کدخوان: بررسی اصالت کالا با شماره سریال از طریق پیامک

کدخوان و گارانتی چگ، یکی از ماژول‌های حرفه‌ای در سامانه پیامکی فراز اس ام اس است که با استفاده از ماژل کدخوان می توانید بررسی اصالت کالا با شماره سریال را از طریق پیامک انجام دهید.
ماژول پیامکی کدخوان

در تمام مراحل تصمیم گیری، راه اندازی و استفاده در کنار شما هستیم

کدخوان چیست؟

کارکرد کدخوان ساده است: مشتری شما کدی را برای سامانه پیامکی اصالت کالا ارسال می‌کند که سامانه فراز اس‌ام‌اس اصالت آن را به صورت اتوماتیک تائید خواهد کرد. برای این منظور، کافی است کدهای مورد نظر خود را وارد سامانه پیامکی اصالت کالا نمیاید و مشخص کنید چه پیامک‌هایی در جواب مشتری شما اس‌ام‌اس شود.

بزرگترین دغدغه صاحبان صنایع، تولید کنندگان کالاهای مرغوب و برندهای معتبر این است که چگونه می‌توان با مشتریان واقعی کالای خود ارتباط مستقیم داشته باشند و آنها را از اصالات کالای خریداری شده مطلع سازند، همچنین از سوءاستفاده افراد سودجو در جهت تولید کالای تقلبی و بی‌کیفیت با برندهای معتبر جلوگیری کنند، از طرفی بتوانند مخاطبین خود را با راهکارهای جدید، اهدای جوایز از طریق قرعه کشی ترغیب به خرید بیشتر از تولیدات خود نمایند و شروع گارانتی محصول را از زمان خرید محصول انجام داد که همه این موارد با ماژل و نرم افزار استعلام شماره سریال کالا به صورت پیامک قابل پیاده سازی است.

کاربرد کدخوان؛ بررسی اصالت شماره سریال محصول و شروع گارانتی

قابلیت کدخوان سامانه پیامکی برای بررسی اصالت کالا و شروع گارانتی مورد استفاده شرکت‌ها، تولیدکنندگان، سازمان‌ها و… قرار می‌گیرد با استفاده از قابلیت کدخوان در پنل اس ام اس می‌توانیم اقدامات زیادی را انجام دهیم.

 • تایید اصالت کالا با شماره سریال؛ برای جلوگیری از فروش کالای تقلبی با برند شما و اطمینا مشتری از اصل بودن کالا با شماره سریال
 • اطلاع رسانی پیامکی به مشتری برای زمان شروع تاریخ گارانتی محصول
 • ثبت و جمع آوری شماره موبایل استفاده کنندگان از محصول شما
 • راه اندازی سیستم قرعه کشی با کدهای مخصوص

 

تشخیص اصالت کالا با پیامک

یکی از کاربردهای این ابزار، مطمئن کردن مشتری از اصل بودن یک محصول است که با سامانه پیامکی اصل بودن کالا به راحتی قابل تشخص است. این قابلیت کدخوان، در حال حاضر در صنعت دارو، قطعات لوازم یدکی خودرو، روغن موتور ماشین و… کاربردی بسیار مهم و حیاتی دارد. زمانی که شما قصد خرید یک دارو یا قطعه یدکی برای ماشین را دارید، کافی است شماره سریال کالا را به سامانه پیامکی اصالت کالا ارسال کنید تا اصل بودن یا تقلبی بودن این محصول با استفاده از نرم افزار پیامکی اصالت کالا مشخص شده و مشتری شما بعد از اینکه پیامک اصالت کالا را دریافت کرد می تواند با خیال آسوده از محصول شما استفاده کند.

 

بررسی تاریخ گارانتی محصول

شما می‌توانید از کدخوان برای مطلع کردن مشتری نسبت به گارانتی یک محصول استفاده کنید. یعنی مشتری می‌تواند کد محصول را به شما ارسال کند تا از گارانتی داشتن محصول اطمینان حاصل کند و حتی متوجه بشود که این گارانتی تا چه زمانی معتبر است.

 

برگزاری قرعه کشی بین خریداران

یکی از کاربردهای کدخوان برای زمانی است که می‌خواهید بین مشتریان خود یک قرعه‌کشی برگزار کنید. برای این منظور کافی است از مشتریان خود بخواهید کد محصولات خریداری شده را به خط اختصاصی شما ارسال کنند تا شماره آنها در سامانه شما ذخیره بشود و بتوانید بین آنها یک قرعه‌کشی برگزار کنید.

 

آموزش استفاده از نرم افزار اصالت کالا از روی شماره سریال با ماژل کدخوان

برای استفاده از گارانتی چک، در سامانه پیامکی اصالت کالا از منو سمت راست> امکانات پیشرفته> وارد بخش کد خوان شوید، با کلیک روی دکمه جدید می‌توانید یک کدخوان ایجاد کرده و وضعیت کدهای ارسال شده از سمت ارسال کننده پیامک را مشخص کنید.

 

مرحله اول: ایجاد کدخوان و وارد کردن تنظیمات اولیه

زمانی که کد محصول صحیح است، زمانی که کد محصول اشتباه است، زمانی که کد محصول قبلا استفاده شده است شما مشخص می‌کنید در هر مرحله چه پیامکی ارسال شود و جالب است بدانید که چون در سامانه پیامکی فراز اس ام اس شماره خدماتی در اختیار شما قرار می‌گیرد می‌توانید به افرادی که حتی دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند پیامک ارسال نمایید، بعد از ساخت کدخوان می بایست فایل اکسل شماره سریال محصولات را در ماژول کدخوان قرار دهید. (این کدها به عنوان سریال محصولات چاپ شده و بر روی هر محصول نصب شده است.)

 

با کلیک روی دکمه فایل کد می‌توانید کد ها را ثبت نمایید، کار تمام است از این به بعد می‌توانید از سیستم بررسی اصالت کالا پیامکی استفاده نموده و شماره موبایل مشتریان استفاده کننده از محصولات خود را داشته باشید.

 

 

محصول اصلی با ارسال پیامک سریال محصول

 

برای اینکه مطمئن شویم، کالاهایی که در بازار توزیع می‌شوند و به دست مشتری می‌رسد اصلی هستند، می‌توانیم شماره سریال محصولات را از طریق فایل اکسل در سامانه پیامک قرار دهیم حال زمانی که مشتری (فرستنده کد سریال محصول) به سامانه اصالت کالا با شماره سریال ارسال می‌کند، چندین حالت وجود بوجود می‌آید که باید به صورت اتوماتیک بررسی شود و پاسخ مناسب برای فرستنده پیامک ارسال شود.

 • صحت شماره سریال کالا تایید می‌شود؛ در این حالت به مشتری یک پیامک ارسال می‌شود که کالای شما اصلی بوده و تاریخ ضمانت محصول شما آغاز گردید.
 • صحت کالا تایید نمی‌شود؛ در این حالت سیستم به فرستده پاسخ می‌دهد که سریال ارسال شده اشتباه است. برای ارسال مجدد شماره سریال کالا را با دقت ارسال نمایید و حتی می‌توانید با این افراد تماس بگیرید تا متوجه شوید که فروشگاهی محصولات تقلبی شما را وارد بازار می‌کنند.
 • کدکالا تکرای است؛ شاید شماره سریال کالا ارسالی به سیستم صحیح باشد اما از قبل این کد توسط فرد دیگری استفاده شده باشد در این حالت نیز باید به مشتری پیامک ارسال شود که شماره سریال کالا شما تکراری است و قبلا استفاده شده است.

 

 

با استفاده از سیستم انتقال پیامک به url شما می‌توانید تاریخ شروع گارانتی محصولات را مشخص نمایید تا بعد از ارسال پیامک مشتری به شماره سامانه، سامانه به صورت اتوماتیک پیامک شما را از طریق وب سرویس اس ام اس به سایت و سرور ضمانت محصولات منتقل کند؛ در سیستم این تاریخ برای فعال شدن گارانتی ذخیره شود و مجددا از طریق وب سرویس و Api  به کاربر پیامک ارسال شود که ضمانت محصول شما آغاز شد و محصول شما از تاریخ ……… تا تاریخ …….. شامل گارانتی خواهد بود.

 

ماژول کد خوان یا گارانتی چک

حتما شما نیز تا کنون محصولاتی را خریداری نموده‌اید که کد گارانتی داشته باشند و با ارسال کد گارانتی به شماره اعلام شده از اصالت کالا خریداری شده خود اطمینان حاصل کرده باشید.

