1. خرید پنل اس ام اس
  2. معرفی پنل اس ام اس
  3. نکات بازاریابی آرایشگاه

نکات بازاریابی آرایشگاه

کسب و کارها با توجه به نوع فعالیتشان در ماه های خاصی از سال رونق بیشتری دارند. برای آرایشگاه ها و مراکز اپیلاسیون و لیزر اسفندماه اوج رونق کاری و جذب مشتری است. اگر ارایشگاه دارید و میخواهید با تبلیغات ارزان و کم هزینه تمام نوبت های اسفندماه خود را پر و کامل کنید با ما همراه باشید. در این مقاله میخواهیم روش های مختلف تبلیغات برای ارایشگاه را که در جذب و افزایش مشتری به شما کمک می کند را بررسی کنیم. یکی از روش های تبلیغات برای مراکز زیبایی، تبلیغات پیامکی است که در مقایسه با دیگر روش های تبلیغات کم هزینه و در عین حال پر بازده است.

با استفاده از ارسال پیامک انبوه و پنل اس ام اس می توانید تبلیغات کم هزینه و پربازده ای برای ارایشگاه خود داشته باشید

چرا آرایشگاه های زنانه نیاز به تبلیغات دارند؟

هرچند که شما اریشگر خوبی باشید و توانایی ها و مهارت های بالایی در حوزه کاری خود داشته باشید تا زمانی که با استفاده از تبلیغات شناخته نشوید، مهارت های شما دیده نمی شود و منجر به درامد زایی و جذب مشتری برای ارایشگاه شما نخواهد شد. از آنجایی که مشتری های شما فقط خانم هستند پس با تبلیغات به روش های متداول مانند پخش تراکت و …  بازخورد مناسبی دریافت نخواهید کرد. اما با استفاده از تبلیغات پیامکی برای ارایشگاه خود می توانید به تفکیک سن و جنسیت و حتی تفکیک منطقه و محله، پیامک ارسال کنید و در واقع مطمعن باشید که تبلیغ آرایشکاه شما را افرادی دریافت می کنند که بازار هدف شما هستند و احتمال اینکه مشتری شما شوند خیلی بالا است. با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که تبلیغات پیامکی بهترین روش تبلیغات و بازاریابی برای آرایشگاه است.

تکنیک اول: تبلیغات پیامکی برای آرایشگاه

اصل کار آرایشگاه های زنانه بر محور زنان میچرخد.این به این معنی است که شما باید تمرکز خود را بر روی زنان جامع انجام دهید.زمانی که شما تراکت پخش می کنید و یا در روزنامه و بیلبورد تبلیغات انجام می دهید شما هزینه تبلیغات خود را برای همه افراد جامعه صرف کرده اید در صورتی که فقط بانوان هدف و مخاطب شما هستند پس اگر از طریق این روش ها بازخوردی دریافت نکرده اید کاملا طبیعی است. یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات آرایشگاه ها، ارسال پیامک تبلیغاتی فقط به بانوان است. این کار با استفاده از پنل اس ام اس فراز اس ام اس امکان پذیر است. با استفاده از پنل اس ام اس فراز اس ام اس شما می توانید فقط به بانوان و یا حتی رده سنی مشخصی پیامک ارسال کنید و هزینه پیامک خود را صرف تبلیغات برای کسانی که مخاطب و هدف کسب و کار شما نیستند هدر ندهید. علاوه بر قابلیت ارسال پیامک به رده سنی و جنسی سامانه پیامکی فراز اس ام اس، این امکان نیز وجود دارد که فقط به افراد ساکن در محله ای که آرایشگاه شما واقع است پیامک ارسال کنید، در واقع سامانه پیامکی فراز اس ام اس با قابلیت ارسال پیامک محله ای و ارسال پیامک به تفکیک کد پستی این امکان را برای شما فراهم کرده است. ارسال پیامک انبوه برای آرایشگاه یکی از روش های نوین جذب مشتری است. زمانی که شما پیامک انبوه برای آرایشگاه خود ارسال می کنید این امکان وجود دارد که گیرنده پیام، پیامک را به دوستان و آشنایان خود نیز ارسال کند و پیام شما به صورت بازاریابی شبکه ای و زنجیره ای پخش می شود.  در واقع با استفاده از تبلیغات پیامکی شما اولین گام برای جذب مشتری را برداشته اید و در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه افرادی را که برای اولین بار به آرایشگاه شما مراجعه می کنند را به مشتری دایمی آرایشگاه خود تبدیل کنید.

استفاده از کارت ویزیت دیجیتالی برای آرایشگاه و مراکز زیبایی

استفاده از کارت ویزیت به صورت چاپ شده دیگر قدیمی شده است و تجربه نشان داده است که بعد از دریافت کارت ویزیت از شما در بهترین حالت ممکن تا زمانی که کیف خود را تمیز نکرده اند، کارت ویزیت شما داخل کیف مشتری می ماند. مطمعنا بعد از تمیز کردن کیف و روبرو شدن با ده عدد کارت ویزیت تمایلی به نگه داشتن آن ها و شلوغ شدن کیفشان ندارند. روش نوینی که امروزه آرایشگاه های بزرگ و مراکز زیبایی از جمله اپیلاسیون و لیزر از آن استفاده می کنند استفاده از کارت ویزیت دیجیتالی است. به این صورت که مشتری شما یک پیامک به شماره خط اختصاصی شما ارسال می کند و لیست قیمت و خدمات شما به صورت کاملا خودکار برای مشتری ارسال می شود. شما می توانید از شماره اختصاصی خود در تبلیغات برای آرایشگاه استفاده کنید و از مخاطب بخواهید که پیامک برای شما ارسال کند. با این کار شما می توانید یک بانک شماره از کسایی که به حوزه کسب و کار شما علاقه دارند جمع آوری کنید.

