید سخت‌افزاری) از معایب این پلاگین هستند. افزونه احراز هویت Google Authenticator قابلیت‌هایی مثل کد QR و سؤالات امنیتی ارائه می‌کند. رابط کاربری پلاگین ساده است و از زبان‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. جلوگیری از حملات Brute Force قابلیت تخصصی افزونه گوگل است.

افزونه Two Factor Authentication؛ مناسب برای جلوگیری از سرقت رمز کاربران

افزونه Two Factor Authentication؛ مناسب برای جلوگیری از سرقت رمز کاربران

پلاگین Two Factor Authentication؛ بهترین افزونه ورود دو مرحله ای برای مدیریت کاربران

یکی دیگر از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای تأیید هویت در دو مرحله، Two Factor Authentication است. تعداد کاربران این افزونه بسیار بالاست. این پلاگین که درست مثل اسمش طراحی ساده‌ای دارد، قابلیت جالبی برای افزایش امنیت سایت ارائه می‌کند. با استفاده از پلاگین Two Factor Authentication می‌توان احراز هویت را بر اساس نقش کاربران فعال کرد. به‌همین‌خاطر شاید بتوان گفت در این محصول با بهترین افزونه ورود دو مرحله ای از نظر شخصی‌سازی روبه‌رو هستیم.

یعنی می‌توان با این ابزار، تأیید هویت دو مرحله‌ای را برای برخی از کاربران فعال و برای بعضی دیگر غیرفعال کرد. پلاگین 2FA در واقع، نوعی افزونه مدیریت کاربران به شمار می‌آید. برای مثال، کاربران عادی باید برای ورود به سایت از مراحل امنیتی عبور کنند. اما قابلیت شخصی‌سازی اجازه می‌دهد که تأیید چندمرحله‌ای برای مدیران، نویسندگان و کاربران VIP حذف شود.

نقاط قوت و ضعف افزونه امنیتی Two Factor Authentication

افزونه Two Factor Authentication مثل گوگل از قابلیت YubiKey پشتیبانی نمی‌کند. در این ابزار خبری از ارسال کد ورود با پیامک یا تماس تلفنی نیست. علی‌رغم این نکات، پروتکل‌های HOTP و TOTP در افزونه وجود دارند. امکان ورود با اسکن کد QR نیز برای کاربران فراهم شده است. سایت‌های چندزبانه پشتیبانی می‌شوند و پلاگین با قابلیت احراز هویت گوگل سازگار است.

افزونه احراز هویت Google؛ یک پلاگین برای جلوگیری از حملات هکرها

افزونه احراز هویت Google؛ یک پلاگین برای جلوگیری از حملات هکرها

افزونه ورود دو مرحله ای Rublon؛ یک ابزار امنیتی رایگان برای راحتی کاربران

افزونه Rublon Two-Factor Authentication یک گزینه کاربردی برای جلوگیری از رخنه و هک شدن سایت است. با نصب افزونه روبلان، قابلیت احراز هویت در دو مرحله به‌سرعت روی سایت وردپرسی فعال خواهد شد. برای فعال‌سازی این پلاگین ساده فقط یک کلیک کافی است. این پلاگین را می‌توان بهترین افزونه ورود دو مرحله ای از نظر سادگی کار معرفی کرد.

تأیید هویت کاربران یک سایت در افزونه Rublon با استفاده از ایمیل و تلفن همراه هوشمند انجام می‌شود. پس از ورود کاربر به سایت و ثبت‌نام، روبلان یک ایمیل برای کاربر ارسال می‌کند. ورود به سایت با یک لینک در همان ایمیل انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست که فرد رمز را کپی کند. با این قابلیت، دست هکرها و ربات‌های مخرب از سایت و اطلاعات کاربران کوتاه می‌شود.

نقاط ضعف و قوت افزونه Rublon Two-Factor Authentication

افزونه امنیتی Rublon Two-Factor Authentication از قابلیت ارسال کد ورود با پیام کوتاه و تماس تلفنی پشتیبانی نمی‌کند. عدم پشتیبانی از Google Authenticator یک ویژگی منفی دیگر برای این افزونه است. با این وجود، روبلان به‌خاطر قابلیت استفاده از ایمیل برای ورود به سایت کاملاً کاربردی است. اپلیکیشن این افزونه برای تلفن همراه طراحی ساده‌ای دارد و برای کاربران راحت است.

احراز هویت راحت کاربران با افزونه Rublon

احراز هویت راحت کاربران با افزونه Rublon

تبدیل سایت به یک دژ نفوذناپذیر با افزونه‌های تأیید دو مرحله‌ای فراز اس‌ ام‌ اس

در این مقاله سعی کردیم درباره قابلیت تأیید هویت کاربران سایت وردپرسی اطلاعات مفیدی ارائه کنیم. نمی‌توان یک پلاگین خاص را به‌عنوان بهترین افزونه ورود دو مرحله ای انتخاب کرد. مواردی که در بخش‌های بالا معرفی کردیم، کارکرد مشابهی دارند و گزینه عالی برای هر سایت محسوب می‌شوند. تفاوت‌های جزئی بین هر افزونه برای کاربران مختلف اهمیت دارد. هر مدیر وب باید با توجه به نیاز و نوع سایتش، برترین افزونه را انتخاب کند.

فراز اس ام اس یک مجموعه کامل از افزونه‎‌های موردنیاز برای راه‌اندازی وبسایت وردپرسی ارائه کرده است. انواع پلاگین‌های امنیتی برای هر سایت در این مجموعه وجود دارند. فراز اس ام اس همچنین پیشرفته‌ترین پنل پیامکی کشور را ارائه می‌کند. با استفاده از یک پنل مدیریت برای سامانه اس‌ ام‌ اس، ترافیک ورودی سایت را افزایش دهید. در کنار پنل نیز افزونه ورود دو مرحله‌ای دلخواهتان را انتخاب کنید تا امنیت سایت و کاربران تضمین شود. پیشنهاد می‌کنیم نظرات ارزشمند و سؤالاتتان درباره ورود دو مرحله‌ای را در بخش زیر با سایر خوانندگان و کارشناسان مجرب فراز به اشتراک بگذارید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات