خرید پنل اس ام اس » بازاریابی پیامکی (SMS Markting) » نحوه راه اندازی مسابقه و نظرسنجی پیامکی

نحوه راه اندازی مسابقه و نظرسنجی پیامکی

با استفاده زا پنل اس ام اسبه راحتی نظرسنجی و مسابقه پیامکی برگزار کنید
بازاریابی پیامکی (SMS Markting) 11 نظر

در این مقاله می‌خواهیم 0 تا 100 نحوه راه اندازی نظرسنجی پیامکی و راه اندازی مسابقه پیامکی  را به صورت کامل توضیح دهیم.

نظرسنجی از قدیم به صورت های مختلف رواج داشته است و یکی از روش های بازاریابی است که باعث می شود ارتباط دو طرفه ای با مخاطب ایجاد کنیم. زمانی که از نظرسنجی استفاده می کنیم این احساس در مخاطب ما ایجاد می شود که نظر آن برای ما اهمیت دارد و همچنین با استفاده از نظرسنجی می توانیم ایده های خوبی را از مخاطبین خود دریافت کنیم. اما نظرسنجی به روش سنتی و با استفاده از کاغذ و قلم علاوه بر اینکه زمان بر است ممکن است به درستی نتوان نتایج را استخراج کرد. با استفاده از نظرسنجی پیامکی می توانید به راحتی مسابقه پیامکی برگزار کنید و نتایج را آنالیز کنید.

در سامانه پیامک فراز اس ام اس از ماژول نظر سنجی پیامکی می تونید برای برگزاری مسابقه نیز استفاده کنید، زیرا مسابقه نیز نوعی منظر سنجی است با این تفاوت که پاسخ صحیح را می بایست مشخص کنید و سیستم می بایست از بین افرادی که جواب صحیح را ارسال کرده اند، یک یا چند نفر را به صورت ازمایشی به عنوان برنده مسابقه پیامکی اعلام کند و  ماژول مسابقه پیامکی دقیقا همان چیزی است که در رادیو و تلویزیون دیده اید که حتی می تواند در نمودار به صورت لحظه ای حجم پاسخ را را نمایش دهد.

 

 

نظر سنجی پیامکی چیست؟

حتما در برنامه‌های تلویزیونی دیده‌اید که از نظرسنجی پیامکی بسیار استفاده می‌شود و تقریبا تمام برنامه‌های تلویزیونی  بخشی از برنامه را برای برگزاری مسابقات پیامکی در نظر می‌گیرند، زیرا استفاده از نظرسنجی پیامکی ارتباط و تعامل مخاطب را افزایش می‌دهد و این باعث افزایش وفاداری مشتری نسبت به فروشگاه و برند ما می‌شود؛ از این رو اکثر شرکت‌ها و فروشگاه‌ها، شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در تلاش هستند تا از طریق برگزاری نظرسنجی با اس ام اس و مسابقات پیامکی تعامل مخاطب را افزایش دهند.

همچنین نظرسنجی از طریق اس ام اس یک راه برای نشان دادن اهمیت نظر مخاطب است زیرا از مخاطب سوال می‌کنیم که برای شما کدام یک از این گزینه‌ها مهم‌تر است، شاید این موضوع ساده به‌نظر برسد اما در کتاب راه شیائومی دلیل موفقیت شیائومی را تعامل با کاربر می‌داند.

در ادامه روش استفاده از نظرسنجی پیامکی و مسابقه پیامکی را به صورت تصویری آموزش خواهیم داد.

 

نحوه ایجاد نظرسنجی پیامکی به صورت تصویری

کاربردهای نظرسنجی پیامکی

نظرسنجی پیامکی در موارد مختلفی می‌تواند قابل استفاده باشد و به شما در برگزاری مسابقات یا جمع‌آوری نظرات کمک کند، برای مثال در فروشگاه‌ها، در مساجد، تلوزیون، رادیو، کتابخانه‌ و…. برای برگزاری مسابقات پیامکی به صورت بسیار گسترده استفاده می‌شود؛ استفاده از ماژول نظر سنجی پیامکی برای راه اندازی مسابقات پیامکی بسیار منطقی و کاربردی است، تصویر کنید که می‌خواهید یک مسابقه برگزار کنید، اگر قصد شما این باشد که مسابقه به صورت سنتی برگزار شود، هزینه کاغذ و لطمه به محیط زیست؛ هزینه کارمند و هدر رفت وقتی که از یک نیروی انسانی بایت کاری که یک سامانه پیامک می‌تواند به سادگی انجام دهد و هزینه‌های پنهان و آشکار دیگری هست که باید پرداخت شود؛ حال کافی است که شما نظرسنجی را از طریق اس ام اس انجام دهید تا مخاطبین شما با ارسال عدد مورد نظر به سامانه پیامکی، نظرشان را اعلام کنند و نظرات به‌سرعت جمع‌آوری می‌شود؛ یا در مسابقات پیامکی که فقط یک گزینه صحیح وجود دارد شما می‌توانید به‌سرعت تشخیص دهید که چند درصد افراد به سوال شما در مسابقه پیامکی پاسخ درست را ارسال کرده‌اند و ماژول راه اندازی مسابقه پیامکی از طریق پنل اس ام اس این امکان را دارد تا در صورتی که قصد برگزاری قرعه کشی پیامکی را داشته باشید، قرعه کشی پیامکی را نیز برای شما انجام دهد و از بین شماره‌ موبایل‌هایی که گزینه صحیح را ارسال کرده‌اند، یک شماره به صورت رندم به‌ عنوان برنده مسابقه پیامکی اعلام شود.

بنابراین شما برای راه اندازی مسابقه پیامکی نیاز به دستگاه سخت افزار خاصی ندارید شما با خرید یک سامانه پیام کوتاه می‌توانید مسابقه پیامکی برگزار کنید و به‌سرعت نتیجه را اعلام نمایید.

با استفاده از پنل اس ام اس

قابلیت‌های ماژول نظرسنجی با اس ام اس

یکی از ویژگی‌هایی که سامانه پیامک فراز اس‌ام‌اس برای ماژول نظرسنجی پیامکی در نظر گرفته است؛ قابلیت گزارش‌گیری به‌صورت نمودار است تا شما به‌صورت مصور و با سرعت بالا متوجه شوید؛ چند درصد از مخاطبین شما کدام گزینه را انتخاب کرده‌اند و کدام گزینه برای مخاطب شما جذاب‌تر بوده است.

ما در پنل پیامک فراز اس‌ام‌اس یک ماژل حرفه‌ای برای برگزاری نظرسنجی پیامکی و برگزاری مسابقات پیامکی ایجاد کرده‌ایم که شما به راحتی می‌توانید گزارش تعداد افراد شرکت کننده و پاسخ‌های ارسال شده در مسابقه و نظرسنجی را به‌صورت لحظه‌ای مشاهده کنید و از نتایج نظرسنجی به‌صورت لحظه‌ای آگاه شوید.

متن پیامک نظرسنجی

نظرسنجی های پیامکی سریع ترین و ساده ترین روش برای پی بردن به طرز تفکر مشتریان، دانش آموزان و یا طرفداران در مورد نام تجاری شماست. انجام نظرسنجی پیامکی شامل 4 مرحله است:

• تنظیم نظرسنجی
• سفارشی سازی و آپلود نظرسنجی به صورت آنلاین
• تقاضا از مخاطبان خود برای حضور در نظرسنجی با ارسال یک پیامک و ارائه جزئیات در مورد نحوه شرکت در نظرسنجی
• تبلیغ نظرسنجی و تشویق مردم به شرکت در آن با ارسال پیامک پیگیری

1. به بازیگر مورد علاقه خود رای دهید! «نام و نام خانودگی» فرد را به “شماره مورد نظر” پیامک کنید.
قالب های رقابت پیامکی

1- برای برنده شدن جایزه گذراندن تعطیلات در مقصد رویایی خود، عبارت «مقصد تعطیلات من» را به شماره “شماره مورد نظر” پیامک کنید. اسامی برندگان همین جمعه در “سایت/کانال/ …” اعلام میشود.

2. مقصد تعطیلات مورد علاقه مردم ایران برای گذراندن تعطیلات کجاست؟ «نام مقصد مورد نظر خود» را به شماره “شماره مورد نظر” پیامک کنید و یک سفر رویایی برای گذراندن تعطیلات برنده شوید!

 

تشکر از مخاطب برای شرکت در مسابقه پیامکی

بهتراست زمان استفاده از ماژول نظرسنجی پیامکی بعد از ارسال پیامک مخاطب به سامانه پیام کوتاه؛ شما نیز از طریق ماژول ارسال پیامک خودکار پیامک تشکر برای او ارسال کنید و شماره موبایل را در خبرنامه پیامکی و دفترچه تلفن سامانه پیامک ذخیره کنید

همچنین ما در فراز اس‌ام‌اس برای ماژول نظرسنحی پیامکی یک قابلیت برای تاریخ شروع و پایان نظرسنجی در نظر گرفته‌ایم که شما می‌توانید بازه زمانی مشخص کنید تا افراد در تاریخ مورد نظر نظر خود را ارسال کنند یا در مسابقه پیامکی شرکت کنند و افرادی که بعد از این تاریخ به پنل پیامک شما جواب سوالات را ارسال می‌کنند در مسابقه شرکت داده نمی‌شوند.

ما در فراز اس ام اس قابلیت های متنوع ای را برای استفاده کاربران آماده کردیم که می توانید این قابلیت ها را در صفحه امکانات و تعرفه های پنل اس ام اس مشاهده کنید. همچنین در صورتی که شما نیاز به امکاناتی دارید که در این صفحه امکانات و تعرفه های سامانه پیام کوتاه فراز اس ام اس مشاهده نکردید، می توایند با شرکت فراز اس ام اس تماس بگیرید تا در صورت امکان قابلیت مورد نیاز شما را ایجاد کنند.

 

به نظر شما نظرسنجی پیامکی و برگزاری مسابقات از طریق پیامک چه کاربردهای دیگری می‌تواند داشته باشد؟ لطفا دیدگاه‌تان را از بخش نظرات این مقاله با ما و کاربران فراز اس‌ام‌اس به اشتراک بگذارید.

4.1/5 - (11 امتیاز)

در کمتر از چند ثانیه از طریق اینترنت پیامک ارسال کنید!

با خرید پنل پیامک می‌توانید از طریق اینترنت به صورت گروهی و انبوه پیامک ارسال کنید حتی پیامک خود را به شماره‌های مسدود ارسال کنید. علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، می‌توانید سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید و پیامک های اعتبارسنجی و اطلاع رسانی ارسال کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 74853-021 تماس بگیرید.

تعرفه و قیمت پنل اس ام اس

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

سوال یا نظرتان را برای ما بنویسید ما پاسخ نظرات را از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 • مهران صادقی
  24 جولای 2020 پاسخ دهید

  با سلام
  آیا راهی برای رای گیری پیامکی وجود دارد. به این صورت که می‌خواهیم از بین 10 کاندیدا شرکت‌کنندگان 5 نفربرتر را انتخاب کنند. یعنی هر شرکت کننده از بین 10 گزینه، 5 گزینه را انتخاب کند.
  متشکرم

  • سیدمحمود غفاری
   27 جولای 2020

   با سلام
   میتوانید از ماژول نظرسنجی سامانه پیامک برای انجام این کار استفاده نمایید.
   وارد پنل پیامکی شده از منو سمت راست> امکانات پیشرفته > نظرسنجی
   برای مثال 10 کلمه کلیدی ایجاد میکنید که هرکدام برای یک شخص تعریف شده باشد.
   مثلا کلمه های کلیدی 1، 2، 3، …
   کلمه کلیدی 1 برای آقای x و عدد 2 آقای y و…
   با ارسال عدد 1، یک رای برای آقای x محاسبه میشود و میتوانید قبول تکراری بودن یا نبودن رای ها را انتخاب کنید.
   همچنین جدول و نمودار آراء بصورت خودکار تنظیم میشود و قابل مشاهده است.
   فقط اینکه هر نفر محدود به دادن پنج رای میباشد، در آخر رای گیری شماره ها را فیلتر نموده و بیشتر از 5 رای را تایید نکنید.
   با احترام

 • سمانه حسن زاده
  17 می 2020 پاسخ دهید

  با سلام و عرض ادب
  ما چند وقتیه داریم از بخش مسابقه پیامکی سامانه استفاده میکنیم گزینه ای به نام قرعه کشی هم داره ولی فقط شماره هایی که گزینه صحیح رو وارد کردن رو در اختیار میذاره و ما باید به صورت دستی از بینشون قرعه کشی کنیم. میخواستم ببینم امکان این هست که خود سامانه پیامک مثلا دوتا شماره رو از بینشون انتخاب کنه به ما معرفی کنه؟

  موضوع بعد اینکه من میخوام بدونم در این مسابقات چند نفر در مجموع شرکت کردن، هر نفر چند بار شرکت کرده و… این آمار رو میتونم بدست بیارم در سیستم یا نه؟
  متشکرم

  • سیدمحمود غفاری
   17 می 2020

   با سلام
   از قسمت امکانات پیشرفته > قرعه کشی مشاهده نمودار تعداد شرکت کنندگان (بدون شماره های تکراری) قابل مشاهده می باشد.
   درحال حاضر امکان قرعه کشی از داخل سامانه وجود ندارد و در اینده اضافه خواهد شد.
   گزارشات دقیق تر هم از قسمت پیام های دریافتی قابل دریافت می باشد.
   با احترام

 • کودک ایرانی
  23 آگوست 2019 پاسخ دهید

  من پیجی دارم و برای شرکت کنندگان میخوام نظرسنجی بذارم و پیامک نفرستم فقط شماره بدم کد خودشون رو ارسال کنند و آمار هر کد جداگانه بهم نشون بده ، در این سامانه شدنی هست و چقدر هزینه داره و برای کسانی که کد بفرستن چقدر هزینه داره؟

  • سیدمحمود غفاری
   24 آگوست 2019

   سلام و درود به شما
   یکی از امکانات پیشرفته سامانه پیامکی فراز اس‌ام‌اس، برگزاری مسابقه پیامکی است شما با استفاده از پنل اس ام اس قادر هستید به صورت پیامکی مسابقه و نظر سنجی برگزار نمایید و در حالت مسابقه پیامکی نیازی نیست که شما پیامکی ارسال کنید مانند برنامه 90 و… از مخاطبین خود بخواهید عدد گزینه درست را به سامانه پیامکی شما ارسال کنند و شما نیز در بخش نظرسنجی پیامکی سامانه پیامک گزینه صحیح را مشخص نمایید.
   سیستم پنل اس ام اس فراز اس‌ام‌اس به صورت خودکار افرادی که عدد صحیح را ارسال می کنند طبقه بندی می کند و حتی قادر هستید که مشخص نمایید تا سامانه پیامکی از بین اعضایی که گزینه صحیح را برای مسابقه پیامکی ارسال کرده‌اند چند نفر به صورت رندم به عنوان برنده مشخص کند.
   سامانه پیامکی ما به صورت در لحظه و روی نمودار به صورت درصد تعداد افرادی را که گزینه های مختلف را انتخاب و ارسال کرده‌اند نیز نمایش می‌دهد.
   اگر هنوز هم سوالی در ذهن شما برای خرید پنل اس ام اس باقی مانده است؛ خوشحال می شویم با کارشناسان ما در فراز اس‌ام‌اس تماس بگیرید.
   ایام به کام …

 • سهیل مستقیمی
  17 آوریل 2019 پاسخ دهید

  سلام
  خطوط اختصاصی که کاربرد ندارد چون اکثر شماره هایی که وارد میکنیم بلک لیست هست !!!
  جهت نظر سنجی هم نمیشه استفاده کرد

  • سیدمحمود غفاری
   25 آوریل 2019

   سلام جناب مستقیمی، فراز اس ام اس دارای خط خدماتی است و ما خط خدماتی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم با این خط می توانید پیامک اطلاع رسانی و ارسال پیامک ماژول نظرسنجی پیامکی، ارسال پیامک تبریک تولد، ارسال پیامک پاسخگوی خودکار، کارت ویزیت الکترونیکی ، کدخوان و… استفاده نمایید

  • سیدمحمود غفاری
   25 آوریل 2019

   با سلام
   سلام برای نظر سنجی شما میتوانید دریافت را از خط اختصاصی قرار دهید ، و ارسال را از خط خدماتی انجام دهید
   یا میتوانید از قسمت پشتیبانی – درخواست خط خدماتی – خط خدماتی اختصاصی دریافت نمایید
   با احترام

 • امید مقصودی
  17 آوریل 2019 پاسخ دهید

  سلام، ما به یکسری از کاربرامون از طریق شما برای نظرسنجی پیام ارسال کردیم که خیلی هم خوب بود.

  • سیدمحمود غفاری
   25 آوریل 2019

   با سلام
   تمام تلاش مجموعه فراز اس ام اس رضایت کاربران گرامی می باشد.
   موفق باشید

مشاوره رایگان 74853-021 خرید سامانه پیامک
021-74853