موارد استفاده از پنل اس ام اس برای آرایشگاه

خوب تا اینجا روش تبلیغات پیامکی برای آرایشگاه را توضیح دادیم و به این نتیجه رسیدیم که این روش کم هزینه می تواند در جذب مشتری برای ارایشگاه شما بسیار سودمند باشد. در ادامه دیگر مزایا پنل اس ام اس و ارسال پیامک انبوه را توضیح خواهیم داد. خوب تا اینجا کار شما با استفاده از تبلیغات و بازاریابی پیامکی مشتری را جذب کردید و مشتری برای اولین بار به ارایشکاه شما مراجعه کرده است. از این بعد دست شما است که چگونه مشتری را به یکی مشتری دایمی تبدیل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما شماره موبایل مشتری خود را یادداشت کنید تا بتوانید  کمپین های تبلیغاتی خود را به مشتری ارسال کنید.

با ارسال پیامک های هفتگی و ماهانه می توانید ارایشگاه و مرکز زیبایی خود را در ذهن مشتری ثبت کنید:

ارائه پیشنهاد های ویژه در مورد خدمات جدید آرایشگاه یا مراکز لیزر واپیلاسیون
ارسال پیامک اتوماتیک برای یادآوری وقت به مشتریان
ارسال هفتگی نکات آرایشی و بهداشتی (جهت حفظ مشتری مداری)
ارسال پیامک تبلیغاتی و معرفی آرایشگاه و خدمات بر اساس منطقه و محله , ارسال از طریق کد پستی و ارسال از دکل های مخابراتی
سرویس هوشمند و پیشرفته نوبت دهی پیامکی جهت وقت دهی به مشتریان
امکان برگزاری نظرسنجی از کیفیت خدمات و میزان رضایت مشتریان
ارائه کوپن های تخفیف به مشتریان سالن های زیبایی با ارسال پیامک
ارسال پیامک به نام برای تبریک اعیاد و مناسبت ها (جهت حفظ مشتری مداری)
تبریک اتوماتیک تولد مراجعین آرایشگاه و ارائه تخفیف به آنها در روز تولدشان (جهت حفظ مشتری مداری)
ارائه پیشنهادات و تخفیفات ویژه به مراجعین و مشتریان
تنظیم منشی هوشمند و تحلیل گر پیامک جهت پاسخگویی خودکار به پیامک های دریافتی
ارائه کد تخفیف به مشتری با ارسال عدد مشخص شده
اطلاع رسانی از خدمات جدید ارائه شده در آرایشگاه
دریافت نظرات، انتفادات و پیشنهادات از طریق سامانه پیام کوتاه
افزایش ارتباط موثر و ارزان با مشتریان , کاهش هزینه های تماس با مشتریان
ارسال تشکر از تماس به نام اشخاص بعد از تماس با آرایشگاه

تکنیک دوم: آفرها فقط برای فروشگاه ها نیست

آرایشگاه ها جزو آن دسته مشاغلی هستند که نرخ ها و قیمت های آنها معمولا خیلی زود به زود تغییری نمیکند.مثل قیمت سکه نیست که هر روز یک قیمنی باشد.برای همین همه مشتری های شما به چیز های عادی عادت کرده اند. شما میتوانید با یک ترفند جدید آنها را سورپرایز کنید.در بعضی از برهه های زمانی و رویداد های خاص مانند اعیاد و سال نو ، قیمت های خود را کمی کاهش داده و از طریق پیامک مشتریان خود را با خبر سازید. تخفیف و آفر فقط برای فروشگاه ها نیست شما نیز میتوانید با تخفیف های ناگهانی خود مشتری های خود را سورپرایز کنید.آنها حتما از این طرح شما خوششان می آید و افراد بیشتری از آرایشگاه شما استقبال خواهند کرد.

نتیجه گیری کلی:

در این مقاله بازاریابی مشاغل درباره شغل آرایشگری و تاثیر مثبت بازاریابی و تبلیغات پیامکی در افزایش فروش و جذب مشتری صحیت کردیم.اگر آرایشگاه شما مشتری های زیادی ندارد یکی از علل آن میتواند نداشتن بازاریابی خلاقانه و حرفه ای باشد.با داشتن یک بازاریابی حرفه ای و خلاقانه گاهی بدون هیچ هزینه ای و گاهی هم با یک سری هزینه های جزئی مانند ارسال پیامک مشتری های خود را چند برابر میکنید.

آرایشگاه ها دیگر نمیتوانند رشد نجومی بازار موبایل را نادیده بگیرند. بر طبق آمار کنونی، بیشتر از 90 درصد جوانان با موبایلشان میخوابند. آنها به طور میانگین پیامک ها را 4 دقیقه بعد از دریافت، میخوانند. باور غلط عموم مردم این است که بازاریابی پیامکی گران و دشوار است. در واقع، بازاریابی پیامکی از روش های سنتی تبلیغات ارزان تر است و همچنین نرخ بازده سرمایه (ROI) بسیار بالایی را ایجاد میکند. برای یک آرایشگاه درحال رشد، بازاریابی پیامکی میتواند صرفه جویی در هزینه باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست