ارسال پیامک از اکسل

استفاده از پنل‌های پیامکی برای کسب‌وکارها و شرکت‌ها مزایای متفاوتی دارد. یکی از این مزایا که به شکوفایی بیشتر کسب‌وکارها و موفقیت در تبلیغات کمک می‌کند، قابلیت درج اطلاعات مخاطبان در فایل اکسل است. با برخورداری از این قابلیت صاحبان کسب‌وکارهل می‌توانند برای شماره‌های مورد‌نظر خود بدون کوچک‌ترین اشتباهی پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال کنند. یکی از قابلیت‌های سامانه پیامکی فراز اس ام اس ارسال پیامک از اکسل است. با استفاده از ماژول ارسال پیامک از طریق فایل اکسل این امکان را خواهید داشت که به شماره موبایل‌های ذخیره شده در اکسل پیامک گروهی ارسال کنید.

در تمام مراحل تصمیم گیری، راه اندازی و استفاده در کنار شما هستیم

آموزش ویدیویی ارسال پیامک انبوه از طریق فایل اکسل و متنیtxt

ویژگی‌های نمونه فایل اکسل برای ارسال پیامک انبوه

برای ارسال پیامک انبوه از طریق پنل پیامکی و در قالب فایل اکسل، برخی اصول و ویژگی‌ها باید رعایت شود. فایل اکسل استاندارد برای ارسال پیامک انبوه ویژگی‌های مشخصی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  • شماره موبایل افراد در ستون a اکسل باشد.
  • شماره موبایل افراد انگلیسی باشد.
  • بین شماره موبایل موجود در اکسل فاصله نباشد.
  • فرمت سلول اکسل number باشد.

در‌صورتی‌که موارد ذکر شده به‌درستی رعایت نشوند، افراد و کسب‌وکارها برای ارسال پیامک از اکسل با مشکل روبه‌رو خواهند شد. در واقع در این شرایط اس ام اسی برای مخاطبان ارسال نمی‌شود.

آموزش ارسال پیامک انبوه از طریق فایل اکسل و متنی txt

سامانه پیامکی فراز اس‌ام‌اس با ایجاد قابلیت ارسال پیامک به فایل متنی و اکسل این امکان را فراهم کرده است که بدون نیاز به ذخیره شماره‌ها در دفترچه تلفن سامانه پیامک و یا وارد کردن دستی شماره‌ها، قادر خواهید بود که به لیست شماره‌های ذخیره شده در فایل اکسل پیامک ارسال کنید.

اگر در فایل اکسل در ستون مقابل شماره موبایل افراد، اسامی مشتریان را ذخیره کرده باشید، امکان این را خواهید داشت که به شماره‌های موجود در فایل اکسل به صورت سفارشی‌سازی شده پیامک ارسال کنید و نام مشتری نیز در متن پیامک ارسال شود. به این قابلیت ارسال پیامک با نام مخاطب (کلمات کلیدی) گفته می‌شود.

ارسال پیامک به فایل متنی و اکسل با سامانه پیامکی فراز اس ام اس

جلوگیری از ارسال پیام به شماره‌های تکراری در ارسال پیامک از اکسل

شاید این دغدغه برای شما پیش بیاید که ممکن است شماره‌های تکراری در لیست باشد و ارسال پیامک تکراری به یک شماره جالب نخواهد بود. در پنل اس ام اس فراز اس ام اس در هنگام ارسال پیامک همه شماره‌های تکراری و شماره‌هایی که اشتباه وارد شده است، حذف خواهند شد. در نتیجه هزینه‌ای بابت ارسال پیام به شماره‌های تکراری از شما کسر نخواهد شد.

در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که از همان ابتدا به جای یادداشت شماره‌ها روی کاغذ، آن را در فایل اکسل وارد کنید. به‌این‌ترتیب با خرید سامانه پیامکی قادر خواهید بود تا به راحتی برای مخاطبین و مشتریان خود پیامک ارسال کنید. حتما قبل از خرید پنل اس ام اس به این نکته توجه داشته باشید که سامانه پیامک مورد‌نظر قابلیت افزودن فایل اکسل و متنی را داشته باشد.

در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه از قابلیت ارسال پیامک به فایل اکسل در سامانه پیامک فراز اس ام اس استفاده نمایید.

روش اول:

آموزش ارسال پیامک از فایل اکسل در سامانه پیامک فراز اس ام اس

ابتدا باید شماره‌ها را در ستون A از فایل اکسل ذخیره کنید. درصورتی‌که شماره‌ها در ستون‌های دیگر است، با کپی کردن شماره‌ها در ستون A این مشکل برطرف می‌شود. اطلاعات دیگر ستون‌های اکسل مهم نیست و تاثیری در ارسال پیامک ندارد. به این نکته توجه داشته باشید که زمان وارد کردن شماره‌ها در فایل اکسل شماره 0 ابتدا شماره موبایل ذخیره نمی‌‌شود؛ بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد و این موضوع اختلالی در ارسال پیامک در سامانه پیامکی فراز اس ام اس وارد نمی‌کند.  فراموش نکنید که فرمت فایل اکسل باید xls یا xlsx باشد.

افزودن شماره‌ها در ستون A فایل اکسل برای ارسال پیامک

بعد از ذخیره شماره‌ها در فایل اکسل، در پنل اس ام اس مانند تصویر مراحل را انجام داده و فایل خود را آپلود کنید.

مراحل آپلود شماره‌ها در فایل اکسل

بعد از افزودن فایل اکسل شماره‌ها نوبت آن است که در قسمت متن پیام، عبارت و متن مورد‌نظر خود را تایپ کنید. پیشنهاد فراز اس ام اس به شما این است که به‌جای کپی کردن متن، آن را از ابتدا در کادر متن پیام تایپ کنید. با این کار جلوی بی‌نظمی و بهم خوردن ترتیب کلمات گرفته می‌شود.

آموزش ارسال پیامک از فایل اکسل

در قسمت شیوه ارسال می‌توانید تعیین کنید که اعداد داخل متن پیام به صورت انگلیسی یا فارسی نوشته شود. در این مورد پیشنهاد فراز اس ام اس این است که اگر در متن شماره تلفن وجود دارد، گزینه لاتین را برای نمایش اعداد انتخاب کنید. به‌این‌ترتیب مخاطب با کلیک روی شماره تماس امکان این را خواهد داشت که به‌صورت خودکار شماره‌گیری کند.

آشنایی با مراحل ارسال پیامک از فایل اکسل

در آخر بعد از انجام همه مراحل روی کلمه ارسال پیامک کلیک کنید. توجه داشته باشید که بعد از انتخاب گزینه ارسال پیامک در بالای صفحه باید پیغامی با این محتوا که «ارسال پیامک با موفقیت انجام شد»، برای شما ارسال شود. همچنین برای اطمینان از صحت ارسال پیامک می‌توانید گزارشات ارسال پیامک را در قسمت گزارشات ارسال مشاهده نمایید.

روش دوم:

آموزش ارسال پیامک از فایل متنی در سامانه پیامک فراز اس ام اس

در این روش ابتدا باید شماره‌ها را در فایل متنی (word یا notepad) ذخیره کنید. توجه داشته باشید که مانند تصویر زیر شماره‌ها با فرمت انگلیسی و در هر سطر یک شماره ذخیره شود.

آموزش ارسال پیامک از فایل متنی

سپس برای ارسال پیامک از طریق فایل متنی از طریق پنل پیامکی فراز اس ام اس باید وارد محیط پنل کاربری خود شوید. بعد از ورود به پنل به قسمت ارسال پیامک بروید. در مرحله بعد باید ابتدا لیست شماره‌هایی که می‌خواهید برای آن‌ها پیامک ارسال شود و متن ارسالی مورد‌نظرتان را انتخاب کنید. ادامه مراحل در این روش مانند اضافه کردن شماره در فایل اکسل است.

اگر هنوز سوالی در ذهن شما باقی مانده است لطفا در قسمت نظرات همین پست با ما در میان بگذارید تا همکاران واحد پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

01ارسال پیامک از فایل اکسل چه مزایایی دارد؟

با ارسال پیامک از فایل اکسل می‌توانید از ارسال پیامک به شماره‌های تکراری جلوگیری کنید. همچنین ارسال پیامک با دقت و سرعت بالاتری انجام خواهد شد.

02آیا در ارسال پیامک از طریق فایل اکسل برای شماره‌های تکراری پیام ارسال می‌شود؟

خیر سامانه پیامکی فراز اس ام اس قابلیت این را دارد که به‌صورت خودکار شماره‌های تکراری را حذف کند. در نتیجه هزینه اضافی از شما کسر نخواهد شد و همچنین از ایجاد مزاحمت برای مخاطبان جلوگیری می‌شود.

03در چه صورت ارسال پیامک از طریق فایل اکسل با موفقیت انجام شده است؟

در‌صورتی‌که می‌توانید از ارسال پیامک از طریق فایل اکسل به مخاطبان مطمئن شوید که پیام «پیغام ارسال پیامک با موفقیت انجام شد» را دریافت کنید.

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 78584000-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس پاسخ سوالم را پیدا نکردم

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.