پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » 7 اصل مهم و تاثیرگذار در نوشتن متن پیامک تبلیغاتی

7 اصل مهم و تاثیرگذار در نوشتن متن پیامک تبلیغاتی

مقالات فراز اس‌ام‌اس ۲۱ تیر ۱۴۰۳

 

نمیدونی شام چی بپزی؟

بیرون بر لاله منتظر یه تماس است تا غذای مورد علاقتو با سوپ رایگان در خونه تحویل بده

همین حالا تماس بگیرید

** ** ** 021

تعجب نکنید مقاله درباره تبلیغات رستوران و بیرون بر نیست بلکه میخواهیم راز و رمز نحوه نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی تاثیرگذار  را توضیح دهیم.

حتما تا حالا پیامک های تبلیغاتی متفاوتی از رستوران ها و بیرون برها دریافت کرده اید. نام کدام رستوران هنوز در ذهن شما باقی مانده است؟ به چه دلیل نام آن رستوران در مقابل ده ها رستوران دیگر در ذهن شما ماندگار شده است؟

همین چند روز پیش بود که در حال اومدن به خونه بودم و داشتم فکر می کردم که شام چی بپزم که پیامک بالا رو دریافت کردم. هر چند قصد من تهیه غذا از بیرون نبود اما سرمای زمستان و سوپ رایگان من رو وسوسه کرد که یک بار امتحان کنم.

 

 

چند نکته اصلی برای نوشتن بهترین متن پیامک تبیلغاتی وجود دارد که توجه به این موارد می توان به جذب مشتری بپردازد.

متن اس ام اس تبلیغاتی را باید از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد:

  • اصل نگارش پیامک تبلیغاتی
  • اصل محتوایی پیامک تبلیغاتی

اصول نگارشی پیامک:

برای طراحی موثرترین متن پیامک تبلیغاتی نحوه نگارش صحیح متن اس ام اش تبلیغاتی بسیار مهم است.

شاخص کردن کلمات تاثیرگذار در متن پیامک

سعی کنید در نمونه متن تبلیغاتی خود کلمات مهم را به صورتی متفاوت از بقیه متن جدا کنید. برای اینکار می توانید از علامت های نگارشی مانند * قبل و بعد از کلمه کلیدی در متن اس ام اس استفاده کنید.

متن پیامک را ساده و قابل فهم بنویسید

توجه کنید که مخاطبین شما معمولا در حرفه شما متخصص نیستند پس استفاده از کلمات تخصصی باعث می شود گیرایی متن شما کاهش پیدا کند. استفاده از متن ساده و قابل فهم تاثیرگذاری متن sms  تبلیغاتی را بیشتر می کند.

متن پیامک را کوتاه بنویسید

زمانی که به کاربران می گوییم هر پیامک شامل 70 کارکتر فارسی می شود، ناراحت می شوند و در جواب می گویند با 70 کارکتر نمی توان متن کاملی نوشت. اما اگر کمی با قوانین بازاریابی پیامکی و اصول تبلیغات پیامکی آشنا باشید از اینکه هر اس ام اس شامل 70 کارکتر می باشد نه تنها ناراحت نمی شوید بلکه از اپراتوری که این قانون را ایجاد کرده تشکر خواهید کرد!

پیامک همانطور که از اسم آن مشخص است یعنی پیام کوتاه و این خلاقیت  شما را می رساند که در پیامی کوتاه منظور خود را به مخاطب منتقل کنید و مخاطب پیامک را هیچان زده کنید که برای توضیحات بیشتر با شما تماس بگیرد. خودتان را به عنوان مخاطب یک پیام تبلیغاتی در نظر بگیرید. متن های طولانی مطمعنا کسل کننده خواهد بود و کسی تا انتهای متن را نخواهد خواهند. پس شما باید در حدود 20 کلمه بهترین متن تبلیغاتی برای پیامک خود را انتخاب کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید که استفاده درست از نکات نگارشی در پیامک تبلیغاتی می تواند مخاطبین بیشتری را جذب کند.

اصول محتوایی پیامک :

تا اینجای مقاله با اصول نگارشی اس ام اس تبلیغاتی آشنا شدید. توجه داشته باشید که اگر تمام نکات و اصول نگارش sms  تبلیغاتی رعایت شود اما محتوای پیام تبلیغاتی مناسب نباشد تاثیرگذار نخواهد بود.

شروع جذاب پیامک را فراموش نکنید

مطمعنا شروع خوب در هر چیزی از فیلم گرفته تا سفر می تواند حس خوبی را ایجاد کند. پیامک تبلیغاتی نیز ار این قاعده مستثنا نیست و شروع جذاب متن پیام کوتاه می تواند مخاطب را جذب کند تا آخر متن پیام را بخواند.

اگر قرار است به مشتریان خود و افرادی که نام و شماره آن ها را ذخیره کرده اید پیامک ارسال کنید. استفاده از قابلیت ارسال پیامک کلمات کلیدی یا همان ارسال پیامک با نام فرد می تواند شروع خوبی باشد. در سامانه پیام کوتاه شما می توانید به راحتی شماره مشتریان خود را در دفترچه تلفن سامانه پیامک ذخیره کنید و یا با استفاده از ویژگی ارسال پیامک از فایل اکسل و اپلود فایل اکسل شامل نام و شماره افراد، پیامک گروهی خود را یک باره ارسال کنید اما به صورت خودکار برای هر فرد با نام خود ارسال شود.

 

محدودیت زمانی در متن پیامک ایجاد کنید

سعی کنید در متن پیامک محدودیت زمانی ایجاد کنید تا کاربر هر چه سریعتر نسبت به متن واکنش دهد و این کار را به بعدا موکول نکند. اگر قرار است تخفیف و یا آفری در نظر بگیرید حتما بازه زمانی در نظر بگیرید.

مفید بودن پیامک برای مخاطب

به دلیل حجم بالای پیامک های تبلیغاتی انبوه ممکن است دید مخاطب این باشد که شما فقط قصد تبلیغ و سواستفاده از مخاطب را دارید. اما اگر مخاطب پیامک تبلیغاتی شما احساس کند که این متن برای او مفید است این احساس را نخواهد داشت و حتی ممکن است به دلیل مفید بودن پیامک ارسالی، آن را به دوستان خود نیز ارسال کند و به راحتی و رایگان برای شما تبلیغ کند.

پس یک امتیاز ویژه در متن پیام برای مخاطب خود در نظر بگیرید تا مانع این شود که به راحتی از کنار آن بگذرد و پیام را پاک کند.

چند نمونه متن sms  تبلیغاتی در اینجا عنوان می شود که می تواند متن پیامک را برای کاربر مفید کند.

برای مثال اگر قرار است به بازاریابی و تبلیغات برای رستوران انجام دهید. می توانید متن پیام خود را اینگونه بنویسید:

فست فود ماه تولد  تخفیف ویژه داره

با نشان دادن این پیامک تا آخر هفته 20% تخفیف بگیر.

میدان انقلاب

** ** ** 021

 

توجه به زمان ارسال پیامک های های تبلیغاتی ویژه رستوران ها و بیرون ها می تواند در جذب مخاطب تاثیر داشته باشد. معمولا قبل از ساعات ناهار و شام پیامک تبلیغاتی برای رستوران ها می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

به عنوان دومین مثال اگر آرایشگاه دارید و در پی بازاریابی و تبلیغاتی ویژه آرایشگاه خود هستید، نمونه متن تبلیغاتی برای آرایشگاه را می توانید این گونه بنویسید:

دوست داری ناخن بکاری اما نمی دونی کجا؟

سالن تخصصی ناخن گیسو با تخفیف 15% تا آخر ماه منتظر شماست.

سوپرایز ویژه اگر با دوستت بیای 30%تخفیف دریافت می کنی

جنت آباد شمالی

021*******

 

یکی دیگر از قابلیت هایی که پنل اس ام اس در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید ارسال پیامک به تفکیک سن و جنسیت و منطقه انجام دهید. برای مشاغلی مانند آرایشگاه های زنانه که مخاطبین آن ها فقط بانوان هستند استفاده از ویژگی ارسال پیامک به تفکیک سن و جنسیت بسیار کارآمد خواهد بود.

برقراری ارتباط با مخاطب از طریق پیامک

حتما در متن خود راهی را برای ارتباط با مخاطبین قرار دهید که مخاطب بعد از دریافت پیام تبلیغاتی بتواند با شما در ارتباط باشد و در مقابل پیام شما عکس العملی نشان دهد و همچنین شما بتوانید بازخورد پیامک ارسالی خود را متوجه شوید.

راه های ارتباطی متفاوتی مانند کانال تلگرام، پیج اینستاگرام، آدرس، شماره تماس وجود دارد. اما آمار نشان می دهد که قرار دادن شماره تماس در متن پیام تاثیر بیشتری خواهد داشت.

اگر اصول نگارشی و اصول محتوایی متن پیامک تبلیغاتی خود را رعایت کنید 90% راه را با موفقیت پشت سر گذاشته اید. تنها چند نکته کوچک اما تاثیرگذار می ماند که براساس مطالعات و تجربه شخصی چند ساله کار با پنل اس ام اس و ارسال پیامک انبوه به دست آورده ام و دوست دارم با کاربران سایت فراز اس ام اس در میان بگذارم.

بهترین زمان ارسال پیامک از جمله موارد مهمی است که عدم توجه به آن می تواند علاوه بر کاهش تاثیرگذاری پیامک برند شما را نیز خراب کند. سعی کنید در ساعت پایانی شب و یا ساعت استراحت افراد پیامک را ارسال نکنید.

مورد دوم انتخاب صحیح مخاطبین هدف می باشد. در ارسال پیامک  انبوه تبلیغاتی می توانید فقط به افرادی که بازار هدف شما هستند پیامک ارسال کنید.

سامانه پیامک فراز اس ام اس با ارائه بانک شماره موبایل های آپدیت و  تفکیک شده به شما کمک می کند که فقط به مخاطبین هدف خود پیامک ارسال کنید.

 

بانک شماره موبایل تفکیک شده فراز اس ام اس شامل

در صورت هرگونه سوال و یا راهنمایی درمورد نگارش متن پیامک تبلیغاتی می توانید با سامانه پیامک فراز اس ام اس تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را در نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی انبوه راهنمایی کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000