ارسال پیامک اعتبار سنجی و رمز یکبار مصرف OTP

پیامک اعتبار سنجی و ارسال پیامک OTP که اصطلاحا به سرویس otp معروف است این روزها به شدت رایج شده است. سایت‌های معتبر برای ثبت نام کاربرانشان با رمز یک‌بار مصرف یک پیامک اعتبارسنجی به گوشی کاربر ارسال می‌‌کنند. کاربر می‌بایست کد اعتبار سنجی ارسال شده در پیامک یک‌بار مصرف را در سایت یا اپلیکیشن وارد کرده تا بتواند در سایت عضو شود.
نحوه ارسال رمز یکبار مصرف OTP با سامانه پیامکی فراز

در تمام مراحل تصمیم گیری، راه اندازی و استفاده در کنار شما هستیم

سامانه پیامکی فراز اس ام اس از طریق ماژول ارسال سریع پیامک کد فعال سازی قابلیت ارسال پیامک اعتبارسنجی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید از طریق خط خدماتی فراز اس ام اس پیامک otp را با سرعت بالا ارسال کنید. حتی اگر مشتریان دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده باشند باز هم پیامک اعتبار‌سنجی برای مخاطب ارسال خواهد شد. برای فعال سازی سیستم ارسال پیامک اعتبار‌سنجی و کد‌ OTP فقط باید یک پنل پیامکی خریداری کرده و نرم افزار خود را به سامانه پیامکی متصل کنید.

قابلیت ارسال پیامک اعتبار‌سنجی با سامانه پیامکی فراز

کد تایید او تی پی یا پیامک اعتبارسنجی چیست؟

اگر تاکنون از سیستم اینترنت بانک استفاده کرده باشید حتما دیده‌اید، زمانی که نام کاربری و رمز را وارد می‌کنید سیستم اینترنت بانک پیامک یک بار رمز برای شما ارسال می‌کند و در هر مرتبه ارسال این پیامک رمز شما تغییر می‌کند و شما بعد از وارد کردن یک بار رمز میتوانید وارد اینترنت بانک شوید.

خیلی از اپلیکیشن‌ها یا نرم افزارها برای امنیت بیشتر اطلاعات کاربران خود از ارسال پیامک یک بار رمز که اصطلاحا به ان OTP گفته می‌شود و مخفف واژه One Time Password است استفاده می‌کنند. البته دلیل دیگر استفاده از این روش بخاطر جلوگیری از ثبت نام با شماره موبایل یکبار مصرف است زیرا در این حالت دیگر دیتای کاربر قابل اعتماد نیست.

آشنایی با کاربردهای رمز یکبار مصرف یا otp

اصلی‌ترین هدف استفاده از رمز یک‌بار، ایجاد محدودیت برای دسترسی افراد غیرمجاز به منابع اطلاعاتی خاص یا شخصی است. کلمات رمز ثابت ممکن است با صرف زمان و تلاش‌های افراد کلاهبردار یا بی‌دقتی افراد، افشا شوند. رمز یکبار مصرف از بروز این اتفاق جلوگیری می‌کند. از اصلی‌ترین کاربردهای رمز یکبار مصرف یا OTP می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. شناسایی ربات از انسان
  2. ارسال کد فعال‌سازی و تایید شماره موبایل
  3. ارسال کد فعال سازی پیامکی و صوتی
  4. تامین امنیت ورود به حساب کاربری
  5. استفاده به عنوان CAPTCHA

با استفاده از این رمز می‌توانید به اطلاعات مشتری دسترسی داشته باشید تا جلوی خرید اینترنتی با کارت‌های سرقت‌شده را بگیرید. همچنین می‌توانید برای ارسال پیامک انبوه از این اطلاعات استفاده کنید. به‌منظور دسترسی به اطلاعات مشتریان قبل از ارسال کد فعال‌سازی و نهایی کردن سفارش از کاربر بخواهید تا شماره موبایل خود را وارد کند. بعد از ورود شماره موبایل و ارسال کد فعال‌سازی، در‌صورتی‌که در آینده مشکلی به‌وجود بیاید از طریق شماره موبایل احراز شده به کاربر دسترسی خواهید داشت.

کاربرد رمز یک‌بار مصرف برای بانک‌ها

در حال حاضر تقریبا همه بانک‌های ایرانی مثل بانک پاسارگاد، بانک ملت، ملی و سامان از رمز یک‌بار مصرف استفاده می‌کنند. فرض کنید نام کاربری و رمز عبور ورود به اینترنت بانک شما دست کسی افتاده باشد. اما پس از وارد کردن نام کاربری و رمز، رمز یک‌بار مصرف به موبایلتان پیامک می‌شود و از شما خواسته شود تا کد فعال‌سازی را وارد کنید. در نتیجه حتی اگر نام کاربری و رمز عبور شما گم شود، کسی امکان ورود به حسابتان را نخواهد داشت.

