کدخوان؛ بررسی اصالت کالا با شماره سریال از طریق پیامک

امنیت و تشخیص اصالت اطلاعات به یکی از دغدغه‌های اصلی کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان تبدیل شده است. با پیشرفت فناوری و افزایش تعاملات آنلاین، نیاز به روش‌های قابل اعتماد برای تأیید هویت و اصالت محصولات و خدمات بیش از پیش احساس می‌شود. در این راستا، کدخوان و تشخیص اصالت کالا با شماره سریال، به‌عنوان یکی از راهکارهای نوین و کارآمد، مورد توجه قرار گرفته است. تشخیص اصالت کالا با بارکد با استفاده از فناوری‌های پیشرفته ارتباطی و تلفن همراه، امکان تأیید سریع و دقیق اصالت محصولات و خدمات را فراهم می‌آورد؛ این نکته به مبارزه با تقلب و تقویت اعتماد مصرف‌کننده کمک می‌کند. در این مقاله، به بررسی چگونگی کارکرد، مزایا و چالش‌های استفاده از کدخوان و تشخیص اصالت با پیامک می‌پردازیم.
بررسی کدخوان در فراز اس‌ام‌اس

در تمام مراحل تصمیم گیری، راه اندازی و استفاده در کنار شما هستیم

کدخوان چیست؟ ابزاری دیجیتالی برای تفسیر کدها

کدخوان یک ابزار دیجیتالی است که برای خواندن و تفسیر کدهای دو بعدی مانند QR کدها (Quick Response Codes) و بارکدهای سنتی استفاده می‌شود. این فناوری، اطلاعات را با اسکن کردن یک تصویر مربعی یا مستطیلی حاوی نقاط، خطوط و فضاهای سفید و سیاه به صورت دیجیتالی خوانده و تبدیل می‌کند. کد‌خوان‌ها  به صورت دستگاه‌های فیزیکی مستقل و یا نرم‌افزارهایی روی تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها وجود دارند. استفاده از این فناوری در زمینه‌های مختلفی از جمله بازاریابی، پرداخت الکترونیکی، مدیریت زنجیره تأمین و احراز هویت و تشخیص اصالت کالا با پیامک به‌سرعت در حال گسترش است.

بزرگ‌ترین دغدغه صاحبان صنایع، تولید کنندگان کالاهای مرغوب و برندهای معتبر این است که چگونه می‌توان با مشتریان واقعی کالای خود ارتباط مستقیم داشته باشند و آنها را از اصالات کالای خریداری شده مطلع سازند. همچنین از سوءاستفاده افراد سودجو در جهت تولید کالای تقلبی و بی‌کیفیت با برندهای معتبر جلوگیری کنند. همه این موارد با ماژل و نرم افزار استعلام شماره سریال کالا به صورت پیامک قابل پیاده سازی است.

کاربرد کدخوان؛ بررسی اصالت شماره سریال محصول و شروع گارانتی

نحوه تشخیص اصالت کالا با بارکد ساده است؛ مشتری شما کدی را برای پنل اس ام اس اصالت کالا ارسال می‌کند که سامانه فراز اس‌ام‌اس اصالت آن را به صورت اتوماتیک تائید خواهد کرد. برای این منظور، کافی است کدهای مورد نظر خود را وارد سامانه پیامکی اصالت کالا نمیاید و مشخص کنید چه پیامک‌هایی در جواب مشتری شما اس‌ام‌اس شود.

تشخیص اصالت کالا با پیامک

یکی از کاربردهای این ابزار، مطمئن کردن مشتری از اصل بودن یک محصول است که با سامانه پیامکی اصل بودن کالا به راحتی قابل تشخص است. این قابلیت کدخوان، در حال حاضر در صنعت دارو، قطعات لوازم یدکی خودرو و روغن موتور ماشین کاربردی بسیار مهم و حیاتی دارد. زمانی که شما قصد خرید یک دارو یا قطعه یدکی برای ماشین را دارید، کافی است شماره سریال کالا را به سامانه پیامکی اصالت کالا ارسال کنید تا اصل بودن یا تقلبی بودن این محصول با استفاده از نرم افزار پیامکی اصالت کالا مشخص شود.

مشتری شما بعد از اینکه پیامک تشخیص اصالت کالا را دریافت کرد می‌تواند با خیال آسوده از محصول شما استفاده کند. برای ارتباط بهتر با مشتری و تعمال سازنده از ابزارهای مختلفی مثل بهترین نرم افزار ارسال پیام انبوه در واتساپ و پنل های پیامکی استفاده کنید. این ابزارها امکان برقراری تعامل سازنده میان کسب‌وکار و مشتری را فراهم می‌کنند.

بررسی تاریخ گارانتی محصول

شما می‌توانید از کدخوان برای مطلع کردن مشتری نسبت به گارانتی یک محصول استفاده کنید. یعنی مشتری  کد محصول را به شما ارسال  تا از گارانتی داشتن محصول اطمینان حاصل کند و حتی متوجه بشود که این گارانتی تا چه زمانی معتبر است. علاوه‌بر ارائه ضمانت نامه، نکات دیگری مثل دریافت گزارش تحویل پیامک نیز باعث افزایش اعتماد مخاطبان می‌شود. 

برگزاری قرعه کشی بین خریداران

یکی از کاربردهای کدخوان برای زمانی است که می‌خواهید بین مشتریان خود یک قرعه‌کشی برگزار کنید. در این شرایط ابتدا باید برای خرید سامانه پیامکی اقدام کنید. در مرحله بعد برای این منظور کافی است از مشتریان خود بخواهید کد محصولات خریداری شده را به خط اختصاصی شما ارسال کنند تا شماره آنها در سامانه شما ذخیره بشود و بتوانید بین آنها یک قرعه‌کشی برگزار کنید.

آموزش استفاده از نرم افزار تشخیص اصالت کالا با شماره سریال با ماژل کدخوان

برای استفاده از گارانتی چک، در سامانه پیامکی اصالت کالا از منو سمت راست> امکانات پیشرفته> وارد بخش کد خوان شوید، با کلیک روی دکمه جدید می‌توانید یک کدخوان ایجاد کرده و وضعیت کدهای ارسال شده از سمت ارسال کننده پیامک را مشخص کنید. به‌طوکلی سامامه‌های پیامکی خدمات متعددی را برای رشد در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند. از جمله این خدمات می‌توان به متن تبلیغاتی برای جذب مشتری نیز اشاره کرد. 

 

مرحله اول: ایجاد کدخوان و وارد کردن تنظیمات اولیه

زمانی که کد محصول صحیح است، زمانی که کد محصول اشتباه است، زمانی که کد محصول قبلا استفاده شده است شما مشخص می‌کنید در هر مرحله چه پیامکی ارسال شود و جالب است بدانید که چون در سامانه پیامکی فراز اس ام اس شماره خدماتی در اختیار شما قرار می‌گیرد می‌توانید به افرادی که حتی دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند پیامک ارسال نمایید، بعد از ساخت کدخوان می بایست فایل اکسل شماره سریال محصولات را در ماژول کدخوان قرار دهید. (این کدها به عنوان سریال محصولات چاپ شده و بر روی هر محصول نصب شده است.)

با کلیک روی دکمه فایل کد می‌توانید کد ها را ثبت نمایید، کار تمام است از این به بعد می‌توانید از سیستم بررسی و تشخیص اصالت کالا با پیامک استفاده کنید.

محصول اصلی با ارسال پیامک سریال محصول

برای اینکه مطمئن شویم، کالاهایی که در بازار توزیع می‌شوند و به دست مشتری می‌رسد اصلی هستند، می‌توانیم شماره سریال محصولات را از طریق فایل اکسل در سامانه پیامک قرار دهیم حال زمانی که مشتری (فرستنده کد سریال محصول) به سامانه اصالت کالا با شماره سریال ارسال می‌کند، چندین حالت وجود بوجود می‌آید که باید به صورت اتوماتیک بررسی شود و پاسخ مناسب برای فرستنده پیامک ارسال شود.

 • صحت شماره سریال کالا تایید می‌شود؛ در این حالت به مشتری یک پیامک ارسال می‌شود که کالای شما اصلی بوده و تاریخ ضمانت محصول شما آغاز گردید.
 • صحت کالا تایید نمی‌شود؛ در این حالت سیستم به فرستده پاسخ می‌دهد که سریال ارسال شده اشتباه است. برای ارسال مجدد شماره سریال کالا را با دقت ارسال نمایید و حتی می‌توانید با این افراد تماس بگیرید تا متوجه شوید که فروشگاهی محصولات تقلبی شما را وارد بازار می‌کنند.
 • کدکالا تکرای است؛ شاید شماره سریال کالا ارسالی به سیستم صحیح باشد اما از قبل این کد توسط فرد دیگری استفاده شده باشد در این حالت نیز باید به مشتری پیامک ارسال شود که شماره سریال کالا شما تکراری است و قبلا استفاده شده است.

با استفاده از سیستم انتقال پیامک به url شما می‌توانید تاریخ شروع گارانتی محصولات را مشخص نمایید تا بعد از ارسال پیامک مشتری به شماره سامانه، سامانه به صورت اتوماتیک پیامک شما را از طریق وب سرویس اس ام اس به سایت و سرور ضمانت محصولات منتقل کند؛ در سیستم این تاریخ برای فعال شدن گارانتی ذخیره شود و مجددا از طریق وب سرویس و Api  به کاربر پیامک ارسال شود که ضمانت محصول شما آغاز شد و محصول شما از تاریخ ……… تا تاریخ …….. شامل گارانتی خواهد بود.

ماژول کد خوان یا گارانتی چک

حتما شما نیز تا کنون محصولاتی را خریداری نموده‌اید که کد گارانتی داشته باشند و با ارسال کد گارانتی به شماره اعلام شده از اصالت کالا خریداری شده خود اطمینان حاصل کرده باشید. آیا شخصی کد شما را بررسی کرده و به شما پاسخ داده است یا توسط برنامه نرم افزاری انجام می‌شود؟

در پاسخ می‌توان گفت که این بررسی کد و ارسال پاسخ توسط ماژول کدخوان انجام می‌شود و تمام فرآیند به صورت سیستماتیک صورت می‌گیرد. بنابراین برای پاسخ به سوال چگونه از اصل بودن محصول مطمئن شویم پاسخ این است که با استفاده از نرم افزار پنل پیامکی اصالت کالا و با استفاده از ماژول کد خوان یا همان گارانتی چک می‌توانید این کار را انجام دهید.

علاوه‌بر این شما با راه اندازی کدخوان در پنل اس ام اس در حال جمع‌آوری بانک شماره موبایل مشتریان هستید که به برند شما علاقمند هستند، بنابراین زمانی که محصول جدید رونمایی می‌شود، می‌توان از بانک شماره موبایل برای ارسال پیامک به علاقمندان استفاده کرد.

امکانات سامانه پیامکی تشخیص اصالت کالا

 • امکان ارسال و دریافت پیامک
 • تایید اصالت کالا، اعلام کد اشتباه و یا کد تکراری از طریق پیامک
 • متن اختصاصی برای هر محصول جهت پیامک تایید اصالت (برای مثال: گوشی HTC ONE شما اصل می‌باشد.)
 • نمایش تعداد کل محصولات وارد شده
 • تعریف کد استان (مشخص می‌کند پیامک از کدام استان ارسال شده است.)
 • تعریف اتمام زمان گارانتی محصول
 • امکان تولید کد تصادفی (عدد و حروف لاتین) و تولید سریال در سامانه برای هر محصول
 • امکان خروجی فایل XLS از کد تصادفی و سریال
 • گزارش‌گیری بر اساس نوع محصول، تعداد پیامک دریافتی و ارسالی و غیره
 • قرعه کشی افراد بر اساس امتیاز، تعداد ارسال پیامک و یا استانی
 • ذخیره خودکار تمامی شماره‌هایی که به سیستم پیامک ارسال می‌کنند.
 • نمایش تعداد محصولات خریداری شده (محصولاتی که مشتری کد محصول را به سامانه ارسال کرده است.)
 • امکان سرچ شماره تلفن و متن پیامک
 • امکان فلترینگ پیامک‌های صحیح، نادرست و تکراری
با‌توجه‌به مطالعه و بررسی‌های انجام شده در این مقاله،  استفاده از کدخوان و تشخیص اصالت کالا با پیامک، یک ابزار قدرتمند در جهت ارتقاء امنیت و اعتماد در تعاملات دیجیتالی است. این روش با ارائه یک راه‌حل ساده، سریع و دسترسی‌پذیر، نه‌تنها به کاهش فرصت‌های تقلب و سوءاستفاده کمک می‌کند، بلکه رضایت و اعتماد مصرف‌کنندگان را نیز افزایش می‌دهد. برای بهره‌برداری حداکثری از این فناوری، لازم است تدابیر امنیتی مناسبی به کار گرفته شود و مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها به‌طور‌مداوم در مورد نحوه استفاده صحیح و امن از نحوه تشخیص اصالت کالا از روی بارکد آموزش داده شوند.
در نهایت توسعه و پیاده‌سازی فناوری تشخیص اصالت کالا از روی بارکد به یک مزیت رقابتی برای کسب‌وکارها تبدیل می‌شود و بستری امن‌تر برای تعاملات آنلاین ایجاد می‌کند. شما از سیستم کدخوان پیامکی برای کارهای دیگری استفاده می‌کنید؟ شما از سیستم کدخوان پیامکی برای کارهای دیگری استفاده می‌کنید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 78584000-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس پاسخ سوالم را پیدا نکردم

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • مجتبی
  10 سپتامبر 2022 پاسخ دهید

  باسلام، خیلی عالی بود.
  کار شرکت ما رو خیلی راحت راه انداخت و باعث شد که بتونیم سریال محصولات شرکت رو درج کنیم تا مشتری از کیفیت روغن موتور مطمئن بشه که روغن اصلیه