پنل اس ام اس » مقالات فراز اس‌ام‌اس » چگونه بازاریابی روی مشتریان قدیمی می تواند بر موفقیت ارسال پیامک انبوه تاثیر گذار باشد؟

چگونه بازاریابی روی مشتریان قدیمی می تواند بر موفقیت ارسال پیامک انبوه تاثیر گذار باشد؟

مقالات فراز اس‌ام‌اس ۳ خرداد ۱۴۰۳

هدف اصلی ارسال پیامک انبوه شما چیست؟ آیا این هدف شامل بازاریابی برای فروش به مشتریان قدیمی هم هست؟ اگر شما فقط لیست مشتریانتان جدید را افزایش می‌دهید، ممکن است سود جدی را از دست بدهید.

تحقیقات بارها و بارها نشان داده است که مشتریان بازگشتی منبع اصلی درآمد بیشتر مشاغل هستند. بنابراین چرا شرکت‌ها در حالی که با ارزش‌ترین دارایی‌های آنها قبلا ثبت شده است، روی رشد لیست‌ مشتریان جدید وسواس دارند؟ و همواره می‌خواهند مشتریان بیشتری را جذب کنند؟

 

نباید فراموش کنید که به مشترکان فعلی کمی عشق و علاقه نشان دهید.

بازاریابی بازگشتی چیست؟ بازاریابی بازگشتی بر جذب مشتریانی که قبلاً با آنها رابطه ایجاد کرده‌اید تمرکز دارد. شما از قبل می‌دانید که مشتریان فعلی شما مایلند برای کسب و کار شما پول خرج کنند. بازاریابی بازگشتی این مشتریان را بر مشتریان بالقوه جدید اولویت می‌دهد. در واقع شما قرار است در مقیاس بزرگتری بازاریابی بازگشتی را با استفاده از پیامک انجام دهید.

از طریق ارائه محتوای انحصاری به مشتریانی که شما را قبلا انتخاب کرده‌اند ریتنشن مارکتینگ را شروع کنید!

با این حال، بازاریابی بازگشتی استراتژی است که گاها حتی می‌تواند لیست فعلی مشترکان شما را کاهش دهد. تمرکز زمان، پول و تلاش خود بر روی کاهش لغو اشتراک خود به جای افزایش فهرست، ممکن است دیدگاهی باشد که استراتژی ارسال پیامک انبوه شما، برای کسب وکار مداوم نیاز دارد.

اهداف بازاریابی بازگشتی

هدف بازاریابی بازگشتی به معنای جلب توجه خریداران جدید نیست. قدرت ذهن و وقت خود را  برای پیدا کردن مشتریان جدیدی با تمکن مالی بیشتر از مشتریان فعلیتان هدر ندهید. بازاریابی بازگشتی بر یک چیز و تنها یک چیز متمرکز است؛ فروش به مشتریان قدیمی! بنابراین اگر شما محصول یا خدماتی را ارائه می‌دهید که ارزش قابل توجهی دارد، پس احتمالاً در حال حاضر تعداد زیادی مشتری راضی دارید. لذا راحت‌تر است به چیزی که از قبل  می‌دانید برای شما کار می‌کند بچسبید زیرا احتمالاً مشتریان قدیمی شما بارها و بارها به کسب و کار شما باز می‌گردند. تجارب مثبت مکرر با شرکت شما، مشتریان راضی را به مشتریان وفادار تبدیل می کند. در واقع هر اقدامی که در کمپین ارسال پیامک انبوه شما انجام می‌شود باید بر روی آوردن مشتریان فعلی شما به مرحله بعدی، متمرکز شود.

 

هدف نهایی بازاریابی بازگشتی  چیست؟

هدف نهایی این است که تمام  لیست مشتریان خود را به سمت خرید دوباره سوق دهید. مطمئناً، این یک هدف عالی و نهایی است. اما هر قدم و ترغیب هر مشتری به خرید دوباره، در این مسیر می تواند به حاشیه سود شما کمک کند. چرا روی بازاریابی ماندگار تمرکز کنیم؟ اگر ایده شما قرار دادن بیشتر تخم‌مرغ‌هایتان در یک سبد کاملاً شناخته نشده است، به حقایق بازاریابی بازگشتی و مزایای کسب‌وکارتان با استفاده از آن نگاهی بیندازید.

1. کاهش هزینه‌ها با بازاریابی بازگشتی

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که جذب مشتری جدید برای یک کسب‌وکار، پنج تا ۲۵ برابر بیشتر از انجام بازاریابی بازگشتی که هدفش حفظ سود از  طریق مشتریانی قبلی است، هزینه دارد. در نظر بگیرید که آیا این به نفع شرکت شما است که از این مقدار سود بالقوه صرف نظر کنید بدون اینکه تضمینی برای ماندن مشتری جدید شما وجود داشته باشد. بازاریابی بازگشتی یک انتخاب عالی هم برای یک تجارت پررونق و هم برای بخش بازاریابی مطابق با بودجه شما است و از این طریق به مشتریان و شرکت شما ارزش می‌دهد، این تنها چیزی است که می توانید از هر کمپین بازاریابی پیامکی خود با استفاده از پنل پیامکی اجرا کنید.

2. مشتریان وفادار سود بیشتری دارند

تفاوت زیادی در وفاداری مشتری لازم نیست تا بتوانید منافع حاصل از آن را ببینید. آمارها نشان می‌دهد که افزایش حفظ مشتری تنها به میزان 5% می‌تواند حداقل با افزایش 25% سود برابری کند. مشتریان بلندمدت و وفادار نیز منبع ارزشمندی برای دریافت بازخورد در مورد پیشنهادات پیامک انبوه شما هستند. آنها می‌توانند بینش گران‌بهایی را ارائه دهند و شما می‌توانید استراتژی‌ای انتخاب کنید که رضایت مشتری و در نهایت سود را افزایش دهد.

3. ارجاعات دهان به دهان

ممکن است تعجب کنید که بدانید علیرغم پولی که در استراتژی تبلیغات خود صرف می‌کنید، این بهترین راه برای جذب مشتریان جدید نیست. ارجاعات دهان به دهان در واقع به احتمال زیاد با ارزش‌ترین منبع تبلیغات شما خواهند بود. مطالعات نشان می دهد که 82% از ما زمانی که به خرید فکر می‌کنیم به دنبال توصیه‌هایی از دوستان و خانواده خود هستیم. اگر مشتری به دلیل ارائه معاملات متنی عالی، شخصی را به کسب و کار شما ارجاع دهد، بازده می‌تواند نمایی و بسیار زیاد باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که مخاطبان هدف شما شامل افراد مشهور باشد که 90% از آنها احساسات و توصیه‌های خود را در مورد برندها در اینترنت به اشتراک می‌گذارند.

4. مشتریان به پیام‌های شما اهمیتی نمی‌دهند

هیچ کس دوست ندارد احساس کند چیزی آشکارا به او تبلیغ می‌شود. حتی اگر قانون مشتریان را ملزم کند که پیام‌های شما را انتخاب کنند، لذا واضح است که  مشتری با وابستگی عاطفی به کسب و کار شما کمتر احتمال دارد که از پیام‌های شما عصبانی شود. حالا بیایید آب را زیاد گل آلود نکنیم. بازاریابی موثر مشتریان را آزار نمی‌دهد.به وسیله بازاریابی بازگشتی و تمرکز بر مشتریان علاقه‌مند به شما، شانس خود را برای اجتناب از این ارتباط منفی افزایش دهید. روی روابط خود سرمایه گذاری کنید و در کنار مشتریان خود بمانید.

5. مشتریان خوشحال و راضی اشتباهات ما را می بخشند

حتی شایسته‌ترین افراد در میان ما هر از گاهی اشتباه انجام می‌دهند، بیایید با آن روبرو شویم، همه ما اشتباه می‌کنیم. اگر یکی از وفادارترین مشتریان شما متاثر از اشتباه شما بشود، احتمال از دست دادن کسب و کار آینده شرکت شما، بسیار کمتر از زمانی است که همین اشتباه را با  یک مشتری جدید داشته باشید. مشتریان معمول به این دلیل که تجارت شما را دوست دارند مشترک پیامک می‌شوند. اگر شخصی واقعاً برای محصولات یا خدماتی که باید ارائه دهید ارزش قائل باشد، احتمالاً قهر کردن  آنها نیاز به بیش از یک اشتباه کوچک خواهد داشت.

 

 

بهترین شیوه‌های حفظ مشتری کدامند؟

هیچ راه دقیق و یکتا برای جذب مشتری وجود ندارد، اما استفاده از چند مورد از این استانداردهای صنعتی برای هنگام ارسال پیامک از طریق سامانه پیامکی برای حفظ مشتری می‌تواند به نفع شما باشد.

1. شخصی سازی متون انبوه

غیرشخصی بدون توجه به اینکه از از سمت چه کسی آمده‌اند و برای چه آمده است آزاردهنده هستند. به همین دلیل است که باید روی روش‌های مرتبط برای ارسال پیام‌های متنی شخصی تمرکز کنید. یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید استفاده از ماژول ارسال پیامک کلمات کلیدی در سامانه پیامک است تا بتوانید در ابتدای پیامک نام مشتری را نیز اضافه کنید. وقتی از بخش‌بندی در کمپین خود استفاده می‌کنید، می‌توانید اقداماتی را انجام دهید تا مشتری خود احساسی بیش از یک نام در در لیست مشتریان شما داشته باشد. با تقسیم بندی لیست خود، اطمینان حاصل می‌کنید که هر مشتری محتوایی را دریافت می‌کند که در واقع با نیازها و ترجیحات آنها مرتبط است. پول‌های بازاریابی خود را صرف پیامک‌‌هایی نکنید که به نتیجه نمی‌رسند. با تقسیم بندی، مشترکین همیشه محتوا و معاملات مرتبط شخصی را دریافت می‌کنند.

2. زمان بندی همه چیز است

مردم به طور منظم به پیامک‌های خود نگاه می‌کنند. در واقع 95% از متن‌هایی که ارسال می‌نید در عرض 3دقیقه پس از دریافت خوانده می‌شوند. می‌توانید با زمان‌بندی استراتژیک پیام‌هایتان از این موضوع به نفع خود استفاده کنید.

برای مثال، رستورانی که به دنبال افزایش فروش ناهار است، ممکن است در ساعت 11:45 صبح پیامی ارسال کند که «تقریباً ظهر است. آیا می‌دانید امروز ساعت ناهار خود را کجا می‌گذرانید؟ کد کوپن را همراه داشته باشید.

در واقع در اینجا فروش گسترده و پیامک انبوه به طور طبیعی دست به دست هم می‌دهند. زیرا، کد کوپن در زمانی ارسال می‌شود که مشتری شما احتمالاً از آن استفاده می‌کند، بنابراین ارزش بیشتری دارد و احتمال فراموشی آن کمتر است. ممکن است این تنها پیش زمینه ای باشد که مشتری شما برای رضایت از کسب و کار شما نیاز دارد. یک پلتفرم پیامک تجاری بیابید که می‌تواند به برنامه‌ریزی زمانی پیام‌های متنی انبوه شما کمک کند یا پیام‌های SMS خودکار ارسال کنید تا به شما در رسیدن به زمان‌بندی کامل کمک کند. می توانید با افزونه پیامک زماندار یا قابلیت ارسال پیامک زمانبندی شده از طریق پنل پیامک فراز اس ام اس این کار را انجام دهید.

3. یک برنامه وفاداری مشتری ایجاد کنید

همه ما دوست داریم احساس کنیم که بخشی از چیزی منحصر به فرد هستیم. مشتریان شما تفاوتی ندارند. با کمپین پیامک انبوه خود مانند یک برنامه وفاداری مشتریان تلفن همراه رفتار کنید و به مشترکین خود رفتار VIP بدهید. از ویژگی پیام‌رسانی قطره‌ای برای ارسال مرتب پیشنهادات انحصاری در فواصل زمانی معین استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر مشترکی به مدت 30 روز در لیست شما بوده است، با ارسال پیامک کد تخفیف یک تخفیف 5% به عنوان تشکر از مشارکتش برای او ارسال کنید. 60 روز، 90 روز و غیره هم همینطور. شما در حال حاضر می‌توانید با ارسال پیامک انبوه، بازاریابی بازگشتی را برای کسب و کار خود انجام دهید. تلاش کنید تا اطمینان حاصل کنید که وفادارترین مشتریان شما برای طولانی‌مدت در کنار شما هستند. نتایج نهایی کاملاً ارزش آن را دارد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

خرید سامانه پیامک پیشنهاد ویژه

دستگاه‌ ثبت شماره موبایل زرین (پیشنهاد ما)

دستگاه ثبت شماره موبایل زرین یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاه‌های ثبت شماره موبایل در ایران است که با گارانتی شرکت زرین ارتباطات آسیا ارائه می شود و این دستگاه…

مشاهده امکانات
021-78584000