مزایای ارسال رمز یکبار مصرف OTP و کد اعتبار‌سنجی با پنل فراز

درصورتی‌که شما صاحب نرم‌افزار یا سایتی هستید که برای ثبت‌نام کاربران باید هویت آن‌ها تایید شود، ارسال کد فعال‌سازی از طریق پیامک یکی از روش‌های مطمئن و کم هزینه خواهد بود. جهت ارسال رمز یک‌بار مصرف و کد‌ فعال‌سازی می‌توانید از سرویس فراز اس‌ام‌اس استفاده کنید. به‌این‌ترتیب امکان این را خواهید داشت که بدون هیچ محدودیتی حتی برای افرادی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، پیامک کد فعال‌سازی و OTP ارسال کنید. همه سرویس‌های ارسال پیامک کد فعال‌سازی و ارسال پیامک رمز یک‌بار مصرف OTP از طریق خطوط خدماتی اپراتور 1000 و اپراتور 5000 انجام می‌شود. در نتیجه پیامک شما در کمتر از 10 ثانیه ارسال خواهد شد.
این کار از طریق ارتباط سایت مبدا با وب سرویس ارسال پیامک یا همان پنل اس ام اس و استفاده از افزونه‌های پیامکی انجام می‌گیرد.

امکان ارسال پیامک اعتبار‌سنجی برای شماره‌های مسدود شده

نحوه ارسال رمز یکبار مصرف OTP از طریق وب سرویس

در این روش طراحان سایت و یا نرم افزار به وب سرویس ارسال پیامک متصل می‌شوند و متدهای ارسال پیامک را در سایت یا نرم افزار خود قرار می‌دهند. سپس هر کجا که لازم باشد از این قابلیت برای ارسال کد فعال‌سازی  یا ارسال هر نوع پیامک دیگر به‌صورت دلخواه استفاده می‌کنند.

ارسال کد اعتبارسنجی از طریق url؛ ارسال پیامک از طریق آدرس اینترنتی

روش ارسال پیامک از طریق url به منظور اعتبار‌سنجی یک روش بسیار ساده و کاربردی برای همه افراد حتی افراد ناآشنا به برنامه‌نویسی محسوب می‌شود. در واقع وب سرویس url یکی از ساده‌ترین راهکارها برای اتصال سامانه پیامکی به نرم افزار شما است. به‌علت نداشتن صف ارسال، پیامک در این روش بسیار سریع و در کمترین زمان ارسال می‌شود.

استفاده از افزونه ارسال پیامک وردپرس برای ارسال رمز یک‌بار مصرف

کسب‌وکارهایی که از وردپرس و ووکامرس استفاده می‌کنند و تمایل دارند در زمان ثبت‌نام، شماره موبایل کاربران خود را با ارسال کد فعال‌سازی تایید کنند، افزونه ارسال پیامک وردپرس بهترین گزینه است. بعد از خریداری سامانه پیامکی از فراز می‌توانید از طریق بخش تیکت، برای دریافت افزونه ثبت‌نام با شماره موبایل در وردپرس درخواست دهید. سپس لینک تهیه افزونه برای شما ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است که تمامی سرویس‌های ارسال پیامک کدفعال سازی و ارسال پیامک رمز یک بار مصرف OTP از طریق خطوط خدماتی اوپراتور 1000 و اپراتور 5000 انجام می‌گردد و پیامک شما در کمتر از 10 ثانیه حتی به افرادی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، ارسال می‌شود.

سوالات متداول

01برای استفاده از سرویس اعتبار سنجی چه مراحلی لازم است؟

برای استفاده از سرویس اعتبار‌سنجی به ثبت الگو مورد‌نظر خود در پنل نیاز خواهید داشت. سپس باید به وب سرویس پنل پیامک متصل شوید. در مرحله آخر نیز می‌توانید تست و ارسال پیامک اعتبارسنجی را انجام دهید.

02ارسال پیامک اعتبارسنجی و رمز یک‌بار مصرف OTP با خط خدماتی چه مزایایی دارد؟

با استفاده از خط خدماتی پیامک شما بدون هیچ محدودیت و در کمترین زمان برای همه شماره‌ها حتی کسانی‌که شما را در بلک لیست قرار داده‌اند، ارسال می‌شود.

03سرعت ارسال کد اعتبار‌سنجی و رمز یکبار مصرف OTP با استفاده از پنل فراز چقدر است؟

این پیامک‌ها در سامانه پیامکی فراز در کمتر از 10 ثانیه برای کاربران ارسال می‌شوند.

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 78584000-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس پاسخ سوالم را پیدا نکردم

نظر شما چیه؟!

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید، کامنت‌ها برای ما مهم هستند و سریع به انها پاسخ می‌دهیم! ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.