آیا شخصی کد شما را بررسی کرده و به شما پاسخ داده است یا توسط برنامه نرم افزاری انجام می‌شود؟

در پاسخ می‌توان گفت که این بررسی کد و ارسال پاسخ توسط ماژول کدخوان انجام می‌شود و تمام فرآیند به صورت سیستماتیک صورت می‌گیرد. بنابراین برای پاسخ به سوال چگونه از اصل بودن محصول مطمئن شویم پاسخ این است که با استفاده از نرم افزار پنل پیامکی اصالت کالا و با استفاده از ماژول کد خوان یا همان گارانتی چک می‌توانید این کار را انجام دهید.

علاوه بر این شما با راه اندازی کدخوان در پنل اس ام اس در حال جمع‌آوری بانک شماره موبایل مشتریان هستید که به برند شما علاقمند هستند، بنابراین زمانی که محصول جدید رونمایی می‌شود، می‌توان از بانک شماره موبایل برای ارسال پیامک به علاقمندان استفاده کرد.

 

اگر  از پنل اس ام اس نمایشگاه از سیستم کدخوان میتوان برای اهدا کارت قرعه‌کشی نیز استفاده کرد، شما باید کد صحیح را در فایل اکسل وارد سیستم کدخوان نمایید و بقیه کدهایی که بروی کارت قرعه‌کشی نوشته شده است، کدهای صحیح نبوده، اگر کاربر کد صحیح را به ماژول کدخوان ارسال کرد سیستم پاسخ دهد تبریک شما برنده شدید و برای دریافت با شرکت تماس بگیرید و اگر کدفرستنده اشتباه بود، سامانه پیامک، پاسخ دهد امیدواریم در قرعه کشی بعدی شما برنده شرکت ما باشید….

با ترکیب سیستم کدخوان و قابلیت وب سرویس سامانه پیامک شما می‌توانید کارهای محتلفی را با ماژول کدخوان پنل اس ام اس انجام دهید. البته اگر از وردپرس استفاده می‌کنید افزونه مدیریت سریال گارانتی محصولات نیز وجود دارد که می‌توانید از افزونه‌های بررسی اصالت کالا و گارانتی چک نیز استفاده کنید و در اکثر این افزونه‌ها به سامانه پیامک فراز اس ام اس متصل شده و بعد از بررسی اصالت پیامکی را برای مشتری ارسال می‌کند.

 

امکانات سامانه پیامکی اصالت کالا

 • امکان ارسال و دریافت پیامک
 • تایید اصالت کالا، اعلام کد اشتباه و یا کد تکراری از طریق پیامک
 • متن اختصاصی برای هر محصول جهت پیامک تایید اصالت (برای مثال: گوشی HTC ONE شما اصل می‌باشد.)
 • نمایش تعداد کل محصولات وارد شده
 • تعریف کد استان (مشخص می‌کند پیامک از کدام استان ارسال شده است.)
 • تعریف اتمام زمان گارانتی محصول
 • امکان تولید کد تصادفی (عدد و حروف لاتین) و تولید سریال در سامانه برای هر محصول
 • امکان خروجی فایل XLS از کد تصادفی و سریال
 • گزارش‌گیری بر اساس نوع محصول، تعداد پیامک دریافتی و ارسالی و غیره
 • قرعه کشی افراد بر اساس امتیاز، تعداد ارسال پیامک و یا استانی
 • ذخیره خودکار تمامی شماره‌هایی که به سیستم پیامک ارسال می‌کنند.
 • نمایش تعداد محصولات خریداری شده (محصولاتی که مشتری کد محصول را به سامانه ارسال کرده است.)
 • امکان سرچ شماره تلفن و متن پیامک
 • امکان فلترینگ پیامک‌های صحیح، نادرست و تکراری

شما از سیستم کدخوان پیامکی برای کارهای دیگری استفاده می‌کنید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید…

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس پاسخ سوالم را پیدا نکردم

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • مجتبی
  10 سپتامبر 2022 پاسخ دهید

  باسلام، خیلی عالی بود.
  کار شرکت ما رو خیلی راحت راه انداخت و باعث شد که بتونیم سریال محصولات شرکت رو درج کنیم تا مشتری از کیفیت روغن موتور مطمئن بشه که روغن اصلیه